Jawa tagatule klaasi lakkimine?
#1

Tere.
Tahtsin uurida kas on võimalik lakkida Jawa 353/354 tagumise tuleklaasi(korpus on metallist).

Nimelt on varuosade poodides müügil punast tulede toonimis lakki.See on mõeldud plastik tuledele.äkki keegi teab kas see toimib ka klaasil.
Või on mingi mu nipp kuidas tuleklaasi saaks punaseks värvida,lakkida.
Vasta
#2

(12-08-2018, 21:12 PM)kiiresti2 Kirjutas:  ...Või on mingi mu nipp kuidas tuleklaasi saaks punaseks värvida,lakkida.

Me "punastasime" vanasti klaase punase pastakaga. Tõmbaime vaseotsiku ära ja puhusime pasta klaasi peale. Seal hõõrusime ta näpuga laiali. Väga uhke punane tuli ja ühtlane oli ka.

A kes tänapäeval enam pastakast midagi teab. Minagi pole ammu näinud.  Wink
Vasta
#3

Saan aru et tegid seest poolt,aga 
kui kaua see pastaka tint peal püsis? Ja kui efektiivne see oli? Valgus tuli ilusasti läbi?
Vasta
#4

Valgus tuli ilusti läbi ja kollane suunatuleklaas muutus punaseks. Seespoolt tegime jah. No ei mäleta, et oleks ära pleekinud. Igastahes mitte nii kiiresti, et oleks meelde jäänud.
Vene motikale oli ju vaja ka suurt pidurituld taha.  Skoda/Praga tuli oli piisavalt välismaine ja kättesaadav. Korpuse "nikeldamine" toimus liivapaberiga. "Niklit" tuli pidevalt õliga hooldada, nagu mustlase hobust müügi ajal.
Vasta
#5

Aga miks sa lakid? Keegi just müüs uut klaasiosa mingi viieks eest. Soov äkki oli.
Vasta
#6

Ma tean ja hetkel kõrgeim pakkuja.
Mind hakkas lihtsalt huvitama kas on võimalik neid klaase lakkida,toonida,värvida või mingi mu Magyver nipp kuidas klaasi taas punaseks saada.
Vasta
#7

(13-08-2018, 18:31 PM)kiiresti2 Kirjutas:  Ma tean ja hetkel kõrgeim pakkuja.
Mind hakkas lihtsalt huvitama kas on võimalik neid klaase lakkida,toonida,värvida või mingi mu Magyver nipp kuidas klaasi taas punaseks saada.

Kui tegemist plastiga, saab lakkida küll. Olen IZ-i pleekinud tagatule klaasi üle lakkinud punase tulelakiga. Püsib siiani kena.
Vasta
#8

Tegemist on värvilise klaasi moodi asjaga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne