Jawa 634
#5

(02-07-2010, 13:10 PM)roosakummik Kirjutas:  Minuarust on see mellpoisi poolt näidatud Jawa 634 hilisem variant või kompott (Kuigi kurat seda teab N-liitu saadeti ka igat kompotte), kui gruppeni restaureeritav Jawa 634 633- me mootoriga.

Mind ajavad kahtlema tagumised amordid- varasemal olid ülemised vedrukatte otsad punased ja plekist nagu vanal Jawal. Amorditoru ise ka punast värvi.
Küljekarbid ei olnud kohe kindlasti kolme triibuga vaid siledad
Spidomeeter on tulekopsiku sees mitte eraldi, ülejäänud paistab olevat ok.

Jah täpselt, kohe järgmine mudel peale esimest, suure lambiga, 634. Olen mälestuste järgi seda eraldi topsiku sees oleva spdiomeetriga ratast kokku korjanud. Mis peabki olema tumepunast värvi ja seda üldiselt üleni. Inimene kes ostis sellise mudeli 1976 aastal, ütles, et tagaamordid olid punase värvilahendusega ja mitte mustaga. Triibuliste karpide kohta ei osanud seisukohta võtta. Nii ehk naa ma selles suhtes midagi enam ette võtta ei saa, sest raami ma ju ümbertegema ei saa hakata. Triibuliste küljekarpide alumine kinnitus on ju nagu 638. Siledal karbil on aga kinnitus ju allpool. Mind huvitaks just ksf! Mellpoisi pildil oleva ratta väljalaskeaasta. Eriti huvitaks aga paagi esimest kinnitusest pilt (s.t. kas see paak on 17 või 16 liitrine. Vanemad mudelid 16 ja uuemad 17 - kummipuhvri kujust peaks näha olema) ja spidomeetri ümbrisest. Tundub, et sellel rattal on kontrolllampide "silmad" plastmassist ja suure läbimõõduga, samas kui minu ümbrisel on need väikesed ja võimalik, et isegi klaasist. Samuti on ümbrisel endal veel üks lõige sees tõenäoliselt, mida aga minu ümbrisel ei ole.
Ma küll kahjuks ei tea, kui originaal ja mis aastast see ratas on:
http://static2.album.ee/files/838/79/ori...3_X6et.jpg
aga kui Eliisa seda siin loeb - äkki oskab vastata. Tema albumist ma seda pilti laenasinSmile
Sellel on ka see lõige küljepeal näha, mis tundub igati originaal olema. Samuti on näha, et piduritule lüliti on tagaratta juures aga mitte paagi all, kus see ilmselt Mellpoisi pildil oleval rattal on.
Põhimõtteliselt ma ei näe võimalust senioleva informatsiooni põhjal midagi kindlat ja põhjapanevat väita, kuid ilmselt enda ratta tagaamordid saavad ikkagi punase värvi. Sest olgem ausad, võõraid juppe on ju küljes veel. Seisuhark näituseks on uuema mudeli oma, mis omab teistsuguseid puhvreid. Üleüldse jäi pildilt mulje, et see esimese variandi seisuhark oli oma olemuselt õrnem, kui hilisem.

Minu spidomeetri ümbris: http://i169.photobucket.com/albums/u212/...2rk023.jpg
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Jawa 634 - Autor: gruppen - 15-06-2010, 12:22 PM
RE: Jawa 634 - Autor: gruppen - 29-06-2010, 16:48 PM
RE: Jawa 634 - Autor: gruppen - 30-06-2010, 09:45 AM
RE: Jawa 634 - Autor: roosakummik - 02-07-2010, 13:10 PM
RE: Jawa 634 - Autor: gruppen - 02-07-2010, 13:52 PM
RE: Jawa 634 - Autor: gruppen - 03-08-2010, 09:33 AM
RE: Jawa 634 - Autor: roosakummik - 04-08-2010, 09:55 AM
RE: Jawa 634 - Autor: gruppen - 04-08-2010, 12:59 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne