parempoolse rooliga uunikum-auto vs. ARK?
#17

janek555 Kirjutas:mis puutub aga näitena toodud 1930 a liikuri arvele võtmisesse,siis usun et kui auto taastatud ja omab seega natukenegi ajaloolist vääetust,saab ta kindlasti arvele.kui aga aastaks 1970,siis on asi kindlasti raskem.

Seepärast ma need küsimused avalikkuse ette postitasingi, et saada teada (kui võimalik) seda piiri. Kui vaadata EV õigusakte, siis minu mäletamistr mööda on ainus tärmin, mis eristab seal ajaloolise väärtusega (ehk uunikumistaatuses) liikureid muudest liikuritest, on vanus 25 aastat. Ehk siis hetkel väljalaskeaasta 1981 või varasem. Nende jaoks on hulk nõudeid lihtsalt tühised ning lähtuda tuleb valmistajatehase nõuetest. Või ma eksin?

Kuigi - praktika jah, kipub olema tihti teisem. Minu ühelt tuttavalt nõuti nt eelminegi aasta 1962. aasta GAZ-51-l ülevaatusel allasõidutõkkeid, helkureid ning tagumisi kollaseid suunatulesid, kuigi tollel aastal GAZi tehasest väljavuranud veokitel neid kindlasti ju polnud...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta


Sõnumeid selles teemas



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne