Mure Tula T200 ja Cezeta 501
#1

Tere

Korjasin nimetatud rattad kokku, aga mõlemal vead külges...

Tula käivitub ja sõidab, aga pole laadimist. Olen proovinud genekaid vahetada, kuid tulutult. Ilmselt viga minu mütsi all...

Cezeta aga ei käivitu. Säde korralik. Kütet ei tule peale. Olen vahetanud/puhastanud karbusse, aga tulutult. Siingi tuleb oma rumalust tõdeda.

Äkki keegi soovitab mõnda meistrit, kes mind nende setukatega aitaks.
Korjasin mõlemad sõiduriistad 2 aastaga kokku, aga sõita krt ei saa.

Eriti hea oleks kui mõni meister ka Ida-Virumaal...

Tänud ette

Ervin
5207140
Vasta
#2

Kui oled kindel et Tula genekas-starter korras siis on viga relees, selles kandilises karbis mis aku juures on.
Nendel tuuladel ka üks omapära, nimelt tühikäigul nad töötavadki aku pealt ja laadimist ei toimu ja põleb punane aku tuli. Pöörete lisades peab aku tuli kustuma.
Cezetat pole palju remontinud aga ega see bena mittejõudmise mure peaks olema kergesti lahendatav, paak-kraan-voolik-karpa muud seal pole ju. Kui paaki pole puhastatud siis kraan umbes.
Vasta
#3

Nagu ksf! nuffik kirjutas, siis Tuuladel tõstei võib esineda probleeme madalas otsas laadimisega. Siiski on A. Palu mootorrattaraamatutes kõik vajalikud andmed pingeregulaatori ning tagasivoolurelee kohta. Soovitan alustuseks kasvõi kontaktivahed paika panna. Kui tester käes seisab, siis saab ka laadimispinge ilusasti paika.

Ise ei ole viimasel ajal viitsinud enam jamada bensiiniga. Olen lahendanud vanade rataste puhul asjad järgmiselt. Küünlaavast õli sisse veidi. Küünal peale ja mootorit ringi ajada. Kui liiast õli sai, siis võib korra küünla maha võtta ja ära puhastada igaks petteks. Seejärel suts käivituseetrit õhupuhastisse ja vänta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne