K: abrasiivklots galvaanitud ja muude metallpindade puhastamiseks?
#1

Kunagi mõned aastad tagasi sai ühelt pisikeselt Saksa vanatehnikalaadalt soetatud muu pudi hulgas abrasiivklots. Selline sinakat-hallikat värvi, mõõtmetega umbes 10x6x2 cm, pidi olema väga hea metallpindade, sh veidi oksüdeerunud metall- ja galvaanikapindade puhastamiseks ja nende sära taastamiseks.

Toona ma ei teadnud, et see (nt vanade jalgrataste taastamise juures) ülihea töövahend on, muidu oleks ma soetanud neid mitu tükki. Nüüd on aga intensiivse restaureerimise tulemusena see klots jõudmas lõpukorrale, hulga asjade restaureerimine aga ootab alles ees. Kuna minu suhe klotsi piirdus vaid väikese saksakeelse vestlusega müüjaga, siis ma ei tea selle klotsi ametlikku nime ega ka seda, kust ja mis nimetuse alt seda võiks otsida.

Kuna ma millegipärast usun, et ma pole sellise klotsi ainukasutaja Eestis, siis loodan abi asjatundliku teabe saamisel. Eelkõige eseme ingliskeelset/saksakeelset nimetust, et siis leida, kust ma saaks selle osta/tellida...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta


Sõnumeid selles teemas



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne