Vape süüte paigaldus - paigutuse küsimus
#2

Assa .... , kui kena hinna on vape vidinad külge saanud! Analooge müüakse siis lausa poole hinnaga, näiteks siin: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=66775
Ei pruugi küll täpselt planeta-5le sobida aga piisavalt lähedale läheb see lask ikka.
"Ära üle mõtle" on õige tähelepanek. Pingeregulaator karpi ja süütepool paagi alla. Pingeregulaatorit paigaldatakse sageli ka tühja, kinnisesse akukarpi (mis on samal põhjusel seal vape lehel müügis) ning ma ei ole kuulnud, et see oleks jahutuse puuduses maha põlenud.
Vape teemasid on siin foorumis lahatud juba pea 20 aastat. Otsingus võid kasutada vape asemel ka nime "powerdynamo", mis kunagi vape asju müüs ja mille järgi otsing tundub palju täpsem.
Mul enda ühepütasel IZ-l peal praktiliselt sama 12V vape vigur, kuid koos kahe otsaga süütepooliga, mis annab sädet kahele küünlale korraga. Dekompressiooniklapp on küünlaga asendatud ja lenksul olev "sutsaka" link on tegelikult ilma sutsakata suretus - see sikutab trossi abil paagi all olevat pidurikonna, mis lühistab süüte otsad.
Kaht küünalt kasutan selleks, et küünla tahmamise ja muid küünla mittetöötamise probleeme maksimaalselt edasi lükata. Mingit erilist mõju see mootori töötamisele ei avalda.
Vape tõmmits on mul ka "kuskil".

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Vape süüte paigaldus - paigutuse küsimus - Autor: ivo86 - 28-12-2023, 10:06 AM
RE: Vape süüte paigaldus - paigutuse küsimus - Autor: isandpauk - 28-12-2023, 10:50 AM
RE: Vape süüte paigaldus - paigutuse küsimus - Autor: CHRhmm - 28-12-2023, 15:27 PM
RE: Vape süüte paigaldus - paigutuse küsimus - Autor: tõnn - 28-12-2023, 20:25 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne