Dnepr MT-9, qwerin
#1

Nagu paljudel siin, oli ka minu vanaisal pealkirjas nimetatud subjekt.

Kuna pole mina seda sõidukit mälu järgi liikumas näinud, siis võib öelda, et seisnud on ta vähemalt 22 aastat.

Kunagi aastaid 13 tagasi tahtsin ka endale tsikit, nagu paljudel kallsivendadel ja hakkasin Dneprit isa garaaazi venitama ja enda arust seda ehitama. See üritus päädis ainult paagi ja raami pintsliga mustaks võõpamisega.

Aastad läksid. See suvi abiellus tuttav selliselt, et kraamis kuskilt välja vana Iþ-i. See pani ka endal ikka näpus sügelema. Eelmisel nädalal hakkasin siis seda sügelust ravima.

Hetkel olen nii kaugel, et olen enamvähem lokaliseerinud maakohas vedelevad jupid erinevatest kuuridest ühte. Asja teeb raskemaks see, et ratas on juppideks võetud ja erinevatesse anumatesse paigutatud minu onu poolt, kellelt abi aga enam pole saada.

Mootori tõin koju Raplasse, sest see asjandus on minu jaoks hetkel kõige suurem müsteerium. Pole eriti kokku puutunud sellise asjaga, nipalju, kui on maapoisil tehnikasse asja, kuid otsast lõpuni pole midagit teinud, pigem aidanud isa, onu.

Hetkel teha vaja olev:
- mootor. Seisma jäi mootori vea päras isa sõnul. Seega, vaja oleks se laiali ja siis korralikult kokku tagasi. Olen nüüd nädalakese päeviti seda asja uurinud, lahti võtnud ja kalkuleerinud, kuid..... Hea meelega ostaks siiski vist selle teenuse kelleltki sisse. St, mootori lahti võtmine, puhastamine seest, uuesti komplekteerimine.
Hetkelt kindlasti vaja uut kolvimängu ja silindreid või olemasolevad üle puurida ja järgmine mõõt sisse. Maalt leidsin mingid rõngad õlipaberi sees, kuid mis need on, pole veel kindlaks teinud.
Lisaks on mootori lahtivõtmisel poole murtud polt, mis kinnitab hammasratastele mootori otsas selle suurema kaane. Polti on üritatud välja puurida, kuid see on läinud viltu. Kas uus nn mootori kere, proovida puurida ja siis auk täis keevitada ja uus keere?
- raami(d). Ratta ja korvi raamid puhastada, kruntida ja värvida. KUi ei mõtle välja odavat viisi garaazi kütmiseks, siis jääb kas suvesse või ostan ka selle teenuse sisse.
- olemasolevad jupid ämbrites jms anumates enamvähem identifitseerida ja sorteerida.
- tuvastada puudu olevad jupid.
- kokku panna, registreerida ja sõitma. Kevadel lasin rumala peaga arvelt kustutada, kuna arvasin, et asi nii kaua seisnud, ei keegi enam sellega sõitma hakka, kuid saatus tegi vingerpussi ja nüüd pean hoopis jebima hakkama arvele saamisega.

http://picasaweb.google.com/qwerin7/Dnepr#

FZR 600->FZS 1000->...
Üritab vene bokserit tundma õppida.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Dnepr MT-9, qwerin - Autor: qwerin - 08-12-2009, 09:40 AM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: qwerin - 08-12-2009, 14:04 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: romulus - 09-12-2009, 12:47 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: qwerin - 21-12-2009, 13:18 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: qwerin - 28-12-2009, 15:52 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: canyondrift - 29-12-2009, 22:57 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: Mikk89 - 28-12-2009, 20:35 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: I.A - 29-12-2009, 01:21 AM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: qwerin - 30-12-2009, 12:24 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: canyondrift - 30-12-2009, 21:12 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: Siim105 - 31-12-2009, 18:29 PM
RE: Dnepr MT-9, qwerin - Autor: maxmax1 - 05-01-2010, 03:42 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne