Royal Enfield 1926 mudel 52 - Made like a gun
#1

Kuna vanad ja roostes rattad hakkavad ennast ammendama, siis tuleb vahelduseks ka natuke kvaliteedile rõhku panna. Minu erakogus on tänasest alates Royal Enfield raaminumbriga F 159210. Täht F asub numbrist veidi kõrgemal ja eraldi. Arvatavalt võib sellise numbriga ratas pärineda 20ndate teisest poolest.*EDIT: olles uurinud Vao valla jalgrataste nimekirja, siis paarisaja numbrilise erinevusega ratas oli märgitud aastast 1926 pärinevaks!!  Mulle edastatud jutu põhjal on ratas leitud Nõmmelt. Maja ostes leidsid uued omanikud  selle ratta ning leidsid selle endale mittetarviliku olevat.

   
   
   

Esimene ketiratas on pirakas ja kaunistatud kolme suurtükki kujutava motiiviga. Tagumine hammakas on ka parajalt suur, täpse hammaste arvu jään hetkel võlgu. Vändad kinnituvad kiiluga. Õlitatavad on keskjooks määrdenipliga kui kaelalaagrid spetsiaalse ava kaudu raamikaelal. Lambiklambril on samuti kujutatud Royal Enfieldi logol olevat suurtükki. Ka vesipilt on ähmaselt säilinud, siin peabki kaaluma kas jätta see selliselt või lasta valmistada/tellida UK-st uus. Raamil on kuldsed/pronksjad triibud. Porilauad on olnud värvitud ja samuti kuldse triibuga. Lenksu nimetavad Enfieldi kataloogid kui North Road Dropped. Pidurihoovastik on tüüpiline inglise värk ja mõjub veljele küljelt, suunaga alt üles

Rattad on originaalid. Esimene rumm kirjaga Enfield ja tagumine rumm Eadie Coaster Patents 9817-98-20891-98.

Käepideme otstel on kiri Noweight ja B tähe ja sulega logo, ilmselt samuti originaalid. Sadul on Mansfield no 65, tehtud Birminghamis. Kell on Lucas ja ei näe ka põhjust originaalsuses kahtlemiseks.

PILDID ASUVAD SIIN 

Mudeli osas pole ma päris kindel. Ühe Eesti 1926 kataloogi pildil on mudel 94 kujutatud ilma porilaudateta. Samas on inglismannide enda 1913 ja 1919 kataloogides mudel 94 porilaudadega. Räägitakse samuti mustast värvist, pronksjatest ja punastest triipudest. Standard rattad olid 26 tolli aga sai ka 28 tolliseid eritellimusel. Eestisse toodud partiidel olid ilmselt kohandused vastavalt meie turule ehk Eadie tagajooks, 28 tolli rattad jne. 

       

Puudu on mul pedaalid. Ajutiselt leian sinna midagi ajastule sobivamat aga kui kellegil on pilte/infot või pedaalide jäänuseid Royal Enfieldile, siis olen huvitatud. Samuti tahaks teada, kas leidub kusagil ka R-E kirjadega tööriistakotte või pruugiti mingit suvalist mustrilist jne. Samuti ootan infot Eesti edasimüüjate kohta. Ksf! kass on varasemalt välja toonud Karl Schoeme ja Georg Lane. Ehk leidub kellelgi nimetet härraste katalooge?
   
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Royal Enfield 1926 mudel 52 - Made like a gun - Autor: s2si - 24-10-2016, 13:19 PM
RE: Royal Enfield mudel 94? - Made like a gun - Autor: kass - 25-10-2016, 10:20 AM
RE: Royal Enfield mudel 94? - Made like a gun - Autor: s2si - 25-10-2016, 10:39 AM
RE: Royal Enfield mudel 52 - Made like a gun - Autor: manic - 25-10-2016, 23:20 PM
RE: Royal Enfield mudel 52 - Made like a gun - Autor: s2si - 12-12-2016, 20:45 PM
RE: Royal Enfield mudel 52 - Made like a gun - Autor: s2si - 05-04-2017, 18:16 PM
RE: Royal Enfield mudel 52 - Made like a gun - Autor: aavu - 05-04-2017, 21:48 PM
RE: Royal Enfield mudel 52 - Made like a gun - Autor: s2si - 05-04-2017, 23:52 PM
RE: Royal Enfield mudel 52 - Made like a gun - Autor: s2si - 20-02-2018, 17:37 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne