Millise seltsimehe raadiosaatja?
#1

Ilmutas teine end inventariseerimise käigus. Kuna tegemist 12voldise aparaadiga, siis ilmselt oli see kasutuses mõnes sõiduvahendis.

Sten


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           
Vasta
#2

150 MHz bändi FM raadio, 4 või 40 kanalit. Antud eksmplar tundub olevat 40 kanaliga variant. Mõeldud kasutamiseks siis põhiliselt lennujaamade raadiovõrkudes.
Täpsemat infi leiad, kui otsid Радиостанция "Р-838" (Виола-А).
Näiteks http://www.myfreedom.ru/component/conten...gy/71-r838

Vasta
#3

tere,sarnased raadiojaamad olid kasutuses kolhooside ajal põllumajanduses,olin neid näinud palju erinevaid versioone,igas piirkonnas oli kutsungil oma nimetus,Kuusalus oli VISMUT R-Allikul POLINA jne.Paigaldati need spetsialisti autole,et kolhoosi esmees saaks agronoomi või zootehnikuga kiirelt ühendust.
Vasta
#4

Ainult sarnased, majandites RT 21 ja Bulgaaria Ljon`d jt. Ikka igas majandis omaette ainsal mittemuudetaval sagedusel (bandil). Muuseas, nende levi abil sai ilma ennustada- kui kuskilt venemaalt või valgevenest jutt läbi kostus- tsüklon päeva-kahe pärast kohal.
Vasta
#5

Tänud noorema põlvkonna harimise eest. Radistigeeni puudumise tõttu loovutaksin aparaadi mõne selle valdkonna spetsialistile või kellelegi kellel võiks sellest muud kasu olla, kui garaaži nurgas tolmu kogumine. On huvilisi? Või teab keegi kedagi, kes teab kedagi, kellele see aparaat võiks huvi pakkuda?

Sten
Vasta
#6

(05-11-2011, 14:42 PM)cameeleon Kirjutas:  Tänud noorema põlvkonna harimise eest. Radistigeeni puudumise tõttu loovutaksin aparaadi mõne selle valdkonna spetsialistile või kellelegi kellel võiks sellest muud kasu olla, kui garaaži nurgas tolmu kogumine. On huvilisi? Või teab keegi kedagi, kes teab kedagi, kellele see aparaat võiks huvi pakkuda?

Sten

tere,oleks huvitatud,kas oleks vaja midagi vastukaupa,või mingil muul moel läheb kaubaks.
Vasta
#7

Kõrgepingevõrkudes olid analoogsed jaamad autodes. Sidet peeti päris kaugelt, mäletatavasti sai veel Jõgeva külje alt, Tartu dispetsheriga ühendust.
Omamoodi hädavajalik asi, tol ajal. Kõik avariitööd, lülitused jms käisid selle kaudu.


Vasta
#8

Tavakasutuses olid ikka ühe sagedusega jaamad ,muudetava sagedusega jaamade kasutajate ring oli tunduvalt kitsam . Ilmselt hakkab juba ununema ,et oli ka aeg kui igal inimesel ei olnud mobiiltelefoni taskus ning see aparaat oli töös asendamtu.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#9

Saatsin e-kirja!

(05-11-2011, 15:30 PM)näkisepp Kirjutas:  
(05-11-2011, 14:42 PM)cameeleon Kirjutas:  Tänud noorema põlvkonna harimise eest. Radistigeeni puudumise tõttu loovutaksin aparaadi mõne selle valdkonna spetsialistile või kellelegi kellel võiks sellest muud kasu olla, kui garaaži nurgas tolmu kogumine. On huvilisi? Või teab keegi kedagi, kes teab kedagi, kellele see aparaat võiks huvi pakkuda?

Sten

tere,oleks huvitatud,kas oleks vaja midagi vastukaupa,või mingil muul moel läheb kaubaks.

Vasta
#10

(05-11-2011, 23:19 PM)Ferry Kirjutas:  Tavakasutuses olid ikka ühe sagedusega jaamad ,muudetava sagedusega jaamade kasutajate ring oli tunduvalt kitsam . Ilmselt hakkab juba ununema ,et oli ka aeg kui igal inimesel ei olnud mobiiltelefoni taskus ning see aparaat oli töös asendamtu.

Sinu toodud näitel on põllumajanduses kasutatu. Kõrgepingevõrkudes olid kindlalt vahetatava kanailga, sest erinevad piirkonnad kasutasid erinevat sagedust. Samas oli vaja tihti ühe võrgu tööpiirkonnast teise sõita, N: Tartust Ida Viru, või Valga ja sellistel puhkudel telliti lülitused juba teistelt dispetsheritelt, kes istusid teistel kanalitel.
ps. jaam ise asus istme taga, väliskuju oli küll pisut erinev, aga see kobakas eboniidist klahviga toru on kordumatu...



Vasta
#11

Ksf! kassile rõõmuks veel natuke juttu automoto foorumis olulisel, ehk siis raadiosaatja teemal Toungue
Kanalite arvu all mõtlesin tõesti tehniliselt võimalikku kanalite arvu. Töökojas pandi nuppude alla ikka täpselt nii, nagu antud ettevõttel/kolhoosil sagedus eraldatud oli. Ei mingit isetegevust või võõraste sageduste pealt kuulamist, selles asjas oli kord range. Kolhoosidel tõesti 1 sagedus, Energeetikutel vist 3 (???). Miilitsal näiteks oli kasutusel 4 kanalit, nii, et kõik teenistused saaksid oma sagedusel teisi segamata kõnelda. Tõsi küll, miilits minu mäletamist mööda Violat ei kasutanud.
PS Ega see toru nüüd nii väga kordumatu kah ei ole, sama toruga oli minu mälu järgi näiteks sõjaväe raadiojaam R104, suhteliselt sarnase eboniidist toruga oli ka osa varasemaid "Altai" süsteemi "mobiiltelefone" - need, millel numbri valimiseks oli ketas, mitte klahvide rida jne.
Vot nende "Altaide" kohta oleks olnud asjakohane küsimus, et millise seltsimehe raadiosaatja Cool
Vasta
#12

Eh, mis nüüd mina, ma ka vana sideväelane. Ja Türi/Paide EPT-s oli sidedispetšeri ruum koos telefonijaamaga minu nn töökabineti kohal teisel korrusel. Kahjuks olen aga antud asjades üsna tume junn.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne