Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu

See, miks Ksf! Indrek001 tervisetõend kehtib nii pikalt (kui tal muidugi on C, D, T või E kategooria üldse olemas), võib peituda selles lauses

Tsitaat:4. peatükk Rakendussätted 
§ 12. Enne käesoleva määruse jõustumist väljastatud tervisetõendi kehtivus
 (1) Tervisetõend, mille on väljastanud tervisekontrolli tegija, kes oli õigustatud tõendit väljastama enne käesoleva määruse jõustumist, kehtib tervisenõuetele vastavust tõendava dokumendina tervisetõendil märgitud kuupäevani või kuupäeva puudumisel juhiloa kehtivusaja lõpuni.

Link seadusele

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Ei oma A ega D kategooriat, veoautoga seiklen mööda euroopat küll ja tervisetõendi kehtivusaeg 10 aastat. Samas ma pole ka veel 50 aastane!
Vasta

(07-01-2018, 01:50 AM)motamees Kirjutas:  Üks küsimus jääb ikke õhku. 
Kui ma praegu bussi lube ei taha ja arstitõendit ei tee, kas hiljem tõendi tegemisel saan uuesti bussi load tagasi. Tol korral mulle õeldi, et enam ei saa, kui ükskord loobunud.

Kui sa tahad saada mingit kategooriat lubadesse lubade väljastamisel siis seda saad sa ainult sellisel juhul kui sul on ette näidata vastava kategooria jaoks välja antud tervisetõend. Kui sul on juba näiteks D lubades sees siis tervisetõendi lõppedes seda tähte sul keegi ära ei võta. Peatub vastava kategooria juhtimisõigus kutselisena. Bussipargis paigutaja võid olla. Kui lähed uuesti lube vahetama peab tõendis kõik tähed sees olema.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Tundub olema natuke segane lugu sellega. 
35.a. vana ise, aga kutseline on 5-ks aastaks
Mulle väljastatud sellised tervisetõendid:
 Kasutusala : Otsus mootorsõidukijuhi kasutusalal
Väljastatud
09.06.2017 13:40:02
Kehtiv kuni
08.06.2027


Kasutusala : Otsus kutselise mootorsõidukijuhi kasutusalal
Väljastatud
09.06.2017 13:40:02
Kehtiv kuni
09.06.2022
Vasta

Kutselise veoauto- ja bussijuhi juhtimisõiguse pikkuse paneb paika euroliidu seadus. Viis aastat. Eestis reguleeritakse tervisetõendiga. Ehk keegi parem seadusetundija leiab selle seaduse.
Vasta

See et Eestis Bkati jaoks vaja tervise töendit ei ole mingi euru nöue vaid lihtsalt
inimese n.......Kui see oleks euru nöue siis täidaksid itlerid kah seda usinasti..
Küsisin täna tüübi käest kes kaks nädalat tagasi load sai ...Bkati töendi saad
igast litsentsiga prillipoest ca 30 juudiga ja mingit kehtivus aega pole..
Igasugu med.töendi nöudmine ainult erand juhtudel ntx kui oled load maha
joond ja kui kinni pidamise hetkel näitas rohkem kui 1,5promilli.Ja kui ametnik
näeb sinu juhtimis viisis mingeid körvale kaldeid..
Juhilubadel Bkat mingit ketivus aega ei ole...Minu ühel tuttaval vanahärral on
ntx 1947 välja antud juhiload mis kehtivad tänaseni ja mingeid järgnevaid
töendeid pole olnud vaja teha,kuigi nüüd juba tuleks(härra söiduviis veidi ebakindel
juba)Ühesönaga kui load said ja elu jooksul sitta ei keera siis need samad load
endaga kirstu kaasa ka vötad Big Grin Ise sain siin load 2006,eelmine aasta saatis
ametnik neid uuendama kuna olid taskus kandmisest pooleks läind.
Peale sissekirjutuse uuendamist midagi muud ei tahetud
Link euru säädusest kahjuks saksa keeles.sealt vöib välja lugeda
et Bkatil peale tähtajatu prillipoe töendi pole midagi tarvis...
https://de.wikipedia.org/wiki/Fahrtaugli...tersuchung
Eestis möeldakse ise neid euru säädusi vist välja Sad

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Saksas  B on nüüd kah kuni 50 eluaastani mälu järgi.  C1 kah. Teisi ei tea. NRW-s vähemalt anti mulle nii.
Vasta

https://www.err.ee/339944/c-ja-d-kategoo...-5-aastaks
Vasta

Tsitaat:Alates 19. jaanuarist jõustub ka A2-kategooria mootorratta mõiste, mille kohaselt kuulub A2-kategooria alla mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 35 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,2 kilovatti kilogrammi kohta ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur.


Mulle anti kunagi A-kategooria, mille eritingimuseks oli maksimaalne võimsus 25 kw. Ei tea milline mu järgmine juhiluba (kui vahetamise aeg tuleb) siis välja nägema hakkab, kas pannakse A-kategooria ja kusagile lisana kirja kuni 25 kw, või pannakse A2 ja lisana 25 kw piirang või  lihtsalt A2? Rolleyes
 
Nüüd siis kaob ära võimalus, et mingile võimsale (üle 70 kw) tsiklile pannakse peale võimsuse piiraja ja ilma 2-aastase staažita hakatakse sõitma.
Vasta

25kW piirangut enam pole, nüüd on 35kW piirang ja selle nimi on ikka A2. ehk saad uued load A2, mitte terve A. Terve A saamiseks pead tegema liikluseksami. Tervisetõend on sama.
Vasta

Kus ma seda näen, et 35 kw lubatud on praegu mul? Juhilubadel on kirjas A ning selle järel lisaandmete lahtris "105". Ilmselt siis mingi seadusega on mingil ajal muudetud, et see eritingimus 105 ei tähenda enam 25 kw, vaid 35 kw?

Piiramata võimsusega A jaoks peaksin jah tegema ainult sõidueksami, aga kuna reaalselt pole seda kategooriat vaja läinud ja pole vajadust ka lähiajal näha, siis pole hakanud tegema.
Vasta

(07-01-2018, 10:30 AM)Kult Kirjutas:  Tundub olema natuke segane lugu sellega. 
35.a. vana ise, aga kutseline on 5-ks aastaks
Mulle väljastatud sellised tervisetõendid:
 Kasutusala : Otsus mootorsõidukijuhi kasutusalal
Väljastatud
09.06.2017 13:40:02
Kehtiv kuni
08.06.2027


Kasutusala : Otsus kutselise mootorsõidukijuhi kasutusalal
Väljastatud
09.06.2017 13:40:02
Kehtiv kuni
09.06.2022

Nii, tundub et midagi on muudetud seadusandluses! Mulle 2014 väljastatud tervisetõendil pole eraldi lahtreid kutselisejuhi teemadel! Eks ma kuus aastat hiljem saan teada mis tõend väljastatakse!
Vasta

(08-01-2018, 02:06 AM)indrek001 Kirjutas:  
(07-01-2018, 10:30 AM)Kult Kirjutas:  Tundub olema natuke segane lugu sellega. 
35.a. vana ise, aga kutseline on 5-ks aastaks
Mulle väljastatud sellised tervisetõendid:
 Kasutusala : Otsus mootorsõidukijuhi kasutusalal
Väljastatud
09.06.2017 13:40:02
Kehtiv kuni
08.06.2027


Kasutusala : Otsus kutselise mootorsõidukijuhi kasutusalal
Väljastatud
09.06.2017 13:40:02
Kehtiv kuni
09.06.2022

Nii, tundub et midagi on muudetud seadusandluses! Mulle 2014 väljastatud tervisetõendil pole eraldi lahtreid kutselisejuhi teemadel! Eks ma kuus aastat hiljem saan teada mis tõend väljastatakse!

Huvipärast logisin mnt lehele sisse, et oma tervisetõendi kehtivust uuesti ülevaadata! Tulid vastavad andmed: 
Kasutusala A, B, C perearsti tõend
Eritingimused -
Otsus Jah  

Väljastatud [color=#444444][font=Arial, sans-serif]14.05.2014
Kehtiv kuni 15.05.2024

Alamkategooriad ilmselt rolli ei mängi ehk haagise juhtimisõigus! 

Minul vähemalt ei näita küll eraldi kutselisejuhi tervisetõendit!
Vasta

indrek001
Teie ei oma taksojuhi, veoautojuhi või bussijuhi kutsetunnistust? Teie ei saa veoautoga sõitmise eest tasu?
Vasta

Ma ennem vaatasin e tervisest, nüüd vaatasin maanteameti lehelt üle ja ka sama.

Minu tervisetõend

Tervisetõend on kehtiv
Kasutusala, Eritingimused,    Otsus, Väljastatud, Kehtiv kuni
Mootorsõidukijuht             Jah  09.06.2017 08.06.2027
Kutseline mootorsõidukijuht Jah 09.06.2017 09.06.2022
Vasta

(08-01-2018, 12:08 PM)ZIL 131 Kirjutas:  indrek001
Teie ei oma taksojuhi, veoautojuhi või bussijuhi kutsetunnistust? Teie ei saa veoautoga sõitmise eest tasu?

Veoautojuhi kutsetunnistus täitsa olemas ja ilmselt antud alal töötades ka palka makstakse!
Vasta

(08-01-2018, 23:39 PM)indrek001 Kirjutas:  
(08-01-2018, 12:08 PM)ZIL 131 Kirjutas:  indrek001
Teie ei oma taksojuhi, veoautojuhi või bussijuhi kutsetunnistust? Teie ei saa veoautoga sõitmise eest tasu?

Veoautojuhi kutsetunnistus täitsa olemas ja ilmselt antud alal töötades ka palka makstakse!

Nagu aru saan on teil mingi eriline luba, kuna hetkel kehtivad meil sellised seaduse.
§ 97.  Juhiloa kehtivus
 (1) [Käesolevast tekstist välja jäetud.]
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 01.07.2011 - kehtis kuni 18.01.2013]

 (2) Esmane juhiluba antakse välja kehtivusega kuni kaks aastat.
 (3) Piiratud juhtimisõigusega juhiluba B-kategooria mootorsõiduki juhtimiseks antakse välja kehtivusega kuni juhiloa omaja 18-aastaseks saamiseni.
 (4) Piiratud juhtimisõigusega juhiluba T-kategooria mootorsõiduki juhtimiseks, mille täismass üksi või koos haagisega ei ületa 8000 kilogrammi, antakse välja kehtivusega kuni juhiloa omaja 16-aastaseks saamiseni.
 (5) Ajutine juhiluba antakse välja kehtivusega kuni kaks kuud.
 (6) Rahvusvaheline juhiluba antakse välja kehtivusega kuni kolm aastat.
 (7) AM-, A-, B-, T-kategooria ja A1-, A2-, B1-alamkategooria mootorsõiduki ja BE-kategooria autorongi juhiluba antakse välja kehtivusega kümme aastat.
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 19.01.2013]

 (8) C-, D-kategooria ja C1-, D1-alamkategooria mootorsõiduki ning CE-, DE-kategooria ja C1E-, D1E-kategooria autorongi juhiluba§ 97.  Juhiloa kehtivus

 (1) [Käesolevast tekstist välja jäetud.]
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 01.07.2011 - kehtis kuni 18.01.2013]


 (2) Esmane juhiluba antakse välja kehtivusega kuni kaks aastat.

 (3) Piiratud juhtimisõigusega juhiluba B-kategooria mootorsõiduki juhtimiseks antakse välja kehtivusega kuni juhiloa omaja 18-aastaseks saamiseni.

 (4) Piiratud juhtimisõigusega juhiluba T-kategooria mootorsõiduki juhtimiseks, mille täismass üksi või koos haagisega ei ületa 8000 kilogrammi, antakse välja kehtivusega kuni juhiloa omaja 16-aastaseks saamiseni.

 (5) Ajutine juhiluba antakse välja kehtivusega kuni kaks kuud.

 (6) Rahvusvaheline juhiluba antakse välja kehtivusega kuni kolm aastat.

 (7) AM-, A-, B-, T-kategooria ja A1-, A2-, B1-alamkategooria mootorsõiduki ja BE-kategooria autorongi juhiluba antakse välja kehtivusega kümme aastat.
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 19.01.2013]


 (8) C-, D-kategooria ja C1-, D1-alamkategooria mootorsõiduki ning CE-, DE-kategooria ja C1E-, D1E-kategooria autorongi juhiluba antakse välja kehtivusega viis aastat.
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 19.01.2013]

 (9) Kui isik omab lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 7 nimetatud mis tahes kategooriale C-, D-kategooria ja C1-, D1-alamkategooria mootorsõiduki või CE-, DE-kategooria ja C1E-, D1E-alamkategooria autorongi juhtimisõigust, on Maanteeametil õigus väljastada juhiluba kümneks aastaks tingimusel, et käesoleva paragrahvi lõikes 8 nimetatud kategooria ja alamkategooria märgitakse juhiloale kehtivusajaga viis aastat.
[RT I, 28.02.2015, 1 - jõust. 01.05.2015]
antakse välja kehtivusega viis aastat.
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 19.01.2013]

 (9) Kui isik omab lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 7 nimetatud mis tahes kategooriale C-, D-kategooria ja C1-, D1-alamkategooria mootorsõiduki või CE-, DE-kategooria ja C1E-, D1E-alamkategooria autorongi juhtimisõigust, on Maanteeametil õigus väljastada juhiluba kümneks aastaks tingimusel, et käesoleva paragrahvi lõikes 8 nimetatud kategooria ja alamkategooria märgitakse juhiloale kehtivusajaga viis aastat.
[RT I, 28.02.2015, 1 - jõust. 01.05.2015]
Vasta

Teemakohaselt uurisin ka oma papreid.Otsa saavad selle aasta lõpus.Samas ARK mainis ,et igal juhul saadavad kirja ,Teil on aega jäänud.... Smile Kui asi toimib  ,siis meeldiv ju..
Vasta

Suvel ostetud auto. Numbri lõpus 3 aga passis ülevaatus kuni detsember k.a. Detsembri lõpus läksin näitama, öeldi, et saab kuni maini aga kui tulen uuel aastal, saab 12 kuud. Tänasin ja lahkusin. Eile läksin uuesti. Kõik korras aga siis lõi auto verest välja ja lasi roolilatist loigu kanalisse. Anti korduv koos kuuajalise ülevaatuse kehtimisega. Ja MNT-st tuli ka sõnum ülevaatuse peatsest lõppemisest (09.02.2018). Jutu mõte on, et kas ennem ka sellist asja on olnud, ise pole kokku puutunud. Olen teiste autodega ka vahest korduva saanud aga ei mäleta, et oleks kuu aega ülevaatus kehtinud. See vist mingi selle uue seadusega seoses.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

(11-01-2018, 14:38 PM)hellrix Kirjutas:  Suvel ostetud auto. Numbri lõpus 3 aga passis ülevaatus kuni detsember k.a. Detsembri lõpus läksin näitama, öeldi, et saab kuni maini aga kui tulen uuel aastal, saab 12 kuud. Tänasin ja lahkusin. Eile läksin uuesti. Kõik korras aga siis lõi auto verest välja ja lasi roolilatist loigu kanalisse. Anti korduv koos kuuajalise ülevaatuse kehtimisega. Ja MNT-st tuli ka sõnum ülevaatuse peatsest lõppemisest (09.02.2018). Jutu mõte on, et kas ennem ka sellist asja on olnud, ise pole kokku puutunud. Olen teiste autodega ka vahest korduva saanud aga ei mäleta, et oleks kuu aega ülevaatus kehtinud. See vist mingi selle uue seadusega seoses.
See ongi selleks, et vähem skeemitataks. Saad aega, et auto korda teha ja ei pea liikluspartullile mingit lolli juttu ajama.
Vana korduvaga sòitmine oli sama mis ilma ûlevaatuseta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne