Küttepuud
#21

(20-03-2017, 21:20 PM)saarrand Kirjutas:  30 ruumi on paras juba halumasinaga lasta. Mingi aeg enam ei viitsinud käsitsi toimetada, võtsin Pilkemaster EVO 30 ligi ja enam käsitsi kindlasti ei tee. Masin lõikab, lõhub ja laseb konveieriga hunnikusse kuhu vaja. No ja peale selle soetamist hakkasin ka mingil määral kuivi puid müüma.... Tartu kandis soovi ja sobiva aja leidmisel võin aidata puude peenestamisel.

Jätan selle pakkumise meelde. Eelmisel aastal tehti natuke tünksi meile halumasina teenusega. Algul oli jutt, et 5€ ruum ja kui töö tehtud, siis küll oli vaja transpordi eest eraldi maksta ning aega läks mitu päeva ja külapealt pidi abimehe leidma jne. Selline asi jättis suht sitamaigu suhu, aga kuna tellija ei olnud mina, siis ei hakanud ma haukuma ka.
Vasta
#22

(20-03-2017, 21:20 PM)saarrand Kirjutas:  30 ruumi on paras juba halumasinaga lasta. Mingi aeg enam ei viitsinud käsitsi toimetada, võtsin Pilkemaster EVO 30 ligi ja enam käsitsi kindlasti ei tee. Masin lõikab, lõhub ja laseb konveieriga hunnikusse kuhu vaja.

Sellise koguse puhul ei tasu kuidagi ära see. 30 rm palkide vs. saetud-lõhutud puude hinnavahe ei ole nii suur, et selle masina hind isegi 20 aasta jooksul ära tasuks. Rolleyes
Vasta
#23

oma mets. nagunii vaja hooldada. välja võtad ikka kehvakesi, millega peale kütte miskit muud polegi teha.
siis teed täpselt sellist pikkust-jämedust nagu ise tahad. teed just siis kui ise tahad. ehk naabrimehele ka väike allhange.  mõnikord võib-olla müüd ka mõne ruumi. 
võrdluses kirve ja primitiivsemate lõhkujatega säästad oluliselt tervist.
mõtle nüüd uuesti, küllap muutub halumasina soetamine jupp maad õigustatumaks.
Vasta
#24

(20-03-2017, 22:20 PM)veix__ Kirjutas:  
(20-03-2017, 21:20 PM)saarrand Kirjutas:  30 ruumi on paras juba halumasinaga lasta. Mingi aeg enam ei viitsinud käsitsi toimetada, võtsin Pilkemaster EVO 30 ligi ja enam käsitsi kindlasti ei tee. Masin lõikab, lõhub ja laseb konveieriga hunnikusse kuhu vaja.

Sellise koguse puhul ei tasu kuidagi ära see. 30 rm palkide vs. saetud-lõhutud puude hinnavahe ei ole nii suur, et selle masina hind isegi 20 aasta jooksul ära tasuks. Rolleyes

Ma olen teenuse pakkumisega juba ammu selle masina tagasi teeninud..

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#25

Ma mõtlesin rahalist tasuvust aastas 30 rm küttepuude saagimisel ja lõhkumisel. Rolleyes
Vasta
#26

Palju see halumasin maksab siis?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#27

(20-03-2017, 23:41 PM)Laurts Kirjutas:  Palju see halumasin maksab siis?

Uuena alates 8k€, sõltub varustustasemest ja mudelist ning funktsionaalsusest.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#28

Arvestades, et palkide saagimine ja lõhkumine lisab puude hinnale vist suurusjärgus 5 eur/rm (?), siis hakkab masin ära tasuma peale 1600 rm küttepuude tegemist. 30 rm aastas tehes 53 aastat. Big Grin Liidame veel masina ringi ajamiseks kuluva elektri/kütuse ja saab veel pikema aja. Reaalselt teenib mõistliku ajaga tagasi kui aastas ikka mõnisada rm teha. Aga ega kõik tehnilised seadmed jms asjad ei peagi rahaliselt ära tasuma. Smile
Vasta
#29

Hobide eest ollakse ikka nõus pappi välja käima

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#30

(21-03-2017, 00:33 AM)Laurts Kirjutas:  Hobide eest ollakse ikka nõus pappi välja käima

No mul oleks vaja sellist, kes kohe tuleb ja mu puud hobikorras ära lõhub ja selle eest mulle veel raha ka annab. Eriti hea kui selliseid rohkem leiaks Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne