Abipalve tagasideks

(03-05-2023, 16:29 PM)v6sa Kirjutas:  
(03-05-2023, 11:15 AM)Külahull Kirjutas:  ... Intellektuaalselt on Makroskoop või Objektiiv siiski Delfist üle. 
...

Delfist üleolek iseeneslikult ei ole veel taseme näitaja, aga: palun viidet mõnele Objektiivi kirjutisele, mida lugupeetav kirjeldab sõnaga intellektuaalne. Saaks aimu mõiste tähendusest.
Ma vastan ise!!!

Kuigi ma satun sinna Objektiivi lehele ÜLIharva, ja olles ju kunagi ise olnud nii ajakirjanik kui ka Delfis tööl, siis ma iga kord üllatun meeldivalt nende uudiste korrektsuses. Kivisildniku luulukontrollid jms kange kraami mõjul tehtu on teine teema aga on ka seal väga kvaliteetsele ajakirjandusele ülilähedal olevat arvamust jne! Ma toon mõne äsjase näite Objektiivi objektiivsusest, kus UUDISESt ei ole tehtud ajakirja"nikkkude" poolt mõjutatud maailmavaatelist arvamust!!! Delfi SUURIM häda, mille vastu ma võitlesin juba aastaid tagasi! Ma olin igapäevases tülis Mahvaldaga, kes oli siis ja on siiani loll ja vastik nähvits! Ja ka muud tegelased, kellest mõni on siiani ametis... Mart Pukk mind kutsus ja kui Mart sai "sule", sain ka mina kaudselt! Sest me kumbki idioote ei armata. 

Pealkiri:

Hollandi telesaates eksponeeritakse väikestele lastele paljaid transvestiite

See on KÕIKIDE, ka punase Marjustini koolkonna kaanonite kohaselt korrektne ja uudisväärtust omav uudis pealkirjast sisuni! Me saame teada, et Hollandis on avalik telesaade lastega mingitel teemadel, mis ei pruugi meie arusaamadega laste ja lastelaste kasvatamisest ühtida! Samas toimetaja Adrian Bachmann ongi toimetaja mitte arvamuse avaldaja! Minu jaoks on see uudiskünnist ületav lugu, ma oskan "vajadusel" Hollandi puhul midagi peale kanepi ka "karta" jne. See HARIS mind, küll negatiivses võtmes. 
Kuidas oleks Delfi-debiilikust klaköör selle uudise "lahendanud": minimaalselt oleks tehtud sidebar, kus oleks linna-Liisa või muu ogara kommentaar, "Kui tore see kõik on ja kuidas me peaksime selle ka Eestis kooliharidusse sisse viima". Siis oleks pilt Andres-Angelast, "mehest kel pole emmigi", ja seal all mingi ajuvabaduseni nõrutav pildiallkiri kui "tore ja edukas" see asi on.... 

Või ka värske arvamus ja nüüd just 100% intellektuaalsusest:
Paul Oja: kas itsitaks kohe või mõtleks esmalt natuke?

Ma ei tea, äsja 33.pulma-aastapäeva tähistanuna, kelle ümber on veel paljud sama kaua ja kauem abielus paare ja kes on nii enam-vähem kõik ka "truud" ilma suuremate sehkendusteta, siis ma julgeks seda saata ka neile TEADES, et kes valis refi, kes isamaad, kes ekret ja mõni äkki isegi keski. Sotse ei valinud küll keegi Wink  Sest SELLES Paul Oja mõttes oleme me kõik samal nõul! Minu jaoks ausa ja õiglase AJAKIRJANIKU võrdkujuks jäänud Aarne Rannamäe kiidaks ka selle arvamuse heaks! Aarne oli viimane selline, vähemalt "peavoolu"meedias kui sellist asja üldse olemas on. Jah, ka Delfi, Postimees ja isegi Õhtuleht üllatavad mõnikord samal tasmel arvamusavaldustega! 

Miks ma Objektiivi ei tarbi, on nende minu maitsele ja maailmavaatele liiga suur usuhullus, millest viimases näites suudeti piisavalt kaugele ennast hoida! Täiearulise haritud Iniemsena olen ma muinasjutu ja valelikkuse vastane, mingi kirik, kogudus jms on ajuvabadus 21.sajandi kolmandal kümnendil!
Sama on ka UU'ga, mida satub sama harva vaatama, ja ka sellise ülivana ajakirjaga kui Kultuur ja Elu sest Tea Kurvits on samamoodi karm radikaal! Aga Tal on ju õigus??? Või julgeb keegi siin foorumis ksf!idest väita, et ei ole???

Edit: Ahjah, et mind jälle valesti ei mõistetaks - minu hääle sai ikka Isamaa ja seekord Kalle Muuli just selle sama eest, miks nende saade Kukust maha võeti! Aga ka näide Ivan Makarovi õigest kommentaarist aga mis oleks pidanudki olema Arvamusena mitte Eesti uudisena avaldatud! See oli kahjuks tüüpilise halva ja erapooliku Eesti veebiajakirjanduse näide... Sisu on õige, vorm vale.
Vasta

Päris head näited erinevatest arusaamistest, tänan.

Ahastav reportaaž eratelekanali saatest on ilmselt vajalik. Selgusetuks jäi küll, kuidas autor omalt poolt vaimselt vigastatud lapsi abistada plaanib...

Anekdootide madalalaubalisuse üle pahandamine on teatud eas ilmselt ootuspärane. Olen seda ka enda juures märganud...Sad

Mis puudutab Nürnberg II, siis  Eesti desovetiseerimine oleks tõesti väga vajalik: nii saaks korrapealt lahti kõigist, kes enne 1991. aastat midagi asjalikku on teinud, kuivõrd nad on aidanud kaasa nõukogude liidu õitsengule. Küsimus jääb vaid selles, millised oleks kohased karistusmäärad...
Vasta

Plyval võttis teema üldjoontes kokku. Koolkondade vahe Peegel/Lauristin on kolossaalne.

 Omalt poolt lisaksin seda, et minul täitus filter Delfi lugemisest umbes 2-3 aastat tagasi ja seda põhjustasid vasturääkivused samas artiklis. Oli kunagi selline maailmaväänamise artikkel, mis natuke huvi pakkus. Ei tea, et kas erinevate autorite kirjutatud, kuid kohati jutt 180 kraadi vastuolus eri lõikudes. Võib-olla oli vaja "uudis" kiiresti-kiiresti välja vaja saada, sest maailmavaateline värk ikkagi, kõik ju mõistavad ning toimetamine ehk jäi tahaplaanile. Sellel hetkel taipasin, et ei suuda enam. Nad tituleerivad end küll maailmavaateliselt sõltumatuteks, kuid pealiskaudselgi lugemisel on asi viltu rohkem kui Pisa torn.  Kaili Maltsast ja muudest faktikontrollijatest ei hakka  rääkima, sest hullemat ja maailmavaatelisemalt kallutatud asja oleks raske leida võrdluseks Eesti nn meediast. Ilmselged asjad on "nii ja naa" ning tõesti kaheldavatele asjadele lüüakse oma "kvaliteedipitser" alla. Kui võrrelda praegust meediat näiteks 90´te keskpaigaga, siis sisuliselt kallatakse Delfis inimestele rokka künasse ja häirivalt suur osa matsutavad mõnuga.

Objektiivi puhul ongi ülihead Kivisildniku ja Makarovi asjad. Peavalumeedias neid kindlasti ei ilmuks ja seal käib rohkem "normaalsuse horisondi väänamine".

Makroskoop annab majandusest ja suuremate asjade taga toimuvast eestikeelse ülevaate, mida samuti kuskilt mujalt ei leiaks.
Erinevalt peavoolumeediast on siiski minu jaoks tegu ausate asjadega, kus ei üritata sirge näoga panna sind mõtlema kellegi soovi järgi ja ajuväänamist pole siiamaani tuvastanud. Maailmavaatelised asjad jah, kuid Objektiiv pole end kunagi ka nimetanud sõltumatuks, vaid tegu on maailmavaatelise portaaliga.
Vasta

(03-05-2023, 20:21 PM)v6sa Kirjutas:  Päris head näited erinevatest arusaamistest, tänan.

Ahastav reportaaž eratelekanali saatest on ilmselt vajalik. Selgusetuks jäi küll, kuidas autor omalt poolt vaimselt vigastatud lapsi abistada plaanib...

Anekdootide madalalaubalisuse üle pahandamine on teatud eas ilmselt ootuspärane. Olen seda ka enda juures märganud...Sad

Mis puudutab Nürnberg II, siis  Eesti desovetiseerimine oleks tõesti väga vajalik: nii saaks korrapealt lahti kõigist, kes enne 1991. aastat midagi asjalikku on teinud, kuivõrd nad on aidanud kaasa nõukogude liidu õitsengule. Küsimus jääb vaid selles, millised oleks kohased karistusmäärad...

No meie kohalik vene erusõjaväelasest ekrerast tunneb ainult üht karistusmäära- kõik tapetakse ära. Viimseni. Miks ta arvab et tema ellu jääb vot seda küll ei osaka pakkuda.
Vasta

Üksikuid häid mõtteid/artikleid leiab suure sõelumisega pea igast teosest. Näiteks Delfi Kalmuse või Postimehe Taro Ukraina sõjaraportid,  "pisiasjana" muidugi tasulised.
Tööandjal on mõlemale lugemispakett, ikka loen neid sõjalugusid vahel. Peale mõnikordse liigse optimismi pole midagi artiklitele ette heita. Raha lugemise eest ei maksaks.
ERR on hea ja tasuta, aga artikleid avaldatakse vähevõitu. Eesti keeles on üldse vähe head kraami, väikerahva asi.
Vasta

(03-05-2023, 23:47 PM)raulexRaha lugemise eest ei maksaks. Kirjutas:  ERR on hea ja tasuta, aga artikleid avaldatakse vähevõitu. Eesti keeles on üldse vähe head kraami, väikerahva asi.

Egas hääd asja naasama ei anta.....  Toungue

loll on loll olla.
Vasta

Ajalehe saab tutvumishinnaga paari euroga kuus. See on umbes viiendik sörkiva tanklaresto lõunaleivast e. burksi ja kohvi hinnast. Kui nii paljukestki ei raatsita maksta, polegi lootust eeldada indiviidilt mingit adekvaatset maailmapilti või mingilgi määral poliiteluga kursis olemist. Aga pealiskaudsus käib tänapäeva elustiili juurde ja seda on loosungite- ja lubadustemeestel lihtne ära kasutada.
 Samas on ka endal vahel tunne, et paneks selle krdima ajalehe lihtsalt selle pärast kinni, et seal säänest p.ska kirjutakse Smile Ja olen ka pannud. Ja siis jälle lahti teinud, sest pakutakse moosise hinnaga ja mõnda artiklit tahad vahel ikka lugeda. Kas või selle pärast, et vaadata kui jaburaks saab minna prigozhini agentide paljastamise ja Trumpi vene sidemete tõestamisega Smile Lisaks kvaliteetartikleid rannamaja adadest ja The Sun-i lugejakirjadest.
Vasta

Aare Rannamäe ei tea, tean Aarne Rannamäe ETV ekraanilt,

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kivisildniku või Makarovi rõvedat räuskamist "üliheaks" pidada on küllap üks hulluse märke.
Vasta

( : )kivisildnik oma ülimas tarkuses ja erudeerituses on kindlasti tarbimiseks vaid piiratud mahus. Värskeim näide, kus sappi pritsib ikka pangedega:
https://objektiiv.ee/kivisildniku-luuluk...a-allikad/

Et mitmed faktina presenteeritavad väited tõsisemal kontrollimisel plaaniks või kavaks osutuvad, autorit ei häiri. Samuti ei häiri teda sugugi võrokeste kultuuriautonoomia majandusliku poole küsitavus. Aga hea kasvatusega inimesed ju rahast ei räägi...

Kusjuures nukker on see, et mainitud tekstis on igal punktil oma arusaadav ja isegi toetustvääriv mõte sees olemas. Aga kaste, milles seda presenteeritakse, on nii eemaletõukav, et tekkimahakkav tahtmine mõtet toetada kaob. Seega on raske mõista inimesi, kes peavad üleoleval, ilkuval viisil esitatud küsitava väärtusega infot üliheaks allikaks ja nauditavaks lugemiseks. Aga meil on vaba maa ja need inimesed ei peaks end laskma minu (eksi?)arvamusest ometi häirida. Siiski palun arvestada, et igaühe õigus rusikaga vehkida lõpeb enne minu nina.
Vasta

(03-05-2023, 23:47 PM)raulex Kirjutas:   Postimehe Taro Ukraina sõjaraportid,  "pisiasjana" muidugi tasulised.
Need on Taro sõjaraportid tema facebooki lehelt mida postimees ka avaldab. Facebookist tasuta loetavad.
Vasta

(04-05-2023, 11:39 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Need on Taro sõjaraportid tema facebooki lehelt mida postimees ka avaldab. Facebookist tasuta loetavad.
Näoraamatus jah tasuta aga kas need on raportid või soovmõtlemine jäägu igaühele endale lahti mõtestada...
Kui Taro raportid oleks pooltki nii oleks venemaa juba ammu pidanud mitu korda kapituleeruma või viskeodadega rünnakule minema.
Reaalsusega rohkem seostuva ülevaate saab näiteks Tõnis Piirmanni ülevaatest.
https://lounaeestlane.ee/soja-ulevaade-4...rd-jatkub/
Siis on veel selline koht kust saab ka blogina lugeda mis toimus.
https://ukrainawar.blogspot.com/?m=1
Vasta

(03-05-2023, 20:21 PM)v6sa Kirjutas:  Päris head näited erinevatest arusaamistest, tänan.

Ahastav reportaaž eratelekanali saatest on ilmselt vajalik. Selgusetuks jäi küll, kuidas autor omalt poolt vaimselt vigastatud lapsi abistada plaanib...

Anekdootide madalalaubalisuse üle pahandamine on teatud eas ilmselt ootuspärane. Olen seda ka enda juures märganud...Sad

Mis puudutab Nürnberg II, siis  Eesti desovetiseerimine oleks tõesti väga vajalik: nii saaks korrapealt lahti kõigist, kes enne 1991. aastat midagi asjalikku on teinud, kuivõrd nad on aidanud kaasa nõukogude liidu õitsengule. Küsimus jääb vaid selles, millised oleks kohased karistusmäärad...

Miks peaks uudise kirjutanu ehk ajakirjanik oma plaani ütlema??? Jus SEE teebki uudisest uudise. Tema edastas uudise Hollandis toimuvast. Nagu kunagi edastati hollandlaste plaani PEDOFIILIDE Partei lubada sealse esinduskogu valimistele... ja seda tegi Delfi-Postimees jms selle aja "suured". Kuidas neid lapsi aidata, tuleb aga küsida kooliõde Signe käest! Millised on Objektiivi ja UU tarbijaskonna arvamused antud kontekstis, me ju TEAME!!! Väga kahjuks on ka ühtedel Sõpradel lapsega selline värske probleem ja see on päris karm asi kõrvalt näha! Kahjusk üks "värskemaid" lasteaiakommionu keisse on meil tihti majast läbi jooksva jõnglasega...  Kui küsida minu arvamust, siis mahalaskmine oleks liiga kerge karistus! Tegelikult tuleks kõik pedofiilid Butša lihunike kätte anda Wink ja kui MISKI on kogu selles õuduses "head", siis Venemaa ja Ukraina ühtne pedofiilide vihkamine on seda! See on ka minu null-tolerantsi koht. MM keisi puhul peaks pisut uurima ja mõtlema sest ka teistpidi on maailm hulluks läinud! 


Muuseas, ma töötasin Delfis siis, kui oli tekkinud Kalev Meedia ja me JÄLGISIME väga pingsalt ka nende tegemsii. Mina küll oma tehnikapoolelt vähem aga jälgisime. Samas me nägime ju siis ka, kuskohast meid loetakse ja kindlasti näevad kõik ka täna seda. Kõnealused mitte-peavoolutooted, kes enamus ennast mitte kuidagi mingiks laiapõhjaliseks erapooletuks meediaks isegi ei nimeta, saavad ka lugejaid peavoolust, Riigikogust, ministeeriumitest jne! Ega neid jälgitakse, ERR jälgib aga muidugi ka kõik pealekaebajad ja muud nuhid! Aga hea asjana võib mõnel puhul mingil ajahetkel ka arusaamine kohale jõuda... Tagantjärgi oli ka Tallinna TV ja Tallinna Meedia hävitamine vale tegu sest algsest Eediku promomeediast sai enne lõppu Eesti kõige kvaliteetsem meediaplatform, kui mõned ajuvabadused seal peal välja jätta! Postimehe KOGU meedia on 95% saast, ERRil viskab midagi keskmisest paremat ka sisse tänu Hellermaale ja Juurele ja siis mõned sõltumatute tehtavad sarjad eesotsas Lemoga. Viasat...ilma autorallita samasugune 95% saast. 5% kõigil kanalitel on mõni harv vaadatav seriaalsaade, enamasti eestlasele meeldival moel laulmisega seotud Wink Ja muidugi ainult järelvaatamisena Wink Inspirasse kolinud "Laula mu laulu" vaatan aga üldse äpist, siis ei pea ka kerima Wink ETV+ - homme 05.05 on "Peretantsui vseh" ehk moodsa tantsu võistlussaate finaal!
See osa oli Taavile ka "madalalaubalisuse" üle pahandamine Wink Anekdoote, naljanurki jms, ka automoto vastavat teemat, pole ma 21.sajandil enam MITTE KUNAGI lugenud! Huumor, eelkõige satiirina, lõppes nullindate keskel Kreisiraadioga. 


Nürnberg II tuleb. Aga KELLE üle, vaat see pole enam selge!  Täiesti vabalt saab see tulla Vage heteroseksuaalse ja pikas abielusuhtes elava, fossiilkütuse"usku" tegelaste üle, kes keelduvad rohepöörasuses (kommunismi uus ilming!) ja pedepillerkaaris osalema!  Ka Sina Taavi võid sinna sattuda Wink 
Kuhugi tuleb ju ka eetiline piir tõmmata??? Kuna Objektiivist kui väga selge ja arusaadava eetilise piiri väljaandest juba juttu oli, siis teoorias võiks ju see meiesugustele olemuselt ju sobida??? Olles nii kaua ja teatud kindlal moel juba siin maailmas elanud, siis me peaksime suutma ka sealt vajadusel ajuvabadusi välja filtreerida, mina küll suudan! Samamoodi peab filtreerima Edasi.orgis, Levilas, blogides etc. Reaalselt peab vahepeal ka Telegrami jälgima Wink Läbi väga tiheda filtri tuleb lugeda (seal on kõik "lame" kokku pandud) aga sisu saab ju kätte? Ma toon ühe näite veel ja seda lisaks sisule ka vormilise poole pealt! MIKS me siin automotos oleme? ÜKS väga suur osa on ka lihtsus, ekraanipildi selgus, reklaamivabadus ja loetavus. Just arvutiekraanilt, lukuaukudest millegi tarbimine on kergelt kokaiini ninnatõmbamise sarnane tegevus Wink Ma tegelikult vihkan seda. Seda asjalikku lugu AIst on lihtne lugeda! Kaks suuremat portaali on ju visuaalne kõnts, saast, silmavähi tekitajad! Telegram ja Delfi/Postimees on kõik 95% saast aga esimene on vähemalt kenas pakendis Wink Ja need EI OLE mul "ealised iseärasused" sest just sama lolluse vastu ma võitlesin ka sajandivahetuse kandis Autolehes, kui seda Siim Saidla eestvedamisel järjest jälgimaks muudeti, mispeale tekkisiki HobiKlubi. Võitlesin ka Delfis palju sain, et asi oleks ekraanilt LIHTSALT loetav!  Seega oli konservatiivsus minus juba varastes 30'tes sees Big Grin 

Aga miks ma ei tarbi neid, üldiselt ainult kiiruudiste jaoks Delfit et a'la "maja põleb, tee kinni" jms vajalik - filtri ülesanne on saast kinni püüda! Ja tahame või mitte, filtreerime küll ja laseme ajusse edasi vaid tõese sisu aga ka see saast jääb meisse! Kuniks filter läheb umbe. Õnneks on Inimene võimeline isepuhastuma, me oleme selline vanakooli koksuva õli ja pappelemendiga saasta püüdva filtri moodi asi. Kuna ma olen olndu priviligeeritud ja saanud Internetti Eestis tarbida aastast 1992 alates, siis minu filter hakkab täituma: sestap on ka kogemustele tuginedes vaja teha üha pikemaid äraolekuid siinsest "saastast", mis on mõtted viinud ühes kindlas suunas. Viimane "pauk" on Herkki Haldre, kes ka kõik asjad Lennusadamas ja üldse Eestis kokku pakib, Katariina ega miski muu enam ei sõida, ja Tenerifele ära kolib. Samasugune vanatehnik, vanalaevnik lihtsalt! Ka Tal sai filter täis! Kuna ka siin on palju vanavarahuvilisi, siis Herkki tühjendusmüügile reklaam ka:

Tsitaat:Merenodi lao tühjendusmüük 7.mai kl. 11-14. Merenduslik antiik, pildid, raamatud, kaardid, nänn. Isegi mõned merenduslikud kärakad. Midagi saab sularaha eest aga kui jutustad ilusa loo, miks midagi on vaja, võid saada ka tasuta.  Kaardimakset ei ole.  Asukoht Kopli 25, Standardi maja. Päringud on teretulnud - tel. 5068152, Herkki
Vasta

(04-05-2023, 10:49 AM)v6sa Kirjutas:  Kusjuures nukker on see, et mainitud tekstis on igal punktil oma arusaadav ja isegi toetustvääriv mõte sees olemas. Aga kaste, milles seda presenteeritakse, on nii eemaletõukav, et tekkimahakkav tahtmine mõtet toetada kaob. Seega on raske mõista inimesi, kes peavad üleoleval, ilkuval viisil esitatud küsitava väärtusega infot üliheaks allikaks ja nauditavaks lugemiseks. Aga meil on vaba maa ja need inimesed ei peaks end laskma minu (eksi?)arvamusest ometi häirida. Siiski palun arvestada, et igaühe õigus rusikaga vehkida lõpeb enne minu nina.
Mul olid samasugused mõtted ühe poliitpartei kohta ehk see hernesupp võib olla isegi söödav, aga kui seda serveerib räuskav kokatädi, kes tühjaks söömata taldrikut ei aktsepteeri, siis ikka mõtled enne, mida sööd.
Vasta

(04-05-2023, 10:36 AM)Peeter2 Kirjutas:  Kivisildniku või Makarovi rõvedat räuskamist "üliheaks" pidada on küllap üks hulluse märke.
Kas ma tohiksin sinult paluda, Peeter2, normaalsuse definitsiooni aastal 2023? Kas sinu arust on normaalsus konstantne või ajas muutuv? Kas saab olla vaid üks normaalsus või võib neid olla ka mitu, ja kui on mitu, siis kelle normaalsus jääb peale? Kas normaalsust saab oma maailmavaate järgi mugandada või peaksid kõik inimesed saama asjast ühtemoodi aru?
Ivan Makarov kirjutas varem Postimehes ja valiti 2019 aasta arvamusliidriks. Kui sama isik kirjutab nüüd Objektivis, siis kas enam ei ole kosher tema kirjutisi lugeda? Stiil muutunud, arusaamistes toimunud nihe vms? Ehk enda eelarvamustes kinni, et kellegi saab kambamentaliteediga tühistada ja siis tubli eestlasena annan ka ikka jalaga takka, nii igaks juhuks, muidu peetakse putinistiks? 
Kivisildnik kas meeldib või ei ja nii on. Mul läks kaua aega enne kui hakkasin aru saama mõttest, et tekstis on tihtipeale ka alltekst. Kui mälu ei peta, siis ammu kirjutas Kivisildnik ka Delfis. Siis ju kõlbas lugeda, või kuidas? Kas mehed on muutunud või maailm nende ümber koos meie kõigi arusaamadega?
Normaalsusega jätkates. Kas on normaalne, et Eesti riigis valitakse riigikokku pedofiiliaskandaali sattunud isik 3000 häälega ja ta on taas Riigikogu väliskomisjoni juht? Kas on normaalne, et kaks esihomo ostavad omale lapsed? Räägivad ajakirjanduses, et kuidas seda tehti, palju maksti ja kõike muud ka ja nende vastu ei rakendu karistusseadustiku inimkaubanduse paragrahv? No see pisiasi ka, et mainitud, et nad ikka maksavad riigile 200000e maksu iga kuu. Pilt ka lehes koos lastega ja süda sulab sees. 
 Kas see on normaalsus, et mees soovib saada naiseks ja sooritab vastavad operatsioonid riigi rahast. Kas tegu on siis haiguse või siiski inimese soovunelmatega, mida ehk ei peaks rahastama haigekassast? Kui ümberlõigatud inimene on hiljem identifitseeritav ikkagi dna või skeleti järgi mehena, siis kas ta oli lõpuks naine või ei?
 Või see, et Eesti ostab hunniku vaktsiine, mida sisuliselt läheks vaja vähestel ja kukub nõeluma kõiki, sisuliselt vägisi ja samad valitsejad endiselt pukis?
Kus üldse on tänapäeval piir hulluse ja normaalsuse vahel? 
Ps. Kunagi tehti Ameerikas süvauuring normaalsuse teemal. Tuli välja, et nn "normaalseid" on ainult 5%. Ülejäänud olid kuhugipoole viltu. See oli üheksakümnendatel. Vaevalt enam nii häid protsente kätte saaks.
Vasta

Jah, lähevadki vanas eas lolliks. Selliseid näiteid on mitmeid. Malle Pärn, Reitelmann, Ernits, Tõnis Mägi, ja kes nad kõik seal on. 
Kivisildnik kirjutas 10-20-30 aastat tagasi loetavaid ja huvitavaid tekste. See praegune lärmamine ajab südame pahaks. 
Paljuke neid soovahetajaid siis on ja palju nad riigi raha raiskavad - kui üldse - et see sinu elu nii palju segab, et tuleb siia selliseid meeleheitlike tekste toota?
Isiklik arvamus on et riigi raha ei peaks soovahetamisele - mis nagunii on poolik lahendus - tõepoolest kulutama. 
Aga see on täielik pseudoprobleem ju.
Vasta

(04-05-2023, 12:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Miks peaks uudise kirjutanu ehk ajakirjanik oma plaani ütlema??? Jus SEE teebki uudisest uudise. Tema edastas uudise Hollandis toimuvast. ...

Jajah, täiesti objektiivsel ja neutraalsel viisil. Lihtsalt oma rumaluses ja kitsa silmaringi tõttu näen seal taunivat kõneviisi. Ilmselt ka eelarvamused ja vaktsineerimise kõrvalmõjuSmile

Tänan muretsemast, oma elukutse ja -koha valiku tõttu olen ma määratud päästmatult hukkamisele. Kui mitte värskelt valitsemajuhtunu ja majanduslikus mõttes, siis mõne tulevase ja moraalses mõttes kindlasti. Selle pärast muretseda ei ole mõtet.

Ksf külahull küll küsis teiselt inimeselt, kes ehk võtab samuti vaevata, aga sõna "normaalne" tähendus on olemuslikult muutuv. Normaalseks loetakse seda, mis on enamusele ühiskonnast vastuvõetav ja ootuspärane. Muutused võiks (ja enamasti ka ajaloos on) olnud aeglased, toimudes aastakümnete jooksul. Nüüd on "globaalses külas" elamine võimaldanud kõiki protsesse kiirendada drastiliselt ja selle tõttu tekib ka dissonants iga isikliku sisemaailma ja välise maailma poolt pealesurutava vahel õige kiiresti neil, kes ei taha iga uue moe järele joosta.
Vasta

Tere, eestimehed!
Vabandan, et pole mitu päeva oma 3 posti teinud, vahepeal Kajaakallas või AM foorumi juhtkond lihtsalt võttis mult interneti ära!  Sad 
Kõigepealt, tsiteerides või parasifreerides ksf! Deusi (Deuzi?), tänan, huvitav lugemine! Tegevintrovertse indiviidina ma isegi ei olnud kuulnud nendest, juba meelest läinud asjadest, kust saab lugeda asju. Telfist ma muidugi olin kuulnud, paar korda lugenud ka, kui mingi viide siin või seal anti!
Kuna käisin vahepeal WC-s, siis jõudsin juba unustada, millest ma tahtsin irjutada ja kas üldse tahtsin...
Aga jah, huvitav lugemine ja saan vist ka aru, miks boliidikast siin voorumis kirjutamine keelatud on ja ajun ka, et väga uvitav on ikkagi sellest siin lugeda (kui see on boliitika  Rolleyes ?)
Üldse tahaks rohkem lugeda pe dede  ja ho mode (kõlab nagu moderaator?) teemal, just see ongi ju asi, mis meid edasi viib või ei vii!? Ma võiks siin ka kirjutada oma kokkupuutumisest reaalse omasoohuvilisega edelaraudtee diiselelektropoezdis, aga ei ole kindel, et see on siin keskkonnas lubatud ja üldse ma ei taha kellegagi ka kusagil minna vastuollu, no see omasoohuviline seal rongis on pigem erand.
Mis veel, mina ka ei tahaks, et riigi (st meie ) rahade eest mingeid mehi muudetakse meditsiinilisel teel naisteks!  Sad Samas, olgem ausad, kui mingisuguseid "mittepandavaid" naisi muudetakse (vana) tehnikahuvilisteks meesteks, siis minu arvates on siin see "mõtlemise koht", mina igatahes oleks valmis mingi 20 € iga potensiaalse vanajalgrattahuvilise eestimaalase juurde või äralõikamise protseduurile lisama, no missioonitunde värk. Samas, mina, kui väikesepalgaline (ise ka ei saa aru, mille eest mulle palka makstakse?  Rolleyes ) - no ei ole mul eriti raha, et panustada Ukraina vabadusvõitluse hüvaks, seda enam, et käivad mingid jutud alkohooli aktsiisi tõstmise kohta - konservatiivina ma arvan, et tuleb koguga reserve.
Nii, ma rohkem jälle ei viitsi, aga mis puutub teemasse, abipalve ju oli, mida jällegi paluti, ei määäleta, aga selge on, et abi paluti ja proovin nüüd ja praegu lisada abipaluja kontole ühe mainepunkti, mille lisamisest siiani lihtsalt kadeduse pärast olen siiani kõrvale hoidnud - jah, ksf! Võsa, oled siiani tegelikult olnud kõige tegusam, vastuseidpakkumav, mõistlikke lahendusi ja jutte pakkuv voorumlane, nii vastik, kui seda ei ole tunnistada (aga see on ka ainult teatud valdkonnas, mingi adraseadistamise värk jms, aga pole ullu, nii on ja ksf! 2751 või mis see pirukakuuduga mosse oligi? köhib Sulle kuklasse )
No mis see teema oligi, igal juhul lisan abipalvesse 5 kopikut ja loodan siin teemas ja ka muudes A - M teemades palju uvitavat lugeda, tegelikult ka ja arvan, et no see tehnika teema on muidugi hea, aga kõik muu kräpp, see on veel parem 
ja ma võiks siia veel kirjutada sellest rongisõidust ja oma poliitilisest arengust, oleks ainult lugejaid!
Elagu Eesti, elagu Ukraina!
tervitades, Teie kass Näljakülast
Vasta

(04-05-2023, 16:54 PM)v6sa Kirjutas:  Ksf külahull küll küsis teiselt inimeselt, kes ehk võtab samuti vaevata, aga sõna "normaalne" tähendus on olemuslikult muutuv. Normaalseks loetakse seda, mis on enamusele ühiskonnast vastuvõetav ja ootuspärane. Muutused võiks (ja enamasti ka ajaloos on) olnud aeglased, toimudes aastakümnete jooksul. Nüüd on "globaalses külas" elamine võimaldanud kõiki protsesse kiirendada drastiliselt ja selle tõttu tekib ka dissonants iga isikliku sisemaailma ja välise maailma poolt pealesurutava vahel õige kiiresti neil, kes ei taha iga uue moe järele joosta.
Julgen jääda eriarvamusele. Normaalsus on see, mis on inimesele loomuomane. See ei ole muutunud asjas ega ka paljuski kultuuris. Näiteks meid võivad eraldada riigipiirid, keeled, kultuurid, kuid inimesed Põhja-Jäämerest kuni Vahemere- Kesk-Aasiani, saavad baasväärustest ühtemoodi aru. Perekonnamõiste, vihatakse pedofiile, nüüdseks ainult võõristatakse homosid jne. Kõigil on siiski samad arusaamad normaalsusest, juur on ühine. 

Soomes võeti juba tükk aega tagasi vastu abieluvõrdsus ja vihakõne. Kas midagi on muutunud inimloomuses? Ei. Ei räägita avalikult, kuid sisuliselt on asjad samamoodi. See seljaajus olev asi on püsivam kui seadused ja ilmselt kuulub meie dna hulka. Nõukogude Liidus oldi ka optimistlikud inimese ümberkujundamises ja loodeti kasvatada "homo sovjeticus". Ei suudetud siis muuta inimloomust ja vaevalt mingi uus "homo europicus" ka välja tuleb. Lihtsalt see pole meile loomuomane.
Vasta

Külahull, tegelikult on asi väga lihtne, ise panid kirja:
(03-05-2023, 07:53 AM)Külahull Kirjutas:  Kui nüüd prooviks selle halvustamise ja mõnitamise muude maailmavaadete esindajate aadressil kõrvale jätta
Senikaua, kuni sa ise omaenda üleskutset järgida ei suuda, sest sinu arvates pole mingi asi "loomuomane", ära imesta, kui teised sulle sama mõõdu järgi vastu põrutavad.

Lamemaakas selline.

Täiendus igaks juhuks: viimane lause on kunstiline liialdus dramaatilise efekti saavutamise eesmärgil. Reaalselt pole mul olnud, ole, ega tule soovi kaasfoorumlasi sõimata Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne