Garaazi kütmine
#1

Tere!
Hirmus külm on. Tegu tavalise ca 18 ruutmeetrise garaaziga. Mingit väikest ahju ei tahaks sisse ehitama hakata, elektriga kütmine on ka välistatud. 10000 krooni ka investeerida ei taha. Tööriistamarketis müüakse mingit väikest gaasipõletit 2700 krooniga. Kas temast piisaks? Kas on olemas ka selliseid väiksemapoolseid diiselpuhureid? Kus veel sellist kraami müüakse? Millega veel kütta saaks?

Üleüldiselt kui ma abi ei saa siis ostan selle raha eest kompressori ja vaesemehe liivapritsi ja värvin pidurisadulad punaseks. See jääb siis selle foorumi südametunnistusele.

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#2

Mina lahendasin sama probleemi selliselt ,et panin kasutatud saunaahju garaazi ülesse ja olen igatahes väga rahul. Gaasipõletid põletavad ära ka garaaziz olevat õhku (rohkem kui ahi) ja siis peab jälle ukse lahti tegema. Saunaahju kasutamine tuli  nagu odavam ja ratsionaalsem. Samuti kui ahjul kivid peal ,siis akumuleerub soojus kividesse ka.
Vasta
#3

Ma ei tea kui suur see Tööriistamarketi gaasipõleti on, aga mul oli mitu talve suht väike (u 30x30cm kütteelemendiga) gaasipõleti kaks korda suuremas garaažis ja töötas väga hästi. See õhu ära põletamise jutt on suht bs, igas garaažis on mingi rohkem või vähem juhuslik ventilatsioon olemas, kui pole siis on külm suhtkoht viimane mure, roosteuss aga hoopis tõsisem selline. Samas elektriga on see hea asi et paned õhtul ära minnes aegrelee vahele ja järgmiseks õhtuks on asi jälle kenasti soe, gaasiga hüpled algul tunnikese niisama koha peal, kuni riistapuu tuurid üles võtab. Ilma järelevalveta käima mina seda jätta ei julgenud.

Saunaahju tõsine miinus on lahtine tuli ja kuumad välisosad - mina sellist asja oma garaažis väga hea meelega ei näeks, mingis suuremas ruumis pole vast hullu, aga kitsas ruumis ikka juhtub igasugu asju igale poole minema ja jalgu jääma.
Vasta
#4

Ma kütan umbes sama suurt garaazi diiselpuhuriga, mida kunagi kasutati raudteel vagunite kütmiseks. Valgas tegutses kunagi külmvagunitedepoo, sealt ostsin.
Puhur on sellest hea, et ruttu läheb, paarikümne minutiga lööb garaaz'i soojaks.
Bussijuhtide käest saab naftat odavamalt.
Vasta
#5

dworkin Kirjutas:Tere!
Tegu tavalise ca 18 ruutmeetrise garaaziga. Mingit väikest ahju ei tahaks sisse ehitama hakata, elektriga kütmine on ka välistatud. 10000 krooni ka investeerida ei taha.

Mis siis 10000 eegu eest saaks....????
Vasta
#6

Ka mina olen täielikult vastu lahtisele tulele garaazis, seega saunaahi pole üldse hea mõte.
Küsisid puhuri võimsuse kohta. 2kW diisel- või gaasipuhur kütab tavalise boksi väga kenasti ära. Endal on mul 50m2 pinnaga garaaz, mida kütan samuti diiselpuhuriga, küll on tegemist vana Ikaruse soojendusega Smile 10 minutiga puhub selle ruumi nii soojaks, et võib t-särgi väel tööd teha Smile Aga eks ta on muidugi üpris janune, kui tasuta diislit käes poleks, siis oleks odavam elektriga kütta Smile Tänapäeva puhurid on muidugi palju ökonoomsemad.
Vasta
#7

Tööriista Marketis juba kergelt suurema diiselpuhuri hinnad mis välja oli pandud algasid 10000 kroonist. Sealt ka see umbkaudne number. Miks see oluline on?
Kuidas gaasipõletil selle gaasikuluga lood on?
Mingit kohta kus veel sellist kraami müüakse peale Tööriista Marketi?
Aga põhjusmõtteliselt siis sellisest asjast on enam kui küll?
http://www.tooriistamarket.ee/website/?estore=0x29x345&product=7044

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#8

Minu jaoks samuti oluline teema, sest ees seisab pisut suuremasse garaazhi, kui praegu 18m2, ümberkolimine.
See, aga, sigakülm ja kivimajas sees.
Valida on bullerjani, gaasi- või diislipuhuri vahel...

Ise mõtlen, et valiks bullerjani. Vaikselt praksuvad söed...Toungue
Vasta
#9

Kui selle viidatud riista efektiivsus on sama mis minu omal oli, siis gaasikulu on küll väike mure. Hea kui talvega üks balloon läks. Muidugi mul ehitamise perioodid vahelduvad ka, koguaeg ei istu seal.

Muidu äge et selline teema tuli, mul on ka just uut puhurit vaja ja see Tööriistamarketi oma tundub suht viisakas.
Vasta
#10

Kas sellele naftale/erimärgistatud küttele ntks annaks kasutatud mootori õli juurde panna? On olemas ka mingid jäätmeõli põletid aga need vist väga kallid.
Vasta
#11

Ära sa sellest vanaõlist küll valjusti räägi, kui Sa ei taha endale keskkonnateenistust ja trahvi kaela peale saada.
Tegelikult on spetsiaalsed ahjud olemas, milles vanaõli põletada saab, kuid kuna kasutatud õli sisaldab alati väävliühendeid (eriti diiselmootorist läbi käinud õli), siis pole selle põletamine enam lubatud.
Vasta
#12

Käisin asja uurimas. Tööriista Marketis enam seda 10 kw gaasipuhurit ei ole ega tule ka. 15 kw on tellitav. Koduleht annab hinnaks 2742 krooni. Kohapeal öeldi aga et nüüd tulevad mingid uued kandilised puhurid ning see võib põhjustada hinna muutust.
Stokker pakkub ka üht-teist. 11-15 kw gaasipuhur maksis 2999 krooni. Ning poes rääägiti midagi 16-20 kw puhurist (koduleht räägib midagi 30 kw) hinnaga 3695 krooni. Kõik on kohapeal olemas.
Mina isiklikult jään siiski Tööriista Marketis pakutava juurde teatavatel muudel põhjustel. Arvutused muideks näitavad ka et 5 kw puhur on 18 ruutmeetri suuruse ilma erilise soojustuseta ruumi kütmiseks piisav. Siinkohal mängib olulisemat rolli soojendamise aeg. Ehk et kaua peab kohapeal hüppama ennem kui soe hakkab.
Ahjaa ja diiselpuhuritest rääkides siis väiksematel pole eraldi heitgaaside väljundit. See tähendab aga nagu töötaks su väikseses garaazis diiselmootoriga auto mis siis on välistatud variant. (Tööriista Marketi müüja jutt).

Stokkeri kodukalt leidsin veel gaasitoitega soojakiirguri:
http://www.stokker.ee/products/?product_id=557005
Ei viitsi enam ise tagasi minna uurima aga hind on teisel kaunis väike. On tast kasu ka? On ta siis ideejärgi nagu gaasipuhur aga 5 kw võimsusega?

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#13

Kodugaasil ka soojenduseadmed olemas. Hindadest paraku kodukas ei räägi: http://www.kodugaas.ee/soojendus.htm




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#14

dworkin Kirjutas:Stokkeri kodukalt leidsin veel gaasitoitega soojakiirguri:
http://www.stokker.ee/products/?product_id=557005
Ei viitsi enam ise tagasi minna uurima aga hind on teisel kaunis väike. On tast kasu ka?

See riistapuu on mõeldud kasutamiseks näiteks kohvikutes ja baarides, ehk siis kohtades kus vajatakse "ilusat" kütteseadet. Smile
Vasta
#15

mu kogemus diiselpõletiga soojustamata ning suht hõredate ustega (2 masina) garaazhis ei olnud meeldiv - põletas õhu ära. Muidugi jah - heitgaase sellelt masinalt eraldi välja tuua ei andnud.

sarnane teema mujal: http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=24763

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#16

Küsimus, kas diiselpuhuris saaks põletada näiteks kasut toiduõli , kiirsööklatest peals seda üle jääma. Mõned üritavad seda autos diisli asemel kasutada.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#17

Sellise väikse garaazi kütmiseks kõige sobilikum el. soojapuhur.
Otseküttega diiselsoojapuhuri miinused:
*lahtine leek
*temp.reguleerimisvõimalus puudub
*põlenud gaasid jäävad samasse ruumi
*põlemiseks kasutab samast ruumist hapnikku
*kasutab puhast diiselkütet
Gaasisoojapuhuri miinused
*lahtine leek
*temp.reguleerimisvõimalus automaatselt puudub
*CO2 jääb samasse ruumi
*põlemiseks kasutab samast ruumist hapnikku
*põlemissaadusena tekib niiskus
Ärge alahinnake põlemiseks kasutatava õhus oleva hapniku vähenemist- väikeses ruumis toimub see üsna kiiresti.

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#18

VOLVO CLUB Kirjutas:Gaasisoojapuhuri miinused
*lahtine leek
*temp.reguleerimisvõimalus automaatselt puudub
*CO2 jääb samasse ruumi
*põlemiseks kasutab samast ruumist hapnikku
*põlemissaadusena tekib niiskus
Ärge alahinnake põlemiseks kasutatava õhus oleva hapniku vähenemist- väikeses ruumis toimub see üsna kiiresti.

Kõigist nendest puudustest on vaba haagissuvilates kasutatav Truma gaasiahi. Põlemisõhu võtab väljast, põlemisgaasid saab juhtida välja, temperatuuri saab reguleerida ning lisaks veel saab soojuse ruumi eri kohtadessse laiali juhtida. Iseasi on muidugi, kust sellist saada, kuna uuena ostes pole ta just odav asi.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#19

VOLVO CLUB Kirjutas:Sellise väikse garaazi kütmiseks kõige sobilikum el. soojapuhur.

Mis Sa pakud, alates millisest pindalast el. puhuriga enam kütta ei oleks mõtet....?
El. puhur on ostes odav, aga kulud kuulõikes on ju suht jubedad? Ja elektrihind aina tõuseb. Uksed aknad peavad tihedad olema.

Töötuba, mida soojendama kavatsen hakata on u. 50 ruutu, laekõrgus 3. Sein - paks maakivi.
Vasta
#20

Ma arvan et see 50 ruutu on enam vähem seal piiripeal, kui korralikult soojustatud on, siis kärab elekter ka. Elektril on veel see pluss et võid panna hajutatult, näiteks igasse nurka puhuri pluss radika varvaste soojendamiseks. Aga jah, mugavusel on hind, gaas on hetkel ikka way odavam.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne