Hüdraulika alast abi vaja
#21

(10-05-2017, 21:04 PM)JaanKaer Kirjutas:  
(10-05-2017, 20:32 PM)dexter666 Kirjutas:  
(09-05-2017, 05:23 AM)maisalup Kirjutas:  Aga kas bobcat-il peab hüdraulilisi jalgu olema? Tõrtuk on niinui nii  bobiku tõstuki küljes. Teed fiksersitud jalad. Kui edasi liigud, kergitad tõstukit ja tööd tehes surud uuesti vastu maad. Nii hoiad 2kangi kokku ja saaksid näiteks 5 kangilise 80 liitrise jagaja.

Täna kõndisin ümber masti ja vaatasin, et ehk pole tõesti neid jalgu ette nii vaja. Eriti arvestades seda, et mul bobikul juba hüdro jalad taga olemas. Kuid miski sisetunne siiski ütleb, et võiks need esimesed käpad ka siiski olla..

Suuruselt on see kopp jah samasse kanti nagu see kuldses börsis näidatu. Masti haardeulatus ca 3,3m. Pöörderaadius hetkel ca 145-150 kraadi.

Selle leitud jagaja olen juba maha kandnud, kuna sealt on puudu tagasivoolu klapp, jagaja ise tundub Ok, aga lihtsalt seda vana asja ma eriti ei usalda. Olin juba ka seda meelt, et minna 80/l minutis jagaja peale aga peale viimaseid kommentaare olen tagasi seal kus alguses Big Grin kas 40 või 80....
Homme lähen käin mööda hüdropoode ja vaatan mis seal pakutakse

Kiidad ennast hiljem, kui võtad 80-se. Läheb Bobi projekt õhtale, nokid välja ja konstruid mistahes aparaadi peale. Muidugi mõtle selle peale ka, et 80L/min jagajad peaksid kasutama 3/4" liitmikke ja ka jämedat voolikut. Selle viga on see, et ta on üsna paindumatu madu. Alati saab ahendada, ent selle aga on - voolik saab üsna üksjagu piitsa, silinder täitub aeglasemalt, mahlad lähevad kiiremini tuliseks. Ja 80-l kasutada väiksemat... tekib küsimus resursi raiskamise osas Smile
 
Novott, siit tuleb järgmine probleem, nimelt on see ruum ja algne idee oli jagaja panna liikuva alusplaadi külge, et sisse väljaronimist. 

Lühidalt siis tundub nokk kinni, saba lahti olukord Big Grin
Vasta
#22

See ongi nüüd sinu lahendada - alusta ikka mõõtmisest. Kui ikka kuidagi ei istu suurem, siis ei jää muud, kui väiksemaga lahendada. Pealevoolu vahele tempiandur, õlikell tuppa ja tööle.
Vasta
#23

(10-05-2017, 21:04 PM)JaanKaer Kirjutas:  Kiidad ennast hiljem, kui võtad 80-se. Läheb Bobi projekt õhtale, nokid välja ja konstruid mistahes aparaadi peale. Muidugi mõtle selle peale ka, et 80L/min jagajad peaksid kasutama 3/4" liitmikke ja ka jämedat voolikut. Selle viga on see, et ta on üsna paindumatu madu. Alati saab ahendada, ent selle aga on - voolik saab üsna üksjagu piitsa, silinder täitub aeglasemalt, mahlad lähevad kiiremini tuliseks. Ja 80-l kasutada väiksemat... tekib küsimus resursi raiskamise osas Smile

No ei kiida! 

Sellisele suurusele 80 l jagaja ja 3/4 voolikud???  Millest räägitakse???  Selle exceli tabeli ikka leidsid? 
See on seal:  Hüdraulika excel    
Selle teema 14 lehel  LK 14
Ja no minge ometi vaadake mõnda tehases tehtud valmis kaeveseadet lähemalt, mitte ainult pildi pealt! 

"silinder täitub aeglasemalt"   no ja milliseid ämbreid siis täitma hakatakse?

Et mitte liiga sõnaliseks jääda, siis voolikute läbimõõdu määramise nomogrammi lisasin puulõhkujate teemasse.
Siia ka:
   
Vasta
#24

(11-05-2017, 13:49 PM)pkmp Kirjutas:  
(10-05-2017, 21:04 PM)JaanKaer Kirjutas:  Kiidad ennast hiljem, kui võtad 80-se. Läheb Bobi projekt õhtale, nokid välja ja konstruid mistahes aparaadi peale. Muidugi mõtle selle peale ka, et 80L/min jagajad peaksid kasutama 3/4" liitmikke ja ka jämedat voolikut. Selle viga on see, et ta on üsna paindumatu madu. Alati saab ahendada, ent selle aga on - voolik saab üsna üksjagu piitsa, silinder täitub aeglasemalt, mahlad lähevad kiiremini tuliseks. Ja 80-l kasutada väiksemat... tekib küsimus resursi raiskamise osas Smile

No ei kiida! 

Sellisele suurusele 80 l jagaja ja 3/4 voolikud???  Millest räägitakse???  Selle exceli tabeli ikka leidsid? 
See on seal:  Hüdraulika excel    
Selle teema 14 lehel  LK 14
Ja no minge ometi vaadake mõnda tehases tehtud valmis kaeveseadet lähemalt, mitte ainult pildi pealt! 

"silinder täitub aeglasemalt"   no ja milliseid ämbreid siis täitma hakatakse?

Et mitte liiga sõnaliseks jääda, siis voolikute läbimõõdu määramise nomogrammi lisasin puulõhkujate teemasse.
Siia ka:

Puhtalt Teie arvamus. Mina ei kukkunud laitma. Avaldasin vaid arvamust. Hämmastust tekitab tõik, et vaatamata juba vähemalt antud excelitabeli eeldatavat minimaalset vanust, pole leitud veel tarkuseterade jagamise vahele aega inimlikuks tõlkeks.

Siiski jään arvamuse juurde - puulõhkuja lõhkugu puid, pinnase liigutaja liigutagu pinnast. Kes pinnast liigutanud ja ka tõstukiga töid teinud küllap aimab, kuivõrd "päeva lõpuks" hakkab häirima aeg, mil silinder täis pumbatakse.
Vasta
#25

Minul  ole arvamus ega aimamine, teadmine on. Kogemus ka.

Mul nimelt on olemas Avandi kaeveseade mida käitab omatehtud mootoriosa ja hüdraulika.
Teooria seega praktikas kontrollitud ka.


Silinder on silinder ja hüdraulika on hüdraulika sõltumata sellest kas silinder lõhub puid või tõstab masti.



Faili vanus ja keel muidugi... muidugi-muidugi ...  irw...  kui argumente pole, siis...
Vasta
#26

(12-05-2017, 10:14 AM)pkmp Kirjutas:  Minul  ole arvamus ega aimamine, teadmine on. Kogemus ka.

Mul nimelt on olemas Avandi kaeveseade mida käitab omatehtud mootoriosa ja hüdraulika.
Teooria seega praktikas kontrollitud ka.


Silinder on silinder ja hüdraulika on hüdraulika sõltumata sellest kas silinder lõhub puid või tõstab masti.



Faili vanus ja keel muidugi... muidugi-muidugi ...  irw...  kui argumente pole, siis...



Aga ehk seletad siis kuida sul asi lahendatud on? 
Reaalsuses pakub täitsa huvi.
Vasta
#27

(11-05-2017, 20:36 PM)JaanKaer Kirjutas:  ...Hämmastust tekitab tõik, et vaatamata juba vähemalt antud excelitabeli eeldatavat minimaalset vanust, pole leitud veel tarkuseterade jagamise vahele aega inimlikuks tõlkeks.
...

Tõlke inimlikkusest ei tea, aga ma kunagi nokitsesin siin midagi .

Avandeb Google Docsis, aga alla laadides on aus eksel. Selle tabeli aluseks olev hüdrostaatika on paarsada aastat muutumatuna püsinud ja vaevalt see nii väikeste rõhkude juures niipea muutubWink

Mis puudutab suurema vooluga jagurit, siis see võib kaunikesti äkilise looma luua. Ning jämmumat voolikut lahjema eluskaaluga mees ilma kangita paika ei väänagi jaguri küljes.

Energia raiskamise mõttes pole vahet, kas õli kütab kitsas jagur või skeemis inimlikuks tööks vajalikud seatavad drosselid.
Vasta
#28

Üks pilt ütleb rohkem, kui pikk jutt.

Pildil Avant 250 koos originaaljagajaga.
Voolikud jagajast silindriteni 1/4 tolli

   

Töötab.

MOTT
Vasta
#29

(16-05-2017, 10:15 AM)pkmp Kirjutas:  Üks pilt ütleb rohkem, kui pikk jutt.

Pildil Avant 250 koos originaaljagajaga.
Voolikud jagajast silindriteni 1/4 tolli



Töötab.

MOTT

olen nüüd ise ja erinevaid hüdropoode ja spetsialiste käinud. Kui asja lahti olen seletanud, siis kõigil vastus ühest suust: jah, siia selles 40l/min jagajast piisab. 
Tänud asjalistele siinkohal, tänud ka heade ideede eest mis siin välja pakutud. 
Hetkel plaan elu keerulisemaks ajada ja minna kas 5+2 sektori peale või minna üldse täis elektroonilise joystick jagaja peale kus ühe kangi alla peaks pea kogu juhtimise saama. 
Küll viimase puhul pean raha peale ikka väga vihaseks saama...
Vasta
#30

Kui hoolega seda pildil olevat jagajat vaadata, siis seal on 4 sektsiooni kahe kangi all, mis on kopamasina juhtimiseks täiesti piisav.
See liigenditega süsteem seal jagaja peal teeb mis vaja ilma elektroonikata.

Metsatõstukil on viiendaks haaratsi sektsiooni lisaks vaja kasutada, selle liigutamiseks on vaja siis kätt korra tõsta. (ja mastipikendus kuuendaks)

Ära siis unusta siin teemas projekti edenemist piltides ka kajastada!
Vasta
#31

(18-05-2017, 09:09 AM)pkmp Kirjutas:  Metsatõstukil on viiendaks haaratsi sektsiooni lisaks vaja kasutada, selle liigutamiseks on vaja siis kätt korra tõsta. (ja mastipikendus kuuendaks)

Viie kangiga jagaja puhul saab ilma käsi kangidelt tõstmata kenasti hakkama.
Vasakusse kätte kaks nuppu ja paremasse kolm. Ainus asi, mis tuleks liigutuste sujuvuse ja mugavuse jaoks kindlasti ümber teha, on kangide otsas asuvad nupud. Neid teravate servadega piklikke moodustisi, mis eelpool postitatud pildil, ei kannata algajal pikalt peos hoida.
Üks parim jagaja, millel lühikese käiguga kangid viidud üksteisele hästi lähedale ja varustatud mugavate ümarate nuppudega, oli omal ajal paigutatud Terri 2020D masinal. Kaks parempoolset liigutasid tugijalgasid, siirdepoomi teleskooppikendus (kuues masti kang) puudus

   
Vasta
#32

Saab hakkama muidugi, kunagi ammu oli mul veoautol metsatõstukil 6 täpselt ühesuguse nupuga kangi reas.  Muudkui näppudega lugesid, 1-2-3 1-2-3 1-2-3 et peale vaatamata aru saada, millist kangi liigutada.  Paremaks läks, kui treisime osadele kangidele selgelt eristuvad nupud.  Siis panid käe peale ja sai kohe aru mis on mis. 

Rõhk sõnadel "peale vaatamata."

Aga 2 kangiga 4 sektsiooni liigutada on ikka way väga mugav.
Vasta
#33

Pilk jäi sellele: "Pöörderaadius hetkel ca 145-150 kraadi."

Kui vähegi kannatab, siis proovi teha "mida rohkem, seda uhkem"

Masti horisontaalse ulatuse kompenseerimiseks saab kasutada käiku aga pahatihti on vaja pinnas "selja taha" tõsta.
 
Muidugi ei ole see lihtne.
Vasta
#34

(18-05-2017, 12:08 PM)pkmp Kirjutas:  Aga 2 kangiga 4 sektsiooni liigutada on ikka way väga mugav.

pane joistikud peale ja kordades mugavam.täna just oma kraana-tõstuk-ekskavaatoriga tõstsin ca 2 kanti kõdusõnnikut haagisele ja kodu poole punuma,1 tuleb ilmselt veel tuua.sitaks mõnus 2 kangi peos ja toimetad.eelmised aastad olen käsitsi samad koormad pääle laadinud,aga kurat no ei taha enam,palju mugavam tugitoolis peesitada ja kange mudida Toungue
Vasta
#35

(18-05-2017, 13:23 PM)pkmp Kirjutas:  Pilk jäi sellele: "Pöörderaadius hetkel ca 145-150 kraadi."

Kui vähegi kannatab, siis proovi teha "mida rohkem, seda uhkem"

Masti horisontaalse ulatuse kompenseerimiseks saab kasutada käiku aga pahatihti on vaja pinnas "selja taha" tõsta.
 
Muidugi ei ole see lihtne.

Selle taga olen isegi, füüsiliselt on mast võimeline pöörlema mul peaaegu 180 kraadi, aga ma ei suuda head lahendust pöördesilindi paiagaldus lahenduseks, kuna põhja alla pikki silinderid panna ei saa. See Avant tüüpi kopa pilt pani mind juba mõtlema....
Vasta
#36

Pane ketiga pöörama.
Vasta
#37

Kui kett, siis pane "over-size jäme",  Avandil on tolline kett ja see käib katki ka. Eriti, kuna pöördenurk on nagu on ja kui hooga lõpuni panna on tükid taga.
Kahetolline oleks paras, leevendid kindlasti, Avandil on taldrikvedrud, mis paraku pole eriti efektiivsed.

Masti pöördenurk on küllaltki oluline teema, tasub põhjalikult läbi mõelda.
Vasta
#38

(18-05-2017, 15:35 PM)muska71 Kirjutas:  
(18-05-2017, 12:08 PM)pkmp Kirjutas:  Aga 2 kangiga 4 sektsiooni liigutada on ikka way väga mugav.

pane joistikud peale ja kordades mugavam.täna just oma kraana-tõstuk-ekskavaatoriga tõstsin ca 2 kanti kõdusõnnikut haagisele ja kodu poole punuma,1 tuleb ilmselt veel tuua.sitaks mõnus 2 kangi peos ja toimetad.eelmised aastad olen käsitsi samad koormad pääle laadinud,aga kurat no ei taha enam,palju mugavam tugitoolis peesitada ja kange mudida Toungue

Just nii, ma ei viitsi enam puulehtigi käsitsi hunnikust kärusse ajada, rääkimata siis kangemast kraamist.  Ja siis on aega kerge muigega vaadata, kuidas YT igasugu värvilisi vintsivänderdisi kiidetakse  Big Grin
Vasta
#39

(19-05-2017, 09:37 AM)pkmp Kirjutas:  Kui kett, siis pane "over-size jäme",  Avandil on tolline kett ja see käib katki ka. Eriti, kuna pöördenurk on nagu on ja kui hooga lõpuni panna on tükid taga.
Kahetolline oleks paras, leevendid kindlasti, Avandil on taldrikvedrud, mis paraku pole eriti efektiivsed.

Masti pöördenurk on küllaltki oluline teema, tasub põhjalikult läbi mõelda.

Täna juba tiirutasin ümber masti selle mõttega, et panna ketiga pöörama. Natuke ruumipuudus kimbutaks, kuna algne pööramine polnud nii planeeritud, aga usun et hea tahtmise ja õnne puhul saaks hakkama ehk küll.

Viitsid ehk mulle mõne pildi rohkem saata sellest ketiga pööramise lahendusest?
Tänud.

Väike pilt ka hetkeseisust.
hetkel
Vasta
#40

Ei saa praegu pilte teha, aparaat on kaugel.  

Avandil on pööramiseks eriline kahepoolne silinder, mõlemas otsas on kolvivarred ja silinder ise liigub edasi-tagasi keerates kettidega kahte ketiratta sektorit, mis masti pööravad.

Asub kinnituskilbi ülemises servas, seal on sellel ehitataval ka vaba ruumi.

Aga ma seda lahendust otse ei kopeeriks, tolline kett on nõrgavõitu seal.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne