Treipink kodukasutusse
#21

Ütleme nii, et treial komplekteerib ise pingi ja see tellitakse tootja tehasest.

Palun selgita mis asi on tööstuslik kalibreerimine.

See selleks ja igas poes neid ei müüdagi ja hinna ja kvaliteedi suhet arvestades või sihtgrupp kes neid siis ostma peaks, tegu ei ole leivapätsiga.

brrr
http://www.youtube.com/watch?v=iKizLfzz7GM

Küsimus on ju töö kvaliteedis mida teema algataja soovib teha.Kui robustsed paar 4 5 6 7 8 sajandikku lubatud ja rohkem detailid siis vene pink teeb ka oma töö ära.Reeglina on need nii kulunud, et ostad aga korda sättimine on ooper ja kulukas samas osta juba uus ja väike natuke lisad raha.
Kaalub 100 ja peale kilo.Puksid väiksed asjad saad tehtud.

Kui soovid treipikipinki näha siis mõni pink teeb ka 15 000 ja rohkem pööret minutis ja õlikilega pole eriti mingit pistmist.Spindli lukustus ja spindli laager ise töötab toimib suruõhu pealt ja õliga määritakse mõnd laagrit ja liugpindasid.

0.4mm seina paksusega alumiinium toru treimine, keermestamine kas vene pingi peal õnnestuks?


joonist?

Joonis on juba numbrites kirjas.
Ravilugu?

kaasagsemad masinad ei tähenda seda, et peab olema ravilugu pigem saad raviloo vene pingiga jamades.

Täpsus.

Võta lihtsamad levinunmad laagrid ja tolerantsid tootja poolsed ette näed , et vene pingiga läheb tegemine keeruliseks ka 203, 204 laagri puhul.

Pikemad detailid.Selleks on toetuskäpad ja kasutada võid neid ka lühema detaili puhul.



[b]pisut teine tehnoloogia ja tööpõhimõte lääne spindlites ja ka toetuskäppades koos rõhuregulaatoriga.

http://www.youtube.com/watch?v=lOTWx69mghM

Mis puudutab metsatõstuki loetletud detailide tegemisse siis on see lihtne töö(materjali markeeringut tead, millest sooviksid neid valmistada?)

Ütle markeering.
miks nii suur lõtk puksis?

http://www.youtube.com/watch?v=5Bc7gxwlUus&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=EVm78bZfk64

Puksi tegemiseks on hea materjal olemas kui soovid hinda siis läbimööduga 100mm ja 1000mm tooriku hind on 634eur+ käive.

Puksid paiskõlitusega/jahutus ja mastile 2 lisatoru vedamine ei ole kunst.

http://www.youtube.com/watch?v=uqfxRQraC1c
http://www.youtube.com/watch?v=zuXjtT2mhmA
Vasta
#22

Naljakas on lugeda mehe arvamust treimisest ja treipinkidest kes ise autot parandab tõmbneetidega ning akutrelli jaoks ei raatsi 60€ eest kahte akutki osta... aga 600 000€ treipinkidest teab kõike.


Miks need nö "vene" pingid siis nii vastukarva Sulle on? Oled varukatpidi mõnda kinni jäänud või on pink lipsu eest tõmmanud?

Tsehhi ja poola pingid on väga hinnatud kogu euroopas, kasutatakse väga laialdaselt ka põhjamaades.

Seda kuidas 150kg kaaluva nõkatsiga korralikku tööd teha pole mina veel näinud, sobivad rohkem puidu treimiseks. Korralik lääne pink aga maksab kümneid kordi rohkem ning seda raha mõistuse juures olev kodanik välja käima ei hakka... Neid saab osta toetuste kaasabil ning äriplaani olemasolul. Wink

(19-01-2013, 02:02 AM)Moto555 Kirjutas:  Täpsus.

Võta lihtsamad levinunmad laagrid ja tolerantsid tootja poolsed ette näed , et vene pingiga läheb tegemine keeruliseks ka 203, 204 laagri puhul.

Pikemad detailid.Selleks on toetuskäpad ja kasutada võid neid ka lühema detaili puhul.

Vahepukk võib olla küll aga just oli jutt selle sinu detailiga et treitakse ühe käiguga ning valmis peab saama 2 min... Utoopia....


Ära võta seda minupoolset juttu norimisena vaid nagu teise inimese arvamust, Sul on oma, mul oma. Vaidluses selgub teatavasti tõde.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#23

(19-01-2013, 02:02 AM)Moto555 Kirjutas:  Ütleme nii, et treial komplekteerib ise pingi ja see tellitakse tootja tehasest.

See selleks ja igas poes neid ei müüdagi ja hinna ja kvaliteedi suhet arvestades või sihtgrupp kes neid siis ostma peaks, tegu ei ole leivapätsiga.
Ikkagi mismoodi see teadmine aitab edasi inimest, kes soovib teha paari puksi ja lihtsamaid detaile ja vajab universaalpinki, millega saab kõiki operatsioone teha ja see ei tohiks maksta üle 2000 eur?
(19-01-2013, 02:02 AM)Moto555 Kirjutas:  Küsimus on ju töö kvaliteedis mida teema algataja soovib teha.Kui robustsed paar 4 5 6 7 8 sajandikku lubatud ja rohkem detailid siis vene pink teeb ka oma töö ära.Reeglina on need nii kulunud, et ostad aga korda sättimine on ooper ja kulukas samas osta juba uus ja väike natuke lisad raha.
Kaalub 100 ja peale kilo.Puksid väiksed asjad saad tehtud.
No vot kui täpsusklass ongi paar sajandikku ja ei tegele masstootmisega saabki tehtud vabalt need detailid vene pingiga.Oskaja saab ka täpsemalt aga see võtab aega ja kannatust.Näiteks kulunud jagaja sektsioonile uue blunsri tegemine on ka võimalik kui on aega ja kannatust.
Küll aga tuleb välja selle väikse pingi suur puudus.Nimelt on selline seaduspära, et suures pingis õnnestub teha väikest asja aga väikses pingis suurt mitte.
(19-01-2013, 02:02 AM)Moto555 Kirjutas:  Kui soovid treipikipinki näha siis mõni pink teeb ka 15 000 ja rohkem pööret minutis ja õlikilega pole eriti mingit pistmist.Spindli lukustus ja spindli laager ise töötab toimib suruõhu pealt ja õliga määritakse mõnd laagrit ja liugpindasid.
Õhklaager ei ole midagi uut aga sellist asja pole vaja olnud senini ja ilmselt ei lähe ka vaja tavaelus, kus ei konstrueerita sellise täpsusklassi seadmeid kus sellist vaja läheb.
(19-01-2013, 02:02 AM)Moto555 Kirjutas:  0.4mm seina paksusega alumiinium toru treimine, keermestamine kas vene pingi peal õnnestuks?
Õnnestub küll nii treida kui keermestada kui on huvi ja vajadus.
Keermesammudega võib ainult probleem tekkida kuna väikseim on 0,5 aga piisava vajaduse korral saab teha kitarrile uue hammasratta.
Mismoodi õnnestub?
Pannakse punn sisse et mõlki ei litsuks ja õnnestubki.
(19-01-2013, 02:02 AM)Moto555 Kirjutas:  Võta lihtsamad levinunmad laagrid ja tolerantsid tootja poolsed ette näed , et vene pingiga läheb tegemine keeruliseks ka 203, 204 laagri puhul.
Reeglina pole läinud kuna ei tegele masstootmisega vaid seadmete remondiga, kus on vaja teha paar võlli ainult ja pole nagu probleemi näinud istudega.
Täpsemaid asju saab omatarbeks ikka teha.Näiteks väntvõll mootorrattale otsast lõpuni.
(19-01-2013, 02:02 AM)Moto555 Kirjutas:  Mis puudutab metsatõstuki loetletud detailide tegemisse siis on see lihtne töö(materjali markeeringut tead, millest sooviksid neid valmistada?)
Ütle markeering.
miks nii suur lõtk puksis?
Materjal CT45 näiteks.
Lõtk on pealt vaadates küll suur aga keevitades need puksid 2 kõrva külge pidevõmblusega on need parajad, kuna tõmbab kokku ja sõrm läheb kergete vasaralöökidega sisse.
Ja kui ei aetakse hõõritsaga läbi.
Üldiselt ma pole paberitega vaid iseõppinud metallitöö tegija niiet paluks sellega arvestada.
Pessimism lääne pinkide vastu on mul tekkinud käies ühes kutsekoolis sõbral järel ja nähes sinna ostetud pinkide kvaliteeti, mis maksid 100 000 eek tk siis nagu kahju hakkas õpilastest.
Vasta
#24

Ei peagi vaidlema vaid mõtted ja ideed öeldakse valja teinekord mõttega mõtle kaasa, et tekiks ka arutelu ja kui see kujuneb tuliseks vaidluseks jahtutakse maha ja leitakse ka kompromiss.

Mis puudutab metallitööd siis ma olen ise treial.Keevitan jne ka autot(autoremont on pigem hobi) parandan tõesti tõmbeneetidega, sest külmalt pandud tükid vältides keevitust just nimelt auto tegemise juures väldime keevitust niipalju kui võimalik, et mitte kuumutada keemiliselt töödeldud pindasid ja ei soovi rikkuda pinnakatet ja seda rohkem roostetama ajada kui ennem.


Lihtsamalt seletades teemaalgataja mainis pukse , mis tähendab treiali jaoks seda, et see peab olema täpne ja kui teemaalgataja sooviks ka minu käest puksi siis vene pingi peal ma seda tööd kindlasti ka tegema ei hakkaks ja materjali, terasid ja aega raiskama.

Nihik ehk maakeeles tavaline supler on mulle suht võõras mõõteriist ja oluliselt täpsemad mõõteriistad kasutuses.

Kui sinu tehtud tööd mõõdetakse ja analüüsitakse laboris ka 1000x suurenduse juures ja mõõdetakse kõik üle ja antakse roheline tuli siis tähendab seda, et töö on hästi tehtud ja nõetele vastav.

Mis puudutab akutrelli siis akutrelli juures ei sooviks raha maha visata ja 60eur on pea uue trelli hind ja minul ei ole vaja seda, et see aku seal trelli küljes oleks , kui tuleb juhe järgi peenike , mis tööd ei sega on väga hea ja oma lahenduse trellile olen leidnud 12v 1.3 Ah aku näol , mis maksis 10 eur ja säästsin 50 eur ja selle raha eest saan osta treiterasid, neete, süüa koju, kütet autosse, sulle helistada kui soovid ja arve maksta ja 150 neediauku sai puuritud

Hästi läbimõeldud ja tehtud otsused viivad sihile ja reeglina edukalt.

Mis puudutab võlli ja 2min siis see ei ole utoopia

Asi v olla selles, et sa ei puutu kokku kaasaegsema treipingiga ja tema funktsionaalsus on sulle võõras.

Kui on täpset tööd vaja siis vene pingi peal seda ei tee, vana ja kulunud pingi peal pole seda võimalik ka lihtsalt teha.

Sinu pessimis teatud kohas...edasi mõtle ise välja seda ütlema ei hakka

Väikses pingis ei ole ette nähtud suurte asjade tegemine.Need asjad kaaluvad ka midagi.
Mingi 1000kg võlli pinki tõstad, mis siis juhtub?

väiksele poisile suure seljakoti selga panemine ja talle koorma andmine mida ta kanda ei suuda õhtuks on põlved ja selg läbi
Vasta
#25

(19-01-2013, 15:22 PM)Moto555 Kirjutas:  Ei peagi vaidlema vaid mõtted ja ideed öeldakse valja teinekord mõttega mõtle kaasa, et tekiks ka arutelu ja kui see kujuneb tuliseks vaidluseks jahtutakse maha ja leitakse ka kompromiss.



Mis puudutab metallitööd siis ma olen ise treial.Keevitan jne ka autot(autoremont on pigem hobi) parandan tõesti tõmbeneetidega, sest külmalt pandud tükid vältides keevitust just nimelt auto tegemise juures väldime keevitust niipalju kui võimalik, et mitte kuumutada keemiliselt töödeldud pindasid ja ei soovi rikkuda pinnakatet ja seda rohkem roostetama ajada kui ennem.

Treial? Tõmbneetidega auto parandus? Edu ja jaksu Sulle edaspidiseks...


Lihtsamalt seletades teemaalgataja mainis pukse , mis tähendab treiali jaoks seda, et see peab olema täpne ja kui teemaalgataja sooviks ka minu käest puksi siis vene pingi peal ma seda tööd kindlasti ka tegema ei hakkaks ja materjali, terasid ja aega raiskama.

Mis pink Sul siis on?
Nihik ehk maakeeles tavaline supler on mulle suht võõras mõõteriist ja oluliselt täpsemad mõõteriistad kasutuses.

Kasutad mikromeetrit? Tubli.

Kui sinu tehtud tööd mõõdetakse ja analüüsitakse laboris ka 1000x suurenduse juures ja mõõdetakse kõik üle ja antakse roheline tuli siis tähendab seda, et töö on hästi tehtud ja nõetele vastav.

Mis puudutab akutrelli siis akutrelli juures ei sooviks raha maha visata ja 60eur on pea uue trelli hind ja minul ei ole vaja seda, et see aku seal trelli küljes oleks , kui tuleb juhe järgi peenike , mis tööd ei sega on väga hea ja oma lahenduse trellile olen leidnud 12v 1.3 Ah aku näol , mis maksis 10 eur ja säästsin 50 eur ja selle raha eest saan osta treiterasid, neete, süüa koju, kütet autosse, sulle helistada kui soovid ja arve maksta ja 150 neediauku sai puuritud

Hästi läbimõeldud ja tehtud otsused viivad sihile ja reeglina edukalt.

Mis puudutab võlli ja 2min siis see ei ole utoopia

UTOOPIA !

Asi v olla selles, et sa ei puutu kokku kaasaegsema treipingiga ja tema funktsionaalsus on sulle võõras.

Nagu reaalsus Sulle...

Kui on täpset tööd vaja siis vene pingi peal seda ei tee, vana ja kulunud pingi peal pole seda võimalik ka lihtsalt teha.

Miks nö "vene" pink kohe vana ja kulunud olema peab?
Mul ka kodus "Vene Pink", ostetud sai täiesti kasutamata masin, oli veel kenasti tavotipaberi seesWink Nüüdseks töötunde sadakond. Teeb väga täpset tööd. Cool


Sinu pessimis teatud kohas...edasi mõtle ise välja seda ütlema ei hakka

Lääne pinkide vastu pole mul midagi, osta lihtsalt ei jõua...Big Grin Pessimism on meeste vastu kes tõmbneete kasutavad... Toungue


Väikses pingis ei ole ette nähtud suurte asjade tegemine.Need asjad kaaluvad ka midagi.
Mingi 1000kg võlli pinki tõstad, mis siis juhtub?

Sul kodus kindlasti pink olemas kus 1t-seid võlle treid... Rolleyes
väiksele poisile suure seljakoti selga panemine ja talle koorma andmine mida ta kanda ei suuda õhtuks on põlved ja selg läbi

Oeh, mis imelised inimesed...Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#26

Ma ei saa pihta,miks inimesed NL ajal toodetud asju sõimavad. Nii palju kui ma neid treialeid näinud olen. Siis palju asju on ka mehes endas kinni. Kas või töö distsipliinis ja lõpetades iseendaga. Nii,et ainult pinki süüdistada pole alati mõtet.


Vasta
#27

Teemakohast juttu ka, ise kasutan 1M95-e kuna tegemist universaalse pingiga, pole vaja eraldi freespinki osta. Puurpink mis küljes on ka igati võimekas.

http://vladivostok.farpost.ru/prodam-sta...70365.html

Selline paberisees masin endalegi soetatud kunagi.

Miinuseks loen selle pingi puhul seda et siduri kang ei asu mitte supporti vaid kasti küljes. Supporti peab ka kas etteandega liigutama või ise ketrama, võiks olla elektriline etteanne nupuga kangi otsas nagu teistel pinkidel...

Plussiks nimetaks universaaalsust, kerge ümber seada freespingiks. Sammuti on küljes väga korralik puurpink.

Seniajani olen saanud kõik detailid treitud ja freesitud, tulevikule mõeldes olen silma peal hoidnud ühel ДИП-500, max läbimõõt detailil 1m ning pikkus oli vist 3.5m.

(19-01-2013, 18:40 PM)MAZ Kirjutas:  Ma ei saa pihta,miks inimesed NL ajal toodetud asju sõimavad.

Ma sõimaks NL ajal toodetud loodreid ja soss-seppasid kes palju tehnikat oma lollusest peeneks on jahvatanud... Toungue




Nende väikeste ja "odavate" lääne pinkidega saab edukalt ainult treilaastu valmistada, samast hinnaklassist 1000-4000€ on aga võimalus valida väga häid "vene" pinke. Lätis on ka üks kamp spetse kes kõiksugu pinke müüvad, kasutatud, taastatud ja uusi. Kontakte hetkel pole käepärast.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#28

(19-01-2013, 18:47 PM)mlsluik Kirjutas:  Ma sõimaks NL ajal toodetud loodreid ja soss-seppasid kes palju tehnikat oma lollusest peeneks on jahvatanud... Toungue

Neid sõiman ma nagu nii,sest tihti tuleb nende loodrite töö(või siis tegemata töö) üle teha. Kõige hullem on, kui selliste loodrite tööharjumused ka õpipoistele külge hakkavad. Siis on puhta katastroof.

Üks tänaseks, teispoolsusesse läinud esimese Eesti Vabariigi aegse ,tööstuskooli läbinud meister rõhutas alati seda:
Korralik töö hakkab pihta ,suhtumisest oma töösse ja tööriistadesse.

Kordagi ei näinud ma,et tema tööriistad oleksid hunnikus laiali või, et tema tööruum oleks olnud nagu sõnnuku patarei. Tema juures käies nägin ma,et suur vahe on suhtumises endasse ja end ümbritsevasse.


Vasta
#29

Üks tänaseks, teispoolsusesse läinud esimese Eesti Vabariigi aegse ,tööstuskooli läbinud meister rõhutas alati seda:
Korralik töö hakkab pihta ,suhtumisest oma töösse ja tööriistadesse.

5+
ja see kehtib IGA töö tegemise juures ... Smile

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

Vasta
#30

Vaatan,et jutud lähevad tuliseks....
Omaltpoolt ütlen siis niipalju,et kodukasutusse sobib igasugune pink. Tähtsam on selle pingi taga töötava mehe oskused. Need tekivad töö käigus selle põlatud,näruse ja mahakantud pingi taga,muideks....Ja pingi kulumine ja muud vead ei sega ühtegi tööd enda tarbeks. Lõpuks saate vana pingiga sõbraks ja igasuguste tarkade meeste jutt jätab teid külmaks.....
Ja lõpetuseks täpsusest: teraga ümarguseks ja viiliga parajaks!Big Grin Kui selle ära õpite,teete ka kõik omale vajaminevad pulgad kodus valmis.Wink
Ja jumalapärast ärge siis tõmbeneetidega treipinki kokku tõmmake....Big Grin Surmaminejate autode keresid võib ju hädapärast teha.....nagunii lähevad lõpuks vanarauda.
Vasta
#31

(19-01-2013, 22:04 PM)pljuhkam Kirjutas:  Üks tänaseks, teispoolsusesse läinud esimese Eesti Vabariigi aegse ,tööstuskooli läbinud meister rõhutas alati seda:
Korralik töö hakkab pihta ,suhtumisest oma töösse ja tööriistadesse.

5+
ja see kehtib IGA töö tegemise juures ... Smile

Cool
Ja nii ongi.

Hea mees teeb kehva riistaga vajaliku tulemuse, fekaal mees ei saa hea riistagagi kõlvulikku tulemust.

Aga ikkagi on hää riistaga parem toimetada.Big Grin
Vasta
#32

Selgelt kirjas.Kui võmalik väldime keevitust.Kui ei ole võimalik teha auto juures
tööd ilma keevituseta siis tuleb keevitada.Plekki mina ei keevita, eriti kui see on happekindel.Käib liimi ja neediga ja tugevam kui keevitus.


Ja mis puudutab väikest lääne pinki teeb sellega küll ja küll ja keegi ei käia sul terasid jne.

On terakehad ja vastavalt vajadusele ka terad.

http://www.youtube.com/watch?v=ClrpypIJ3Ns

http://www.youtube.com/watch?v=5N0MCTLCOAY

Mina siis annaks nüüd vene pingi mehele ühe joonise ja edastan ka palve, et siis mulle need 2 võlli ka tehtud saaks ja huvi pärast sooviks siis teada , mis tööd pink teeb.

Väikseid nõkse
http://www.youtube.com/watch?v=tn7A9PqNftY

Teema algatajale.Aga ehita ise endale see pinkSmile
Vasta
#33

(20-01-2013, 01:02 AM)Moto555 Kirjutas:  Selgelt kirjas.Kui võmalik väldime keevitust.Kui ei ole võimalik teha auto juures
tööd ilma keevituseta siis tuleb keevitada.Plekki mina ei keevita, eriti kui see on happekindel.Käib liimi ja neediga ja tugevam kui keevitus.


Ja mis puudutab väikest lääne pinki teeb sellega küll ja küll ja keegi ei käia sul terasid jne.

On terakehad ja vastavalt vajadusele ka terad.

http://www.youtube.com/watch?v=ClrpypIJ3Ns

http://www.youtube.com/watch?v=5N0MCTLCOAY

Mina siis annaks nüüd vene pingi mehele ühe joonise ja edastan ka palve, et siis mulle need 2 võlli ka tehtud saaks.

Väikseid nõkse
http://www.youtube.com/watch?v=tn7A9PqNftY


Mis vene pingiga trein siis kruvikeerajaga või? Toungue Ikka vahetavate peadega terad enamjaolt. Väiksed siseterad on kasutusel küll enamasti joodetud otstega vene terad... nagu ikka.


Aga miks treial ise oma võlle ei trei? Mina isiklikult ei hakkaks oma aega raiskama utoopiliste projektide peale, sinu antud tolerantsi ei ole tavatingimustes võimalik järgida, ei vene ega lääne pingiga. Võimalik on teha, aga mitte massiliselt. Ammugi mitte 2 minutiga.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#34

vaheta välja antivibreerivate vastu.

Mis terasid sa kasutad ja tootja kui see saladus ei ole?

Peaks pingi ringi seadistama.

Ei ei, ega need 2 väikest võlli 2 minutiga pea valmis saamaSmile

Huvi pärast oleks saanud näha sinu vene masina tööd ja oskusi.


5.2 jahutusega puuri on sul?
6 keermepuur?
korralik keermestamisõli?

koorimistera ja viimistlustera?
Vasta
#35

Ja mis puudutab väikest lääne pinki teeb sellega küll ja küll ja keegi ei käia sul terasid jne.

On terakehad ja vastavalt vajadusele ka terad.

http://www.youtube.com/watch?v=ClrpypIJ3Ns

http://www.youtube.com/watch?v=5N0MCTLCOAY

Mina siis annaks nüüd vene pingi mehele ühe joonise ja edastan ka palve, et siis mulle need 2 võlli ka tehtud saaks ja huvi pärast sooviks siis teada , mis tööd pink teeb.

Väikseid nõkse
http://www.youtube.com/watch?v=tn7A9PqNftY
[/quote]



Esimestes linkides on jube head masinad ja jube kena töö, aga KODU kasutuses sellist pinki omada on ikka puhta pedantsus, rääkimata hinnast (ei ole uurinud täpseid hindu) aga sellise pingi saad heal päeval 10 000++ euro eest kätte. (mõnel ei maksa maja ka nii palju)

Ma nõustun selle väitega, et vene pingid (enamlevinud 1950- 1970) ei ole nii hääd kui tänapäeva 2010 ++ aasta pingid aga tulgem maapeale. See on päka ja mu..i võrdlus.

Hakkame võrdlema Lääne treipinke aastast 1970 ja vene oma siis - krt neid "veneomasid" ikka leiab rämedalt veel aga lääne massinad on kõik sulatatud nissaniteks. (ei ole vaja põhjendada, et me oleme endine ussr maa ja meile külvati seda tehnikat siia)

Minu jutt lühidalt siis iga masinaga (mõistlikus korras) saab tööd teha enda hobiks. Töö ja teenuse pakkumine on midagi muud.

Kammoon kui sa tahad toroplastist õõtsa puksi siis mida kuradit sa seal mikromeetriga teed - võid päkaga ka mõõta ja asi toimib.

Enamus asju ei saa nii ebatäpselt treida aga mida sa seal kodus ehitad, et sul vaja on tuhandik täpsusega detaile?

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#36

mlsuik-nagu sa näed sa ei saa oma pingiga hästi teha mulle 2 kõige lihtsamat laagrivõlli.
Mis temperatuuri sul näitab seal pingi juures?

Need on laagri tolerantsid.

Olen küsinud ka teiste treialite arvamust nüüd ja jutt on enamusel sellineToungueigem uus lääne väike kui vana vene kodukasutsse.

Väike, väiksem ruum, odavam kütta jne.Tuppa just ei tassi aga kahe mehe vahel saab kuskile sooja nurka viia küll ja teha tööd.

motamehe pottsepa bussi mahuks ka ära.

Uus lääne:
max 250 mm ja 600mm pikkust kas metsatõstuki puksid tehtud saab, saab

Kui sul on vaja läbimõõduga 30, mm detaili siis 32 mm toorikust juba piisab.

Lääne pingil on siis spindli pakid natuke teise ehitusega kui vene omal.
Peaks lahti võtma spindli ja vahetama ja uuesti nullid võtma ja jaurama seal.

Vene pingi mehed on vanas ajas kinni ja kardavad uusi asju mulle jääb mulje teinekord nii

Materjal CT45 näiteks.

Lõtk on pealt vaadates küll suur aga keevitades need puksid 2 kõrva külge pidevõmblusega on need parajad, kuna tõmbab kokku ja sõrm läheb kergete vasaralöökidega sisse.
Ja kui ei aetakse hõõritsaga läbi.

Läbiv puks või äärepuksid?

Küsin üle.
Vasta
#37

(20-01-2013, 02:35 AM)Moto555 Kirjutas:  mlsuik-nagu sa näed sa ei saa oma pingiga hästi teha mulle 2 kõige lihtsamat laagrivõlli.
Mis temperatuuri sul näitab seal pingi juures?

Need on laagri tolerantsid.

Olen küsinud ka teiste treialite arvamust nüüd ja jutt on enamusel sellineToungueigem uus lääne väike kui vana vene kodukasutsse.

Väike, väiksem ruum, odavam kütta jne.Tuppa just ei tassi aga kahe mehe vahel saab kuskile sooja nurka viia küll ja teha tööd.

motamehe pottsepa bussi mahuks ka ära.

Mitte ei saa teha vaid olen kahe jalaga maapeal ja ei aja tühja juttu suust välja...

Mis temp° Sul kahe kõrva vahel on? Kuidas sa aru ei saa et +-0.002 tolerantsiga detaili ei ole võimalik nende pinkidega treida? Ei vene, ega lääne pingiga. Annad ikka endale aru mis mõõdust me räägime?
Selliseid detaile valmistatakse "kõrgema täpsusega" või pretsisioonpinkidega, ei ole ei Sul ega mul sellist pinki. Normaal,- ja II klassi pinkidega on võimalik (läbi ussivehmri) seda treida, aga olgem ausad, võtab aega ja kiirustada ei saa, muidu rohkem joppamise küsimus.
Mingi 200kg õmblusmasinaga ei trei sa seda ammugi.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#38

(20-01-2013, 01:02 AM)Moto555 Kirjutas:  On terakehad ja vastavalt vajadusele ka terad.

http://www.youtube.com/watch?v=ClrpypIJ3Ns

http://www.youtube.com/watch?v=5N0MCTLCOAY
Mitsubishi terad on head aga see hind...
Kolmnurkne teraplaat on kuskil 5 euro kandis(oleneb kust osta)
ja keermetera plaat 6 midagi.
Suurelt koorida on hea ja ei kulu ja kõik aga pehmema materjali jaoks(CT30)
ei sobi kuna tekib kasvaja ja peab otsa teisiti teritama.
Vene plaat kolmnurkne, käib samale terahoidjale ja maksab 44 senti(t15k6)
ja selle Mitsubishi plaadiga ei saa niipalju rohkem teha et see ära tasuks.
Pealegi saab neid korra üle teritada, kuid Mitsubishi plaat on seest pehme.
(20-01-2013, 01:02 AM)Moto555 Kirjutas:  Väikseid nõkse
http://www.youtube.com/watch?v=tn7A9PqNftY
Kogu lugupidamise juures-meie maal on selleks padrunil aste ja on kiirem ja täpsem vahele võtmine.
Ja need puksid käivad haaratsi kiirliitele ja on lukustuse üks osa.
Vasta
#39

Kus kohast neid Mitsubishi terasid saab?
Tänan.
Vasta
#40

Konkreetselt , millist tera ja mille treimiseks?

Sa soovid terahoidjat või tera?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne