moskvitsi sünni tuvastamine.
#10

janek555 Kirjutas:ei oska sinu loost abi saada.nimelt need kaks kerenumbrit asuvad ju mõlemad ühes kohas ja kuna seal on säilinud orginaal värv siis on näha ,et hiljem neid löödud pole.seega peaks siis üks neist näitama mootori numbrit.
ehk on tehtud mootori vahetus siis tehases,kuna tegemist export autoga?on see võimalik?

Ma ei usu mootori vahetuse varianti. Pigem pandi tehases eksport-masinad ikkagi korraga kokku, mitte hiljem midagi vahetades.

Pigem arvan, et kui kerele on löödud sisse kaks numbrit, siis on üks neist siiski kerenumber, teine aga šassiinumber. Lihtsalt Pobist erinevalt \"rändas\" šassiinumber kerenumbri kõrvale, kuna eraldi poltidega äravõertavat poolraami sellel autol enam polnud.

Kui üks neist kere sisse löödutest kajastub pirka peal, teine aga mitte, siis on pirka peal kajastatu arvatavasti šassiinumber, seal mitte kajastatu aga kerenumber. Mootori numbrit minu teada kere sisse raudadega ei löödud, samas aga löödi see kindlasti pirka peale.

Ma ei anna pead oma jutu õigsuse osas kõikide N.Liidu masinate osas, aga Pobi korral see igatahes oli nii. 1. seeria Pobi pirkal on muide esikohal mootori number, selle järel aga šassiinumber. Kerenumbri leiab Pobil ainult kerelt, ei mujalt.

Hiljemalt nädala pärast vaatan üle minu käsutuses oleva üsna alguse otsa M-400 (1947.a.) pirka, mis sai kunagi emeksis maha kruvitud, et vaadata, kuidas mossedel on. Vaevalt et toona alustatud tava AZLKs muudeti.

Tegelikult usun, et täpset teavet võiks omada Heiki Perli, kes on Eestis N.Liidu autode üks suurimaid spetse - kui tema ei tea, siis ei tea tõenäoliselt Eestimaal keegi. Ei ole ka välistet,et ta suudab kokku panna kere-/šassiinumbrid ja aastaarvud. Kahjuks ei mul hetkel näpu all ta telefoninumbrit.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
moskvitsi sünni tuvastamine. - Autor: janek555 - 27-07-2005, 23:43 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne