Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest
#12

(09-09-2017, 22:10 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Noor emme ja nägupidi telefonis? Täiesti õige, mõnikord käivad kahekaupa lapsevankriga ja lobisevad. Tulen jalgrattaga, pean vasakult mööda muru mööda sõitma. Siis ehmatavad. Annad enne kella, siis ehmatavad veelgi. Või jalutavad paremas sõidutee servas mulle vastu, kuigi tegu pole asulavälise teega. Tekib tõesti küsimus, et kas nad ei ole koolis käinud. Samas kas seal ikkagi on vahet, kas ma lähenen nendele emadele jalgratta või pisimopeediga, sest kiirus on sama ja mass enam vähem sama.

(5) Jalgrattaga jalgratta- ja jalgteel sõites ei tohi ohustada jalakäijat. Ülekäigurajal sõiduteed ületades ei tohi jalgrattur ohustada sõiduteed ületavat jalakäijat. Käesoleva seaduse § 32 lõike 1 punktis 1 nimetatud jalgrattur ei tohi kõnniteel sõites jalakäijat ohustada ega takistada, jalakäija vahetus läheduses tohib jalgrattaga sõita jalakäija tavakiirusega.

§ 33.  Juhi üldkohustused

 (1) Juht peab olema tähelepanelik teel ja teeservas seisva või liikuva vähekaitstud liikleja (jalakäija, jalgrattur ja muu selline) suhtes ning vältima tema ohustamist ja talle kahju tekitamist.

Sa siis ei kavatsegi kiirust vähendada jalakäijate läheduses? No siis ise süüdi kui ratta ja lapsevankri kahjud kinni pead maksma.

(5) Jalgrattaga jalgratta- ja jalgteel sõites ei tohi ohustada jalakäijat. Ülekäigurajal sõiduteed ületades ei tohi jalgrattur ohustada sõiduteed ületavat jalakäijat. Käesoleva seaduse § 32 lõike 1 punktis 1 nimetatud jalgrattur ei tohi kõnniteel sõites jalakäijat ohustada ega takistada, jalakäija vahetus läheduses tohib jalgrattaga sõita jalakäija tavakiirusega.

Millisest maast alates algab ohutamine ja vahetus lähedus? Kui kergliiklustee on piisavalt lai ja minu ees on jalakäia ja ma möödun temast rattaga näiteks 2 m kauguselt kaks korda kiiremini, siis kas see on ohustamine? Ülekäigurajal ei sõidagi, või kui sõidan, siis tõesti 5 km/h, sest ees on ohutussaared ja nende äärekivid.

Keegi pole öelnud, et ma kiirust ei vähenda. Muidugi vähendan, kui palju, sõltub konkreetsest olukorrast. Ilmselt sai mu lause sõnastus pisut vale- "mass ja kiirus sama" all ei tahtnud ma öelda, et kellestki 25ga mööda vuhisen, pidasin silmas seda, et kui ma sõidan jalgrattaga ja ma näen (50 m kauguselt on ju ka lähenemine), et ees on jalakäija, siis pean olema tähelepanelik ja vajadusel ohu vältimiseks pidurdama. Kui ma aga pidurdan, siis pidurdusmaa tuleb enam vähem sama pikk nagu pisimopeedi puhul, sest kineetiline energia on sama. Tahtsin öelda, ei ole vahet, kas sa sõidad jalgratta- ja jalgteel rattaga või pisimopeediga, risk on sama. Jalgratta poolt tekitatav oht veel suuremgi, sest puudub kümneid meetreid ette hoiatav põrin ja keegi võib astuda täiesti ootamatult ette. Aga sellest hoolimata on pisimopeed keelatud.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Sassen - 09-09-2017, 13:40 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: stihl - 09-09-2017, 14:13 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Sassen - 09-09-2017, 18:57 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: müttaja - 09-09-2017, 15:25 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: b-902 - 09-09-2017, 16:26 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Marko - 09-09-2017, 19:14 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Sassen - 09-09-2017, 19:31 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Janka - 09-09-2017, 20:02 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: stihl - 09-09-2017, 20:05 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Sassen - 09-09-2017, 21:10 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: aavu - 09-09-2017, 22:10 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Sassen - 09-09-2017, 22:58 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: v6sa - 09-09-2017, 23:30 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Sassen - 09-09-2017, 23:47 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Mahno - 12-09-2017, 13:25 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Sassen - 12-09-2017, 18:27 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: 41Degree - 12-09-2017, 21:17 PM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: genn - 14-09-2017, 09:50 AM
RE: Räägiks pisut pisimopeedide liikluskorraldusest - Autor: Sassen - 14-09-2017, 11:12 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne