autoplekk: mis? kust? palju?
#1

Tere taas üle tüki aja... vaikus minupoolt on seletatav vaid häbitundega oma auto vastu, et ei ole teda tervelt paar kuud keevitamas käinud.


ASJA JUURDE:
Kas auto kereplekk on miskit erilist (keemilise koostise poolest ma mõtlen)? kui palju oleks nn. õiglane hind umbes selle m2 eest välja käia? kust peaksin ma seda otsima?

Tänan...

VÕTAB ASJA UUESTI JA TÄIE TÕSIDUSEGA ETTE!!! isegi uksepostid tellitud,


anti
Vasta
#2

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: uglyant

ASJA JUURDE:
Kas auto kereplekk on miskit erilist (keemilise koostise poolest ma mõtlen)? kui palju oleks nn. õiglane hind umbes selle m2 eest välja käia? kust peaksin ma seda otsima?

anti

Kõige õiglasem hind on muidu saada. Soomes tööl olles õnnestus välja peilida sihuke väike plekktoodete vabrik, mille õue pealt romukastist võis tasuta sobivaid tükke korjamas käia; igasugu raame millest vajalik osa välja stantsitud, ilusaid ristkülikuid (150x500mm) kitsaid ribasid (50x1000mm) jne. Kõik puhas 0,8 kuni 2 mm paksusega plekk, vahel paksematki ja roostevaba. Suurepärane materjal auto paikamiseks. Ei lähe ju iial tarvis (va. väga erandlikud juhud) terve ruutmeetri suurust latakat. Peremehelt küsisin luba, too oli veel rahul, kui keegi vahepeal natuke minema tassib, ei tarvi nii sageli käia konteinerit tühjendamasBig Grin
Kuula maad, ehk leidub ümbruskonnas Eestiski mõni sihuke paik kust aitäh eest saab või pisikese raha eest kaupa teha. Nende jaoks on tegu ju jäätmetega. Lollus minna poest raskelt teenit raha eest ostmaWink

Jõudu tööle!
Ivar (vist ihnuskoi:lol)

loll on loll olla.
Vasta
#3

Et huvi tekkis, kas leidsid koha kust saab plekki?

Ise ajan hetkel taga 2mm paksusega plekki raami keevitamiseks. Kui kellegil mõni koht teada juba andku teada.
Vasta
#4

Pleki paksuse sobivuse korral võib vanu arvutikorpusi kasutada, või noh nende välimist kesta. Arvuti poodides saab neid suht võileiva eest.
Nädal tagasi kehtis sellises kohas nagu arvutiait hind 10 eeku kast, osadel toiteplokidki sees.
Kui kedagi huvitab, võin selle tegelase kontakti leida, kes sellise hinna välja hõiskas
Vasta
#5

\"minu kandis\" on kaks kohta:
-Ukramet Männuku-Liiva kandis (tõsine tööstusrajoon, hirmus seal kraanade-rekkade vahel oma sõiduautoga liikuda). Saab kohapeal sulas arveldada.
-Asva (Uue nimega Ruukki) Saku vallas Männikul (Männiku Jaam). Seda, kas nad muidu ka eraisikutega otse arvlevad, ma ei teagi. Natuke teistmoodi käib mul seal asjaajamineWink

autole sobiv plekk on siis \"külmvaltsplekk\", lehe mõõt on enamasti 1m*2m. Soovitav paksus 0.7-0.8mm. Katse-eksitusmeetodil proovisin vahepeal ka 0.5mm, aga see läks keevituskuumusega JUBEDALT lainesse! Lehe hind <100eek (Ukramet). Originaal-autoplekk on tavalisest külmvaltsplekist küll parem (väiksem süsinikusisaldus=>ei hakka nii kergelt roostetama), aga üldiselt seda kasutatakse autode puhul. Kui keegi teab midagi paremat soovitada, andku tulla!
Vasta
#6

Sai ühendust võetud siis Ukrametiga. 2mm 1m*2m külmvalts maksab kuskil 350 +km plaatToungue
Varsti siis läheb sealt selle toomiseks

Tänud
Vasta
#7

Kui auto plekk parim, kas siis poleks mõtet võtta siis otse auto enda küljest. Parim vast katuse plekk. Tavaliselt küllalt sirge ja rooste vaba (mitte roostevaba). Muidugi on see värvitud, kuid väikseid auke lappides põleb enamus värvi nagunii maha. Kust kohast saada on muidugi teine küsimus. Emexi väravast näiteks äkki ikka saab.
Vasta
#8

kooma Kirjutas:Kui auto plekk parim, kas siis poleks mõtet võtta siis otse auto enda küljest. Parim vast katuse plekk.
kesse viitsib - need tuleks ju vanast värvist-pahtlist puhastada (muidu läheb keevitamisel-kuumutamisel vana värv kärssama ja teeb elamise kole mürgiseks ning teiseks - värvikihid ei lase asja plekikääridega eriti lõigata)Big Grin
noh, samas kummisõidetud kapotte on auto küljest lihtsam kätte saada - ning leidmine ei tohiks mure olla. Kapoti raam näiteks Opelil liimitud kattepleki külge, eemaldamine on kerge.
Vasta
#9

Ma olen alati lammutusest mõne sirgema plekiga pagassikaane 25-ga saanud Smile
Vasta
#10

siit kysimus, kas PÕLENUD auto plekki v6ib kasutada...?
Vasta
#11

On võimalik saada ka Harju Elektrist. Neil on tehase ees mitu plekijäätmete konteinerit, kus võib ka päris suuri tükke leida.
Vasta
#12

põlend plekki ei kannata kasutada...
kõikse lihtsam on mu meelest kasutada mõne romu pealt lõigatud plekki. hetkel hoovipeal 3 masinat millelt saaks vajadusel tükke lõigata.
Vasta
#13

Tere, äratan vana teema ülesse, et ehk oskab keegi Tartu kandis mõna head müügikohta soovitatda? Ja ütelda et mis oleks siis optimaalne plekipaksus (põhja ja põhjakülgede tegemiseks)?
Vasta
#14

Tartus Levadia, Betooni tn raudtee ülesõidus, hind on uue materjali osas päris hea.
olen otsinud ja ostnud, soovitan.


Vasta
#15

Ostsin viimati 2m*2 tahvli 0.8mm plekki Enimorist Kopli kandis, vana volta tehase territooriumilt. Ei tea, kust neil see plekk pärit on, aga sellist õudust, nagu siin kirjutati, et tõmbub aastaga garaazis rebaseks, ei ole täheldanud: vedeles see plekk rullikeeratult mul 2aastat õue peal bussis, mille katus läbi tilkus ja istmed hallitasid, vaid paari kohta ilmus pindmist roostet, kuhu niiskust ja vett oli kogunenud. Kui sai bussi külge seda keevitatud ja kõvasti keevituskuuma sai, siis järgmiseks hommikuks peale öist vihma, tõmbas muidugi küll rebaseks.

Transpordi koha pealt - kerisime ta seal töömeestega rulli ja läks Golfi tagaistmele ära ilusti.

Mäletan oma varasemaid rattakoopalappimisi, kus sai miski päevavalguslamp pinnalaotuseks materdatud ja sealt siis puhastatud ja lõigatud... Aga hoopis mugavam on käia garaazis, joonlaud käes ja lõigata mudkui puhtast tahvlist tükke ja kohale keeevitada.
Vasta
#16

Tõmban vana teema jälle üles
Oleks vaja põhja keevitamiseks plekki, aga mitte väga suurt kogust.
Üks u. A3 paberilehe suurune tükk ning 5cm riba karpide ja põhja vahele.
Päris 2-meetrist vist pole vaja...
Ideid?
Vasta
#17

Tallinnas,Enimorist saab.Lähed ise giljotiini juurde,ja vali mida tahad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne