Tuli ФГ-9 ja selle ajalugu
#1

Hakkas selline asi huvitama: millal lisandus tule ФГ-9 klaasile kiri ФГ-9 ja Sdelano v SSSR? 
Kuna sarnast tuleklaasi kasutati alates traktorist,lõpetades siis mootorrattaga. Oskab keegi ehk täiendada,mind kuna ja mis asjaoludel üleminek toimus.

ФГ-9 tulekorpus(tuli) peaks olema. Saksa tehnika tule pealt maha kopeeritud, kuid tuleklaasi osas ma nii kindel ei ole. 

Siiski minu tähelepanek on selline:
-Varaseim ФГ-9 tuleklaas
Üleval kiri BERX, mõnel on ka number all aga muid kirjasid ei ole. Väga levinud klaas 1949-1965???
Võib olla,et esineb veel vahepealseid variante aga selles osas jätan arvamuse, asjatundjatele.

- Järgmine variant ФГ-9: 1965-1976??
Lisandus alla kiri Sdelano v. SSSR

- Sellest omakorda järgmine ФГ-9 variant 1976-1990
Lisandus ФГ-9-XXXX(detaili kood), Sdelano v SSSR ja üleval jätkuvalt kiri nagu kõigil eelmistel klaasidel BERX(üles).
Seda toodeti ka massiliselt tagavara osana.

Kuna ФГ-9 on tegu ameerika tüüpi hajutusega,siis ka siin esines tõenäoliselt ka mingeid peenemaid erinevusi. 
Hetkel on mul pildimaterjaliga veidi nadi seis aga eks ma jooksvalt tekitan siia miskit,vastavalt teema arenemisele.

NB!Aasta arvud siin postituses, ei pruugi täpsed olla.


Vasta
#2

Mind jälle huvitaks, et mis vahet seal on, millal midagi muudeti või mis lisandus?

Seal riigis kopeeriti kõike, alates jalgratta käiguvahetajast kuni Viimse Reliikvia muusikani välja ja keegi ei saanud kobiseda, sest eesriie oli ees.

Helged pead (ma üldse ei kahtle, et neid oli ja palju oli) saadeti kas laagrisse sütt viskama või löödi lihtsalt maha. Mõni üksik, kes "õige asja eest" väljas oli (Kalašhnikov ntx), sel anti vabad käed. (muu tanki- ja üldse sõjatehnika osteti ju läänest sisse; raske ukraina viljaraha eest kasvõi; sai mitu asja ühe hoobiga)
Ise ei mõeldud välja absoluutselt mitte midagi, tegutsesid mingid vähemõtlevad robotid.
(pole kuulnud, et peale eesriide langemist oleks NLiidust kedagi läände tööle palgatud; mida ei saa öelda ntx natsi saksamaa langemise järel; siis said paljud vennad USAs tööd ja jätkasid edukalt ja isegi väga)

Täna toimub umbes sama asi Hiinas, isegi iPhone vist teevad oma käe peal, aga samuti ei suuda hästi järgi teha.

On vist mingi vaikiv kokkulepe, et kõik asjad, mis tollal tehti, jäävad ajaloo prügikasti. Ja ei Hella, Bosch ega BMW ei tõmba mingit kisa üles.

No vahetas see kopeerimistehas oma disaini pisut, sõu? Olid ju mingid plaanid, mida pidi täitma ja näitama, et midagi siiski toimub...

Sry, ei küsi paha pärast, tahan aru saada, miks see idioodiarmee käigumuutus kellelegi huvitav on....
Vasta
#3

Palun ära solgi teemat,see sinu jutt sobib rohkem vaba teema alla,kui siia.


Vasta
#4

Selge, sain vastuse; sa ise ka ei tea, mis vahet seal on.
Ei räägi siin rohkem.
Vasta
#5

Mul on raske aru saada,millele sa vihjad ehk,mis "vahele/erinevusele"?

Kui pead silmas tuleklaase siis nende hajutuse mustrid on FG-9 piirides ikka üsna erinevad(minu meelest). Mingi aeg ehk siis 1970datel standartiseeriti kõik ära ja tulid ühe malli järgi. Tänapäevased plastmass korpusega analoogid on hoopis teistmoodi klaasidega,kui tema eelkäija 1980.datel-90date alguses. 

Tõsi ma ei tea ka kõike ja selletõttu ma tegingi teema,et targemaks saada.


Vasta
#6

Kas asjal on mõni GOST või TU number? Siin siis TU number:
http://www.snap.ee/user/Urmas68/album/va...55?cat=319
Sellest numbrist (kaks viimast-79) tuleb välja, et vastav asi on 1979. aastal asjapulkade poolt heaks kiidetud ja toodetud 1979. a. või hiljem.
Vasta
#7

Vanemal FG-9 laternaklaasil on kindlalt GOST standart TU tuli märksa hiljem. Laterna endaga sama teema.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne