Klass "Moodne klassik" ja olevik-tulevik
#41

veel üks läbi aja muutumatu putukas oli fiat 126

http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_126
Vasta
#42

Nii lugesin seda teemat ühte ja teistpidi. Tekib selline tunne, et osad räägivad aiast ja teised aia-august. Minu isiklik arvamus on et vene tehnikast kui sellisest zigullid, mosse-d ja zaz-id enamuses mingit klassikat välja ei loe. Aga siiski olemas möned erimudelid nendest mida vöiks klassika alla joonida. Lääne masinatest, klassika ikkagi selline auto mis tehasest tulles juba teisiti silma hakkas, ntx opel monza ja manta. Ja sellist toodangut on palju. Üldiselt mingit 85a karpaga rekordit vöi 1,6 sierrat eriliseks klassikaks ei pea ja vast ei hakkagi kunagi seal midagi sellist sündima.

Ja seltskond kes räägib rallikatest. Siin vöiks juba klassikana kirja panna 2D subaru impereza ja celica st185, sest olgem ausad neid masinaid nii väga lihtsalt juba ralli radadel ei näe. Rääkimata siis 80.ndate naela kastidest millega rallit söita viitsiti.
Ladade rallikaks kleepimise kohapealt no ei tule 03-st rallikat kui 4 klepsu peale panna. Eestis tean ühte noormeest kelle 05-te vöiks klassikaks kutsuda, vöttis asja ette ja tegi VFTS replica. Pole odav ettevötmine aga tulemus kordades uhkem kui automi klepsudega valge 05.

Tuli pikk ja segane. Ikka juhtub.

Turist.
Vasta
#43

Vot see on hea küsimus, nimelt viimane rallikas sai maha müüdud suvel, teele viira olevat järgi käinud ja hiljem kuulduste järgi lasti saksas keema. Aga noh, eks me midagi ikka leiame Wink no mingi tavalise ristsöna auto näiteks. Cool

Turist.
Vasta
#44

Täiesti ebaaus rsk, peab vist järgmine kuu bemarile nookurid ligi vötma ja jöulu vaheajal peale kruvima, samal ajal peaks ly on libu ka elektrimehe juurde ära vedama. 2x potensiaalselt rallikat olemas. Big Grin

Turist.
Vasta
#45

Kunagi käis Sierraga rajale saamise teemast Mättiku nimi läbi- Postimehe andmetel sai mees Historic rallil pronksmedali. See peaks siksimeestele lootust andma aga samas ka latti tõstma. Samas kes olen mina, et oma puhta uute lääne masinatega sõites sõna võtta...
Vasta
#46

Küsimus veel kord.
Kas autentne Ascona 400 replica koos: Rothmansi ja muu kleebise nänniga on OUT või IN?
Tubaka reklaam pidavat olema keelatud kuskil.....
Samas firmat kui sellist enam olemas ei ole ja rothmansi nimelist pläru pole ka juba enam aastaid näinud...

Midagi sellist ehk? [Pilt: ascona400.jpg]

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#47

Tagavedu Askonn on niigi juba piisavalt vana, rääkimata siis replicast. Ning kus on öeldud, et me oleme lollid prantslased, kes isegi muuseumis ei tohi enam autentset Cameli kirjadega Dakari võiduautot hoida, kui seda rahvale näidatakse??? Muuseas, ma olen täitsa ise mõelnud iseendale sellise tegemisest. Just see kõige esimene ehk Kankkunen 1991, kus pole isegi esitiibadel veel laiendeidki. Lihtsalt pole Eestist võtta olnud odavat aga sõitvat ZX'i, 800 on jälle pisut palju olnud (kuigi auto ise on sitaks korralik).
[Pilt: 1127ip2.jpg]
[Pilt: 04.jpg]
[Pilt: 1991DAK201_car.JPG]

Ma ise arvan, et just replicate teema on täiesti päevakohane, kus kogu ümritsevale arusaadav eriline stiil on kordi olulisem auto aastaarvust. Muidugi saab ka siin olal ees kohe kindlasti mingi aastaarv ja loogiline stiilipiir. Lihtsalt ZX on mulle alati meeldinud kui muidu üks mõttetuma olemisega autosid, millest saab teha suhteliselt kerge vaevaga ahhetamapaneva tranduleti. Tavaliselt oli ju 25 ja rohkem aastat tagasi autod üldiselt nii julmalt väljast muudetud, et nende laiendussarjade ja detailide tegemine on keeruline ja kallis. ZX Dakaril on jah tagatiibade laiendused, suur antitiib ja muidugi katuse elemendid aga üldjoontes on need ju teostatavad. Veermik kõrgemaks, 15 tolli maastikurattad alla, tagaluugile risti alumiinist teed, kollane värv ja õige disain ning ong olemas. Ei pea olema ju 4WD, keskelt pooleks käiv kere jne. Kusjuures peaks nii veel säiluma täiesti pädevad sõiduomadused, selle juures suhteliselt "kaasaegsed" ehk oma rõõmuks võib kasvõi kogu aeg sellisega rallida.

Ise ma mõtleks nii, et kas kulutada ropp aeg ja raha küll esmapilgul aastaarvult vana aga täiesti mäda ja samamoodi sisuliselt mõttetu tranduleti keevitamisele või võtta korralik uuem toorik, panna sama aeg ja raha sisse ja saada eriliselt edev ja teistsugune trandulett. Ma tuletan meelde, et Uunikute Talveralli on Just fof FUN üritus, mitte restaureerimiskonkurss või Musta Numbri ülevaatusüritus. Kumb on FUN: kas täiesti mõttetu laada 70'dest või näiteks kõnealune Dakari võiduauto replica???

Edit: ka teisest autost oleme rääkinud, Lada Samara T3 ja prantslased suisa võrdlevad neid oma foorumis. Jälle: ainuüksi juhtide nimed on sellised, et võtab ju autofänni "sõbnatuks" Jacky Icks, Patrick Tambay, Hubert Auriol jne. Ehk pisut mõelda, uurida ja sedasorti maisnaid 80'test, mis muidu on täielised plönnid, on palju...
[Pilt: Image%204.jpg]
[Pilt: 9006.jpg]
Vasta
#48

Retoorilisele küsimusele vastates, siis laada on mötetumSmile, sidrun on tore
Aga praktilisest küljest, kas kitseonudele meeldiks selline tagatiib huvitav?(vöinoh, ülevaatuse onudele pigem?)

Minujaoks veidi liiga silmatorkav (igapäevasöiduks) küll.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#49

(19-11-2013, 12:38 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Kumb on FUN: kas täiesti mõttetu laada 70'dest või näiteks kõnealune Dakari võiduauto replica???

Antagu mulle andeks, aga selles valguses kisub Uunikute talveralli vägisi rallireplicade võidusõiduks Smile Mina arvan küll, et ka mõttetu 70-te lada oma eheduse ning ajastukohases stiilis meeskonnaga on FUN... Smile Ja universaalkerega autot ma küll rallikaks kleepima ei hakka, sorriBig Grin
Vasta
#50

(19-11-2013, 13:15 PM)wax Kirjutas:  
(19-11-2013, 12:38 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Kumb on FUN: kas täiesti mõttetu laada 70'dest või näiteks kõnealune Dakari võiduauto replica???

Antagu mulle andeks, aga selles valguses kisub Uunikute talveralli vägisi rallireplicade võidusõiduks Smile Mina arvan küll, et ka mõttetu 70-te lada oma eheduse ning ajastukohases stiilis meeskonnaga on FUN... Smile Ja universaalkerega autot ma küll rallikaks kleepima ei hakka, sorriBig Grin
Siis on alati võimalus universaalile kõrvale tuua sama auto kupee-isend, puuriga, korvidega, traksidega, piikidega jne... Cool
Vasta
#51

Siin kohal kohe küsiks kas ntx 87a 08 see kord kvalifitseerub rallile vöi mitte Smile

Turist.
Vasta
#52

rallil võiks olla replic eraldi klass küll ja osalejate suurust mitte muuta ehk siis replicad saavad kindlalt rajale, kui tasu on üle kantud ja tavaklassis funn sõitjad jääksid rohkem uksetaha. Kuid siin on "aga", replic autosi ei tohiks ka liiga palju rajale lasta, muidu tõesti juhtub nii nagu Wax mainis, talverallist saab replic ralli.
PlyVal mainis eelneval lehel et mossedele ei tulnud sissepritset kunagi peale. Liinilt ei tulnud jah kuid mootoreid ennast toodeti sissepritsega küll ja seda kuni 2.5L välja. Olen näinud pilte kus laod neid mootoreid täis ja aastaid 4-5 tagasi oli isegi võimalik tellida venemaalt ka nende varuosi.
Vasta
#53

(21-11-2013, 14:08 PM)lamp Kirjutas:  Siin kohal kohe küsiks kas ntx 87a 08 see kord kvalifitseerub rallile vöi mitte Smile

Aja selliseks replikaks nagu paar postitust eespool Priit postitas ja antakse stardiluba.
Vasta
#54

(21-11-2013, 22:13 PM)nymmik Kirjutas:  
(21-11-2013, 14:08 PM)lamp Kirjutas:  Siin kohal kohe küsiks kas ntx 87a 08 see kord kvalifitseerub rallile vöi mitte Smile

Aja selliseks replikaks nagu paar postitust eespool Priit postitas ja antakse stardiluba.

asja iva ongi selles et täiesti standard auto, ilma igasuguse klepsu ja muu ninni ja nännita.

Turist.
Vasta
#55

(22-11-2013, 00:33 AM)lamp Kirjutas:  ...
asja iva ongi selles et täiesti standard auto, ilma igasuguse klepsu ja muu ninni ja nännita.

Mis teeb SELLE auto eriliseks? Kui suudad selle minusugustele kõrvaltvaatajatele ka selgeks teha, on Priidu ärarääkimine juba lihtsamWink

Nullkaheksa on tavaline esivedune poekäru. Ainsaks plussiks hästi ebatasast maastikku seediv vedrustus. Aga säärast kohtab ka teistel sama ajastu masinatel.
Vasta
#56

Ma tean, et seda teemat nämmutatakse iga aasta, kuid kategooriliselt ja rangelt võiks ikkagi tõmmata siis kriipsu sinna 1982 ja kõik uuemad peavad olema väga head replikad.
Ei mingeid 1985 aasta volvosid saabe ega audisid jne.
Vastasel juhul kaovadki ära vanemad masinad.
Audi 2000 või 5000 ei tundu ka mulle mingi eriline masin olema.
Vasta
#57

(22-11-2013, 10:01 AM)nymmik Kirjutas:  Ma tean, et seda teemat nämmutatakse iga aasta, kuid kategooriliselt ja rangelt võiks ikkagi tõmmata siis kriipsu sinna 1982 ja kõik uuemad peavad olema väga head replikad.
Ei mingeid 1985 aasta volvosid saabe ega audisid jne.
Vastasel juhul kaovadki ära vanemad masinad.
Audi 2000 või 5000 ei tundu ka mulle mingi eriline masin olema.

Ütleme, et ma olen Sinuga päri ja eks teoorias peab millalgi midagi julmalt ette võtma - on juba piisavalt kaua "hoiatatud". Juba aastaid on olnud aega omale piisavalt vana auto varuda või siis pisut moodsam aga rallitaustaga masin replicaliseerida. Samas jään ma siiski seisukohale, et on mõned uued(uuemad) autod, mille päästmise nimel peaks kõik reaalsed vanatehnika huvilised suutma vahet teha mõttetul plönnil ja Autol, mis väärib säilitamist. Enamus Itaalia toodangut 80'test mahub sinna alla, sest juba täna on otsas kõik Lanciad, Alfad, enamus Fiateid jne. No ja prantslasteltki on selliseid imeautosi, juba põhiteemas viidatud 1.geni "lendav vaip" XM aga ka rikkumata elik "tuunimata" täisoriginaalis ülimaks ja väga kalliks harulduseks muutunud esimese tootmisaasta 1984 Peugeor 205 GTI. Selge, et siin tuleb iga kord ka vaid ja ainult konkreetsele isendile otsa vaadata. Reaalselt on ju rallipäeval aastaarv 2014 ja needsinased poekotid 30 aastat vanad!!! See vastab sellele, kui esimesel toimunud võiduajamisel poleks peale pääsenud ei Taunus TC2 ega TC3, ainult ümmarguse esitule ja pisikese tagatulega esimese genni TC! Ma olen ikka armastanud tuua selle näite: kui ma tõin aastal 1994 oma käiguga Saksamaalt BMW E28 525 aastast 1984, oli see hainina 10 aastat vana, mis täna vastab napilt kõige viimase tootmisaasta E39'le, pigem kisub juba vanuseliselt esimeseks E60'ks!!! Sest tegelikult on ju autod 90'te algusest alates hakanud ikka jubedalt arenema. Võtame või samase 205, mis oli tootmises terve igaviku ning kui rahvaauto 206 veel kuidagi oli sarnane, siis 207 ja praegune 208 on juba valgusaasta kaugusel. Jah, see on ju tegelikult sama kolhvi 2.geni GTi'ga aga lihtsalt kolhv ei ole mitte kusagil maailmas veel haruldus ja mitte midagi põnevat polnud selles autos juba sünnihetkel Wink Mis veel: Audi 5000 ideaalses korras käigushoidmine on tuhat korda keerulisem, kui suvalise elektrivaba 70'te masina oma.

Aga siia lõppu parim müügikuulutus tekstiliselt ja selline auto on ju ka juba 30 aastat vana. Haruldus see kindlasti veel pole aga kui mitut sõitvat C2 Audit keegi teab? Ka selline algusaastate isend on kaduv nähe. Aga on seal tekstis midagi valesti kirjutatud või saab mõne teise auto kohta sarnast öelda Big Grin See konkreetne auto saab peale igal juhul, juba austusest Markus Truup'i vastu Cool
Tsitaat:Mainstream homo, kes sa unistad uuest bemmist, mersust, mõnest riisiraketist või tahad liisingusse võtta mingit muud perverssust... ära ole pede ja unusta kõik see pask ning osta endale hoopis korralik vanakooli püss, tänane moodne klassika, mega naistemagnet AUDI 100 ehk sigar.

See on jõhker, R4 mootoriga 66 kilovatine Saksa maanteemürsk, reaalsest rauast auto, millega paugutad stiilselt mööda igast tropist. Lisaks viskavad tee ääres seisvad tšikid kohe “sieg heil” oma erekteerunud rinnanibudega, kui sa neist mööda kruiisid - sa oled nende "führer". Sa ei pea enam iialgi hakkama ühtegi hääletajat autos ära moosima või vägivaldselt väänama - ta tahab sind ise, sest et sa oled cool... ja sa oledki, sest sul on AUDI 100

Mobiilse seksodroomi spetsifikatsioonid:
*Must nahksisu elektriline. käetoed ees ja taga ja taga on topsihoidja
*tümm on sees jõhker nagu Sunsetis
*klaasid coolilt toonitud nagu Arnoldi prillid Terminaator 2's
*bling-bling “vag 644“ numbrimärk kärab efektselt nagu juudi jõulupuu
*ülimalt erilised 15 tolli “History” seeria valuveljed. X-Zibit sulle neid sebida ei suuda
*mootori hääl on naiste arvates sama seksikalt käre nagu 3 päeva joonud Vin Diesel'il
*mootor ideaalses konditsioonis – tarvitab kõiki vedelikke sama rõõmsalt nagu parimas eas poissmees
*tagaiste on korralikult lai, garanteerin, et seal saab vähemalt kahte naist korraga rautada – võta ette nii ema kui ka tütar, sa ei pea kunagi enam valima! (kui proovisõidule tuled, siis orgunnin ka selle katsetuse sulle).

Selle killer-masina sünniaasta on ülimalt meeldejääv 1984. See on sama aasta millal:

*William Alfred Fowler võitis füüsikas Nobeli preemia ja ega see Audi 100 ka sitem teadussaavutus ole
*Rauno Pehka pani esimest korda ilma Margus Metstaki abita korvil pealt
*sündis Katrin Siska – kuum vanillimaitseline ninja ning vihmavarjur
*Red Hot Chilli Peppers avaldas oma esimese albumi
*Ronald Reagan kuulutas GPS süsteemi tavakasutajatele kättesaadavaks
*Giovanni Vigliotto läks polügaamia eest kohtu alla, 105 naist
Vasta
#58

(23-11-2013, 01:54 AM)kalacompany Kirjutas:  Aga herrä Veski kui me ehitame terve p. täis neid ralli replicaid kas te tagate meile peale talveralli ka möne muu yrituseWink Sest me ei taha ju osaleda rahvarallil ja ka kultuuri rallil, et saavutada esikaanepilt ajalehes Sirp pealkirjaga.....Vanatehnika Ralli Minister lasi jälle vanatehnika kultuuriga mitteseotud söidukid rajale.

Aijaa sa mulle rallit teedWink

(21-11-2013, 14:08 PM)lamp Kirjutas:  Siin kohal kohe küsiks kas ntx 87a 08 see kord kvalifitseerub rallile vöi mitte Smile

Materjaali on siin piisavalt ...
http://www.forum-auto.com/marques/lada/sujet20.htm

Mulle hakkab tunduma, et varsti enam rajale ei saagi kui ei töesta,,, mehed Faktid faktid räägivad endaeest.... Ennem rallitati katsetati ja siis anti moodne esiveoline sputnik 1985 aastal inimestele...

Tere.
Neid sõitte on ikka vägapalju kuhu nende autodega minna,hr.Veskil piisab ainult Talvist lustisõittu korraldada.
Margus teeb suvist Tähesõitu,Seiklusmin. ja hr. wax teevad orjent. sõitte jne...
Soome,Lätti,Saksa jne. YOUNGTIMER RALLYisid on ikka meeletult palju.
Hoia ainult auto sõiduvalmis ja vaata,et rahakott jõuaks neid kõikki sõitte toetada. Siis ongi FUNN,FUNN ja FUNN.ToungueToungueToungue
Jõudu ehitamisel ja nael rehvi.
Allan.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#59

Aga seleta lahti mis intervalli tagant peaks rallisid korraldatama siis, iga nädal, iga kuu, kord kvartalis....?
Ma pakun et taliralli on populaarne ka tänu sellele et toimub ükskord aastas, inimesed ootavad ja plaanivad ette jne. Eitea kas lugu oleks sama kui see igakuiselt toimuks?
Enda poolt teen ettepaneku aastas nelja ralli korraldamiseks vastavalt aastaaegadele, siis ise jöuaks vast kahele-kolmeleBig Grin
Suvi on paraku vähemalt minujaoks liiga tihedalt muud jama täis, et rallile jöuda, ja ausaltöeldes ei tekita seda elevust mis taliralli.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#60

(23-11-2013, 03:43 AM)kalacompany Kirjutas:  Ja oma old vöi young timeritele kasutust leida. Ma tean, et ilgelt lahe on linnavahel cruisata ja köik turistid teevad pilti... Aga see pole see milleks neid autosid ehitada.

No jah, kes milleks masinat kasutab ja ehitab - ma küll ruunan oma kastiautot nagu korralik farmer ikka. Kui juba omada siis miks mitte kasutada sihtotstarbeliselt.
Kord vean betoonist asju kord kartulat põllalpealt ära jne.

Võtke mõnuga.

Lisaks ka paar stiilinäidet.
[Pilt: large_28296919_WYSv.jpg]
[Pilt: large_28219445_0bfz.jpg]

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne