otsin ehitusmeest
#21

(12-05-2017, 00:18 AM)13piisab Kirjutas:  ...sest ma ei karda seda, et ma ei saaks aru, mis toimub. Ning teiste tekitatud riskimarginaale ei taha ma kinni maksta - kui vaja, hindan riske ise. Ning mis peamine: tahan ise otsustada, mis meetodil ja kvaliteediga midagi tehakse. Tükki ostes on sõnaõigus väiksem ja nagu vana autokerega, saab vana majaga kah asju teha või saab neid teha hästi.


Arvan, et sel juhul jääbi üle leppida mitte just kõige tegijamate ehitusmeestega. Rolleyes
Vasta
#22

(11-05-2017, 19:46 PM)Marko Kirjutas:  Virisejatele - mul on kulunud treimisele minevate piduriketaste lahtileotamisele/liikumameelitamisele üle nädala.
Õnneks erilist tungi kanali peale ei olnud ja tuttav mees oli ka, saime kaubale. Vägivalda ei saanud tarvitada, oleks lõppenud abs vööga pooltelgede vahetusega.
Kõik on kokkuleppe küsimus. Murdunud tikkpolt kollektoris võib raisata päeva.
Ehitajatel selliseid probleeme reeglina pole, peab lihtsalt vaatama, et mees tööd ka teeks.
Noh, kui ei ole selliseid, siis on teistsuguseid. Ainuke põhimõtteline erinevus, mis kuidagi põhjendab autoremondifirmade töö kõrgemat (tunni)hinda, on vajadus teatava kinnisvara järele, kus oma laager püsti lüüa, samas kui ehitaja tegutseb objektil kohapeal. Kuigi vähegi suuremale ehitusettevõttele vist ka ei piisa pelgalt kaubikust lao ja kontori ülesannetes.
Kas üle nädalase leotamise ajal muidu jookseb kogu see aeg tunnihind?
Vasta
#23

(12-05-2017, 10:43 AM)stretch Kirjutas:  
(11-05-2017, 19:46 PM)Marko Kirjutas:  Virisejatele - mul on kulunud treimisele minevate piduriketaste lahtileotamisele/liikumameelitamisele üle nädala.
Õnneks erilist tungi kanali peale ei olnud ja tuttav mees oli ka, saime kaubale. Vägivalda ei saanud tarvitada, oleks lõppenud abs vööga pooltelgede vahetusega.
Kõik on kokkuleppe küsimus. Murdunud tikkpolt kollektoris võib raisata päeva.
Ehitajatel selliseid probleeme reeglina pole, peab lihtsalt vaatama, et mees tööd ka teeks.
Noh, kui ei ole selliseid, siis on teistsuguseid. Ainuke põhimõtteline erinevus, mis kuidagi põhjendab autoremondifirmade töö kõrgemat (tunni)hinda, on vajadus teatava kinnisvara järele, kus oma laager püsti lüüa, samas kui ehitaja tegutseb objektil kohapeal. Kuigi vähegi suuremale ehitusettevõttele vist ka ei piisa pelgalt kaubikust lao ja kontori ülesannetes.
Kas üle nädalase leotamise ajal muidu jookseb kogu see aeg tunnihind?

Marko vihjas pigem sellele, et kõik pole must ja valge. Vanemate sõidukite puhul tuleb ette ootamatusi ja see on enamasti reegel, mitte erand. Seda ei oska keegi ette ennustada, kas täna on hea päev, kõik laabub või lõppeb see 20h hiljem peale leotamist, lõikamist, kuulutamist jne.
Sinu kinnisvara vajaduse näide on ka naeruväärne. Kas kõik muud kulud ja vajadused on tasuta? Vahendid maksavad, mida uuem sõiduk, seda enam on eritööriistu vaja. Töökoja keskkonda ei kõlba ala Biltema tööriistad, mis on odavad ja sobivad kodusele nokitsejale. 
Selles sektoris on küllaltki suur töötaja ränne, et head töötajat hoida, on vaja teda vastavalt tasustada.
Koolituskulud: sul pole aimugi, mida näitkes margiesindus peab maksma, et töötajaid koolitada.
Üldiselt, kui elu läheb kallimaks, kallinevad ka tunnihinnad, vahet pole millises sektoris, üldised kulud on neis kõigis samad.
Mingi hetk on vaja hindasid ju tõsta. Tegu on äriga, mitte heategevusega.
Vasta
#24

(15-05-2017, 15:15 PM)Renka Kirjutas:  
(12-05-2017, 10:43 AM)stretch Kirjutas:  
(11-05-2017, 19:46 PM)Marko Kirjutas:  Virisejatele - mul on kulunud treimisele minevate piduriketaste lahtileotamisele/liikumameelitamisele üle nädala.
Õnneks erilist tungi kanali peale ei olnud ja tuttav mees oli ka, saime kaubale. Vägivalda ei saanud tarvitada, oleks lõppenud abs vööga pooltelgede vahetusega.
Kõik on kokkuleppe küsimus. Murdunud tikkpolt kollektoris võib raisata päeva.
Ehitajatel selliseid probleeme reeglina pole, peab lihtsalt vaatama, et mees tööd ka teeks.
Noh, kui ei ole selliseid, siis on teistsuguseid. Ainuke põhimõtteline erinevus, mis kuidagi põhjendab autoremondifirmade töö kõrgemat (tunni)hinda, on vajadus teatava kinnisvara järele, kus oma laager püsti lüüa, samas kui ehitaja tegutseb objektil kohapeal. Kuigi vähegi suuremale ehitusettevõttele vist ka ei piisa pelgalt kaubikust lao ja kontori ülesannetes.
Kas üle nädalase leotamise ajal muidu jookseb kogu see aeg tunnihind?

Marko vihjas pigem sellele, et kõik pole must ja valge. Vanemate sõidukite puhul tuleb ette ootamatusi ja see on enamasti reegel, mitte erand. Seda ei oska keegi ette ennustada, kas täna on hea päev, kõik laabub või lõppeb see 20h hiljem peale leotamist, lõikamist, kuulutamist jne.
Sinu kinnisvara vajaduse näide on ka naeruväärne. Kas kõik muud kulud ja vajadused on tasuta? Vahendid maksavad, mida uuem sõiduk, seda enam on eritööriistu vaja. Töökoja keskkonda ei kõlba ala Biltema tööriistad, mis on odavad ja sobivad kodusele nokitsejale. 
Selles sektoris on küllaltki suur töötaja ränne, et head töötajat hoida, on vaja teda vastavalt tasustada.
Koolituskulud: sul pole aimugi, mida näitkes margiesindus peab maksma, et töötajaid koolitada.
Üldiselt, kui elu läheb kallimaks, kallinevad ka tunnihinnad, vahet pole millises sektoris, üldised kulud on neis kõigis samad.
Mingi hetk on vaja hindasid ju tõsta. Tegu on äriga, mitte heategevusega.

Ehitajatega sama asi ju.  Vana majaga ei tea kunagi mis sealt alt välja võib tulla. Ja tööriistadega ka,  ostan akutrelli ja olen ehitaja ajad ammu möödas( kuigi tehakse ka nii, aga kui tellija on idioot ei saa sinna midagi parata)  Mina olen praegu täitsa üksi: direktor, varustaja, sekretär ja kui aega üle jääb teen tööd ka. Ja isegi üksi on mul 60m2 ladu mis on laeni täis, lisaks bussi kong tööriistu laeni. Vaikselt kogun raha laiendusteks. Ma isegi ei taha meenutada seda aega kui mul 4 töölist oli, loodan et nii sitasti enam kunagi ei lähe ☺
Vasta
#25

Ma ei saa teema probleemist aru.

Siin võrreldakse nö nipernaadist ehitaja tunnihinda võrreldes firma poolt pakutava teenustööna(autoremont). 

Eks maksude maksmine on igal ühel oma südametunnistuse asi. 

Lihtsalt autoremondi puhul klient peab ainult auto kohale viima ja siis hiljem tulema arvet maksma. Nende soodsate ehitajatega kus maksad otse mehele on pidevalt jama kus varusta teda ise kõikide asjadega alates kruvidest kuni WC võimaluseni välja.  Küll pikendusjuhe ei ulatu või ta käis päev otsa oma autoga lauajuppi toomas ja ootab kompensatsiooni. 

Ning need ehitusfirmad kus sa ostad firma käest teenust ja peale arve maksmise kõrvaliste tegevustega tegelema ei pea tuleb tunnihind ikka umbes 30-45 eurot. 

Autoremondis on tunnihind ikka 30 eurot (oletame) kui ta kas keerab polti, keevitab , pumpab kumme , laeb akut , tõstab tõstukiga . Nendel soodsatael ehitajatel võib olla 15-20 eurot per kärrs aga kui ta peab mingit suuremat masinat kasutama(pinnasetihendaja , maapuurid , käsitali , veepump jms) siis iga asja eest küsib eraldi juurde. 

Mehed saage aru , tunni hind pole oluline vaid lõppsumma.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#26

(11-06-2017, 19:50 PM)Gravit Kirjutas:  Mehed saage aru , tunni hind pole oluline vaid lõppsumma.

Ikka saan aru, kliendid ei taha saada.  Minujaoks on üldse oluline palju rahakotis on,  mitte tunni või kuu või  lõpphind  Smile
Vasta
#27

Ja alati võib ise oma autosid remontida

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#28

(11-06-2017, 19:50 PM)Gravity Kirjutas:  Ma ei saa teema probleemist aru.

Ega automeeste foorumist ongi liiga palju tahta leida seisukohti, mis ei peaks lukksepa ametit keeruliseimaks ja tähtsaimaks maailmas.
Vasta
#29

ehitusbuum kestab, aga välitööde hooaeg hakkab otsa saama - ehk on nüüd kusagil (tellijale) mõistliku hinna-kvaliteedi suhtega töökäsi vabanenud? Smile
kiiret mul jätkuvalt pole ehk siis tööd saab teha kiirustamata, samas ei vaja ega soovi ma nn buumihinnaga (ja kvaliteediga) ehitust.

suvel sai "objekt" natuke edasi (peamiselt mu enda tööna) ja ca 1/3 pinnast on tänaseks juba ka maalrid üle käinud. Sisetööde mahust ca 3/5 on aga veel ees ja hakatuseks lammutaja(d) ning seejärel ehitaja(d) oleks teretulnu(d).

olukorrakirjeldust:
suvel oli mul mõne nädala jagu "külalisesinejaid". Tegid natuke tööd, siis sai üks oma Soome palga kätte ja teine jätkas kohatiste "pudelipausidega" (mis olid üksühele seotud rahamaksmistega). Mingi hetk hakkas allesjäänud töömehe töö ca pooles mahus muutuma tehtu ümbertegemiseks - nt vaheseintesse villa panekut ning uste käelisusi sai korduvalt selgitatud - selgus aga, et selgitused olid asjata. Mingi hetk oli mehel pikem joomapaus ja kuna selle jooksul ujus välja veel jamasid (nt kruvilisandiga kipsitagune vannitoatoru, püstolivahu paisumise vastutoeta paigaldatud vaheuksed), siis sellel mehel lubasin lahkelt kusagil mujal oma tegemisi jätkata ning ka maksmata ca 200eur palgaraha osas leppisime kenasti kokku, et see on minu palk tema jamade likvideerimiseks või siis palk, mida tema ei saa tööosade eest, mille tulem on, et selle tegematajätmine oleks parem olnud.

kuuldavasti tehakse Eestis juba päris palju ehitustöid Ukraina käte poolt ja mulle kandideeris tegelikult hiljaaegu ka mu palga-töökoha vakantsile (mis ei ole ehitusvaldkond) üks ukrainlane. Ehk siis oleme vist muutumas heaoluriigiks, kus (ajuga ühendatud) töökäsi napib ja kuhu neid sisse tuua tuleb Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#30

Ukraina töömeestega on nii, et ühe kohaliku töömehe palga raha eest saad kolm Ukrainlast ja neid kõiki kolme Ukrainlast on ka sul vaja, et saaks selle ühe kohaliku mehe töö ära tehtud. 
Aegajalt sattub ka vähe teravamaid kriite nende sekka aga need leiavad siis endale ka kiiresti püsiva töö.
Vasta
#31

ja need teravamad kriidid mõistavad omale ka palka küsida, alla 1000 kätte nemad ei tööta... Ehk siis nii palju kui maksad täpselt nii palju ka saad. Omal sama teema, et buumi hinda maksta ei jõua ja sita tegemist ei soovi. Niisiis teen kõik ise.
Vasta
#32

[quote='13piisab' pid='433631' dateline='1507742893']
ehitusbuum kestab, aga välitööde hooaeg hakkab otsa saama - ehk on nüüd kusagil (tellijale) mõistliku hinna-kvaliteedi suhtega töökäsi vabanenud? Smile
kiiret mul jätkuvalt pole ehk siis tööd saab teha kiirustamata, samas ei vaja ega soovi ma nn buumihinnaga (ja kvaliteediga) ehitust.

On pakkuda ca. 1 kuu, alates  tänasest.  http://www.koduabi24.eu    pakkumine kehtib 2 päeva.
Vasta
#33

(11-10-2017, 21:22 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Ukraina töömeestega on nii, et ühe kohaliku töömehe palga raha eest saad kolm Ukrainlast ja neid kõiki kolme Ukrainlast on ka sul vaja, et saaks selle ühe kohaliku mehe töö ära tehtud. 
Aegajalt sattub ka vähe teravamaid kriite nende sekka aga need leiavad siis endale ka kiiresti püsiva töö.

Kusjuures kunagi ammustel aegadel kui kalevipojad alles noored olid, siis nende kohta kasutasid põlisrahavad enam-vähem sama "sõnastust" Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne