Internetist maal.
#41

Kui siia kolisin, siis sai netipulk soetatud ja oli teada, et levi kehva. Sellega seoses müüdi mulle mingi pulk mis pidi olema kõvema leviga(oli ka) kui see "tasuta", mis sellel ajal mingi kampaaniaga pakuti. Noh oli nagu oli. Mõne kohapeal toas toimis nagu vahelduvvool.
 Sai asjast siiber, läksin tagasi poodi ja müütati mulle 3,5G ruuter. Selle panin kohe nii õue kui kannatas, et ei oleks mingeid levi piiravaid elemente. No alguses oli kõik nagu hea ja siis hakkas jälle kuidagi kiduraks muutuma. Esindus väitis, et eks puud läinud lehte. Läksid ju ka, ega salata saanud.
 Sai jälle siiber ja asja uuritud. Soovitati lisa antenni. Seda õnneks ostma ei pidanud ja sõber aitas härdast välja. Tulemus oli see, et WiFi levi tugevust sain antenni abil suunata, aga GSM oli ikka sama jura. Esindusse tagasi, et mis teema on? selgitati, et pean uue ruuteri ostma, sellel tüübil GSM väliantenni ei ole võimalik ühendada. Sain nagu natuke pahaseks, et ometi ju  sai suheldud ja küsitud kehva levi piirkonna jaoks asja. Tuli vastus, et võimalus on 4G peale minna, see pidavat palju paremini levima. Kuu makse oleks läinud minu kasutuse juures 28jevro peale ja mahu piirang oleks olnud 30Gb, mille ületamisel ainuvõimalus oli lisa raha eest nett tagasi saada. Tekitas küsimusi, et kui ma praegu maksan 13 ja mul ei ole mingeid piiranguid, siis milleks mulle kallim ja mitte kindel olukord, kui ehk teisiti saab? Ei leppinud ma selle olukorraga ja kangutasin kodus vedeleva ruuteri laiali. No otse plaadile antenni kaabli keevitamine oli kohe kindlasti plaanis, aga et selle tegevuse käigus netitu ei viitsinud olla, siis leidsin ühe 3G telefoni, mis oli segastel asjaoludel riiulis(varastati ära ja saabus tagasi). Panin sinna kaardi sisse. Levi tundus kesine nagu mul siin ikka. Ühendus aga stabiilne ja täitsa mõistliku kiirusega. Vat nii, said nad oma 28jevrot hinna soovi + uue ruuteri hind. Toungue  Big Grin

Selleni, et see telefon käiku panna, jõudsin ma sellega, et enda praegune telefon oli kuidagi jube stabiilne võrreldes kõikide teiste lahendustega ja sai proovitud. Toimis eeskujulikult. Arvuti järgi on ta mul USB kaabliga, mis tähendab, et aku tal ka tühjaks ei sa.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#42

(19-02-2016, 01:48 AM)Janka Kirjutas:  Aastal 2012 sai Elisasse üle kolitud. Enne elasin EMT-is ja kui ikka parem pakkumine tehakse, tuleb minna. Seda enam, et EMT oma kindlatele klientidele mitte muhvigi head peale kõneminuti kohaste arvete ei pakkunud, küll aga jagati igatsugu mahedaid soodukaid uutele liitujatele.
Koos kolimisega kaasnes uus telefon, mille hind lasti poole võrra odavamaks kui igatsugu neti- ja letipoodides.
Lisaks lülitati eripaketti.
Nüüd on seis säärane, et 15 euri eest on tasuta kõneaega nii, et seo või telefon terveks kuuks kõrva külge (seda küll kahjuks kodumaa tingimustes), smõsside eest tuleb lisa maksta ja 4G nett hinna sees kuni 60giga klausliga, et üle 50 lipsates piiratakse kiirust.
Kogu neti- ja telefonielu käibki nüüd juba varsti neljandat aastat üle nutifoni, kodus teen temast jagamise jaama ja kasutan läpaka laiekraani võimalusi. Tarbin palju.
Piisav, rahul ja ei ulu Smile.

Aga kuidas teised pereliikmed netti saavad kui sa mobiiliga väljas oled?
Vasta
#43

(18-02-2016, 20:58 PM)honkomees Kirjutas:  
(17-02-2016, 23:35 PM)taavi Kirjutas:  lisaks teliale ju ka elisa ja tele2 tulnud see nädal oma piiramatu andmemahuga pakettidega välja. Pakun, et muid netipakette polekski vaja kasutada, valida endale sobiv hind kiirus ja levi ja tuld.
vaatasin järele, vähemalt elisal pole küll midagi sisuliselt muutunud vaid üks piiramatu mahuga pakett nagu varemgi, kirvehinnaga 39€ MiNT Unlimited. 

Mitte et ma reklaamiks, kuna elisa kohta on kahtlased jutud (paar aastat tagasi sai kõu lõpetatud ja elisasse minud, alguses oli hea, aga pärast sai mast "täis" ja kõigile enam kiirust ei jagunud ja sai kohalik teetormaja internett võetud, koos teleka (mingi 50 kanalit, eesti kanalitel 2 nädalat järelvaatamist, hunnik netiraadioid jne), 8/2 stabiilse ühenduse, ping ei ületa 10ms aega, andmemahu piirangut pole), aga siiski viskan lingi: https://www.elisa.ee/et/eraklient/intern...ernet/koju 30/10 ühendus, andmepiiranguta, tasuta seade ja 22€ kuus. Vanematel praegu kasutusel oma metsatukas elisa mint strong, umbes samasuure kuumaksu, aga 3G ja 50GB mahupiiranguga, see tuleks nüüd välja vahetada.
Vasta
#44

kommenteerin mõningaid asju - mu (klaviatuuri-)küüneviha on muuhulgas paaris mobiilivõrgus ja natuke ka erinevate ürituste optikavõrkudes. Ehk siis natuke on asju nähtud ja ühtkomateist on külgegi jäänud Wink

(17-02-2016, 18:06 PM)olli Kirjutas:  Seda kas interneti jaoks levi vilets või mitte antud asukohas, ei tasu järeldada sellest kas telefoniga rääkida kannatab või mitte. Mu teada kõned toimuvad senimaani kõigis võrkudes üle 2G/3G. Andmeside jaoks on parim aga 4G. Viimane levib tänu madalaimale sagedusele suurima vahemaa taha ja seetõttu maa piirkondades tihti tugevam kui 3G.
jutud õiged.

4G kõne: puhtalt VoLTE (ehk pmst "4G kõne") jaoks on enam kui ühel mobiilioperaatoril tehniline valmisolek olemas (aastatagused PR-hüüatused ei olnud muidugi kommertsteenuse valmisolekuga kuidagi seotud Wink ), aga pole peetud vajalikuks reaalsuseks teha. Ilmselt on üks küsimus mitmete lisa- või mugavusteenuste (neid on tegelikult uskumatult palju - alustades kasvõi lühinumbritest) töölesaamine. Lisaks vajab nn 4G kõne vastavat softi+konfi omavat terminali/telefoni. Viimase ca aasta jooksul on ses osas meie regiooni jaoks sobivad alles tekkima hakanud - vajavad aga ka operaatorikohast seadistamist ning meie turg on lihtsalt liiga väike, et seda tegevust (tootja poolt) kuluefektiivselt teostada.

levid: LTE800 levib teoorias puhta füüsika (madalam sagedus JA "ägedam" modulatsioon) vaates jah GSM900 või UMTS900-st paremini. Praktikas jäävad puhta levi võtmes sarnaseks, aga loomulikult on LTE (andme-)läbilase suurem. Hoolimata sellest, et nn maa-piirkonna LTE800 ribalaius on 1,8GHz ja 2,6GHz (kah LTE sagedused meie riigis) vahemikest kaks korda väiksem - 10MHz vs 20MHz.

kunagi jäi silma nn tavainimeste kummaline dogma, mille kohaselt ei tasu 3G või 4G levi otsida, kui 2G kõne kriitikat ei kannata. Nagu pole asfalttee eelduseks eelnev kruusatee olemasolu, pole ka 4G eelduseks 2- või 3G või 3G eelduseks 2G.
teine asjatundmatu ja eluvõõras vaade on "levi on kesklinnaski niru - mis siis veel maapiirkonnast rääkida!". See on samuti väär. Linn oma keerukamate levitingimuste (peegeldused, interferentsid), ohtramate kasutajate ning piiratud jaama+antenniasukohtadega on raadioplaneerimise seisukohalt palju-palju keerulisem ja nõudlikum ning muutuvam keskkond kui hajaasustus. Lõppkasutaja kogemused kipuvad seda ka kinnitama.

pen.skari mõte satipanni antennina kasutada ei kostu hea. Päris USB pesa külge see kindlasti ei käi - vahele on ikka vaja mobiilivõrgu sagedusi ja modulatsioone toetavat saatja+vastuvõtja osa (mis ka USB-poolele serial prokolli puhub). Ka on "kõrgsageduses" lisaks puhtmehaaniline osa antenni, liini ja vastuvõtja/saatja vahel oluline: see peab impedantside (märksõna SLT / SWR) võtmes kenasti sobitatud olema.

kui mobiilivõrkudest ja terminalidest rääkida, siis nt terminali poolt kuvatavad levipulgad on (mu teada) standardimata. St mõni tootja võib olla nende näitamisel optimistlikum, mõni pessimistlikum. Lisaks on 3G (ainult 3G!) selline tehnoloogia, mille puhul operaator seadistab oma jaamades nn pilootkiire tugevuse - kogu saatja võimsusbilanss on jagatud piloodivõimsuseks ja nn kasutajavõimsuseks. Teoorias võib kogu saatjavõimsuse (ilmselt liialdus) pilootsignaali lajatada - levi ajab justkui üle ääre, aga reaalsete kasutajaandmete (sh kõne) liigutamiseks võimsust pole Smile
mobiilioperaatori jaoks on kompromisside koht ka riigipiiri äärne ala. Võõrast eetrit ei tohiks "reostada". Kuuldavasti ei vaevu idanaabri operaatorid sellega just ülemäära palju tegelema ja sestap võivad võõrad võrgud idapiiri ääres "omadest" parema leviga olla. Lähiajaloos olid piiride (Läti + Venamaa) võtmes ka täiendavad piirangud viimase LTE800 litsentsi saanud mobiilioperaatoril - kui mälu ei peta, siis Lätis levis samas piirkonnas (analoog-?) TV ning Venemaal midagi militaarset. Tänaseks on vist (kes teab, see kommenteerib!) nii Venemaa kui Läti sagedused vabastanud ja peaks ka "kolmas LTE800 operaator" kõikjal levida saama - kuigi värskeima levialakaardi (neid ei maksa puhta kullana võtta) pealt paistab justkui idapiirist eemalehoidmine välja.

edit: mahupiirangute olemasolu või mitteolemasolu on mobiilse neti puhul üks libe tee. Elisa on nt aastate jooksul esindanud nii ühe kui teise vaate pooldamist (ning loomulikult teisititoimijaid kritiseerinud Smile ). Piirangute puudumine tähendab vähem kasutajavastutust. Mis tähendab suuremat võrgukoormust. Kuna raadioeeter on jagatud ressurss, siis ega me tegelikult ei taha ju kasutada võrku, mida me jagame "24/7 torrenteid kasutavate kodanikega" - selline võrk võib osutuda väljakannatamatult aeglaseks Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#45

keegi oskab leida Telia "piiramata" koduinterneti tingimused? Elisa ja tele2 on suhteliselt sõnasõnalt sama kirjutanud:

Elisa:
  • MiNTi koduinterneti paketid ei ole ette nähtud P2P (peer-to-peer - kasutajalt kasutajale) failivahetusprogrammide või M2M (machine-to-machine - seadmelt seadmele) vahendusel andmete üles- või allalaadimiseks. Kui vajad MiNT paketti suurte andmemahtude edastamiseks või vastuvõtmiseks, soovitame ilma mõistliku kasutamise piiranguta piiramatut paketti MiNT Home Unlimited.
  • MiNT koduinterneti paketid (välja arvatud MiNT Unlimited 4G) ei ole ette nähtud tegevusteks, millega kaasnevad suuremahulised ja pidevad andmesidesessioonid. Elisa jätab endale õiguse piirata või prioriteerida internetiühenduse tüüpe, mis koormavad mobiili- ja andmesidevõrke või tekitavad teistele klientidele või internetiteenuste kasutajatele häireid teenuste kasutamisel.

Tele2:
  • Koduinterneti paketi sihtotstarbeliseks kasutamiseks ei loeta muuhulgas P2P (peer-to-peer - kasutajalt kasutajale) failivahetusprogrammide või M2M (machine-to-machine - seadmelt seadmele) vahendusel andmete üles- või allalaadimist. Suurte andmemahtude edastamiseks või vastuvõtmiseks, soovitame kasutada paketti 4G Internet arvutis Unlimited

  • Koduinternet ei ole ette nähtud tegevusteks, millega kaasnevad suuremahulised ja pidevad andmesidesessioonid. Tele2 jätab endale õiguse piirata või prioriteerida internetiühenduse tüüpe, mis koormavad mobiili- ja andmesidevõrke või tekitavad teistele klientidele või internetiteenuste kasutajatele häireid teenuste kasutamisel;


Vasta
#46

Telia tingimused
Koduinternet
Otselinki panna ei lase, sealt tuleb valida
Teenusetingimustega saab tutvuda siin.
Seejärel Andmeside teenused ja Koduinternet.
Paistab, et päris tingimusteta piiramatu siiski pole Sad
Samas tegelik elu on alati natuke teine näiteks Elisa lasi oma piiramatus paketis öösel ka torrenteid tõmmata.
Vasta
#47

(20-02-2016, 06:33 AM)raulex Kirjutas:  Telia tingimused
Koduinternet
Otselinki panna ei lase, sealt tuleb valida
Teenusetingimustega saab tutvuda siin.
Seejärel Andmeside teenused ja Koduinternet.
Paistab, et päris tingimusteta piiramatu siiski pole Sad
Samas tegelik elu on alati natuke teine näiteks Elisa lasi oma piiramatus paketis öösel ka torrenteid tõmmata.

Mingi ajani lubas Elisa tõesti 23.00-7.00??? torrenteid tõmmata (Mint Strong, limiidiks 50) aga vist novembrist enam ei saanud.
Vasta
#48

Täna võtsin tele2 koduinternett,maht piiramatu ja 7 päeva testime.Lähim mast karjakülas korstna otsas ja alla 1000m vahemaa ja õnneks just siinpool mäekülge.Esmamulje hea ja sama klotsi eest mis emt 30 kg pakub,vaatame edasi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne