Liikluskindlustuse maffia!!!
#21

(27-05-2013, 21:34 PM)Basilio Kirjutas:  Allkirja võin anda, aga tean et siinmail pole sellest kasu.
Kas mäletate veel, kuidas kohustuslik liikluskindlustus alguses peale suruti?
Ajakirjanduse seakisa saatel. Rahvas oli tagajalgadel ja siis taanduti ... mõneks ajaks. Poole aasta pärast prooviti uuesti. Kisajaid ja vastuhakkajaid oli kordades vähem. No oodati siis veel natuke ja tehti vaikselt ära. Ja ennäe imet! Kõik hakkasid usinalt maksma. Nii on alati tehtud, miks peaks seekord teisiti minema? Rahva mälu on lühike.

Jah nii see paraku on nii ka pregu..Läheb läbi nagu kõik meie maal kahjuks,,Ja siis laulame kaasa ja teeme aga balti ketti jne,,,
Vasta
#22

(27-05-2013, 21:27 PM)diesel Kirjutas:  mudu mõtsi siin, et mul ka mitu ilusti arvel olevat massinat, millele pole juba palju aastaid kindlustusi-ülevaatuseid teinud ja muidugi pole ka arvelt maha võtt, ei ajutiselt ega alaliselt.
mikspärast siiamaani keegi mind ahistama pole hakanud?
Minulgi üks selline vedeleb ja kedagi ei huvita. Viimane TÜV oli 20 aastat tagasi, kindlustust polegi vist kunagi olnud, teh. passil ilutseb kenasti EW ja numbrimärgil XXXX EAHBig Grin

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#23

(27-05-2013, 21:27 PM)diesel Kirjutas:  isandad otsustavad ja orjad olgu vait ja närigu muru.

mudu mõtsi siin, et mul ka mitu ilusti arvel olevat massinat, millele pole juba palju aastaid kindlustusi-ülevaatuseid teinud ja muidugi pole ka arvelt maha võtt, ei ajutiselt ega alaliselt.
mikspärast siiamaani keegi mind ahistama pole hakanud?

Tundub et nende andmebaas on vanemate asjade suhtes lünklik, mulgi mitu käru vedeleb ilma lepinguta. Nüüd ostsin igaksjuhuks ühe juurde, ja möne nädalaga saabus söbralik kirjatuvi kes pakkus lahkesti vöimalust mind rahast vabastada kui möne järgmise nädala jooksul lepingut ei tee.

See plaanitav asi tuleks ikka katsuda enne sündimist ära tappa kuidagi, allkirja annan heameelega.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#24

(27-05-2013, 22:18 PM)90Deville Kirjutas:  ....
See plaanitav asi tuleks ikka katsuda enne sündimist ära tappa kuidagi, allkirja annan heameelega.

Mina tahan küll näha, millele ma alla kirjutan.... Päris iga jama alla oma nime ikka ei pane. Soovitan teilgi enne allkirja andmist läbi lugeda....

Ikkagi, milline see plaanitav muudatus täpselt on? Linki?

Ning mida vanatehnikahuvilised nõuavad? Kohustusliku liikluskindlustuse kohest lõpetamist? Või ikkagi ainult minu sõidukite kindlustuse lõpetamist, teistel peaks nagu ikka olema - süüdlase vastu kohtusse minna vist ikka ei taha...Rolleyes

Demokraatia ja rahvaalgatus on vajalikud asjad, kuid neid teostades tuleb meeles pidada, et igaühe õigused lõpevad seal, kustmaalt algavad teiste omad.
Vasta
#25

(27-05-2013, 22:51 PM)v6sa Kirjutas:  Demokraatia ja rahvaalgatus on vajalikud asjad, kuid neid teostades tuleb meeles pidada, et igaühe õigused lõpevad seal, kustmaalt algavad teiste omad.
Ja ometigi me kuni 1993. aastani ilma sundkindlustuseta hakkama saime. Kui ikka mõni tont oma sapaka-romuga teise mehe Soomest toodud mersu puruks sõitis, maksis kindlustus selle mersu kinni. Juhul muidugi, kui see mersu kindlustatud oli. Kui polnud, oli juba mersumehe oma asi, kas ta nuttis kodus padja märjaks, andis sapakamehe kohtusse või viis metsa, andis labida pihku ja käskis auku kaevama hakata.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#26

Komplekskindlustust mäletate? Olid ajad... Sai mitu autot/masinat ühele poliisile panna, maksti kõige kallima tariifi järgi. Sõita võis korraga ainult ühega neist. Aga ega mina ei oskagi korraga mitmega sõita. Lobitöö tulemusel lepiti kokku, et enam neid ei väljastata ja kõik seltsid lõpetasid korraga selle teenuse ära.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#27

(28-05-2013, 00:41 AM)Wiki432 Kirjutas:  Komplekskindlustust mäletate? Olid ajad... Sai mitu autot/masinat ühele poliisile panna, maksti kõige kallima tariifi järgi. Sõita võis korraga ainult ühega neist. Aga ega mina ei oskagi korraga mitmega sõita. Lobitöö tulemusel lepiti kokku, et enam neid ei väljastata ja kõik seltsid lõpetasid korraga selle teenuse ära.

See ongi kõige debiilsem. Ma ei saa korraga ju mitme autoga sõita ja seetõttu peaks olema kindlustus isikupõhine nagu mõnedes muudes riikides. Selle juures on veel eriti absurd, et kui ostan järgmise masina juurde, siis selle kindlustuskoefitsent on... - mis te arvate?
Oh seda kiunumist, kel on load aga sõidavad mõne korra aastas. Et kas selleks on siis eraldi kindlustust vaja, et teadmata ajal sõita? Aga kas on siis olemas ka seda kogemust, mis peaks riskikoefitsendis väljenduma?
Liikluskindlustus tuleb teha isikupõhiseks ja kogu lugu. Kõik muu on rahakoorimine ja pettusemaiguga.
Vasta
#28

V6sa kirjutas:

Ning mida vanatehnikahuvilised nõuavad? Kohustusliku liikluskindlustuse kohest lõpetamist? Või ikkagi ainult minu sõidukite kindlustuse lõpetamist, teistel peaks nagu ikka olema - süüdlase vastu kohtusse minna vist ikka ei taha...

Mitte mingit vahet ei ole kas sul on kindlustus vöi mitte, kahjud maksab nende puudumisel kinni lkf. Pärast muidugi katsuvad süüdlaselt selle ikka välja pigistada ka.

Demokraatia on tore asi jah, ja mina olen täiesti demokraatlikult nöus kindlustusseltsidele raha mitte maksma pealesunnitud teenuse eest mida ma ei vaja.
Variant 2 on töesti see tähtajatu arvelt kustutamine, toimib ntx rootsis. Arvele vötmiseks piisab telefonikönest ja kohe on automaatselt ka kindlustus olemas. Selleks aga et oleks kindlustus olemas, pead auto ostmisel kohe ise elisema kindlustusse ja rääkima millega tegu, kui seda ei tee siis tömmatakse nende lkf'i poolt ulmehindadega sundkindlustus selga.

Ma ei arva et köiki idiootsusi mis körvalriikides on peab meil järgi tegema, niikaua kui saab veel miskit muuta tuleks seda ka teha üritada.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#29

(27-05-2013, 22:51 PM)v6sa Kirjutas:  Mina tahan küll näha, millele ma alla kirjutan.... Päris iga jama alla oma nime ikka ei pane. Soovitan teilgi enne allkirja andmist läbi lugeda....

Elementaarne tegevus ju. Iga lepingu vms. paberi peal võib imepisikeses kirjas ja lehe nurgas olla kirjas midagi olulist.
Sama teema on selle uue "seadusega", kus võib ka punkti b lõikes nr 3 olla kirjas midagi põnevat, millest kiire lugemisega võib kogemata mööda vaadata.

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta
#30

(28-05-2013, 00:41 AM)Wiki432 Kirjutas:  Komplekskindlustust mäletate? Olid ajad... Sai mitu autot/masinat ühele poliisile panna, maksti kõige kallima tariifi järgi. Sõita võis korraga ainult ühega neist. Aga ega mina ei oskagi korraga mitmega sõita. Lobitöö tulemusel lepiti kokku, et enam neid ei väljastata ja kõik seltsid lõpetasid korraga selle teenuse ära.

Komplekskindlustus oli kena asi niikaua, kuni majas olgi vaid üks juht. Mina sain just sel ajal load ja mäletan selgelt seda jagamist...

Kusjuures seisvate autode ühele poliisile panek oleks ettepanekuna täiesti mõeldav kompromiss.

(28-05-2013, 00:58 AM)Alts Kirjutas:  ...
Liikluskindlustus tuleb teha isikupõhiseks ja kogu lugu. Kõik muu on rahakoorimine ja pettusemaiguga.

Vat seda ma toetan. Kusjuures ka seltsid võiks selle ettepanekuga nõustuda - paistab siit ju kena kopik.

Kindlasti tõstavad seakisa nüüd kohe need, kel tihti "juhtub"...

Samas, kogu kindlustus on rahakoorimine selleks puhuks, kui juhtub. Mul 19 aasta jooksul on juhtunud korra, nii 3000 toonase krooni eest. Aga maksnud olen vähemalt sada korda enam...Sad

(28-05-2013, 07:29 AM)90Deville Kirjutas:  ...
Mitte mingit vahet ei ole kas sul on kindlustus vöi mitte, kahjud maksab nende puudumisel kinni lkf. Pärast muidugi katsuvad süüdlaselt selle ikka välja pigistada ka.
...

Kuniks LKF on. Mis rahadest seda aga peetaks, kui seltsidel kaob võimalus meilt saadud rahast todasama amööbi ülal pidada. Pelgalt riigi (mis ka ju meie taskust võet) rahaga LKF ju ei toimi.

Usun, et paljude vaatenurk sundkindlustusele muutuks, kui nende auto sõidaks sodiks idioot, kellet midagi oma tegude katteks võtta ka ei ole. Ning neid juba jagubSad

Ikkagi, millisest muudatusest me räägime? Mina ei leia...
Vasta
#31

(28-05-2013, 08:52 AM)v6sa Kirjutas:  Usun, et paljude vaatenurk sundkindlustusele muutuks, kui nende auto sõidaks sodiks idioot, kellet midagi oma tegude katteks võtta ka ei ole. Ning neid juba jagubSad

Riik laseb sellistel ju vabalt tegutseda. Muudkui nämmutatakse nendega,selleasemel,et auto ära konfiskeerida ja juht pokri pista. Nüüd juba õnneks on vahest kuulda....et mõni autu ka ära võetud.... Aga vist oodatakse seni,kuni mõni surnuks sõidetakse,alles siis hakatakse asjaga tegelema.
Vasta
#32

noored, ärge väga hoogu minge.
üks asi on mitmeauto pidajate pidev kindlustusjant. selle vasta aitaks kui oleks jah isikustatud liikluskindlustus.
aga praega ikka teemaks vist pigem liikluses mitte kuidagi osaleda võivate massinate tagaselja ja vägisi kindlustamine. mis olemuslikult on väga väär.
Vasta
#33

(28-05-2013, 08:52 AM)v6sa Kirjutas:  Usun, et paljude vaatenurk sundkindlustusele muutuks, kui nende auto sõidaks sodiks idioot, kellet midagi oma tegude katteks võtta ka ei ole. Ning neid juba jagubSad
Mina arvan, et liikuskindlustusega võiks olla nagu igasuguse muu vara kindlustusega. Kui sul nt. välk lööb majja ja maja maha põleb ja see maja sul kindlustatud polnud, siis polegi midagi teha - oledki lihtsalt oma majast ilma. Sama lugu autoga, mille mõni varatu idioot sodiks sõidab. Kui sul oli oma auto kindlustatud, plekib kindlustus sulle kahju kinni, kui polnud kindlustatud ja sellelt idioodilt midagi võtta ka pole, siis polegi midagi teha. Oma viga, et sa oma autot kindlustanud polnud.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#34

See pole küll see koht aga mulle tundub,et süsteem üritab end tasakaalustada, sest kindlustustes on rahadega ilmselt midagi tasakaalust väljas(loe: liiga palju väljamakseid).Ja kuna keegi seda oma rahakoti arvelt teha ei taha on vaja skeemis osalejatelt raha pommida juurde. Ma julgen väita,et suurem osa fonde ja kindlustusi eestis ongi üks suur püramiidskeem.


Vasta
#35

(28-05-2013, 11:23 AM)MAZ Kirjutas:  Ma julgen väita,et suurem osa fonde ja kindlustusi eestis ongi üks suur püramiidskeem.
Näe, veel üks inimene hakkab jõudma püha tõe juurde! Smile
Aga miks ainult Eestis? Ja kas ainult kindlustused-fondid? Vaata ikka suuremaid asju ka! Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#36

Mul poleks nende fondide vastu midagi. USAs,Kanadas ja mujal "arenenud maailmas" on ka fonde.Kust makstakse raha nii riigitöötajate, liikluskahjude ja teiste juhuste puhul( ka pensionis sinna hulka loetud). Kõik fondid on üksteisest ja riigikorrast sõltumatud ning neid auditeeritakse! Meil aga toimub vastupidine seis. Tänu riigi väiksusele ja sõber aitab sõpra on rahafondidest saanud hoopis rahategemise masinad. Kas keegi on kunagi auditeerinud palju ja kuhu nendest müstilistest fondidest raha on kadunud?
Mingi siseaudit toimub kindlasti aga laias laastus käib tarbijate pügamine ja neile näkku valetamine. Vahet pole,mis fondiga tegu on. Mina esitan endale küsimuse,kus on seadused,mis paksid meid, kui tarbijaid kaitsma liigkasuvõtjate ja ebapädevate ärijuhtide eest,kes ei soovi oma tegude eest vastutada?


Vasta
#37

Kõik see kirumine ja sapp on kena, osaliselt ka õigustatud, aga kas reaalselt on ka olemas mingi organisatsioon või muidu funktsioneeriv keha, mille kaudu seda kriitikat otsustajateni edastada?

Mingi foorumiteema või allkirjakogumine suvalisel lehel ei koti absoluutselt mitte kedagi. Vanatehnikaga tegeleb minu andmetel päris mitmeid selliseid isikuid, kelle sõnu poliitikas vähe rohkem kuulatakse kui Jaan Suvalise omi, aga kes on see eestvedaja kes vastavas seltskonnas niiöelda "ringi peale" teeb?

Kuigi mina isiklikult kvalifitseerun sügavalt sinna Jaan Suvalise kategooriasse ning eelistan kõigi oma sõidukitega regulaarselt sõitmas käia, siis mingis mõttestatud vormis toimuvale seisukohavõtule kirjutaks alla küll. Aga selleks et asi toimiks peab ta siiski olema kirjutatud kooliharidusega inimese poolt ning konstruktiivses vormis, lihtsalt plärtsumine stiilis "riik/ARK/LKF on loll ja ei lase mul vrakke koguda" kahjuks ei tööta.
Vasta
#38

Missugune võiks uus liikluskindlustuse seadus välja näha? Minu arvates võiks see olla midagi sarnast praegu Lääne-Austraalias kehtivaga. Kokkuvõtlikult: esiteks tuleks kaotada kohustuslik liikluskindlustus ja tehnoülevaatus. Tänapäeval on sunduslik tehnoülevaatus pigem nõukogude ajast pärit igand, kindlustus peaks samuti olema igaühe vaba valik: kas soovitakse saada õnnetusjuhtumi korral hüvitist (ja selle nimel kindlustusmakseid tasuda) või mitte. Täpselt nii, nagu on nt. kinnisvara kindlustamisega. Mootorsõidukitele võiks olla kehtestatud automaks, mille suurus oleneks juba sõiduki suurusest, keskmisele sõiduautole nt. 50-60€ aastas, sõiduki tehniline seisukord oleks omaniku või volitatud kasutaja vastutada ja seda kontrolliks liiklusjärelvalvet tegev politsei. Automaksuga kaasneks automaatselt ka kolmanda osapoole kindlustus, mis tähendaks seda, et kui näiteks kahe auto kokkupõrkes sai kannatada ka minu tee ääres asuvat maja ümbritsev tara, siis see kahju mulle hüvitatakse kas avarii põhjustaja enda, tema kindlustusseltsi, või kui tal kindlustust pole, siis liikluskindlustuse fondi poolt, mis omakorda süüdlaselt vajadusel kohtu kaudu kulud sisse nõuab (mina ju sel juhul poleks avariis otsene osaline, võibolla ma hoopis avarii toimumise hetkel magasin oma toas, aga kahju ikkagi sain, seega olengi nn. kolmas osapool). Kui nüüd süüdlasel kahju hüvitamiseks kindlustuskatet, piisavalt raha ega vara pole, läheks ta lõpuks eraisikuna pankrotti koos kõige sellest tulenevaga ja midagi meeldivat sellises olukorras (tema jaoks) poleks. Ükski normaalne inimene sellist jama omale kaela ei tahaks. Õnnetuse esimene ja teine osapool, ehk siis kannatanu ja süüdlane, klaariksid asja omavahel. Kui nt. kannatanul kindlustust pole või on olemas esimese osapoole- ja süüdlasel teise osapoole kindlustus, siis maksab süüdlase kindlustus kannatanule kahju kinni. Kui süüdlasel pole kindlustust, ent kannatanul on n.ö. esimese osapoole kindlustus (auto on kindlustatud avarii vastu, nii nagu kodu on kindlustatud tulekahju või uputuse vastu), maksab tema kindlustus talle kahjud kinni. Tema on ju kindlustusmakseid tasunud. Kui kummalgi pole kindlustust või on süüdlasel esimese osapoole- ja kannatanul teise osapoole kindlustus, siis jällegi, kuna süüdlasel puudub vastav kindlustuskate ja kui ka piisavalt vara ei ole, käib kahju väljanõudmine kohtu kaudu. Lihtne ja loogiline süsteem, igaüks hindab oma riske ise. Igaüks teab, palju tema sõiduk väärt on, teab, palju tema vara väärt on ja teab, kui kaugele ta on nõus oma vastutamisega minema ja kustmaalt tuleks riskid kindlustusega maandada. Lisaks selline süsteem distsiplineeriks juhte tublisti. Kui kindlustuse eest maksta ei soovi, pead eriti hoolikalt liikluseeskirju täitma. Ei ole enam nii, et süüdimatult suunda näitamata ridade vahel nõelud jne. Juhtub üks väike kõks, ja kui kindlustust pole, võid nii oma autost kui hullemal juhul ka kodust ilma jääda, kui ise selle "kõksu" põhjustaja oled.
Nüüd siis sõidukite tehnilisest korrasolekust ka.
Nagu ma juba eelpool mainisin, on sõiduki korrasolek roolisolija vastutada. Teedel varitseb "paha" politsei, kes mitte ainult ei mõõda kiirust ja ei pane puhuma, vaid ühtlasi võib mõõta ka rehvimustri sügavust, vaadata, kas turvavööd on korras ja toimivad, kas tuled põlevad, kas küljekarpidest ka veel midagi alles on, kui palju suitsu summutist tuleb jne. Kui esineb ilmseid puudusi, siis politsei fikseerib need. Siledaid kumme ja mittepõlevaid tulesid saab pildistada, tossavat mootorit ja lipa-lopa käivat rooliratast (kui rattad samas ei pööra) filmida. Seisupidurigi võib ju lasta peale tõmmata ja kui siis üks mees autot vabalt liigutada suudab, on kuri karjas. Selline masin saaks n.ö. kollase kaardi ehk roolisolijal või omanikul tuleb teatava aja, nt. kahe nädala jooksul, esitada politseisse ülevaatuspunkti tõend, et auto on nüüd korras. Või siis viia oma sõiduk vanarauda - pole masinat, pole probleemi. Või vastasel korral läheb sõiduk ajutiselt arvelt maha ja enne ülevaatuspunkti tõendi esitamist sellega avalikus liikluses osaleda ei tohi. Sel juhul ka auto registratsioon katkeb niisamuti kui automaksu maksmatajätmise korral ja kui seda nt. 3 kuu jooksul ei uuenda (nn. kollase või punase kaardi saanud sõidukite puhul on selleks vajalik ka ülevaatuspunkti kinnitus, et sõiduk on liikluskõlblik), tuleb numbrimärgid ARK-i hoiule viia. Kes seda ei tee, saab trahvi. Punasest kaardist veel niipalju, et see on juba kraad kangem kui nn. kollane kaart. Ehk siis, kui politsei võtab rajalt maha sõiduki, millel esineb juba tõsiselt ohtlikke rikkeid, need rikked fikseeritakse ja sealsamas korjab politsei auto küljest numbrid ära. Omal jõul edasi sõitmine on keelatud, juhti ootab karistus ja vaadaku ise, kuidas oma romu tee äärest ära veetud saab. Ja jällegi on juhi/omaniku enda teha, kas ta teeb sõiduki korda ja näitab ette, et on tõesti korras; viib utiili või võõrandab (sel juhul peab uus omanik masina üles putitama, vanarauda viima või kui tahab, võib ka lihtsalt lasta oma aianurgas vedeleda. Eraomand ju ikkagi).
Umbes nii lihtne see uus liikluskindlustusseadus peakski olema. Inimeste sissetulekutega mõistlikus proportsioonis olev automaks, mis sisaldab ka kolmanda osapoole kindlustust, ja kogu moos. Tahad, et avarii korral sinu auto hüvitatakse (kui oled kannatanu)? Sõlmi vastav kindlustus. Tahad, et sinu tekitatud kahju hüvitatakse? Jälle sõlmi vastav kindlustusleping. Mis seal siis lõppude lõpuks keerulist on?

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#39

Üldiselt vist keegi ei taha vastutada tänapäeval. Tore oleks muidugi,et ülevaatust poleks. Sellega oleks nõus aga siis jääb ju riigil jälle raha saamata...Big Grin
Jobudest ja joodikutest saaks õite kähku lahti aga ma kardan,et neid eksijaid tuleb niipalju,et enne vastavate seaduste tegemist tuleb 10 uusi vanglaid ehitada või siis sisse viia sunnitöö.....
See on ikka jama küll. Lõhutakse ja varastatakse,pätt pannakse vanglasse korraliku elu peale(prii söök ka), ja ei peagi oma pahategusid heastama. Milline ülekohus! Kes midagi lõhub,parandagu ka ära..... " Mis see siis olgu!" Sedaviisi ütles mu hea ajalooõpetaja....Big Grin
Vasta
#40

Kui mossemees oma teksti oleks natuke liigendada võtnud vaevaksSad, oleks ehk hea mõte paremini välja paistnud. Alget nagu oleksBig Grin

Kõigepealt: kui kaob praegune kindlustuse süsteem, siis ei ole enam ka LKFi. Ehk kogu kindlustuse teema läheb puhtalt äriks. Mis ei pruugi pikas perspektiivis olla paha, kuid esialgu tuleb palju pisaraid ja vandesõnu, mõni mees võib kaikaga õigustki mõistma tulla...

Natuke hirmutab aga see, et meie ühiskond oma rehepapluseihaluses ei ole mitte valmis vastutama enda kokkukeeratud jamad eest. Inimesed üksikuna võivad olla targad ja vastutustundlikud, kuid kambas tehakse sääraseid lollusi, et hoia... Lasta siin vabaks korraga auto tehniline seisukord ja süütute kindlustamine võib päädida mõne äärmiselt huvitava aastaga meie liikluses.

Kvalifitseerudes kah pigem varemviidatud Jaaniks ei ole minustki loota selle seadusemuudatuse kirjapanijat, kuid oma irisevat iseloomu võin teksti kohendamiseks laenata küllBig Grin. Ning vähegi vastuvõetava tulemuse korral suudan ehk kutsuda hulka inimesi sellele alla kirjutama.

Aga selleks peab esmalt nägema, mihandset muudatust seekord plaanitakse ja seejärel saab omapoolseid ettepanekuid esitada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne