Teedest, ehitistest ja sildadest

Küsimus on karjäärides elik nende MITTE rekultiveerimises! Võtame selle veebruari Talveralli stardikoha - tegelikult reostatud maa! Kohalikud käivat suvel ujumas jne aga et teeks mahajäätud karjääri KORDA??? Maanteeamet e itee sittagi, "küll Loodus teeb". Ja nii on suhtutud asjadesse aastakümneid, sealt 40'te algusest saati!
Karjäärid tuleb maavarade ammutamsie lõppemisel KOHE rekultiveerida ja reaalselt peaks karjääri avamise lubamisel olema juba olemas projekt, kuhu lõpus tulevad teed, kuhu ja mis. Ja ka see, et MIS sellest karjäärist lõpuks saab: rekreatsiooni koht, spordikompleks, kalakasvatus või lihtsalt jäetakse looduslikule arengule. Aga igal juhul peab inimloom oma kokku keeratud ja kohale veetud zitamaja siluma! Niipea, kui kaevandusluba lõppeb, peab kaevandanud firma projektikohaselt rekultiveeritud karjääri Riigile tagasi andma. Sest enamus on riigimaal. Erakarjääridega peaks sama asi olema KOHUSTUSLIK, rekultiveerimise kohustus! Sama nagu lageraietega. See "looduslik taastumine" saab toimuda juhul, kui on vastavad eeltingimused.

PS: ise arvan, et neid vanu karjääre ostaks eraisikud/erafirmad suure heameelega omale kodudeks/suvekodudeks või vaat et uusasumite arenduseks! Jupike metsamaad servast juurde ja eraomandi sisene suur veekogu oleks väga hinnas! Seal videos on ju üks selline maja ja õu näha, kus kõrvale tekkis "erajärv". Ahjah, meil tuttavad elavad sarnases kohas, Türil tehti sel moel ammu-ammu Mediato kõrval tiigiümbrus korda ja jagati kruntideks. Nende maja seisis seal üle 10 aasta ainsana, nüüd kerkivad kõrvale ka uued majad. Maaküte on üliefektiivne, tiik, teed, valgustused jne.

Küsimus ongi - mida tehakse PEALE liiva/kruusa ammutamise lõppu???
Vasta


Sõnumeid selles teemas



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne