Kas ostaksid endale isesõitva auto (tulevikus)?
#21

(10-09-2014, 11:01 AM)aavu Kirjutas:  ...
Hobune ongi likvideeritud, ometi oskas vankris magava peremehe kõrtsust koju tuua. Ja ohutult.

Alatu laim - hobuseid on piisavalt. Aga pole inimesi, kes viitsiksid nendega jännata.Toungue Tuleb ju hobuselt kõrtsust kojusaamise teenuse tarbimiseks hobune kõigepealt rakendada, siis kõrtsu juures sööta-joota, siis iga mõne tunni tagant uurimas käia, ega sel vahepeal igav pole hakanud ning lõpuks peab kojujõudmise järel keegi hobuse lahti rakendama ning jälle jootma-söötma. Arvesta pea tunniga kõrtsiotsale juurde.

Laiskus on see, mis uued lahendused elule aitabCool
Vasta
#22

Kas teate et suured lainerid lendavad juba mõnda aega ise,piloot on kabiinis koha täiteks.Enamik lennukite alla kukkumisi on seotud just inimliku faktoriga(piloot ei tulnud tavatu olukorraga toime).

Tegelikult teeks selline isesõitev auto elu palju lihtsamaks,praegu on roolis palju isikuid kes ei peaks seal olema(liikluses oleme igasuguseid näinud)Kindlast muudaks see liikluse ohutumaks(masinad suhtleksid oma vahel kokku põrke oht läheks minimaalseks)Praegu pole me selleks veel valmis.Kas me tahaks täielikult masinaid usaldada.
Meenub lugu kui Saksa vanapaar sõitis GPS abil otse järve,selline on tehnika täieliku usaldamise tagajärg.

Kui masinad mõtlevad ja tegutsevad ise:mis ülesanne jääks aga inimesele? Kas Darvini teooria järgi läheksime lõpuks puu otsa tagasi?
Vasta
#23

Kui tuleb tahtmine isesõitvat autot kasutada, lähen bussijaama või -peatusesse ja kasutan Wink.
Vasta
#24

ja kui meeldib privaatselt sõita kõrtsist koju, kutsun takso Big Grin nende kutsumiseks ei pea ka omama muud, kui nutitelefoni Big Grin Arvestades isesõitva auto hinda, kui masstoteks läheb, ilmselt saab ikka päris mitu korda kõrtsist koju taksoga sõita Smile
Vasta
#25

(09-09-2014, 23:31 PM)viplala Kirjutas:  Saaks täis peaga ringi kõmmutada.
Sigalakkutäis kõrtsist tulles vajud autosse ja puterdad "koju". Kui silmad avad oled Koerus. Wink
Vasta
#26

(10-09-2014, 11:18 AM)v6sa Kirjutas:  Tuleb ju hobuselt kõrtsust kojusaamise teenuse tarbimiseks hobune kõigepealt rakendada, siis kõrtsu juures sööta-joota, siis iga mõne tunni tagant uurimas käia, ega sel vahepeal igav pole hakanud ...
Ehk teisisõnu, ega vahepeal mõnele märale selga pole roninud. Big Grin
Robotauto hakkab tulevikus olema samasugune tarbeasi, nagu praegu on kujunemas robottolmuimejast. Esialgu võib ta ju olla pooltoores ja titemähkmetes asi, aga kõik areneb.
Sadistika-ameti andmetel on "Aastatel 1992–2012
Eestis toimunud 36 307 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles on viga
saanud 45 589 inimest ja hukkunud kokku 4341 inimest. "
Ehk siis rohkem kui Pärnu linna täis inemisi sai kannatada ja Sauga valla jagu läks kabelisse. Kahjuks pole ära toodud, kui palju neist õnnetustest toimus tehnilise rikke tõttu, nagu rehvi purunemine jne. Reeglina on see protsent väga väike. Kõva 90% on põhjustatud inimfaktori poolt.
Kui mitte praegu, siis mingil hetkel on trükkplaat töökindlam kui plekkpurki topitud primaat. Hoolimata sellest, et viimane endast siiani hästi arvab.
Herr Võsa vihjas singulaarsusega vist Charles Strossi teostele? Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#27

Ma soovitaks puristidel, jamade vältimiseks, näiteks interneeduses kolades IP aadressid ikka numbriliselt sisestada. Minetea, ehk alfabeetiliselt tekib mingi hirmus kamm. Võinoh, veel kindlam oleks kaablirull seljas ringi joosta mööda maamuna Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#28

(10-09-2014, 22:41 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Ma soovitaks puristidel, jamade vältimiseks, näiteks interneeduses kolades IP aadressid ikka numbriliselt sisestada. Minetea, ehk alfabeetiliselt tekib mingi hirmus kamm. Võinoh, veel kindlam oleks kaablirull seljas ringi joosta mööda maamuna Smile
no eks nimeserverid teevad väga tihti pahandust ja üleüldse on internet saatanast, nt meeldivad mulle paberil arved palju rohkem - ei mattu spammi hulka ja ei unune, paned arvete paki lauanurgale, lisad kõik saabunud ja ükskord lähed ja maksad kõik korraga ära. Aga nendest e-teel saabunutest ununeb-kaob mõni ikka ära ja pärast tüli majas, rääkimata muidugi nendest firmadest, kes arvavad, ma peaks käima nende kodulehtedel oma arveid maha laadimas ja see mul veel meeles ka püsiksSad.
Vasta
#29

Honkomees pani kümnesse, täpselt nii ongi. Siiani paberarved lauanurgal olenemata mõnede lurjusfirmade lisamaksust. Nüüd õnneks keelati lõplikult ära, ega ma uskunudki et poes tseki eest eraldi maksma peab...

Krt see ju isesõitja teema
aga noh sain vähemalt välja öelda

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

(10-09-2014, 17:15 PM)Basilio Kirjutas:  ...
Herr Võsa vihjas singulaarsusega vist Charles Strossi teostele? Wink

Ma isegi ei tea, kellele ma nimeliselt vihjasin.Sad Aga loen praegu ühe ameeriklase üllitist samal teemal ja seal kasutatakse singulaarsuse mõistet tähenduses, kus masin suudab oma vaimsetelt võimetelt ületada inimest. Ega me kaugel enam pole...

Minu jaoks huvitavam küsimus saab olema see, kas masin leiab inimese asendamist, arendamist või sellisena säilitamist väärt oleva...Wink
Vasta
#31

(11-09-2014, 11:41 AM)v6sa Kirjutas:  Minu jaoks huvitavam küsimus saab olema see, kas masin leiab inimese asendamist, arendamist või sellisena säilitamist väärt oleva...Wink
Strossi ulmeraamatus "Accelerando" sõid intelligentsed masinad inimesed välja kõigepealt Jupiterist Päikese poole jäävalt alalt ning lõpuks lõid Päikesesüsteemist üldse minema. Milleks seda rämpsu vaja? Big Grin
Stross jahub ka üsna palju singulaarsusest.
Aga teemasse tagasi tulles - Teslagi on nüüd lubaduse õhku visanud:
http://www.autonet.ee/uudised/autouudised/64235

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#32

Kui ka rahakott võimaldaks, siis praegu veel kindlasti isesõitjat ei ostaks, liiga lapsekingades on asi.
Aga kui asi areneb - kuldaväärt asi ju. Lausa unistus ulmefilmist - ei pea oma närve raiskama tarbesõite tehes ja auto viib mind kõige efektiivsemat ja hetkel ummikutevabamat marsruuti pidi sihtkohta. Eeldusel, et kõik probleemid on kadunud ja auto tõesti ise sõitmisega hakkama saab, nii talvel, suvel, tuisus, vihmas, jne jne.
Sellise masina ma tulevikus ostaks hea meelega.
Vasta
#33

(13-09-2014, 02:34 AM)ivo86 Kirjutas:  Kui ka rahakott võimaldaks, siis praegu veel kindlasti isesõitjat ei ostaks, liiga lapsekingades on asi.
Aga kui asi areneb - kuldaväärt asi ju. Lausa unistus ulmefilmist - ei pea oma närve raiskama tarbesõite tehes ja auto viib mind kõige efektiivsemat ja hetkel ummikutevabamat marsruuti pidi sihtkohta. Eeldusel, et kõik probleemid on kadunud ja auto tõesti ise sõitmisega hakkama saab, nii talvel, suvel, tuisus, vihmas, jne jne.
Sellise masina ma tulevikus ostaks hea meelega.
Ulmefilm.. mingid isemõtlevad autod sõidavad kiilasjääl 40 km. h ja autos kiruvad aeglast sõitu närvilised inimesed... Ja ilusa ilmaga 250 km. h sõitvad autod milles nõrganärvilistele pissipotid turvavarustuses....Big Grin
Vasta
#34

(13-09-2014, 10:28 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(13-09-2014, 02:34 AM)ivo86 Kirjutas:  Kui ka rahakott võimaldaks, siis praegu veel kindlasti isesõitjat ei ostaks, liiga lapsekingades on asi.
Aga kui asi areneb - kuldaväärt asi ju. Lausa unistus ulmefilmist - ei pea oma närve raiskama tarbesõite tehes ja auto viib mind kõige efektiivsemat ja hetkel ummikutevabamat marsruuti pidi sihtkohta. Eeldusel, et kõik probleemid on kadunud ja auto tõesti ise sõitmisega hakkama saab, nii talvel, suvel, tuisus, vihmas, jne jne.
Sellise masina ma tulevikus ostaks hea meelega.
Ulmefilm.. mingid isemõtlevad autod sõidavad kiilasjääl 40 km. h ja autos kiruvad aeglast sõitu närvilised inimesed... Ja ilusa ilmaga 250 km. h sõitvad autod milles nõrganärvilistele pissipotid turvavarustuses....Big Grin

Selle aja peale on ehk autotootjad rohkem knight rider-it vaadanud ja auto suudab kiilasjääl ka 250 km/h tunnis sõita.Toungue
Vasta
#35

(13-09-2014, 20:07 PM)ivo86 Kirjutas:  
(13-09-2014, 10:28 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(13-09-2014, 02:34 AM)ivo86 Kirjutas:  Kui ka rahakott võimaldaks, siis praegu veel kindlasti isesõitjat ei ostaks, liiga lapsekingades on asi.
Aga kui asi areneb - kuldaväärt asi ju. Lausa unistus ulmefilmist - ei pea oma närve raiskama tarbesõite tehes ja auto viib mind kõige efektiivsemat ja hetkel ummikutevabamat marsruuti pidi sihtkohta. Eeldusel, et kõik probleemid on kadunud ja auto tõesti ise sõitmisega hakkama saab, nii talvel, suvel, tuisus, vihmas, jne jne.
Sellise masina ma tulevikus ostaks hea meelega.
Ulmefilm.. mingid isemõtlevad autod sõidavad kiilasjääl 40 km. h ja autos kiruvad aeglast sõitu närvilised inimesed... Ja ilusa ilmaga 250 km. h sõitvad autod milles nõrganärvilistele pissipotid turvavarustuses....Big Grin

Selle aja peale on ehk autotootjad rohkem knight rider-it vaadanud ja auto suudab kiilasjääl ka 250 km/h tunnis sõita.Toungue

Igaljuhul aga inimese kes istub 250 km. h. sõitvas autos mis kimab näiteks praegusel Tallinn-Tartu maanteel....kus kaks sõidurada....-see on üsna ekstreemne arvestades seda,et peale autosid võib liikuda teel igasuguseid teisi tegelasi+ linnud,kährikud,kitsed,põdrad ja kogu loomaaed......nagu arvutimäng mis?...Big Grin Sellise kiiruse juures pole aega peeretadagi....mis siis muudest asjadest rääkida. Kellel siis sellist asja vaja ja kuhu jääb sõidumõnu.
Vasta
#36

(13-09-2014, 20:07 PM)ivo86 Kirjutas:  Selle aja peale on ehk autotootjad rohkem knight rider-it vaadanud ja auto suudab kiilasjääl ka 250 km/h tunnis sõita.Toungue
Füüsikaseadusi vast ikka ära muuta ei suudeta. Aga kui isejuhtiv meie teedel ja kiilasjääl 250 km/h üritab sõita, siis teeks püksi kahest rauast korraga! Big Grin
Muidu aga ... täna oli tarvis pika käruga mööda linna heegeldada ja siis 100 kilti sõita, endal enesetunne selline veits räbal ja uimane. Hea meelega oleksin juhtimise usaldusväärse automaadi hooleks jätnud. Vaevalt ta küll käruga kitsastes ehituspoodide hoovides pädevalt manööverdanud oleks, aga maanteel saanuks ehk end lõdvaks lasta.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#37

(13-09-2014, 20:32 PM)Basilio Kirjutas:  
(13-09-2014, 20:07 PM)ivo86 Kirjutas:  Selle aja peale on ehk autotootjad rohkem knight rider-it vaadanud ja auto suudab kiilasjääl ka 250 km/h tunnis sõita.Toungue
Füüsikaseadusi vast ikka ära muuta ei suudeta. Aga kui isejuhtiv meie teedel ja kiilasjääl 250 km/h üritab sõita, siis teeks püksi kahest rauast korraga! Big Grin

Ei ole võimalik.Big Grin
Vasta
#38

Hea teema, olen sellel lainel nii mõnigi kord mõtteid mõlgutanud. Ostaks küll.
Aga.... ainult siis, kui: nende masinate jaoks peab olema vastavad teed või vastava varustusega teed ja nendel teedel peavad liikuma ainult samasugused masinad, samasuguse autopiloodiga jne, et masinad omavahel saaksid suhelda , jälgida liiklust jne. Tavamaanteedel, segamini inimese poolt juhitud masinatega ei tule sellest mitte midagi head.


Vasta
#39

(13-09-2014, 20:45 PM)Tift Kirjutas:  Hea teema, olen sellel lainel nii mõnigi kord mõtteid mõlgutanud. Ostaks küll.
Aga.... ainult siis, kui: nende masinate jaoks peab olema vastavad teed või vastava varustusega teed ja nendel teedel peavad liikuma ainult samasugused masinad, samasuguse autopiloodiga jne, et masinad omavahel saaksid suhelda , jälgida liiklust jne. Tavamaanteedel, segamini inimese poolt juhitud masinatega ei tule sellest mitte midagi head.
Ei tuleks ka siis,kui oleksid rööpad..... Ideaalne liiklus ei tule kunagi,ükskõik mismoodi ja kuidas seda tehakse. Ka masinatesse on õnnetus ja häda sisse programmeeritud ja kindel ei või kunagi olla. Apsakaid on juhtund igal alal ja igas ajas.
Vasta
#40

Postkasti oli potsatanud tõeline postkaart: "Tervitused Hamburgist! Ilm on imeilus ja 28 C sooja. Nüüd juba istun DB bussiness lounge`s ja ootan rongi. Rongid sõidavad ca 230 km/h. Õhtul olen juba tagasi Berliinis. xxxxx"
Donnerwetter, mul pole sellist tsiklitki, mis uuena oleks 230 suutnud ära sõita! Kas Via Baltika meile ka nii nobe saab olema?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne