Traat keevituse valik
#21

(29-11-2014, 00:54 AM)aeroplano Kirjutas:  Mõõda testriga üle, palju volte faasi ja nulli vahel on, enne kui poodi tõttad.

Parandan ennast, mitte faasi ja nulli vahel vaid faaside vahel (reede hilisõhtu, juu nouWink) Mida kaugemal alajaamast, seda vähem. Minu silmad on testri peal näinud 430V-360V. Reeglina on lubatud toitepinge kõikumine +/- 10%. Üle selle peaks rakenduma ülepingekaitse, alla selle ei juhtu lihtsalt midagi.
Keevitus ei ole raketiteadus.
Mõtle välja, palju oled nõus investeerima (uue "brändi"seadme jaoks on 500 liiga vähe), mis tööde jaoks enamjaolt vaja on- materjali paksus, materjali sort. 
Ühefaasilist pole karta vaja, keevitab väikeste vooludega õhukest plekki paremini kui äratrööbatud vana suur ja võimas trafokärakas.Tavaliselt küsib 10-16A kaitset, st tarbib nagu keskmine elektripliit või triikraud. Kui vooluvõrk seda välja ei kannata, investeeri parem vooluvõrku, sest tulekahju on sel juhul lihtsalt aja küsimus.
Pikendusjuhtme puhul-mida jämedam, seda parem (ja kallim). Ja alati tuleb KÕIK LAHTI KERIDA!!!!! Trumli peal juhe kärssab 3x kiiremini maha!
Vaata, et oleks polaarsuse vahetamise võimalus- täidistraadid küsivad miinust püstoli peale ja plussi maasse. Tavalise MIG/MAG masinaga saad edukalt ka väikese tuunimisega Al ja roostevaba keevitada, aga see juba pikem jutt ja eeldab baasoskuste omandatust.
Vasta
#22

(29-11-2014, 00:36 AM)oliveer Kirjutas:  Tere,

Ütlen kohe, et olen algaja ja keevituse koha pealt tean ainult niipalju kui netist lugenud olen.
Garaasis on olemas vene aegne 3faasiline pistik. Ja niipalju kui ma aru sain on 3faasilised paremad (vaielge vastu kui teisiti arvate) siis sooviks just 3faasilist traatkeevitust. Kas oskate soovitada või pakkuda mulle mõnda head aparaati. Hinna piiriks peaks jääma 500eurot. Kasutada tahaks seda enamjaolt pleki keevitamiseks aga kindlasti sellise raha eest võiks ta ka midagi rohkemat suutma (muidugi mõistuse piires).

3-faasilised on alati paremad, ilma naljata kohe. Seda va kolmefaasilist alaldades saab kohe hulga siledama pinge, kui ühe faasi korral. Ja see on alati hea.
Pistiku pärast ma parem norima ei hakka, sest siis peaks seadme küljes olema pesa. Sad
Kui üldse pole keevitamisega kokku puutunud, tasuks leida mõni sõber või tuttav, kelle juures saaks kasvõi natuke kätt proovida ja kes oskaks kohe mõned konkreetsed juhised anda.
Kui see tehtud, siis uuesti soovid ja võimalused üle vaadata.
Ja kui ikka tahad keevitamist selgeks saada, õpi kõigepealt elektroodiga korralikult keevitama. Sellega saab põhja alla ja muud moodused ei tundu enam nii jubedad.
Aga see on ainult minu isiklik arvamus Cool , ja kes roostevaba detaile laseb keevitada hõimlasest profil.
Musta rauaga olen ise hakkama saanud. Big Grin
Vasta
#23

(29-11-2014, 17:41 PM)oliveer Kirjutas:  mig/mag - keevitusseade mis kasutab gaasi, aga ei pea olema traatkeevitus vaid võb olla ka elektrood
inverter keevitus - mida see tähendab ?
lisaks veel poolautomaadid

MIG- manuaalne inertgaasi keskkonnas (Ar näiteks)
MAG- manuaalne aktiivgaasi keskkonnas (CO2, Agamix siis levinumalt)
Inverter- seadme valmistamise tehnoloogia- koosneb "rohelistest plaatidest" mis võrguvoolust keevitusvoolu teevad Kaal paarist paarikümne kiloni, nupud potekad, sujuva reguleerimisega
Trafod- seadme valmistamise tehnoloogia-kaaluvad paarkümmend kuni paarsada kilo sõltuvalt võimsusest. Seadme südameks on trafo mis teeb võrguvoolust keevitusvoolu. Voolutugevuse nupud raks-raks pakettlülitid-astmeline reguleerimine.
Poolautomaat- tavaline traadiga keevitus.
Vasta
#24

Mis paksusega traat käib vastavusse mis paksusega metalli kohta ? Ehk saite küsimusest aru, ei suutnud praegu paremini sõnastada Big Grin
Vasta
#25

Jummal küll, osta keevitusmask ja vaata üks päev lihtsalt keevitaja kõrval tööd ja palju küsimusi saab vastuse.
Vasta
#26

(29-11-2014, 18:01 PM)tcumen Kirjutas:  3-faasilised on alati paremad, ilma naljata kohe. Seda va kolmefaasilist alaldades saab kohe hulga siledama pinge, kui ühe faasi korral.
See kehtib ainult trafode puhul.
Inverterid siluvad voolu alati paremini ära, vahet pole kas 1f või 3f.
Õhukese materjali, peene traadi ja väikeste vooludega jaoks eelistaks igal juhul 1f inverterit 3f trafole.
Antud juhul oleks minu eelistuste (hinnaklassi ja eeldatud aplikatsiooni põhjal) järjekord:
1f uus inverter,200A max, polaarsuse vahetuse võimalusega.
3f kasutatud inverter, 300-400A, muu sama
3f trafokas,u 200A max,  muu sama
1f trafokas, u150A max, muu sama
3f trafokas, u 300+A kasutatud ja odav.
Igal juhul tasub vältida ilma europesata aparaate. St, selliseid, mille püstoli voolikupakett läheb masinasse sisse. Need on reeglina kõige odavamad lahendused nii seestpoolt kui väljaspoolt koos kõikide tulenevate järeldustega.
Vasta
#27

Tööl sama probleem,ja ainuke õige lahendus on korralik keevitaja kes teab mida vaja ja milleks. "1" faasiline teeb ka korralikku tööd ,seadistus peab olema vastavalt etteandele ja traadi jämedusele võimalik regullida. Paljudel masinatel ei ole traadi jämedus ja etteanne sobilikud keevitusvooluga (traat lendab liiga hooga peale). Katse- eksimuse meetod ja elukutseline keevitaja- nii saime endale tööriista.
Vasta
#28

Ma ei saa aru, milleks on vaja teemaalgatajale pähe määrida mingit ühefaasilist sitta, mis suure tõenäosusega korralikku tööd ei hakka never tegema. Kas tegemist on mingist kahjurõõmsast kättemaksust tingitud ärapanemisega, mis omakorda sai alguse sellest kui endale taoline aparaat suure raha eest soetatud sai? Ühefaasiline traat sobib paadiankruks aga mitte keevituseks. 

Et 500 euri eest saada vähegi normaalne keevitus, peab vaatama kasutatud seadmete kuulutusi. Ei tasu neid kasutatud keevitusseadmeid väga karta. Keevitus käib aastakümneid ja veelgi. Võimalikult korralik, kõige võimsam ja kolmefaasiline tuleb osta, mida oma raha eest kätte saab. Teeb keevitus korralikku tööd, tulevad ka endal oskused tasapisi. 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#29

1faasilise keevituse ja 3faasilise keevituse(traat)vahe on??? Palun tee mulle see selgeks. (Juhtmejumal=23a elektriga ühenduses)
Vasta
#30

(30-11-2014, 00:53 AM)viplala Kirjutas:  Ma ei saa aru, milleks on vaja teemaalgatajale pähe määrida mingit ühefaasilist sitta, mis suure tõenäosusega korralikku tööd ei hakka never tegema. 

Tubli tubli.
........ Kustutasin ära, ei viitsi.
Ja seda "ühefaasilist sitta" pean hetkel parimaks lahenduseks küsija soovile. Teemaalgataja võib privas jätkata.
Vasta
#31

Viplalala ??? On vaja ikka  õhukest plekki, mitte ainult põllutööriistu keevitada! "3 f. võimalikult suure amperaaziline" ei tarvitse üldse 0,8mm pleki keevitusvooluni alla tulla. Zajebal seda suurt käru ümber auto vedada. Ühefaasilise Esabi, Telvini, Kemppi(teisi vast ei paneks) inverteri paned Bagi istmele või katusele ja siristad. Nojah, kolmefaasilist vast pahad öösel ei vii nii kergesti ära, ühefaasilist pead rohkem peitma.
Vasta
#32

(30-11-2014, 01:14 AM)aeroplano Kirjutas:  
(30-11-2014, 00:53 AM)viplala Kirjutas:  Ma ei saa aru, milleks on vaja teemaalgatajale pähe määrida mingit ühefaasilist sitta, mis suure tõenäosusega korralikku tööd ei hakka never tegema. 

Tubli tubli.
........ Kustutasin ära, ei viitsi.
Ja seda "ühefaasilist sitta" pean hetkel parimaks lahenduseks küsija soovile. Teemaalgataja võib privas jätkata.

Väike parandus. On ka 250A ja ka traadi jämedus valitav (16A vooluvõrgust). Keevituse kohapealt pole ise proff aga ka gaasist sõltub kvaliteedi kohapealt palju. Kuna ise jooksin alles hiljuti koos keevitajaga mööda poode siis midagi jäi kõrvade vahele. Elektri kohapealt võin öelda- Mihkli juures töötab,Antsu juures mitte. Naabrid 100meetrise vahega, milles probleem? Vastus on EE.
Vasta
#33

Kolmefaasilise all pidasin aparaadina silmas siiski traati, mitte inverterit ega muid. Viimaste puhul pole tõesti faasidel nii suurt tähtsust. Traadi puhul jään oma arvamuse juurde, ning minu meelest on jätkuvalt traadi puhul, ühefaasilise soovitus, inimsuse vastane kuridegu. 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#34

(30-11-2014, 02:27 AM)viplala Kirjutas:  Kolmefaasilise all pidasin aparaadina silmas siiski traati, mitte inverterit ega muid. Viimaste puhul pole tõesti faasidel nii suurt tähtsust. Traadi puhul jään oma arvamuse juurde, ning minu meelest on jätkuvalt traadi puhul, ühefaasilise soovitus, inimsuse vastane kuridegu. 

Big Grin  Herr Viplala avab silmad ja avastab, et "traati" keevitavad tänasel päeval enamuses justnimelt invertertehnoloogias valmistatud apparatused, "mille puhul pole tõesti faasidel nii suurt tähendust"  Wink
Vasta
#35

(29-11-2014, 23:06 PM)pen.skar Kirjutas:  Jummal küll, osta keevitusmask ja vaata üks päev lihtsalt keevitaja kõrval tööd ja palju küsimusi saab vastuse.
+1  Cool 
Soovitan soojalt isetumenevat maski. Algajal palju lihtsam tegutseda ja näeb kohe, mis toimub. Lisaks reguleerimisvõimalused. Tavalise maskiga, mis veel liiga tumeda klaasiga, on see häda, et esimesed paar sekundit ei näe muttigi. Ainult kaarleeki. Alles siis kui keevituskoha heledaks tõmbab, hakkad nägema mis toimub. Minu esimene keevituskogemus oli käeshoitava maskiga, millel oli vist maailma kõige tumedam klaas...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#36

(30-11-2014, 09:50 AM)aeroplano Kirjutas:  
(30-11-2014, 02:27 AM)viplala Kirjutas:  Kolmefaasilise all pidasin aparaadina silmas siiski traati, mitte inverterit ega muid. Viimaste puhul pole tõesti faasidel nii suurt tähtsust. Traadi puhul jään oma arvamuse juurde, ning minu meelest on jätkuvalt traadi puhul, ühefaasilise soovitus, inimsuse vastane kuridegu. 

Big Grin  Herr Viplala avab silmad ja avastab, et "traati" keevitavad tänasel päeval enamuses  justnimelt invertertehnoloogias valmistatud apparatused, "mille puhul pole tõesti faasidel nii suurt tähendust"  Wink

Mnjaa, tundub et aeg liigub oma tehnoloogiaga liiga kiiresti eest.  Proovi siis niiviisi sadulas püsida Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#37

Ühefaasilise traatkeevitusega pole tõesti mõtet hakata pead vaevama. Keevitusel peab ressurssi ka enamaks olema, nagu siin seltsimehed ütlesid, et keevitus on tööpartner kümneks aastaks vähemalt(mõistlike mahtude ja nimega masina puhul). Milleks sa võtad endalt võimaluse vajadusel ka paksemat metalli korralikult keevitada, mitte ainult auto plekke? Ma ei räägi et sul peaks vähemalt 300+A loom olema garaazis aga mingi 200 võiks vähemalt olla. Muidugi on ühe faasilisi ka mis sinna kanti ulatuvad aga 3 faasiline töötab mingil Antsul metsa sees liini lõpus igal juhul stabiilsemalt kui 1 faasiline. See loob jällegi kindlustunde, et sa saad masinast ka lubatud A kätte ja igalpool. Keevituse transpordi juures kaalub nagunii gaasiballoon kõige rohkem, mitte keevitus ise.
Vasta
#38

Targutaks ka aga ksf Viplala tegi seda juba ja olen temaga 100% nõus. Parem osta eilne trahvoga prohvikas kui tänapäevane inverter hiina käkk
Niipalju lisan, vaata, et aparaadil oleks 4wd Big Grin etteanne.
Vasta
#39

4wd on küll hea soovitus.


Faaside arv on inverteri puhul suva. Trafo puhul alla kolme ei tasu jamada. Kui muidu tõesti ei saa, siis pleki pläristamiseks käib ühene kah.

MAX vool on täiesti ükskõik. olgu või 1000A. Oluline on vaadata mis voolu juures tööd teha kannatab.
tavaliselt märgitud tabelina näiteks nii.
60%        80%        100%
100A        80A          60A

Protsent on tööaeg 10minuti jooksul ja sellele vastav vool.
Et siis kui kasutad 100A voolu siis järgmise 10 min jooksul võiks olla 6 minutit keevitus aega jne.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#40

(30-11-2014, 18:30 PM)autojuht Kirjutas:  Targutaks ka aga ksf Viplala tegi seda juba ja olen temaga 100% nõus. Parem osta eilne trahvoga prohvikas kui tänapäevane inverter hiina käkk
Niipalju lisan, vaata, et aparaadil oleks 4wd Big Grin etteanne.

Ma olen jube kehv keevitaja. Aga samas keevitanud tõesti kõigega, millega üldse keevitada annab. Nõukaaegsest 220V hobi-"elektri"keevitusest, milelga ehitasin about 1989 Mossele uue täispika sumpsi, kõige kangema moodsa alumiiniumpaatide tootmise traadi-Kemppini (masina hind on tuhandetes eurodes)... Aga kõige-kõige universaalsem on ikkagi moodne pisike inverterkeevitus koos täiesti "ulmeliste" moodsate elektroodidega. Koos isetumeneva maskiga ofkoors! Isegi minusugune suudab täiesti tuima näoga õhukest roostes plekki keevitada, paksu roostevaba omavahel kokku liita jne ja see jääb ka püsima. Püsib siiani isegi 220V hiina odav-traatkeevitusega 17 aastat tagasi kokku säristatud Valiandi uus 727-kasti suurendatud koda ja kardaanitunnel - mis on minu jaoks ime. Ma suisa spetsiaalselt küsisin üle sest Berg ehitas ülejäänud auto poolenisti uue ja ütles, et minu omastarust "kokku situtud" aga uutest plekkidest valmistet osa polnud vaja isegi puhastada...  See traadikas oli aastal 1997 kõige odavam mis üldse saada oli ja tegi ka tööd! 
Siin pildil laseme jahtide kiilurautisi kokku renditud Kemppiga. Kindlasti oskavad spetsid öelda, on see nüüd hea või halb, on sellest paremaid sarnaseid olemas jne aga kurat, selline asi töötab! Murutraktori niiduseadet keevitasin mingi teise tootja analoogiga ja see võis isegi see "hiina käkk" olla, mina Kemppiga mingit vahet küll ei tundnud. Aga minusugune loll saab ka keevitamisega hakkama... sest profist sõber väidab, et just elektroodid ise on muutunud nii ulmeliselt headeks! Mis siis nendest rääkida, kes ka päriselt keevitada mõistavad! Mulle tuleb sõbral masin paika keerata, õiged elektroodid kätte anda sest ma ei tea suurt sittagi sellest asjast Big Grin Aga olemasolev trafoga endisaegne traadi-profikas pole aastaid voolu taha saanud - polevat mingit vajadust! 
[Pilt: 140720121080.jpg]

PS: selle 30 aastat vana 220V aparaadiga on küll sõber palju raha teeninud aga see tõesti "ei keevita" isegi moodsate elektroodidega ehk kõlbabki vaid labidavarte lappimiseks Big Grin Aga näed, Mosse sumpsi keevitas kunagi ära...[Pilt: 190620121026.jpg] 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne