Treipink kodukasutusse
#61

Päris hea elektriku abimees.. esivanem oskaks sellega nii mõndagi korda saata...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#62

Volrem, minu esimene valik on http://www.metallimarket.ee/ , seal on siiani iga kord täiesti absurdselt hea teenindus olnud. Aga ma ei tea, kui suur valik neil alumiiniumi laos on. Teine valik on http://www.enimormet.ee/ , seal riigikeelega saab hakkama tinglikult, kontoris pole probleemi aga sama soov tuleb edastada ka lao-vaasjale ja sellega on kuidas kunagi - vahel õnnestub hästi ja vahel natuke paremini Smile Iseenesest on kõik sõbralikud ja ilma metallita koju minema pole ka sealt seni veel pidanud. Ja alumiiniumi on laos väga laias sortimendis, eri margid, mõõdud jne.

Mõlemas kohas lõigatakse kõik lisaraha eest sobivasse mõõtu ka. Aga muidugi peab arvestama et lõikekultuur on laomehe, mitte metallimehe oma - päris millimeetri täpsusega need jupid ei tule.
Vasta
#63

(26-02-2013, 16:01 PM)Jesper Kirjutas:  Teine valik on http://www.enimormet.ee/ , seal riigikeelega saab hakkama tinglikult, kontoris pole probleemi aga sama soov tuleb edastada ka lao-vaasjale ja sellega on kuidas kunagi - vahel õnnestub hästi ja vahel natuke paremini Smile
Muide, ma pean siinkohal Enimor Met'i kiitma: teraselaos oli täisumbkeelne tädi (mida oligi arvata), aga alumiiniumilaos oli minu külaskäigu ajal (u. pool aastat tagasi) kas suisa eestlane või väga hea riigikeeleoskusega väljamaalane Smile Kuna tüüp oli väga abivalmis ka, siis mina sain küll igati positiivse üllatuse osaliseks Smile
Vasta
#64

Kui ATB 8 kolonnist sai saeveski: https://lh5.googleusercontent.com/-22zkO...eipink.JPG
Vasta
#65

(26-02-2013, 16:01 PM)Jesper Kirjutas:  päris millimeetri täpsusega need jupid ei tule.

Millieetri täpsust ei vajagi. Pigem näiteks 50cm jupid. Pärast lõikab ise parajaks vastavalt vajadusele ja pingis niikuinii õigesse olekusse hiljem vaja lasta.
Vasta
#66

Jah, treimisel pole probleemi. Torudega mul on see teema et kuna nad peavad autosse mahtuma on mõttekas juba joonise järgi lintsae peal mõõtu lasta, maksab küll natuke raha aga see-eest ei teki jääke. Lihtsalt peab selle ebatäpsusega arvestama.
Vasta
#67

(26-02-2013, 16:01 PM)Jesper Kirjutas:  Volrem, minu esimene valik on http://www.metallimarket.ee/ , seal on siiani iga kord täiesti absurdselt hea teenindus olnud. Aga ma ei tea, kui suur valik neil alumiiniumi laos on. Teine valik on http://www.enimormet.ee/ , seal riigikeelega saab hakkama tinglikult, kontoris pole probleemi aga sama soov tuleb edastada ka lao-vaasjale ja sellega on kuidas kunagi - vahel õnnestub hästi ja vahel natuke paremini Smile Iseenesest on kõik sõbralikud ja ilma metallita koju minema pole ka sealt seni veel pidanud. Ja alumiiniumi on laos väga laias sortimendis, eri margid, mõõdud jne.

Mõlemas kohas lõigatakse kõik lisaraha eest sobivasse mõõtu ka. Aga muidugi peab arvestama et lõikekultuur on laomehe, mitte metallimehe oma - päris millimeetri täpsusega need jupid ei tule.

Väga ülevaatlik! Ehk on kellelgi sarnast informatsiooni Tartumaa metallikauplejate kohta?
Vasta
#68

Metallimarketist lähen käin ühel päeval läbi kui aega tekib ja vaatan, mis sealt sobilikku leiab.

Natuke räägiks siis Holzmann ED 400FD pingist ka.

Minu käes on ta küll alles kolm päeva olnud ja täpsemat hinnangut saab anda hiljem kuid siiski midagi ka praegu.

Saabus kenasti puidust kastis ning meeldivaks üllatuseks oli ka see, et ei olnud kaetud meeletu konserveerimisvahendi kihiga nagu üldjuhul netist leitavatel piltidel näha võib. Kiiresti sai siis asi üles seatud, puhastatud ning määritud. Juhe seina ja lülitit. Esipaneelil olev tahhomeeter näitas numbrit 2500 (pink oli asendis 50-1250 rpm). Keera kiirusregulaatorit palju tahad aga midagi ei muutu. Tore lugu küll. Pink seisma ning kiri saksa.

Pärast proovisin uuesti ja peale mõneminutilist käimist langesid pöörded alla ja allus reguleerimisele. Teostasin siis mõned treimised ja kõik ok. Ju siis tahtis veidi sisse käimist. Järgmisel hommikul aga seis täpselt sama ainult nüüd loopis mootorist sädemeid ka (võibolla enne lihtsalt ei märganud) ning lõi läbi nii mootori kaitset kui ka rikkevoolukat ja ka automaati. Pärast hakkas tööle ja sai jälle tööd teha aga vahepeal pööre kõikus veidi.

Täna oli jälle vaja treida aga loopis sädemeid ja töötas jälle täiskiirusel. Lõi kaitsmeid välja ja ellu ei ärganud. Järgmine kuri kiri saksa (eelmisele tuli vastus, et on tootjale edastatud). Kuna aga mingit rahuldavat lahendust sealt niikuinii tulla ei saanud (tagasi ju ei saada kuna aja ning rahakulu ei tasuks ära). Niisiis võtsin seadme lahti ja vaatasin, mis karul kõhus. Sees on kolm trükiplaati. Kõik kes odavat elektroonikat lahti on võtnud teavad, mis kvaliteediga need tehtud on. Ei olnud seegi erand.

Kaks lihtsamini eemaldatavat plaati võtsin välja. Mõnes kohas polnud jalad kinnigi joodetud. Igatahes sai mõlemad plaadid üle joodetud ja kokku pannes töötas kõik ideaalselt.

Selle raha eest võiks ikka töötava asja saada kuid mis teha. Muidu on mulje hea ja treida oli mõnus. Hammasrataste vahetamine on üsna ebamugav ja võtab aega kuid ega see pisikestel maisnatel kõigil vist enamvähem ühtemoodi.

Mingi hetk siis muudest asjadest ka.
Vasta
#69

Metallimarketis sai täna käidud ja üldiselt seal alumiiniumiga kehvad lood. Üks meetrine kuuskantlatt leiti aga muidu tellimise kaup. Peab vist Enimori sammud seadma.
Vasta
#70

Kui sa ta korralikult konservandist puhastasid ja määrisid ja tehase poolt märgitud juhendit jälgisid siis vast ei tohiks probleeme olla kui just ta rikkega ei olnud aga kui kuumaks ajad elektripoole tulevad jalad lahti ja seda poolt võiks ka puhastada alguses ja edaspidi.
Edu igatahes ja anna meilegi infot kuidas toimib.
Vasta
#71

Tervist. Kas kellelgi siinmail South Bend Lathe 9"-ga ka kokkupuudet on olnud?
[Pilt: img0.gif]
Vaikselt sätin ühte sellist 1936a 9C mudelit korda.
Hetkel pilt selline, juba natuke laiali harutatud:
[Pilt: P1010381.JPG]
Ja tagantpoolt otsast kontrollimise-puhastamise-määrimise-värvimisega algust tehtud:
[Pilt: P1010385.JPG]
(edaspidi ehk ei ole nii kiire, et alles nätske värviga koostama hakkaks)
Vasta
#72

ALUMIINIUMIT saab minult: www.sapa.ee Wink
Vasta
#73

Aga messing "valge vask" ja pronksi toorikud, neid pole isegi vanarauas enam liikumas. Rolleyes


Vasta
#74

(08-06-2013, 09:04 AM)MAZ Kirjutas:  Aga messing "valge vask" ja pronksi toorikud, neid pole isegi vanarauas enam liikumas. Rolleyes
Meie Kuusakoskis valik suur!

Tervitab Veteran.
Vasta
#75

(26-02-2013, 19:25 PM)pen.skar Kirjutas:  Kui ATB 8 kolonnist sai saeveski: https://lh5.googleusercontent.com/-22zkO...eipink.JPG

1K62 ,16K20 terahoidjaga.Päris kahju vaadata.
Olen ühe sellise meistri käe all remontinud-taastanud-paanid saaberdanud ,spindlilaagrid vahetanud,teljed paika ajanud.
Pean kõige paremaks N.Liidu treipingiks,kõige parema kvaliteediga 70ndate 1.pool.Edasi tuli 16K20 ,moodsam aga ratsitud.
Kodukasutusse oleks vast hea vene omadest TB-320 või IZ (uuem 2126 vist),1A616 pole ka paha,aga on eelnevaist suurem.
Juutuubist videode vaatamisega treialiks ei saa.Sandvik tõstab teraplaatide hinda iga aasta 5% ja sageli ilmneb ,et lubatud lõikereziimidega töödelda ei saa,kuigi materjali sert vastab,pingi jäikus,pöörded vastavad jne.
Tõe kriteerium on praktika ja loominguline lähenemine.
Ausalt öeldes,olen väsinud lääne jooniste tobetolerantside vaatamisest,aga see toidab,kuigi vahel tundub ,et seal on tervet mõistust veel vähem ,kui meil siin.

Iinlased on jõudnud juba kõikjale,nende nägusid näeb isegi postitustes
Vasta
#76

Sandvik töötab oma terasid välja laboris + praktikabaas ja ennem karpi panekut paneb kleebise ka peale.
Ju teed 99% midagi valesti ennem kui tera tööle hakkab
Vastupäeva teraga päripäeva just ei trei lihtne näide sööt ja spindli kiirus on üks osa markeeringust..
Tolerantsid on igapäevane teema treiali elus ja kindlasti ka vajalik ja vene pingiga sa head täpset tööd ei tee..
Mõnel laagril on 5-8 tuhandikku tolerants ja sa sõimad Sandviki

Selleks, et sinu pingiga mingit tööd saaks teha seda peab 2 päeva ennem soojendama rääkimata korralikust alusest vundamendist ja kas loodis kes seda teab.Vibratsioon on treiali vaenlane ja teinekord oleks mõistlikum ennast harida ja peensusteni kurssi viia sellega mida treimine endast kujutab
Vasta
#77

Ärge ajage jama jälle. Kes kurat hakkab kodukasutusse ostma miljoni pinki. Garaazi käib väga hästi vene pink koos vene teradega. Pole vaja ju pilli lõhki ajada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#78

Tuletan meelde,et reaalses elus pole nende kallite ja täpsete pinkidega midagi teha.....sest selle tehnika remondi juures,mis meie ümber laiutab.....piisab isegi tavalise supleriga mõõtmisest. Ja mingid tolerantsid jätavad mind täitsa jahedaks....minu vanaaegse pingiga treides ei ole vaja raisata aega igasuguste tarkpeade väljanuputatud mõtlemisharjutuste peale.....Big Grin
Vasta
#79

(15-08-2013, 22:57 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tuletan meelde,et reaalses elus pole nende kallite ja täpsete pinkidega midagi teha.....sest selle tehnika remondi juures,mis meie ümber laiutab.....piisab isegi tavalise supleriga mõõtmisest. Ja mingid tolerantsid jätavad mind täitsa jahedaks....minu vanaaegse pingiga treides ei ole vaja raisata aega igasuguste tarkpeade väljanuputatud mõtlemisharjutuste peale.....Big Grin

5+

Jummala õiged sõnad. Big Grin

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#80

Juhtub, et on vaja kolmepakilise padruniga treida tsentrist väljaviimisega e ekstsentriliselt(paned ühele nukile vahetüki ). Selle kõrguse arvutamiseks valem:
t= 1,5e (1+ e:2D)
Kus D on tooriku diameeter mm
e soovitav ekstsentrilisus mm
t paki lisatüki kõrgus
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne