Teema on suletud

Ikarus, osa 3

Rääkige siis müüjale selline auk pähe, et kui ei saa müüdud, siis pakkugu siia vanaraua hinnaga (või sümboolse tonna jagu üle vanaraua hinna). Mis see maksab? Selline Ikarus kaalub minu teada 11tonni.

Soobel Kirjutas:Selline Ikarus kaalub minu teada 11tonni.
9 tonni

Kolmeukselise Ik 260 \"eluskaal\" sai ükskord Raudoja kaalukojas nalja pärast ära kaalutud, tuli pisut üle 10 tonni, kuid sellel masinal oli kaasas ka tagavararatas (kinnitatud salongi) ja ports tööriistu.

Nagu ma kunagi ammu rääkisn siis tuli kunagi maale \"ukse ette\" pikamaaliini Ikarus(Vihuri endine). Tuli ta üle silla nii et sild ragises(palksild), tagasi läks tagurpidi ja ikka ragises aga katki ei läinud. Praegu tehti uus sild ja kaalupiirang on 8tonni, ehk siis praeguse seisuga ei tohiks Ikarus üldsegi sealt üle sõita.

260. seeria Ikaruse tühimass peaks mälu järgi olema 10 000 kg, täismass 16 000 kg (raamatu \"D-kategooria autod\" põhjal) - kui mahlad sees ja rahvas peal, võib kandam kaaluda normi järgi 6 tonni. Mind üllatab aga see, et ülalnäidatud müügikuulutuses märgiti Ikaruse kandejõuks ainult 2495 kg. Seega kui buss rahvas täis kiiluda (260 mahutab 90-100 inimest), oleks kandenorm kuhjaga ületatud... Ilmselt on tegu eksitusega.

Bussipargi vanaraua platsilt on kadunud lääne bussid. Kaks Ikarust üksikult on alles Smile

Eelmisel näddalil oli toda TAKi värvides 260 võimalik kaeda kui temaga territoorumi pääl tagurdamist boksi harjutati.Too oli kas esmaspäiwal või teisipäiwal, kahjuks es meenu.

Harjus sõitew Eesti bussi värvides 365.

Mul lapsed vahivad just telelawastust \"LONDISTE\".Sääl päris pikk lõik kuidas too loom linnalähiliini Ikarus 260 sõidab.Buss vist Mootori oma,vähembalt on toda näha bussjuhi juures asuva vimpli järgi.

Kindlasti osatakse mulle kõnelda,mis ajast olid Ikarustel kasutusel Liaz edesillad?Vimastel 400 seerial polnud neid kindlasti ja ka 55,66.Ise mäletan ,et olid 250,255,260,280.

Leidsin üles oma märkmiku aastast 77-78.Sääl kirjas:Täna 12 .aprillil kell 15.08 Linnu tee peatusest sõitsin trenni 17 liini bussiga ,oraanz 260 gr 2107.Ühel esiuksel silt VILKAT!WEBLE NILK!.Muidu oli ustel venekeelne kiri Ettewaatust !AVANEWAD SISSEPOOLE!Mis keeles too kiri oli ei tea siiani.

Kas keegi lugupeetud foorumlastest on käinud Ikaruse tehase muuseoumis?Sääl peaks olema ka siin sõitnud 55.Minu teada oli olemas 2 tehast ,üks Budabestis,toine Balatoni järwe ligidal.

T ja T numbris 3/1988 on pikem jutt Ikaruste tootmisest,sealt on meelde jäänud,et üks tehas jah Budapestis,teine Szekesfehervaris (Budapestist ca 80 km Balatoni poole).Mootoreid ja sildu tegi Raba aga hoopis Györis.

Sõidan ma täna hommikul Tallinna poole ja mida ma näen. Mööda Tartu maanteed vurab Tallinna suunas... IKARUS! Arvatavasti linnadevaheline variant, enamikus valge, siniste kaunistustega. Kandis numbrimärki 2.. GAD (vist).

Mina möödusin temast Saula silla juures. Kuna liiklus oli tihe, siis ei jäänud mul palju aega isendi imetlemiseks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

mrali Kirjutas:T ja T numbris 3/1988 on pikem jutt Ikaruste tootmisest,sealt on meelde jäänud,et üks tehas jah Budapestis,teine Szekesfehervaris (Budapestist ca 80 km Balatoni poole).Mootoreid ja sildu tegi Raba aga hoopis Györis.
Skännisin vastava artikli. Kui huvitab, siis http://www.pilt.ee/photo/378879/8614069/ ja http://www.pilt.ee/photo/378879/8614070/

Tundub, et HML tehnoabi Ikarus 260 niipea maha ei lähegi, täna seda värviti.

PETSS Kirjutas:Kas keegi lugupeetud foorumlastest on käinud Ikaruse tehase muuseoumis?Sääl peaks olema ka siin sõitnud 55.Minu teada oli olemas 2 tehast ,üks Budabestis,toine Balatoni järwe ligidal.
Ikaruse muuseumi kohta olen küsinud mõneltki Saksamaa spetsialistilt, aga keegi pole kinnitanud, et jah, on küll olemas ja asub ... aadressil. Pigem arvatakse, et neil polegi mingit muuseumi, ammugi mitte mingit vanade busside kogu. Seda meie Ikarus-55 pole keegi kuskil näinud ega usu, et see kuskil olemas võiks olla.

Valdo võis näha autobussiliinil nr 53 Põlva-Tallinn opereerivat V. Alve Reiside Ikarust.
Ikarus 55 mootori nimi oli Czepel (koos numbritega). See peaks ka mingi Madjarimaa linn olema. Ehk on sealgi mingi tehas?
Eestis vuranud Ikarus võib olla Ungaris küll. Ühes teises foorumis mainitud Helior Laanesoo sõitis oma autobussiga nii palju, et hämmeldunud ungarlased küsinud selle endale tagasi.

Csepel on Budapesti linnaosa,kus vist veel praegugi mingil määral samanimeline firma toodab mootoreid ja varem ka veoautosid (nt Csepel D-450).

6631 Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Kas keegi lugupeetud foorumlastest on käinud Ikaruse tehase muuseoumis?Sääl peaks olema ka siin sõitnud 55.Minu teada oli olemas 2 tehast ,üks Budabestis,toine Balatoni järwe ligidal.
Ikaruse muuseumi kohta olen küsinud mõneltki Saksamaa spetsialistilt, aga keegi pole kinnitanud, et jah, on küll olemas ja asub ... aadressil. Pigem arvatakse, et neil polegi mingit muuseumi, ammugi mitte mingit vanade busside kogu. Seda meie Ikarus-55 pole keegi kuskil näinud ega usu, et see kuskil olemas võiks olla.
Kui mingi muzeum eksisteeriks, siis oleks netis sealseid exemplare näha olnud sarnaselt Praha transpordimuuseumiga jmt
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne