Abipalve tagasideks

(13-05-2024, 21:44 PM)kass Kirjutas:  Õhtust!
Kes on loll ja kes on tark, kellel on piisavalt mõistus ja kellel mitte, need on head küsimused! Ja kes paarikümne hukkunud kuusetaime pärast hakkab oma õigust aga nõudma ja laseb selle tõttu mitusada istikut hukka minna, see on muidugi õige eestlane ja oma õiguse eest seisja, aga see selleks...
Aga kes kirjutab nendest toredatest seikadest ja õpetab, kuidas Kaitseväe õppusi TEGELIKULT tuleb läbi viia ksf! V6sa teemas "Abipalve tagasisideks" - kas see on tark, loll või muidu krahvomaan, selles on küsimus! Aga mulle pole vastust vaja, ma saan ise ka üht-teist aru, ise ka erureservohvitser (lipnik!  Cool ). Aga teada on, et eesti mees on voorumimees, on facebookimees ja üldse selles on süüdi see idanaaber, 1940-ndal kes kirjaoskuse siia pühale rikkumata Maarjamaale tõi!  Sad
Mina küsin hoopis, et kuhu on kadunud abipaluja, kuhu on kadunud abipaluja paarkümmend mainepunni ja siis veel küsin, et kas ei oleks võimalik selline asi, et saripostitajatele - 3-postimeestele oleks riiklikel pühadel ja pühapäevadel võimalik teha hoopis suurem hulk postitusi, st 4 posti?  Rolleyes No seda viimast muidugi ainult kevad - suvisel hooajal, sest "tegijad voorumlased sel ajal on karaasis ja geevitavad seal täiega ning voorumi sisu pole neil eriti aega luua, st näidata oma keevitatud lappi või muidu ilusat autu pilti loojuva päikese taustal?

tervitades, Priit Näljakülast

Tead!
Lahjalt paned! Mis neli posti? Poste tuleb ikka niipalju teha, et saab korraliku aia ümber! Siis ei tule sinna ka sõjardid sõkkuma. Minu kadunud ema oli Siberis ja tegid vanaemaga koos oma põllulapile aia ümber, et keegi ei saaks kallale. Vene eided olid naernud, et miks te lollid eestlased seda teete... Aga neil endal jalutasid sead ümber maja vabalt..... ja oleksid kõik aiakraami nahka pistnud. Nii, sõber kass! Et siis ikka rohkem poste tuleb teha!

T.
Vasta

(13-05-2024, 22:49 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(13-05-2024, 21:44 PM)kass Kirjutas:  Õhtust!
Kes on loll ja kes on tark, kellel on piisavalt mõistus ja kellel mitte, need on head küsimused! Ja kes paarikümne hukkunud kuusetaime pärast hakkab oma õigust aga nõudma ja laseb selle tõttu mitusada istikut hukka minna, see on muidugi õige eestlane ja oma õiguse eest seisja, aga see selleks...
Aga kes kirjutab nendest toredatest seikadest ja õpetab, kuidas Kaitseväe õppusi TEGELIKULT tuleb läbi viia ksf! V6sa teemas "Abipalve tagasisideks" - kas see on tark, loll või muidu krahvomaan, selles on küsimus! Aga mulle pole vastust vaja, ma saan ise ka üht-teist aru, ise ka erureservohvitser (lipnik!  Cool ). Aga teada on, et eesti mees on voorumimees, on facebookimees ja üldse selles on süüdi see idanaaber, 1940-ndal kes kirjaoskuse siia pühale rikkumata Maarjamaale tõi!  Sad
Mina küsin hoopis, et kuhu on kadunud abipaluja, kuhu on kadunud abipaluja paarkümmend mainepunni ja siis veel küsin, et kas ei oleks võimalik selline asi, et saripostitajatele - 3-postimeestele oleks riiklikel pühadel ja pühapäevadel võimalik teha hoopis suurem hulk postitusi, st 4 posti?  Rolleyes No seda viimast muidugi ainult kevad - suvisel hooajal, sest "tegijad voorumlased sel ajal on karaasis ja geevitavad seal täiega ning voorumi sisu pole neil eriti aega luua, st näidata oma keevitatud lappi või muidu ilusat autu pilti loojuva päikese taustal?

tervitades, Priit Näljakülast

Tead!
Lahjalt paned! Mis neli posti? Poste tuleb ikka niipalju teha, et saab korraliku aia ümber! Siis ei tule sinna ka sõjardid sõkkuma. Minu kadunud ema oli Siberis ja tegid vanaemaga koos oma põllulapile aia ümber, et keegi ei saaks kallale. Vene eided olid naernud, et miks te lollid eestlased seda teete... Aga neil endal jalutasid sead ümber maja vabalt..... ja oleksid kõik aiakraami nahka pistnud. Nii, sõber kass! Et siis ikka rohkem poste tuleb teha!

T.
Tere, Toomas, tere Eesti!
Tore, et tsiteerisid, sestap kustutasin oma väga tähtsa posti ja saan jälle teha juba 4-nda! posti 24 h jooksul! Jah, aga tehniliselt on lood nii, et saripostitajatel on lubatud voorumit reostada 24 h jooksul 3 postitusega - selle suudavad tegijad - lugejad läbihammustada ja alla neelata, nii on praegu! Ja nagu näha, kirjuta või ära kirjuta, isegi lugupeetud ksf!-d ei pane seda tähele ja toksivad ikka oma erutavaid memuaare täiesti valesse teemasse - samas, teised ju ka ennemalt kirjutasid, need rehvid olid ju ka enne seal metsa all, põhimõtteliselt, minge ise ka p .... kohta - see ei olnud mõeldud Sulle, Toomas .... lihtsalt ma ei saa aru, mida teised tarbivad või ise tarbin valesid asju - selles on küsimus, või tegelikult küsimust ei olegi ja eriti voorumit ka minu arvates ei ole, aga see on ainult minu subjektiivne arvamus....
Vasta

Mina ei tarbi juba aastakümneid midagi. Mingi pool õlut jõin aastaid tagasi ja tead kass, täitsa fekaal tunne oli. Nagu oleks mingit solki joonud, täitsa paha hakkas. See selleks. Aga õunamahla joon ja poe-solgitud piima. Kui see nüüd kedagi peaks huvitama. Aga siin hetkel hulga tähtsamad teemad arutada... nagu näiteks kummiteema. Mul tuleb homme hakata põkal suurt kummi maha võtma. Tundub täitsa suur töö olema. Hirm lausa tuleb peale, järsku ei saagi hakkama. Loen vahest veel pisemate tööde kohta.... jube keerulised asjad, kas tead.
Mina ei pane pahaks seda, kui keegi vabas teemas oma joru ajab! Ja kui veel kaine peaga seda tehakse, no mida sa hing oskad veel tahta...
T.
Vasta

Ma siinkohal pean mainitsema põrandalt tõstmise töövõtteid. Ei tasu minna rabama nagu oleks 20. Viimati seda tegin, sain ortoosi küünarvarrele neljaks kuuks. Ja tegu oli kõigest T16 rehviga velje peal, mida mu karkudega isa läks omaarust tõstma ja mida ma eest rabama läksin, et mida sa invaliid siin nüüd teed krt. Samas olen ka selja kunagi ära tõstnud mitte kahte piigat õlgadel hoides või kahte nisuga täidetud jahukotti liigutades ühest kohast teise vaid lihtsalt svammi võttes kraanikausist. Lihtsalt meeldetuletuseks ja hoiatuseks Cool
Vasta

(13-05-2024, 23:36 PM)deus Kirjutas:  Ma siinkohal pean mainitsema põrandalt tõstmise töövõtteid. Ei tasu minna rabama nagu oleks 20. Viimati seda tegin, sain ortoosi küünarvarrele neljaks kuuks. Ja tegu oli kõigest T16 rehviga velje peal, mida mu karkudega isa läks omaarust tõstma ja mida ma eest rabama läksin, et mida sa invaliid siin nüüd teed krt. Samas olen ka selja kunagi ära tõstnud mitte kahte piigat õlgadel hoides või kahte nisuga täidetud jahukotti liigutades ühest kohast teise vaid lihtsalt svammi võttes kraanikausist. Lihtsalt meeldetuletuseks ja hoiatuseks Cool
Tänud! Keha ja vaim peavad valmis olema, kiirustada ei tohi. Kui eelmisel õhtul endaga asja läbi arutad siis selg teab mis homme ootab. Big Grin
Aga tegelikult sai see jutt sellepärast, et igalt poolt loed asjade tegemisest ja kui kõike seda loed ja asjade üle järele mõtled, tundub jube suur töö. Tegelikult reaalselt asju teha on hulga lihtsam, kui nende tegemiste üle arutada, kirjeldada jne. Hakkad aga pihta ja ongi tehtud. Pärast võid isegi ehmuda, et kuidas see nüüd nii kähku läks. Big Grin
T.
Vasta

(13-05-2024, 23:36 PM)deus Kirjutas:  Ma siinkohal pean mainitsema põrandalt tõstmise töövõtteid. Ei tasu minna rabama nagu oleks 20. Viimati seda tegin, sain ortoosi küünarvarrele neljaks kuuks. Ja tegu oli kõigest T16 rehviga velje peal, mida mu karkudega isa läks omaarust tõstma ja mida ma eest rabama läksin, et mida sa invaliid siin nüüd teed krt. Samas olen ka selja kunagi ära tõstnud mitte kahte piigat õlgadel hoides või kahte nisuga täidetud jahukotti liigutades ühest kohast teise vaid lihtsalt svammi võttes kraanikausist. Lihtsalt meeldetuletuseks ja hoiatuseks Cool

Väga hea tähelepanujuhtimine! Isa ütles alati - vaata passi, seal on sünniaasta, millest tuletad vanuse! 
Seljanõksu tegemiseks piisab tõesti millest iganes, omal kogemus seistes buutsi jalgatirimine võttis kaks nädalat mu elust, lihtsalt lamasin ja kirusin ennast.
Millest see teema siin nüüd oligi? 
Wink

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kui ainult 2 nädalat läks, siis läks ka ju hästi.
Mul homme saab 2 nädalat täis ja ikka on tunne nagu oleks keegi kilpkonna sellili keeranud.
Õnneks pöidlad on alles ja saab ekraanil näppe lohistada.
Peaks vist kõverate raamide ning kulunud liigendite jaoks eraldi teema tegema.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(13-05-2024, 21:21 PM)mossepower Kirjutas:  ... Igasugu kaardirakenduste, mobiiltelefoni ja GPS orienteerumismängude kohta on üldine seisukoht, et igasugused sellised signaalid annavad sind vaenlasele sisuliselt otse kätte ja siis on mäng tõesti läbi. Sõjaolukorra jaoks harjutatakse ikka sisuliselt ainult "kaardi ja joonlauaga" orienteerudes selle järgi mis seal paberkaardil kirjas on ...
Jah, õppustel osalevad ei peagi kasutama "reetvaid" rakendusi. Need keelatud kohad on staabi/õppuste korraldajate poolt antud "luureinfo" ja põllul olijad peavad suutma paberkaardiga neid vaenlase ülekaalukate jõudude poolt hõivatud territooriume vältida samal ajal täites lahinguülesande elik jõudes ettenähtud kohta positsioonile. Ei saa ka sõjaolukorras plaane teha joonlauaga, ikka vastavalt luureinfole.
Vasta

(13-05-2024, 22:38 PM)deus Kirjutas:  Ei saa aru, mille üle siin kurtmine käib. Kas tehti pöördumatut kahju, kas ei makstud kompi või mingi kolmas versioon? ...
Minu jaoks kolmas versioon, kulutati 2x mõttetult (minu ja meie kõigi) raha istutatud metsalapi sonkimiseks kui oleks saanud seda lihtsalt vältida tehes korralikku "luuret" ja andes üksustele õiged lahingülesanded õppusteks. Aga ka sõjaväeülematel on lihtsam panna joonlauaga ja pärast kompenseerida/taastada raha raisates. See raielangi buldooseriga tasalükkamise ja hilisem uuesti täisistutamise raha oleks võinud kuluda tegeliku kaitsevõime tõstmisele a la mõne padruni või miini soetamisele.

Muidugi maaomaniku närvikulu asjaajamisele, kaitseväega suhtlemisele ei kompenseerinud ju keegi?
Vasta

(14-05-2024, 00:30 AM)Marko Kirjutas:  
(13-05-2024, 23:36 PM)deus Kirjutas:  Ma siinkohal pean mainitsema põrandalt tõstmise töövõtteid. Ei tasu minna rabama nagu oleks 20. Viimati seda tegin, sain ortoosi küünarvarrele neljaks kuuks. ... Samas olen ka selja kunagi ära tõstnud mitte kahte piigat õlgadel hoides või kahte nisuga täidetud jahukotti liigutades ühest kohast teise vaid lihtsalt svammi võttes kraanikausist. ...

Väga hea tähelepanujuhtimine! Isa ütles alati - vaata passi, seal on sünniaasta, millest tuletad vanuse! 
Seljanõksu tegemiseks piisab tõesti millest iganes, omal kogemus seistes buutsi jalgatirimine võttis kaks nädalat mu elust, lihtsalt lamasin ja kirusin ennast.
Millest see teema siin nüüd oligi? 
Wink
Passi vaadates ja ennast ettevaatlikult liigutades pean nentima, et ei tohiks üldse liigutada - igalt poolt on valus. Otse maast tõsta veel saab normaalse valuga aga nt autorooli keerata või nagist katerätti võtta on põrgulik õla- ja küünarnukivalu, arvutis toksides sõrmeliigeste valu, edasi puusad, põlved, hüppeliigesed, alaselg, kael ei paindu ... õige oleks kirstus lebada.
Aga ei, ikka elame edasi ...
Vasta

(14-05-2024, 00:30 AM)Marko Kirjutas:  ...
Millest see teema siin nüüd oligi? 

See teema on foorumi viimane koht, kus tohib muliseda kõigest, et inimeste tegelik pale välja tulla saaks. Äärmiselt õpetlik lugemine.

Andke minna!

Kassile selgituseks, et kadunud mainepunktid lahkusid koos Olev Toomiga, kui ta palus end foorumist jäädavalt kustutada seoses maadvõtnud solvumiskultuuri leviku ja topeltmoraali vohamisega.

Kui ma poleks suskima hakanud, oleks ta (ehk) veel meiega... Sad
Vasta

(14-05-2024, 07:10 AM)honkomees Kirjutas:  
(13-05-2024, 22:38 PM)deus Kirjutas:  Ei saa aru, mille üle siin kurtmine käib. Kas tehti pöördumatut kahju, kas ei makstud kompi või mingi kolmas versioon? ...
Minu jaoks kolmas versioon, kulutati 2x mõttetult (minu ja meie kõigi) raha istutatud metsalapi sonkimiseks kui oleks saanud seda lihtsalt vältida tehes korralikku "luuret" ja andes üksustele õiged lahingülesanded õppusteks. Aga ka sõjaväeülematel on lihtsam panna joonlauaga ja pärast kompenseerida/taastada raha raisates. See raielangi buldooseriga tasalükkamise ja hilisem uuesti täisistutamise raha oleks võinud kuluda tegeliku kaitsevõime tõstmisele a la mõne padruni või miini soetamisele.

Muidugi maaomaniku närvikulu asjaajamisele, kaitseväega suhtlemisele ei kompenseerinud ju keegi?
taaskord nutulaul, millest pole kellelgi midagi kasu. Sina oma künka otsas oled ju meil kõige targem ja tead kuidas kõik teised peavad elama ning tegutsema. 
Pole sa ise ühelgi EV kaitseväe õppusel osalenud, seda võib ilmselt kindlalt öelda. Tehti korda? Tehti. Sai parem kui enne? Sai. Aga ikka on vaja igiseda...
Vasta

(14-05-2024, 09:28 AM)Peeter2 Kirjutas:  ... Tehti korda? Tehti. Sai parem kui enne? Sai. Aga ikka on vaja igiseda...
2 korda raisati rahva raha? RAISATI!
Oleks saanud raiskamata kui herrad ohvitserid oleks enne õppusi oma ainsat vormimütsist põhjustet ajukääru liigutanud või vähemalt esimese prohmaka järel hakanud aju kasutama ... selle eest peaks karistama, finantsiliselt.
Vasta

Sina oled muidugi kõige õigem mees hindama, kui lollid või targad meie kaitseväe ohvitserid on...
Niipalju kui ma kokku olen puutunud, ikka päris teravad pliiatsid on.
Vasta

Miks nad siis enne plaani paika panemist ei selgitanud välja kohapealseid asjaolusid?

Või ok.

Oleks võinud autojuht märgata metsaservas raielanki mis on täis istutatud.

Ok ei näinud.

No näitasin näpuga, käisime koos kohapeal.

Võiks ju kogutud andmed edasi anda alltöövõtjale kes asja klaarima tuli.

20 taime ja labida asemel tuldi traktoriga.

No ikka poole töö pealt vist ikka saadi aru kui loll võib see seis olla kuna enamus raielangist jäeti ikka silumata, muidu oleks seal paras lennuväli olnud.

Siis oleks võinud ju maaomanikuga ühendust võtta, et kuule seesamusesse läks ja teeme korda.

Ei võetud ühendust, ise käisin kontrollimas kuna anti enne töid tähtaeg millal peab korras olema.

Kohale jõudsin siis imestus oli suur.
KV esindaja oli ka sõnatu kudas niimoodi sai rappa minna, töö oli tellitud alltöövõtjalt hankena siluda kõik teed ära peale rasketehnika manöövreid ning korrastamine, laskepesade js.. likvideerimine.

PS. See juhus oli paar aastat tagasi ja pole kuidagi seotud tänase kevadtormiga.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(14-05-2024, 08:04 AM)v6sa Kirjutas:  
(14-05-2024, 00:30 AM)Marko Kirjutas:  ...
Millest see teema siin nüüd oligi? 

See teema on foorumi viimane koht, kus tohib muliseda kõigest, et inimeste tegelik pale välja tulla saaks. Äärmiselt õpetlik lugemine.

Andke minna!

Kassile selgituseks, et kadunud mainepunktid lahkusid koos Olev Toomiga, kui ta palus end foorumist jäädavalt kustutada seoses maadvõtnud solvumiskultuuri leviku ja topeltmoraali vohamisega.

Kui ma poleks suskima hakanud, oleks ta (ehk) veel meiega... Sad

Kas lisaks reitingule läksid ka tema postitused kaduvikku? Kui jah, siis see on kõige halvem asi, mida solvunud kasutaja võib (tema arvates) viletsale portaalile teha ja peaks olema välistatud selline võimalus! Need pole enam tema postitused kui need siin ripuvad!

PS jah ma tean, asi tüürib lõpu suunas, õelutsemine ruulib, aga ajaloo hukkamine pole tarvilik!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tsitaat:PS jah ma tean, asi tüürib lõpu suunas, õelutsemine ruulib, aga ajaloo hukkamine pole tarvilik!

https://www.err.ee/1609354413/ammaemanda...li-foorumi 

Järjekordne teenäitaja???

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kas on oht, et perekooli omad kolivad nüüd meile.  Big Grin

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

tõnn Kirjutas:Kas on oht, et perekooli omad kolivad nüüd meile.  Big Grin
Jaa, kui tekib esimene teema stiilis "suguelu sõnnikulaotajaga" siis on ohu märgid olemas...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Naljast on asi kaugel, nad on ammu kohal ja nakitsevad vaikselt siingi.
Igas teises kolmandas postituses on torge. Kas te pole märganud?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne