Küsimus modedele

(28-12-2014, 23:17 PM)maitus Kirjutas:  Tänan vastamast Smile! Samas...kurb tõdeda, et sellise seaduse pärast peab dokudeta väga heas korras autokere sulatusse minema. Ma isiklikult ei näe sellise kere kasutamises midagi kuritegelikku ja kedagi kahjustavat. Minu arust peaks olema seaduslik võimalus sellise kere kasutamiseks teatud tingimustel. Muidu on jälle nii nagu vene vanasõnas, et :

-potšemu tak
- a potomu što položeno
-..... a potšemu položeno
- a hui jevo znaet Smile  

Oota veel natike,siis võid selja sirgu ajada. Küll teised ka kummardama hakkavad... Big Grin Mis neil muud üle jääb,sest riigil raha vaja.
Vasta

Hr Aspelund oskab nüüd kindlasti ka ütelda, millise protsendi juures kere vahetusel tegevus seaduserikkumiseks muutub? Kas ma vahetan numbrite ümbert ära auto 10 või 99 % ulatuses või seal vahepeal kusagil? Kui suure osa raamist peab vana jätma, et birkad seal peal oleksid veel seaduslikud? 
Tegelikult, kui seaduses näpuga järga ajada, on suur osa taastatud vanatehnikast ebaseaduslik, ning asetseb oma olemuselt § 280 mängumaal. 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Mul tuleb südamesse kohe uhke tunne, kui näen, kuidas eestlane jonni ajab. Eestlus elab veel!

Aga jätkuvalt: dokumentidega sahkerdamine kasu saamise nimel on ebaeetiline ja ühtlasi ka seadusevastane.

Eesti riigis on piisav hulk seadusega ette nähtud võimalusi, kuidas dokumentide puudumisega probleeme lahendatakse. Minu isiklik kogemus ütleb, et inimeste ja ametnikega tuleb rääkida. Sageli leidub probleemidele täiesti adekvaatseid ja kõikidele reeglitele vastavaid lahendusi. Jonnimine neile lähemale ei vii.

Mis vanasõidukitesse puutub, siis ma ei oska öelda, kes ja kui palju on tegelenud asjadega, mille puhul on vajalik paragraaf 280. Kahtlemata neid on. Kahtlemata on ka neid, kelle puhul on vajalikud hoopis rangemad paragraafid.

Protsentidest: ei ole valemeid, mis ütleks, et niipalju protsentidega kere kasutamine on hea ja teise hulga protsentidega kere kasutamine halb. Näiteks varastatud sõiduki legaliseerimise puhul ei ole sellist protsenti, mis muudaks kerevahetuse protsessi kui sellise heaks.

Oskan dokumentideta sõidukite legaliseerimise osas üldjuhul soovitada selliseid samme:

1. Tehke kindlaks, miks Teie valduses olev sõiduk on dokumentideta.
2. Vajadusel konsulteerige liiklusregistri esindajatega.
3. Nendelt saadud info põhjal valige järgmine käik.

Vahel on lahendus ilmselge, vahel tuleb nähtavasti tõdeda, et head lahendust polegi. Kuidas keegi sellisest olukorrast edasi läheb, on juba igaühe südametunnistuse ja eetika küsimus.

Ning jätkuvalt on meie foorum paigaks, kus sõidukite registreerimisdokumentide müük ei ole lubatud.

Olen valmis jätkuvalt osalema teemat puudutavas asjalikus diskussioonis.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

tegelikult täitsa huvitav teema jutuks tulnud ja vajab ehk isegi eraldi pealkirja alla tõstmist.
mul näituseks seisab kodus issi esimene "auto", millega isegi sõitma õppisin.
väike mõte on, et kunagi (või reaalsemalt siiski mitte kunagi) ehk peaks taastama.
kuna mingil ajal seisis riistapuu hüljatuna sirelipõõsa all, siis on poolest uksest allapoole jääv mõtteline osa kerest saanud osaks
emakesest loodusest. oluliselt paremas seisus keresid liigub ikke turul. olen seiemaani nagu üsna loogiliseks pidanud mõtet, et
peakski kombineerima kahest ühe. vaeva säästmiseks ja kulude kokkuhoiuks.
a nüüd hakkas asi vaevama. keegi pädevam võiks tõesti täpsustada, millised liitmistehted on legaalsed.
tiivad-uksed ja muu lahtine mudru pole teemaks siinkohal.
no minu puhul näituseks võiks doonorilt võtta põhja ja lasheronid tervenisti ja ukseposte ka poole meetri jagu.
ehk siis tegelikult justkui üle poole kerest igatahes.
kas üldse tohib niimoodi liita või mis värk on? teoorias saab ju jupphaaval haljast plekilehest sama asja teha oluliselt suurema vaevaga.
ja see oleks ju küll legaalne. kustmaalt siis kerede liitmine säädusevastaseks läeb?
minu juhtumi puhul on küll omal paberid olemas ja turul pakutavad doonorid on enamasti paberivabad ja seega oma kerenummeri juurde jäämine
oleks justkui mõistlik.
Vasta

Mul tekkis ka kohe hea küsimus.

Nimelt kui ZAZ 966 vahetada esimest põlle, kuhu ka juhuslikult on lõõdud kerenumber siis kuidas saab kerenumber legaalselt uuele detailile ? Järelikult minu meelest on lihtsam vahetada 1 % autost kui hakkata jooksma mööda asutusi ja selle eest veeel maksma. 
Kuskil mujal kerenumbrit pole, kui välja jätta birka mis nagunii on needitud.
Vasta

Eks nõukogude autotööstuse puhul on sõidukeid, mille identiteedi muutmine on tehtud veelgi lihtsamaks. Piisab mõne poldi eemaldamisest.

Aga teoreetilise Sapika juhtumi korral suhtleks ma ennem liiklusregistrigaga ja siis lööks alles relaka sisse... Isegi siis, kui relakaga nelinurkse plekitüki väljalõikamine ja uude keskkonda istutamine oleks lihtsam lahendus. Lihtsalt selleks, et mitte endale lurjusena tunduda.

Mis puutub emotsionaalselt oluliste sõidukite taastamisse, siis on seal alati see vanavanaisa kirve fenomen. Et kas vanavanaisa kirves, millel on vahetatud viis vart ja kolm tera, on ikka vanavanaisa kirves? Kas emotsionaalselt oluline sõiduk on emotsionaalselt oluline sõiduk juhul, kui temast jääb alles sügavalt mõtteline osa ehk kerenumber?  Või on see Koeru Volga juhtum, kus oluline ongi number, mitte ülejäänu?

Neid küsimusi on rohkem kui vastuseid. Seadusi, mis ütleks, et üks tegevusviis on väär ja teine mitte, ei ole olemas. Varastatud või riigipettusega seotud sõiduki "elustamine" on mõne jaoks väär, teise jaoks lihtne elu osa, mille eetilised küsimused ei oma tähtsust.

Ma ei saa viidata ühelegi seadusele, mis ütleks, et tee nii või tee naa. Piirid ja käitumismallid kujunevad olemasolevate seaduste, igapäevase elu nõudmiste ja inimeste eetiliste tõekspidamiste koosmõjus. Oma teekonna nende kolme majaka vahel valib üldjuhul iga inimene ise.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(29-12-2014, 21:52 PM)Qunts Kirjutas:  Nimelt kui ZAZ 966 vahetada esimest põlle, kuhu ka juhuslikult on lõõdud kerenumber siis kuidas saab kerenumber legaalselt uuele detailile ? Järelikult minu meelest on lihtsam vahetada 1 % autost kui hakkata jooksma mööda asutusi ja selle eest veeel maksma.

Kindlustusjuhtumite puhul on, juhul kui kere number on kahjustada saanu või remondi käigus kahjustataks kere numbrit, tegemsit kohese mahakandisega. Kere/raami numbreid ise muuta ei tohi, üks markantsemaid juhtumeid on Nissan D21 raaminumbrid, mis asetsevad kohe akukasti all ja aja jooksul roostetavad olematuks, aga ise ei tohi seal midagi "renoveerimise" laadset ette võtta.

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne