Kuulutused, turuplats
#21

(08-01-2014, 20:29 PM)MeelisV Kirjutas:  ja selle rasketehnika ostumüügi kuulutused võiks kah ühte punti panna alumiste kuulutustega

Pigem mitte, muud kuulutused peale rasketehnika väga pinget ei paku... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#22

(09-01-2014, 08:34 AM)mlsluik Kirjutas:  
(08-01-2014, 20:29 PM)MeelisV Kirjutas:  ja selle rasketehnika ostumüügi kuulutused võiks kah ühte punti panna alumiste kuulutustega

Pigem mitte, muud kuulutused peale rasketehnika väga pinget ei paku... Wink

ehk sai natuke lahja see seletus - proovin uuesti

praegune uus turg jaguneb esmalt:
moodne klassika
moto
uunikumid
rasketehnika
raamatukogu
.....

see kõik jääks paika
aga praegu jaguneb see rasketehnika enda sees veel kaheks osaks
üks osa on see nn. kataloog ehk alamfoorum mis tõstati sinna rasketehnika arutelu sektsioonist "rasketehnika ostu ja müügikuulutused" millel on 4 lehekülge ja siis seal allapool on veel eraldi nn. lahtised kuulutused mis puudutavad rasketehnikat

mõte oli siis rasketehnika turu all need kaks asja üheks kokku põimida. ehk tõsta sellest alamfoorumist kuulutused kah sinna alla "lahtisesse" osasse.
Vasta
#23

(06-01-2014, 12:53 PM)altraditional Kirjutas:  
(05-01-2014, 19:36 PM)svenson Kirjutas:  Selleks on plaan teha eraldi lehekülg: "Uued kuulutused", mis tuleb "Tänased postitused" kõrvale, nii saad järjest ja segamatult kogu uue kama silmadega üle lasta.

Toetan ideed!

selle foorumi maht on nii olematu, et ma ei näe mingit probleemi siin.
Isegi, kui korra nädalas käiks foorumis, siis oleks kõik hallatav, müügiteemad ja muud teemad, korraga.Rolleyes
Vasta
#24

Tere.
Minu meelest ajame me seda asja liiga keeruliselt.
Kuulutused on olulised igasuguse vanatehnikaga tegelemiseks, sellest tulenevalt teen ettepaneku jagada kuulutuste osakond järgmiselt:

Moodne klassika (võiks olla alates 1965 kuni 1995 näiteks)
Uunikumid (seega kuni 1965)
Mootorrattad
Bussid
Veoautod
Traktorid
Rehviturg (see oleks ka vajalik kuulutamise koht, sest tihti on huvitavas mõõdus üksikuid rehve millele endal pole paarilist)

Kuulutamise reeglid peaksid olema ühesed ja selged.
Eseme võimalikult täpne kirjeldus. Võimalusel pilt
Asukoht
Hind
Kontakttelefon (võib olla ka e-post ja kui soovitakse e-kirja teel suhelda, siis ka selline palve, kuid telefon peab olema)

Kui kuulutaja jätab mõne neist esitamata, siis läheb kuulutus moderaatorite poolt kustutamisele. Seni kustutame, kuni õpitakse korralikult kuulutama. Võin siinkohal olla moderaatoriks, kui vaja.

Kuulutuste kehtivuse või ülevaloleku üle võib diskuteerida. Näiteks rehviturus on mõistlik, kui kuulutaja kustutab oma kuulutuse ise peale müümist.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#25

Miks see telefoninumbri avalikustamine kohustuslik peab olema?Rolleyes
Vasta
#26

selle telefoni numbriga on erinevad vaatevinklid
jah ühest küljest saab sinuga kontakti ka see kellel pole kontot foorumis juhul kui sa pole e-posti pannud või pole sellel huvilisel e-posti. samuti saab ehk googeldada natuke tausta selle numbri järgi vms.
samas müüjana on hea ajada asju kirjalikult kui sul on müügis rohkem asju - siis on lihtsam hallata:
tead kellega suhtlesid, kes mida kellele pakkus
ehk tel number võiks olla küll aga kas päris kohustulik nii rangena, et puudumisel kustutatakse ?

kindlasti on ka seda nõuet pooldavaid argumente.
Vasta
#27

(09-01-2014, 10:38 AM)pannkook Kirjutas:  Miks see telefoninumbri avalikustamine kohustuslik peab olema?Rolleyes
Selleks, et saaks ühendust võtta loomulikult Big Grin
Kasvage ükskord suureks ja saage aru, et telefoninumbri lisamine on elementaarne. Kui ei taha oma pärisnumbrit avalikustada, siis võtke endale müümise ajaks kõnekaart. Kui numbrit pole, läheb kuulutus kustutamisele ja punkt.
See nõue ei kuulu vaidlustamisele.

(09-01-2014, 10:56 AM)MeelisV Kirjutas:  selle telefoni numbriga on erinevad vaatevinklid
jah ühest küljest saab sinuga kontakti ka see kellel pole kontot foorumis juhul kui sa pole e-posti pannud või pole sellel huvilisel e-posti. samuti saab ehk googeldada natuke tausta selle numbri järgi vms.
samas müüjana on hea ajada asju kirjalikult kui sul on müügis rohkem asju - siis on lihtsam hallata:
tead kellega suhtlesid, kes mida kellele pakkus
ehk tel number võiks olla küll aga kas päris kohustulik nii rangena, et puudumisel kustutatakse ?

kindlasti on ka seda nõuet pooldavaid argumente.

Kaupa võib teha ka kirjalikult, kuid number peab olema. Kui kustutamisega radikaalne ei ole, siis seda numbrit sinna kunagi ei pandagi.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#28

(09-01-2014, 11:01 AM)Mufff Kirjutas:  Selleks, et saaks ühendust võtta loomulikult Big Grin
Kasvage ükskord suureks ja saage aru, et telefoninumbri lisamine on elementaarne. Kui ei taha oma pärisnumbrit avalikustada, siis võtke endale müümise ajaks kõnekaart. Kui numbrit pole, läheb kuulutus kustutamisele ja punkt.
See nõue ei kuulu vaidlustamisele.

Kas ma saan õigesti aru, et ainus suhtlusvahend on telefon? Kas võib olla ka mobiil või peab ka telefon olema ikka korralik, ketta ja punutiskattega juhtmetega, soovitavalt must?
Toungue

Toimiva kontakti nõue kuulutuses on asjakohane. Millise moodsa aja valikutest müüja valib, võiks olla ikka tema otsustada.Cool

Kontaktita kuulutuste kustutamise mõte on õige.
Vasta
#29

(09-01-2014, 11:06 AM)v6sa Kirjutas:  
(09-01-2014, 11:01 AM)Mufff Kirjutas:  Selleks, et saaks ühendust võtta loomulikult Big Grin
Kasvage ükskord suureks ja saage aru, et telefoninumbri lisamine on elementaarne. Kui ei taha oma pärisnumbrit avalikustada, siis võtke endale müümise ajaks kõnekaart. Kui numbrit pole, läheb kuulutus kustutamisele ja punkt.
See nõue ei kuulu vaidlustamisele.

Kas ma saan õigesti aru, et ainus suhtlusvahend on telefon? Kas võib olla ka mobiil või peab ka telefon olema ikka korralik, ketta ja punutiskattega juhtmetega, soovitavalt must?
Toungue

Toimiva kontakti nõue kuulutuses on asjakohane. Millise moodsa aja valikutest müüja valib, võiks olla ikka tema otsustada.Cool

Kontaktita kuulutuste kustutamise mõte on õige.

Nimetame seda siis kontakttelefoniks (uunikumimeestel on veel kettaga, mõnel on nutikamToungue)

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#30

Kunagi ammu 2.Eesti alguses oli komme helistada ilma numbrinäiduta ja siis ülbet juttu ajada, endal teine käsi püksis asjatamas. Kas te praegu kah ilma numbrinäiduta kõnesi vastu võtate? Kontaktnumber peab olema müügikuulutuses (kas või naabrinaise oma).
Kuna see foorum on tehnikafoorum, siis peaks ühiselt teineteist ka usaldama ja olema asjalikumad ja lastele teha oma nurgake, kus omavahel saavad panna kas või setu murrakus. Aga suurde foorumisse saamiseks peab neil olema näidata adminnile ette asjalike postituste pagas, koos taotlusega.
Kui teil on hingel palju musti tegusi ja naaberkülast abielunaiste kiusamisi, siis on see teie enese mure aga proofiilis peaks olema vähemalt "osariigi nimetus-koht, et oleks arusadav, kas tasub "nii kauge" kliendiga, mässataja aega raisata tema otsimisega, kuna aega on meie elus siiski väga vähe antud
Loodan et saite jutu mõttest aru ja kellegi tahtlikku solvamist kirjutis ei oma.
Parimat Margus.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#31

inimesi on igasuguseid.
kõige toredamad "kliendid" kipuvad helistama mitme aasta taguste kuulutuste peale ja kui asjad ammu müüdud, ää antud või muidu looja karja läind, siis saab kindlasti sõimata. loomulikult on ka levinud komme öösel helistada.
mina jätan küll parem müügikuulutuse tegemata kui numbri avalikku jagamist nõutakse. muretum on üleliigne kaup parem emexisse viia või lihtsalt ää visata.
minu arust foorumis kuulutamine ongi nagu rohkem foorumi rahvale ja seega igati piisab privasõnumist või siis näituseks meilist. kui keegi tahab lobiseda, siis saab alati sõnumi teel nummert vahetada.
no ja teisipidi (kontrollisin just) leiab näituseks minu nummeri ka guugeldades üles. kel vaja see otsib, tühikargajad ja tilganäppijad ei viitsi vaeva näha enamasti.
seega mina annaks oma hääle kohustusliku numbri vastu kui see kedagi muidugi huvitama peaks.

tuli veel seuke "kaval" mõte, et kas kvalifitseerub kuulutus, kui lisan näiteks mõne kõnekaardi numbri (no et ei satuks võõra inimese otsa kogemata) ja kirjutan juure, et ei pruugi vastata või miskit taolist.
Vasta
#32

(09-01-2014, 10:03 AM)pannkook Kirjutas:  selle foorumi maht on nii olematu, et ma ei näe mingit probleemi siin.
Isegi, kui korra nädalas käiks foorumis, siis oleks kõik hallatav, müügiteemad ja muud teemad, korraga.Rolleyes
oleneb, kui hästi moderaatorid-adminnid (kes on kah inimesed oma foorumiväliste toimetustega) parasjagu müügikuulutusi "rehitseda" jõuavad.
praegu on veel uutes osades sõnad peale lugemata ja eile sain juba kaks korda LED-pirnikeste pakkumist kustutada. Teisel korral ka eeldatavalt pahasele kodanikule kirjutada, et pea igast poest saadavaid vigurite jaoks turuplats siiski pole. Eriti, kui eBays samu asju tasuta saatmise ja kordades väiksema tükihinnaga (ka tükikaupa) pakutakse.

Teet,
omab vaadet, et eBay vahendamine ei ole "majandusharu". Tegelikku lisaväärtust see üldjuhul (Eesti ühiskonnale) ei tooda, niiet seda pole põhjust soosida

edit: kui edasimüüja annab asjadele garantiid, on see muidugi lisaväärtus. Pean nn vahendusena silmas just tegevusi, mille puhul puudub tegelik sisuline vahe ise eBayst tellimise ja nn kohaliku tellimise puhul. Kaugelt ootad nädalaid, aga maksad üldiselt ka kordades vähem...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#33

(09-01-2014, 09:42 AM)MeelisV Kirjutas:  aga praegu jaguneb see rasketehnika enda sees veel kaheks osaks
üks osa on see nn. kataloog ehk alamfoorum mis tõstati sinna rasketehnika arutelu sektsioonist "rasketehnika ostu ja müügikuulutused" millel on 4 lehekülge ja siis seal allapool on veel eraldi nn. lahtised kuulutused mis puudutavad rasketehnikat

mõte oli siis rasketehnika turu all need kaks asja üheks kokku põimida. ehk tõsta sellest alamfoorumist kuulutused kah sinna alla "lahtisesse" osasse.

Wink Mul hommikul kohe ei hakka lõikama...

Need kaks teemat võiks tõesti kokku kleepida. Wink

Tel number peaks siiski kuulutuse juures olema, seda aga 100% nõuda pole vast vaja. Eks müüja ise teab kus tahab müüa või mitte, ilma hinnata kuulutus võiks küll koheselt kustutamisele minna.
Hind kokkuleppel on suht lapsik...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#34

(09-01-2014, 13:29 PM)diesel Kirjutas:  .....
minu arust foorumis kuulutamine ongi nagu rohkem foorumi rahvale ja seega igati piisab privasõnumist või siis näituseks meilist. kui keegi tahab lobiseda, siis saab alati sõnumi teel nummert vahetada.
......
tuli veel seuke "kaval" mõte, et kas kvalifitseerub kuulutus, kui lisan näiteks mõne kõnekaardi numbri (no et ei satuks võõra inimese otsa kogemata) ja kirjutan juure, et ei pruugi vastata või miskit taolist.

just minu mõte
on olemas soov, börs, osta, okidoki, jne. jne.
see on ju foorumi (kirjalik esitamine) turg
samas ei tõsta mingi ajutise kõnekaardi number grammigi usaldust

samas teisalt on see ju müüja enda soov ja tahtmine ning oskus enda kaupa esitleda

põhjuseid tel teel mitte suhelda on kindlasti palju
alustades töö eripärast, elustiilist, tervislikust seisundist jne.

jah registreerimata lugejale ei jää võibolla võimalust kontakteeruda
vms. aga see on siis müüja enda probleem kuidas ta enda kaupa kirjeldab presenteerib ja mis kontakte ta jagab.
infot on vähe jääb tehing tegemata - lihtne
suur häda on käes vahet pole ost või müük küll siis jagad infot kahe käega.
Vasta
#35

(09-01-2014, 13:29 PM)diesel Kirjutas:  inimesi on igasuguseid.
kõige toredamad "kliendid" kipuvad helistama mitme aasta taguste kuulutuste peale ja kui asjad ammu müüdud, ää antud või muidu looja karja läind, siis saab kindlasti sõimata. loomulikult on ka levinud komme öösel helistada.
mina jätan küll parem müügikuulutuse tegemata kui numbri avalikku jagamist nõutakse. muretum on üleliigne kaup parem emexisse viia või lihtsalt ää visata.
minu arust foorumis kuulutamine ongi nagu rohkem foorumi rahvale ja seega igati piisab privasõnumist või siis näituseks meilist. kui keegi tahab lobiseda, siis saab alati sõnumi teel nummert vahetada.
no ja teisipidi (kontrollisin just) leiab näituseks minu nummeri ka guugeldades üles. kel vaja see otsib, tühikargajad ja tilganäppijad ei viitsi vaeva näha enamasti.
seega mina annaks oma hääle kohustusliku numbri vastu kui see kedagi muidugi huvitama peaks.

tuli veel seuke "kaval" mõte, et kas kvalifitseerub kuulutus, kui lisan näiteks mõne kõnekaardi numbri (no et ei satuks võõra inimese otsa kogemata) ja kirjutan juure, et ei pruugi vastata või miskit taolist.

Kui muretum on kaup emexisse viia, siis ei näe mina erilist mõtet kuulutama hakatagi ja sellest tulenevalt pole ka vaja kontakttelefoni nõude pärast sõna võtta.
Number on kohustuslik ja sinna juurde võib lisada mida iganes. Kasvõi palve, saata sõnum. See kvalifitseerub ka. Vaadake näiteks VanaMoto eilseid kuulutusi. Ilus, lihtne ja selge.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=47038
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=47034

Ja järgmine teema on hind. See peab olema määratud. Mõni kustutamisele minev näide ka:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=40844
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=46998
Enampakkumisi korraldatakse haamer.net ja osta.ee portaalis.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#36

Telefoni nr. võiks ikka olla,sest hea on ju asju otse arutada.
Teine asi on hinna küsimus. Kui müün kindlat asja ja tean selle hinda,pole häda. Kui aga müün sellist vana asja mille väärtuses pole päris kindel.....ei oska kohe ka midagi küsida. Teinekord on mõni maalt ja hobesega pannud oma kraami müüki hirmsa hinnaga ja kes siis sellist asja ostaks.... ja on saanud veel teistelt sarjata,et hind liiga krõbe.... Asjale on muidugi ka lahendus olemas. Kui sa ei tea asja hinda,küsi rohkem!Big Grin Ja pane juurde tekst----annab kaubelda. Vähemalt ei kustutata teemat ära....Wink Siit järeldus-hind võiks ka kirjas kuulutuses olla. Isegi suur vene riik sai igale asjale hinna peale löödud,mis asi see siis meil teha oleks! Käkitegu....Big Grin
Vasta
#37

Mina paneks hoopis nõude,et profiil peaks olema täidetud ja sealt saad kõik vajalikud asjad teada.Olen tihti otsinud kontakti,aga müüja-kodutu telefonitu ja ka sootu.Pärnust ei hakka ju Narva 10€ asja vaatama sõitma,kui just väga vaja pole, enamus foorumeid,mida külastan ei lase registreerudagi,kui pole täidetud vastavad ruudud.
Vasta
#38

(09-01-2014, 17:18 PM)Mufff Kirjutas:  ...pole ka vaja kontakttelefoni nõude pärast sõna võtta...
tähendab, ma nüüd veelkord vabandan, aga ehk keegi selgitaks maakeeles asju. no, et minusugused vähese aruga tegelased ka aru saaks.
esiteks, kas see teema on asja arutamiseks või anti siin lihtsalt teada uutest tuultest?
teiseks, kas käimas on mingi üleüldine bürokraatia suurenemine ja nõuete lisandumine?
kolmandaks, kas keegi täpsustaks, millistel teemadel ma tohin siin foorumis edaspidi sõna võtta? telefonidest ma rääkida ei tohi, sellest sain aru.
Vasta
#39

vot mulle väga meeldib see mõte m üügikuulutuste informatiivseks muutmisest, tel ,asukoht , no hind võib ka olla.
mis mulle ei meeldi on igasugu muudatused üleüldiselt, ma nii vana juba ja sihuke konservatiivsema poolne .
Vasta
#40

Ma olen juba ammu aru saanud, et mida vähem isiklikku infot avalikult jagad, seda probleemivabam on elada. Kohustuslik tel nr. No palju õnne. Äkki paneks isikukoodi ja kodu aadressi ka kohustuslikuks. Kirjavahetus on täiesti piisav, on selleks siis foorumi sisene, email või Skype. Oma numbri jagamine võiks ikka igaühe oma asi olla.
Kuid kui see nõue jääb püsti, siis hakkavad ilmuma täiesti suvalised numbrid kuulutuses, ning ühenduse saamiseks peab ikka kirjutama hakkama.

Asukoht ju võib olla, kuid ka see on tavaliselt teisejärguline meie ratastel ühiskonnas.

Hind või hinnaskaala, võiks võimalusel siiski kajastatud olla, too siiski määrava tähtsusega kontakteerumise alustamiseks müüjaga.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne