Tundmatu meesteratas
#1

Sain täna ühe minu jaoks tundmatu jalgratta omanikuks. Ega ma sellest teemast midagi eriti ei jaga. Aga mõned huvitavad detailid on seal küljes minu arvates.  Kuna raaminumber on neljakohaline (4312), siis see võiks justkui olla kohalike meistrite kätetöö. Porilauad on kummalised, pigem rootsi-pärased, tagumisel on viimane ots kaares. Vana omanik rääkis mingit sellist juttu, et see ratas oli müügis olnud ilma porilaudadeta ja lisana siis  pandi poes külge laiad lauad. Ka esiratta kleidivõrgu augud pidavat olema õiged asjad, olevat ka esirattal olnud kleidivõrk. No ma ei tea ... pigem on see hoopis tagumisest tehtud, samas üsna korralikult on siis tehtud. Tagarattal võrgu jaoks auke igatahes ei ole. Ja ka porikate profiil on erinev, kuid kroom ja triibutus on tõesti samast seeriast. Esiporilaual on olnud kaunistus , mille ülemine osa on murdunud ja sellest tagapool on siis vist firma logo. Silt on ka ees olnud, aukude vahe on 65mm. Esikahvli alumised otsad on kinnised, ehk siis ratta kättesaamiseks on vaja kahvlit painutada. Lenks on vale ilmselt ja sadul vist ka, keskjooks on vist Gauja oma äkki? Tagaratas on vist ka Gaujalt, kuigi on siin juba avaldatud kahtlusi selles osas. Igatahes ratastel mingeid kirju ma ei leia, ilmselt on hilisem Venemaa toodang. Kas oskab keegi selle koosluse kohta midagi tarka öelda? On raam Eesti töö? Mis firma logo on porilaual ja kas need porilauad võivad olla pärit algsest komplektist?

                                                                       
Vasta
#2

muud ei tea , aga keskjooksul  gauja tunnused puuduvad .
Vasta
#3

(30-06-2017, 22:36 PM)iceman Kirjutas:  muud ei tea , aga keskjooksul  gauja tunnused puuduvad .

Märk viitab igatahes Seidel Naumannile, aga esiporikas on tõesti tehtud tagumisest ;-)
Vasta
#4

Raam ETK Original, tagaporikas rootsi, ilmselt Monark, lenks, rattad, ketiratas nõukogude päritolu, esiporikas nagu öeldud, tehtud naiste S&N tagaporikast. Riistatasku sobiks ka  rootsi Monarkile.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne