Küsimused T-40 kohta
#41

(27-12-2009, 14:41 PM)Laurimetall Kirjutas:  Kui tuletorude ümber mingi soojusvaheti teha, siis mis ainet soojuse juhtimiseks kasutada? Kui vedelik siis see läheb keema ,kui ei jahuta. Panna õhk kuidagi seal liikuma?

Vahest siis jahutusvedelikku, mis sest et keema läheb.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#42

Ikka õhk. A - Mootori heitgaasid; B - külm õhk temp reguleerimiseks; C - õhk soojusvahetisse; D - temp reguleerimise nupp.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#43

Mul tuli väike mõte seoses soojendusega. Klaasi soojendamiseks pole tegeltikult vahet ,kas seda soojendada seestpoolt või väljastpoolt. Väljastpoolt saaks kenasti tuua toru, mis on näiteks väljalaske kollektori külge keevitatud ja ühendatut ventilaatoriga. Selle toru teise otsa viiks sinna sinna akude peale ja sealt siis puhuks esiklaasile. Ühe suurema augu võiks veel puurida ,et jalgadele puhuks sooja.
Vasta
#44

Lisan mõned pildid, kvaliteet pole kõige parem.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#45

Kuna siin küsimused t40 kohta siis lisan ka ühe küsimuse.
Nimelt sai siin üle 20 kraadise pakasega käivitatud lisa akude jne.abi vahenditega.
Lõpp tulemus oli et muidugi käima ta sai aga esimese ja teise silindri välljalaske kolektoritest hakkas lekkima ei saand aru kas kütust või õli.
korstna ja kolektori vahelt muidugi ka tilkus.
Küsimus siis et kas külma ilmaga käivitades (mootoris vene diisel õli)võivad puruneda kolvi rõngad.
Vasta
#46

Kõik võib katki minna, kui sa eelnevalt mootorit korralikult soojaks ei lasknud. Kaasa-arvatud kolvisõrmed ja kepsud, on nii juhtunud mõnel kärsitul masinamehel.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#47

Eks kõigepealt tuleks ikkagi kindlaks teha ,mis asi se seal tilkus ja kui palju seda seal tilgub. Äkki kondents või midagi. Mootori hääle ja töötamise ühtluse järgi saab kah midagi otsustada.
Vasta
#48

mootori häälest pole midagi aru saada.
Kolektorist tuli päris palju, pikemal sõitmisel teine silinder jäi kuivaks aga esimene ikka märg(väljalaske kolektor).
Ennem pole midagi väljalaske kolektorist tilkunud.
Muidugi korstna otsast viskab sinist suitsu vinet.
Krt arvan siiski et lõhkus vist rõngad ää, kui see võimalik.
Vasta
#49

Kui karteris survet ei ole, siis rõngad terved.
Ilmselt tegemist pihusti veaga ja kütet ei pihustata korralikult.
Saab kontrollida pihustitorude ühekaupa lahtilaskmisega.
Kui toru lahtilaskmine häält eriti ei muuda ja suits kaob siis seal viga.
Kui pihusti korras, siis ka klapivahed kontrollida ja siis saab juba midagi järeldada.
Vasta
#50

Mul tekkis vahepeal selline küsimus ,et kas see on normaalne. Nimelt kui reversi kang on alumises asendis ,siis siduri pedaal tuleb täiesti üles aga kui tõmban reversi peale ,siis siduripedaal nii üles nagu enne ei tule. Sama asi on ka siis kui reversi kang jätta täpselt poole peale ,et revers oleks edaspidi ja tagurpidi käikude vahel. Kuidas see reversi hoob ja sidur üldse seotud on?
Vasta
#51

Tulen oma murega ka siis siia. Probleemid algasid jaanuaris, kui sai vahetada sidur. Peale seda töötas masin 2 päeva ja mootor lõpetas elutegevuse. Sai toodud Tartust mootor, mis oli teinud 170 töötundi. Eelmine nädalavahetus sai uus mootor peale, aga masin ei käivitunud, sest salapärasel kombel olid kõik küttetorud viga saanud. Nädala sees said torud vahetatud. Täna 07.03 tuli naabrimees käima tõmbama traktorit, aga mõlemad tagumised rattad olid blokeerunud. Uus mootor ei ole veel sellel traktoril käivitunud. Mootor käib starteriga ringi,aga midagi jääb puudu, kuid ei tea mis. Kui keegi oskab vähegi nõu anda, kuidas saaksin rattad liikuma ja mootori tööle oleksin väga tänulik.
Vasta
#52

(07-03-2010, 18:31 PM)T40piloot Kirjutas:  Tulen oma murega ka siis siia. Probleemid algasid jaanuaris, kui sai vahetada sidur. Peale seda töötas masin 2 päeva ja mootor lõpetas elutegevuse. Sai toodud Tartust mootor, mis oli teinud 170 töötundi. Eelmine nädalavahetus sai uus mootor peale, aga masin ei käivitunud, sest salapärasel kombel olid kõik küttetorud viga saanud. Nädala sees said torud vahetatud. Täna 07.03 tuli naabrimees käima tõmbama traktorit, aga mõlemad tagumised rattad olid blokeerunud. Uus mootor ei ole veel sellel traktoril käivitunud. Mootor käib starteriga ringi,aga midagi jääb puudu, kuid ei tea mis. Kui keegi oskab vähegi nõu anda, kuidas saaksin rattad liikuma ja mootori tööle oleksin väga tänulik.

Kütet saab ikka, õhku kusagil vahel pole?

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#53

(07-03-2010, 18:31 PM)T40piloot Kirjutas:  ... Kui keegi oskab vähegi nõu anda, kuidas saaksin rattad liikuma ...

Mis käiguga sa proovisid käima tõmmata?
Käima tõmbamiseks tuleb kasutada mingisugust lõpu käiku. Näiteks alusta neljandast, ja sealt võimalustel allapoole.
Vasta
#54

Tõmbamiseks kasutan 5. ja 6. käiku. Arvatavasti pean kõik kütusetorude ühenduspunktid ülevaatama, aga mure on blokeerunud ratastega, kõik käigud väljas ning sidur all ja ratas ei käi ringi vaid lihtsalt lohiseb. Endiselt kõik mõtted teretulnud, sest endal mõtted otsas.
Vasta
#55

(07-03-2010, 20:57 PM)T40piloot Kirjutas:  ...Endiselt kõik mõtted teretulnud...
Kas kõik käigud ka kenasti sisse lähevad - ega pole meelevaldselt kaks käiku korraga sees?
Kuidagi pidurite vahele vett saanud ja nüüd külmunud?
Vasta
#56

Kontrollisin, ei ole kaks käiku sees. Tänud soovituse eest muidugi. Arvatavasti on käigukast kinni külmunud. Sulatan üles ja panen uue õli sisse.
Vasta
#57

(07-03-2010, 21:57 PM)T40piloot Kirjutas:  ... Sulatan üles ja panen uue õli sisse.
Siis peab küll seda vett seal palju olema. Natuke vett õliga segamini päris ära ei tohiks plokkida. Jää ei ole õliga segi olles kuigi kõva.
Pidurite vahele aga piisab paarist tilgast. Eriti, kui pidurid mootorivahetuse ajal peal olid. Traktoritel on ju selline võimalus. Rolleyes
Vasta
#58

Mul oli endal ühe T40 AM iga sama jama. Ja ise soojendasin leeklambiga käigukasti korpust ja siis sain masina liikuma jälle. Peale seda panin korraliku lääne õli käigukasti. niiet mina panustan kinnikylmumise peale.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#59

Mootor ei käivitu, sest õhk on toitesüsteemis. T-40 tuleb õhk väga visalt välja. Kui starteriga masin, siis aitab ainult tõmbamine ja seda saad teha ikka hulk maad. Mul käivitusmootoriga variant ja peale filtri vahetust sai käivitusmootorit nii kräunutatud, et endal hakkas juba hirm. Olin üksi ja ei saanud käivituse ajal pihusti torusid veidi lahti lasta, et õhk kiiremini välja tuleks.
Vasta
#60

(21-03-2010, 16:00 PM)Kribu Kirjutas:  Mootor ei käivitu, sest õhk on toitesüsteemis. T-40 tuleb õhk väga visalt välja. Kui starteriga masin, siis aitab ainult tõmbamine ja seda saad teha ikka hulk maad. Mul käivitusmootoriga variant ja peale filtri vahetust sai käivitusmootorit nii kräunutatud, et endal hakkas juba hirm. Olin üksi ja ei saanud käivituse ajal pihusti torusid veidi lahti lasta, et õhk kiiremini välja tuleks.
Õhu saab suht hõlpsalt välja, kõigepealt õhutad filtri juurest ära ja siis keerad pihustid tiba lahti ja kui küte hakkab pihustiteni jõudma ja hakkab pritsima, siis tuleb kinni keerata ja varsti mootor käibki. Kasulik on ka pumba juurest peale pumbata, pikemate kätega poisid jõuavad korraga pumbata ja starterit ka anda. Big Grin

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne