Kaubalaev Rasma
#4

http://publik.delfi.ee/news/kino/eesti-l...d=71184495
Lugesin täna hommikul kohvi kõrvale ka Delfi poolt informatsiooni. Soovitan.
Rääkides aga filmist ''Hei, Rasma'', siis mõningad aastad tagasi osalesin isegi poisikesena selles filmis. Olin kutsutud ka kinno filmi esilinastusele, kus me onuga ka käisime ning ütleks nii, et ei jäänud filmiga rahule. Jäi mulje, et filmis oli eesmärgiks võetud rohkem inimesed, kui Rasma ise. Nimelt küsitleti kohati selliseid inimesi, kellel polnud Rasmast õrna aimugi ning nende see kokutamine ja niisama suu soojaks jutt pandi ka filmi sisse. Kui rääkida jalgratastest, siis mina olin ainuke, kelle Progress ja Riga olid filmis ainsad vanemad jalgrattad ja need ka ei pärine Rasmalt. Ülejäänud inimesed olid üles filmitud oma tänapäevaste Hiina jalgratastega, mis minu jaoks oli täielik absurd. Kui tegu on ikkagi dokumentaalse filmiga vanast Läti aurikust, siis võiks ka materjal filmis olla vanem. Ma saan aru, et neid Rasma jalgrattaid ei olegi äkki säilinud enam, aga mingit Hiina idiootsust üles filmida, mida me näeme tänapäeval igal inimesel, on juba liiast. Õnneks vähemalt õmblusmasinad olid enamus ikkagi Singerid, mis andsid vähemalt mingisugusegi ajaloolise tunde ja mulje.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Kaubalaev Rasma - Autor: Sigar - 05-04-2017, 01:55 AM
RE: Kaubalaev Rasma - Autor: TeeTL - 05-04-2017, 06:43 AM
RE: Kaubalaev Rasma - Autor: s2si - 05-04-2017, 08:54 AM
RE: Kaubalaev Rasma - Autor: Sigar - 05-04-2017, 11:56 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne