Silomasin
#1

http://www.farmtechcanada.com/

Pikalt otsinud ja uurinud igasuguseid silo variante ja selline tundub mõistlik. Kas eestis ja siukest tehnikat liigub vöi möni edasi müüja kes tegeleb sarnase tehnika müügiga. Lingil olev kaup on üsna väiksele tegutsejale möeldud. Igasugune sarnane tehnika sobiks.
Vasta
#2

Silo jaoks ei õigustanud - liiga keeruline oli tagada ühtlast etteannet. Kui jäi väheks, läks halli ja kui sai palju, pressis koti lõhki. Rullsilo on muretum teha, tranšeesilo odavam ja jõudsam.

Muljutud vilja tuubitakse küll hoolega.

Uuri Sike Agrist, neil oli midagi säärast.
Vasta
#3

Järvamaal Oisus OÜ Estonia-l on sarnane aparaat, nad on ajanud nii muljutud vilja kui silo ja põhku kotti. Kui huvi on võin otsida mõne asjapulga telefoninumbri sealt firmast.
Vasta
#4

Rulle siiani teindki. Kuna plaanid pikemad siis kilele kuluv summa on märkimis väärne ja vöiks seda kuidagi vähendada. Ning muidugi see aeg mis kiletamisele kulub. Vbl kui press ja kiletaja ühes masinas lisab kiirust. " Augu " silo kogemus puudub täielikult ja ega siukest kohta ka ei ole kuhu seda teha. Mötteid on käind küll et paneelidest teha ja proovida esialgu väiksem. Nii 100t vöi sinna kanti. Äkki ikka peaks seda teed minema ja ära tegema. Ehk on mingeid soovitusi jagada kui teha omale selline.

" koti " lahendus tundub videos jube kena ja lihtne muudkui ajad aga sisse ja sulged otsad. Mahutavust on ka rohkem ja ega see kott kallis polegi. Eks talv on ees peab mötlema neid asju.
Vasta
#5

ega ei peagi alati augu silo olema, võid teha pätsi lageda maa peale ja kilega kinni katta, tulemus on samaväärne augusiloga aga see vorstiteema ei tasunud end ära, kipub hallitama minema, ei saa ühtlaselt tihedaks
Vasta
#6

Googelda elho tube 2020. Toimiv lahendus kile säästmiseks ja kiletamise kiiruse tõsmiseks.
Vasta
#7

(23-09-2017, 06:17 AM)maisalup Kirjutas:  ....
kipub hallitama minema, ei saa ühtlaselt tihedaks

Nii on - väga keeruline on rohusilo ühtlast etteannet saavutada. Ning kui koonerdada konservandiga, on jama ootuspärane.

Päts on nii hea, kui hea on tihendamine ja katmine. Kui ei tea täpselt, mida ja kuidas teha, pane hapet sekka - see aitab palju. Bioloogilised ja melass töötavad ka, aga nendega majandades peab teadma, mida, millal ja kuidas teha.

Paneelidest tegemisel on oluline tagada seina stabiilsus ja kogu kausi õhutihedus. Kile saab küll alla panna, aga siis kaob asjal nagu mõte.

Tasuta lõunaid ei ole - kas maksad rullsilo kilet või maksad säilituskoha kulusid.

Küll sobib tuubimine hästi vilise või maisisilo säilitamiseks - nende etteannet on hõlbus ühtlustada.
Vasta
#8

Ega midagi, tuleb see möte maha matta ja "augu " jaoks mötteid koguma.

Tänud vastajatele/ abistajatele. Kel veel mötteid vöib siia julgelt kirjutada.
Vasta
#9

(24-09-2017, 23:16 PM)Aho Kirjutas:  Googelda elho tube 2020. Toimiv lahendus kile säästmiseks ja kiletamise kiiruse tõsmiseks.

Sellist lahendust kasutab üks Viljandimaal, Mudiste lähedal asuv talunik, tal põllul üks kilomeetri pikkune joru rulle, kunagi säilitas nii heina, kuid tänavu paistis otsas silorull ees olevat, juu proovis silo ka säilitada. Umbkaudu 30% peaks tekkima kile kokkuhoidu kuna otsasid ju ei kileta ainult külje...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne