Praegustest numbrimärkidest Eestis

rockandroll Kirjutas:Aga mida võib tähendada see ZDO ?

ZDO on täiesti tavaline seeria - Zxx kujul on need "USA formaadis" numbrid ja nendega on juba ammu kuskile ZGx kanti jõutud.

Renault Laguna GT '06
Renault Twingo GT '08
Vasta

elideel Kirjutas:Veel huvitavat kombinatsiooni Eesti numbritelt:
  BMP

Need paar 00x BMP on mu abikaasa tööandja, Baltic Medical Partners, autod.

Renault Laguna GT '06
Renault Twingo GT '08
Vasta

TTT oli Järvel Neste bensujaamas tegutsenud miski Traffic Teeninduse nimelise firma seeria. Müüsid kunagi ka Volvot... vist. Paar TTT seeria numbriga autot omavat tegelast tunnevad enamus MossemehiBig Grin
Siis oli veel legendaarne TLP. Seal oli miskine seuhke värk, et esimesed numbrid olid tõesti Liikluspolitseil aga 0XX(konkreetselt siis 096 ja 097) said endale ehedaimad "Liikluspolitsei sõbrad". Siis oli teada, et neil on "pidamine" ja trahvi asemel võib kohe rahanumbri öelda. Umbes nii.
Veel oli minu tolliajastul CLO tolli number. Näiteks 006CLO tumepunane Astra oli Lääne inspektuuri juhataja auto jne.
OT: Tfr, Sinult ma võtan korra selle auto ära ja vastuvaidlemist ei taha isegi kuuldaBig Grin Jah, selle tumepunase. Ma lihtsalt PEAN sellega sõita saama, olgu seal numbrik 001TFR või o OO-O1 EA Wink
Vasta

Suurem osa neist mainitud seeriatest on kaunis tehnilised ja kuivad.
Siin üks "märjem" seeria:
UBC - Uisge Beatha Club ehk Viskiklubi
(numbrid tähtede juures vastavalt klubiliikmete auastmele - president 001 jne.)
Vasta

Juurde lisaksin veel seeria HIT,mis on oma alguse saanud tõenäoliselt OÜ-st Hiteh.
Täna muidu nähtud ka MFP seeriat,samas MFO-d pole märganud.
Vasta

CLK clik ventilatsioonitööd vist
Vasta

CLK on tõesti Clik
Kunagi oli enda BMW-l tähed nagu UBB ehk siis maakeeli lahti seletatuna
Rahvusvaheline (või oli ühinenud) ÄriPank

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta

North Kirjutas:Kunagi oli enda BMW-l tähed nagu UBB ehk siis maakeeli lahti seletatuna
Rahvusvaheline (või oli ühinenud) ÄriPank

Päris nii ei olnud. UBB oli Balti Ühispank (Union Baltic Bank), mis lõpetas oma tegevuse 1992. aastal, "tänu" panka vedanud  nõukaaegse pangandusguru Valentin Porfirjevi stateegilistele väärotsustele.

Ja oi kui palju isikuid/firmasid sinna oma raha tollal kaotas Sad

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Nähtud AXG.
Vasta

Nunii.

Praegu lõppenud loendusel sain kokku 238 erilist, st. mitteregulaarset
tähekombinatsiooni Eesti numbritelt.
Arvesse lähksid ainult kujul 999 XXX olevad numbrimärgid.

Võetud sisse kõik mis siin foorumis olen näinud ja enda vanadest piltidest ja märkmetest.Proovisin ka mõistatada, kes võiks olla esmane tellija.
Nende 238 kohta saab kindlalt väita, et need on olemas. Selgusetu taustaga on ca üks kolmandik. Olen kindlasti näinud veel kümneid ja kümneid, aga huupi ei hakanud sinna lahmima. Mu arust tasub neid nüüd kollektsioneerida, kuivõrd iga mees ei kipu 5000 välja käima selle lõbu eest. Vanasti võis igaüks endale lihtsalt võtta tähed, aga praeguseks on ju erikombinatsioonide hulk tavanumbritega võrreledes kõvasti vähenenud. Silm ikka jääb peale tänaval.

Need kõik mul kokku võetud *.xls faili.

Kes soovib ka endale saada, et vaadata ja teha täiendusi küsige julgesti

1 kommentaar kah veel:

Round table Estonia on siis lisaks RTE tähekombinatsioonile ka REF omanik. Mul olemas fotosüüdistus 001 REF, kus numbrihoidjal kirjas "ROUND TABLE ESTONIA".

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Mu ühel autol *** ZRX - rohkem pole sellist varianti silma hakanud.
Vasta

Potsataja103 Kirjutas:
JyrkaEE Kirjutas:suunurki tõstab reg. numbrite tähekombinatsioon (000) FAG. turistidel ja muudel targematel inimestel mõnus muiata.
muide, silma jäi see kombinatsioon just meie kooli füüsikaõpetaja autol Big Grin
Pärnu linnas oli üksvahe palju 000 AHV seeria numbreid.
ka minul on selline ahv number
Vasta

MOC - antud seeria siis Moskva linnavalitsuse ja nende "sponsorite" oma.

Eestis siis vastavalt ühiskassa liikmed said oma kolleegide ees niiviisi tagasihoidlikult silma paista.

Aga ka mõni naljavennast mossemees sarnase numbri oma plekist sõbrale külge kruvis.
Vasta

PSV Kirjutas:MOC -  antud seeria siis Moskva linnavalitsuse ja nende "sponsorite" oma.

Eestis siis vastavalt ühiskassa liikmed said oma kolleegide ees niiviisi tagasihoidlikult silma paista.

Aga ka mõni naljavennast mossemees sarnase numbri oma plekist sõbrale külge kruvis.

*** MOC numbried leiab ka E.Siffile kuuluvate firmade autopargist.

aga kui mu auto liigub valguskiirusel, kas on siis esituledest veel kasu?


Otsin pagasniku luuki 1/43 M407-le
Vasta

tfr Kirjutas:Ma ise ootasin ka huviga, mis juhtub Smile Aga praeguse seisuga igatahes tulid tartus peale TFP-d TFS-id ja ülejäänud seeriat TFR-e ei vorbitud.
Vorbiti siiski - nähtud 035TFR (tfr'ile halb uudis?). Samuti on väljas seeriad MFR ja TFU.

Eriseeriaid, mis varem mainimata:
AGA - samanimeline gaasifirma
ATT - ? (enne muude AT* seeriate ilmumist)
DHL - samanimeline kullerfirma
ELB - ? (1993-94, umbes 10 numbrit)
MOE - Moe Piiritusetehas
TEE - anti välja u. 1993, vähemalt osaliselt Viljandis. Muud TE* seeriad tulid alles käesoleval sajandil.
TFK - ? (enne muude TF* seeriate ilmumist)
VEL - Velux Eesti OÜ?
FCF, KAI, BEB, UFO, TKJ, TRV - ?

PSV Kirjutas:MOC - antud seeria siis Moskva linnavalitsuse ja nende "sponsorite" oma.
Seeria alguseotsaga võis see tõesti nii olla. Aga enamus MOC numbreid anti siiski vabalt igale soovijale (näiteks Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas on 2 vana tuletõrjeautot 804MOC ja 805MOC, ka on mu ühel tuttaval MOC numbriga Uaazik).

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

SimmuJee Kirjutas:TKJ
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=6899&pid=100862#pid100862
Vasta

TEE oli väidetavalt seotud ka omaaegse Tuleviku Eesti Erakonnaga (juht hr Raidal).
TFK - Tartu Fordi Keskus
FCF - FC Flora
---
A**-seeriast on värskeim toode aga AXM.
Vasta

ELB -autokool Tallinnas
TKJ-Tallinna Karastusjookide Katsetehas
Vasta

AON oli ka eriseeria- AON Eesti.
Samas üksikuld eritellimusel valmistatud numbrimärke on veel väga palju (xxx xxx), päeva jooksul näeb neid ikka mitmeid. Kahjuks ei jõua kõiki enam meelde jätta .
Vasta

Huvitav, kas AAA-seeria on siis reserveeritrud siis riigibossidele autodele või ei? Nägin täna liikumas üsna tavalist mersut 180 AAA. Ehk siis - kuidas ARKis reageeritaks, kui ma tahaksin enda autole nt 001 AAA või 002 AAA ?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne