Väiketraktori Tz-4k-14 toimetamised
#81

(05-01-2016, 23:06 PM)motamees Kirjutas:  
(05-01-2016, 22:20 PM)olli Kirjutas:  Peaks sinna 800-900kg kanti jääma.

Mina pakun kolmandiku jagu vähem. Mitte üle 600kg.

See 870 kg on täitsa õige, olen teda korduvalt kuivatis tühjana kaalunud. 

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#82

Meil siin lõunas lund päris palju. Oma 30cm kanti vast. Igatahes traktoril kõht lohiseb mööda lund. Päris hästi liikus muidu lumes edasi. Aga et mitte ainult niisama lõbusõitu teha, sai palk kah sappa haagitud, et mõnisada meetrit teise kohta teisaldada. Sellega juba tükk tegu, rattad käivad all ringi, pidamist eriti pole. Suht suur palk ikka kah. Noo jõudsin läbi häda pool teed ära veetud. Kui järsku diffri luku hoob pahupidi ja lukk enam maha ei tule. Võtsin hoova koos kaanega maha ja mis selgus. Lukku liigutav laager tükkideks ja kusagil käigukasti põhjas. Ainult laagri sisemine saale oli veel oma kohal. Kataloogist ja googlest järge ajades uurisin välja, et laagri mõõt võiks olla 8 x 22 x 7 mm. Ehk keegi teab seda kinnitada? Eriti välimist mõõtu just.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#83

Mina igatahes neljandaga ei proovigi startida, ikka kolmandaga ja siis kui hoog sees neljandaga edasi, milleks sidurit piñata. Natuke sebimist on käsigaasi-siduri ja käigukangiga, aga saan vabalt hakkama ja sidurile see ka meeldib Big Grin
Vasta
#84

(11-08-2013, 13:37 PM)olli Kirjutas:  Praeguseks olen ise juurde hankinud originaal pöördadra ning tagakopa.

Ahoi.
Tahaks ka omal koppa,aga ei suuda arvata,kui paksu mat.kasutada.Ehk laenaksid mulle selle mõõdud,siis ei peaks vähemalt neid ise tuletama.Kallutuse teeks omal ehk lukustiga,st.et kukub kolksti,kui päästik avada ja kinnitus traka külge peaks tulema selle aukudega kolaka külge,kiire ühendus  Cool
Vasta
#85

Vat see viimane kodanik Veskioja postitus oli küll märkamata jäänud. Kui endiselt huvi, siis võta privaatsõnumi kaudu ühendust ja leiame kõik vajalikud mõõdud.
Eks muidu ka Tz teemad siin foorumis kuidagi soiku jäänud. Rahval vist läheb hästi ja suurema tehnika peale ära kolinud. Big Grin
Ma vahepeal enda omale ühe haaratsi laadse asjanduse juurde meisterdanud. Eriti tööd pole veel teinud, aga korra proovisin ära ja tundus toimivat. Haaratsiga siis tõstab palgi otsa üles ja vajadusel saab keti ka ümber panna. Ülemise lati küljes keti kinnituseks vajalikud sooned. Idee poolest võiks olla kiirem ja mugavam ksutada kui see atv palgikäru millest siin varem juttu olnud. Aga eks näis.

[Pilt: EElHSZEPzS6uFmfW_dkENxQTGPvi7ADqBpBTocxz...40-h780-no]

Nüüd puhkuse aegu sai sel aastal esimest korda enda omaga jälle midagi asjalikku ära tehtud. Kõigepealt sai hangitud omale Tz originaal haagis. Täitsa heas korras isend. Olen väga rahul, mu meelest täpselt paras ja väga asjalik koduaias majandamiseks. Kuna originaal käsitsi pumbatav hüdrojaam oli puudu, sai koheselt kallutamine traktori hüdro peale tehtud. Mul ju väljavõtted traktori taga olemas. Panin lausa mõlemapoolselt ta käima, nii et hüdro tõukab alla tagasi ka. Muidu tunduski üsna viletsalt alla vajuvat. Mulda hoovis maha laotades oli päris kasulik, sai ainult natuke maha kallutada ja siis kasti alla tagasi lasta isegi juhul kui enamus mulda taha otsa ära vajunud.

[Pilt: ieyjIVMdpQlCt4BjBfJqMULeAcN_eAF-qPomaofF...40-h780-no]

[Pilt: pyifm2vCoy87gPuCxAmm1bC-sVfPfWGZCtj5Fh5P...40-h780-no]

Ja muidugi sai haagis kohe kasutust erinevatel veotöödel.

[Pilt: 4o5Um0P1sVPoSDfVhrc67MwffYtw84QxqGLMKg82...40-h780-no]

[Pilt: RvCMQD8M7oTJA0KHwMMx9MC-VKnwrR54Ucraqp6I...40-h780-no]

[Pilt: J003-lzW0-9rRTqNxB6FgcM7TWiuJLg6seWspz2V...40-h780-no]

Viimasel pildil on näha kuidas ma ilma pikemalt mõtlemata haagise väikse kuhjaga savi käis tõstsin. Alles kui traktor isegi esimese käiguga päris vaevaliselt ja suure suitsu saatel vaikselt mäest üles rühkis, jäin mõtlema et huvitav kui palju seda savi siis sai. Puukoormat ma pole kunagi pidanud esimese käiguga vedama, läheb ikka teisega. Igatahes väike arvutus näitas, et porte servani laotuna on haagise maht täpselt kuupmeeter. Nii et oma kaks tonni võis koorem olla. Haagise tühikaal 350kg veel lisaks. Tagurdamine oli küll raske, tahtis traktorit risti lükata, aga muus osas toimis hästi. Ka kallutamine polnud nii suure kooramga probleem. Edaspidi peab küll proovima piiri pidada koormat laadides.
Vasta
#86

Üks mees rühkis kunagi toore lepa koormaga mäest ülesse ja siis poolel mäel tuli terekäsi mootorist välja.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#87

See originaal haagis on igane nuhtlus originaal seades. Kast kallutab täpselt nii palju-vähe, et koormat hunnikusse panna ei saa ja edasi tõmmates on kõik laiali. Asja saab sellest siis kui kast ette poole tuua ja kallutades selle nurk suureneb. Muidu kannatab see haagis koormat küll. Nõrk koht on tõste silindri alumine kinnitus tiisli külge mille võib kõveraks väänata raske koormaga
Vasta
#88

Olles seda traktorit komplektina 20+ aastat kasutanud, kiidan seda haagist. On tõesti väga tubli ja asjalik. Kui kellelgi mõni üle, ostaksin teisegi juurde!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#89

(31-07-2017, 19:52 PM)fanatt Kirjutas:  See originaal haagis on igane nuhtlus originaal seades. Kast kallutab täpselt nii palju-vähe, et koormat hunnikusse panna ei saa ja edasi tõmmates on kõik laiali. Asja saab sellest siis kui kast ette poole tuua ja kallutades selle nurk suureneb. Muidu kannatab see haagis koormat küll. Nõrk koht on tõste silindri alumine kinnitus tiisli külge mille võib kõveraks väänata raske koormaga

 Tegelt tehase manuaali järgi on kandevöime 1 tonn   ja tyhikaal 365 kilo ka pirka näitab mul seda. Metsakäru projekteerides vötsin need numbrid teadmiseks ja metsakäru tuli kuskil 380 kilo ca.  Muidugi nöukaaegne raud on alati tehtud tugevusvaruga  nii et käru kannatab ilmselt rohkem ka. Mul murdus ainult originaalkärul 1  kord veopea kyljest , sai tagasi keevitatud.  Originaalkäru hydro ei tööta  mul juba aastaid  lihtsalt voolik läks 1 kord katki  ning avastasin kui koorem tahapoole nats panna ja pidur vabastada  kallutab ise maha ja nii jäigi , kuigi jah iga aasta ikka mötlen et krt peaks ikka korda tegema ning samamoodi otsevooliku traktorist ikkagi vedama.  Aga öige mees meil siin ikka aint ei mötle vaid teeb  ka . Smile
Vasta
#90

(31-07-2017, 19:52 PM)fanatt Kirjutas:  See originaal haagis on igane nuhtlus originaal seades. Kast kallutab täpselt nii palju-vähe,
...

Kas seda paarikümmet kraadi üldse saab kallutamiseks nimetada...

Peale ümberehitamist on küll tummine tükk. Cool
Vasta
#91

(01-08-2017, 09:46 AM)v6sa Kirjutas:  Kas seda paarikümmet kraadi üldse saab kallutamiseks nimetada...

Peale ümberehitamist on küll tummine tükk. Cool

Palju parem kui mitte kallutav kast.  Wink
Samas mõte ümber ehitada iseenesest halb ju pole. Aga eks sellega kaasnevad ka muud hädad nagu vajadus tiislit pikendada ning suurem koormus tõstesilindrile.
Vasta
#92

(08-07-2017, 18:58 PM)Veskioja Kirjutas:  
(11-08-2013, 13:37 PM)olli Kirjutas:  Praeguseks olen ise juurde hankinud originaal pöördadra ning tagakopa.

Ahoi.
Tahaks ka omal koppa,aga ei suuda arvata,kui paksu mat.kasutada.Ehk laenaksid mulle selle mõõdud,siis ei peaks vähemalt neid ise tuletama.Kallutuse teeks omal ehk lukustiga,st.et kukub kolksti,kui päästik avada ja kinnitus traka külge peaks tulema selle aukudega kolaka külge,kiire ühendus  Cool

 Käisin ekstra poes uurimas kui paksust metallist on sihukesed  väiksed Smile kyhvlid tehtud , tuli välja et 4 mm nii hiina omad  kui ka meil siin eestis toodetud. Möötsin poes  samasuguse kyhvli yle nagu ollil sabas ilmselt tal ongi see eesti toodang, poes maksab sihuke  300  kopikatega.  Läksin siis  KANE metalli ostsin umbes samas möödus  lehtmetalli jääke  aint siis vastavalt 5 ja 6 mm  lihtsalt olid olemas sihukesed sobivad tykid .   Metalli peale läks alla saja  euri  siis  , kuna ma ise nii hästi keevitada ei oska vötsin Olli traktori pildi kus tal kopp sabas ja läksin keevitaja juurde et tee mulle sihuke asi.   Ning valmis ta saigi ,   muidugi ilmselt iga trakatsi omanik haagib erinevalt sappa  ja kinnitussysteem igal omanikul erinev.  Yldiselt  tuli ta mul siis kätte  ca 200  ga .  Noh ega ei pea  poe möötudega täpselt sama ka ju olema möni cm sinna tänna ei mängi  mingit rolli , laiust kyll jälgisin  et oleks tiba kitsam kui trakats. Et kus traka ees sinna ka kyhvel taga mahub, 4cm sai kitsam kui trakats.  Kui valmis sai nii ma mötlesin et krt tagatuled ma 1kord ära löhun eks pean hoolikamalt jälgima . Kuu aja pärast önnestuski yhe klaas ära löhkuda  töötuhinas,  teisel  keerasin lihtsalt klaasi maha siis ,  suvel neid tagatulesid niikuinii  eriti vaja ei lähe . Muidugi  eks alguses sai omale ikka hirmu ka tehtud  sest paraku ma pole elukutseline traktorist  .  Lihtsalt algul  kui  sai mulla  ja kivisegust sodi ladestuskohta teisaldatud   ning kyhvel jäi liiga ylemisse asendisse,  ei olnud harvad juhud kui  kynklikul pinnal oli ainult 3 ratast maas .  Esimene kord  kyll kui 1 esiratas oli ilmselt  juba 20cm maast lahti, mötlesin no nii, nyyd  lähen ymber . Aga päästis kiire kyhvli alla laskmine . Vöib olla oli rohkem ka öhus  paraku ei olnud mahti see moment möötmistöödega tegeleda .  Eks loomulikult oskasin edaspidi asja jälgida. Smile
Vasta
#93

Traktorist veidi kitsam kühvel tähendab seda, et talvel lund lükates tallatakse iga sõiduga jääd juurde.
Vasta
#94

(02-08-2017, 11:22 AM)v6sa Kirjutas:  Traktorist veidi kitsam kühvel tähendab seda, et talvel lund lükates tallatakse iga sõiduga jääd juurde.

 AA ei talvel lykkan lund ikka eesoleva sahaga , eks kyhvel on nyyd abiks kui kuskile liiga suur hunnik tekib,  siis saan seda väiksemaks teisaldada. Eks esisahk on ikka hulka laiem ka , noo originaalsahale litsalt kummagile kyljele ca 25 cm juurde keevitatud.
Vasta
#95

Jõudu tz-lastele!

Umbes aasta tagasi jäid üle tz-i haagise originaalrehvid.  Sisekummid aastat tühjalt seismist oma väärikat iga arvestades üle ei elanud. Rehvid ise aga tunduvad suht ok olevat. Äkki keegi on huvitatud, annaks ära.
Vasta
#96

(15-10-2017, 16:41 PM)rauljaakervin Kirjutas:  Jõudu tz-lastele!

Umbes aasta tagasi jäid üle tz-i haagise originaalrehvid.  Sisekummid aastat tühjalt seismist oma väärikat iga arvestades üle ei elanud. Rehvid ise aga tunduvad suht ok olevat. Äkki keegi on huvitatud, annaks ära.

Veel alles? Oleks täitsa vaja vähemalt ühte korralikku väliskummi.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne