Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid
#41

(15-11-2014, 13:01 PM)Marko Kirjutas:  Väidetavalt on  lõhnaaine väga püsiv.

Seda ta on. Näiteks maagaasi puhul ei odoreerita juba ammu ülekandetorustikus olevat gaasi (odarant lisatakse jaotusjaamades) aga lõhna viskab ikka (maagaas, mis on 97% ulatuses metaan, on lõhnatu). Ühel härral oli au saada enda valdusse tühje 200l odorandivaate, millel oli põhja peal veel natuke sees. Geniaalne mõttesähvatus sundis teda odoranti kasutama muttide peletamiseks ja nii ta selle leeme mutiaukudesse valaski. Pärast olid õunad puu otsas odorandi maitsega ja kaevuveest parem ei räägi...
Vasta
#42

Kas Lätis on veel võimalik vana CO ballooni vahetada? Kui ja, siis kuskohas?
Vasta
#43

Palju kisa, vähe villa.
Mulle ka see korraldus alguses ei meeldinud, kuid kuna minul sai vana hapnikualloon tühjaks, siis tegin uue lepingu Elme-Messeriga. Ühe ballooni rendihind on 4,60 kuus. Aasta lõpuni saab vana ballooni neile andes uue kaheks aastaks tasuta rendile. Seega ostis Elme-Messer minu vana ballooni hinnaga 24x4,60=110,40 EUR-iga. See teeb ballooni aastase reni hinnaks 55,20. Samadel tingimustel saab Elme-Messerist osta ka tehnilist propaani ja muid gaase. Gaasi ostad välja ja ballooni rendid.

Hetkel on mul palju gaasiga lõikamist ja see süsteem soib mulle väga hästi. Käid ja vahetad muudkui balloone ja kuu lõpus saad arve. Kui balloonid saavad tühjaks ja neid mingil ajal ei kasuta, siis viid need lihtsalt tagasi ning kui jälle hakkab vaja olema, siis võtad uuesti.

Omaette teema on muidugi CO2 ballooniga, sest seda kulub vähem ja selle omamine kodus maksab antud korralduse puhul nimetatud 55,20 EUR-i aastas või siis või osta endale väiksema ballooni, mida siis täitmas käia. Kui tõesti keevitada korra kuus vaid selleks, et mõni reha või labidas koerda teha, siis on see küllaltki kulukas, kuid igapäevaselt tööd tehes on antud balloonivahetuse korraldus vähemalt minu jaoks osutunud palju mugavamaks. Lisaks sellele hooldab rentija oma balloone ise. Varasemalt tuli tihti ette, et ballloon oli nii kaua minu käes, et tuli maksta nn. ballooni remondi eest.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#44

Kuna pakutakse ka tähtajatut lepingut soti eest peaks ju saama vana ballooni ära andes uue sisuliselt tasuta endale või isegi kümneka peale? Huvitav, kuidas sellisesse ideesse suhtutakse? Keegi, kes iga päev nendega asjatab, võiks ju proovida...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#45

(24-11-2014, 17:09 PM)Mufff Kirjutas:  Omaette teema on muidugi CO2 ballooniga, sest seda kulub vähem ja selle omamine kodus maksab antud korralduse puhul nimetatud 55,20 EUR-i aastas või siis või osta endale väiksema ballooni, mida siis täitmas käia. Kui tõesti keevitada korra kuus vaid selleks, et mõni reha või labidas koerda teha, siis on see küllaltki kulukas, 

Selleks on jätkuvalt pakkuda väikseid balloone, keeratava ventiiliga ja AGA keermega reduktorile. balloone saab täita Tallinnas Tondi tn, 1 ja usun, et rahast ei ütle ära ka teised kustutihoolduse-täitmisega tegelevad punktid, kuna garantii tsekki ei pea väljastama
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1834...et/313365/

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#46

 kui konkreetne see info on siis ? ma saan aru , et ükskõik mis vene gost  baloon on ju nüüd üleöö surmaohtlik, kuigi kordades tugevam  eurotrpperist .  väidad siis , et saaksin oma eravalduses ja  igasugu lepingutega mitteseotud  AGA pudeleid  täita seal pasarkas .kui nii , siis   väärt  abi .
Vasta
#47

Nagu aru saate,niipea kui kell sekundipealt kukkus oli kohe asi ohtlik. Kasvõi minut enne seda oli täiesti ohutu... Big Grin 
Peab lisama,et ise pääsesin veel terve nahaga,kuna käisin viimases lõpus ja vahetasin ballooni ümber. Peaks tükk aega veel läbi saama ja ma sinnamaani ei muretse. Eks kuidagi ikka saab,kui kuidagi ei saa. Eks tuleb rohkem elektroode põletada.
Vasta
#48

(24-11-2014, 20:24 PM)iceman Kirjutas:   kui konkreetne see info on siis ? ma saan aru , et ükskõik mis vene gost  baloon on ju nüüd üleöö surmaohtlik, kuigi kordades tugevam  eurotrpperist .  väidad siis , et saaksin oma eravalduses ja  igasugu lepingutega mitteseotud  AGA pudeleid  täita seal pasarkas .kui nii , siis   väärt  abi .
Üks endine Harju politseinik ütles kunagi  sellised sõnad: "Inimestel peab olema veenmisoskus, tõestamakas seda, et mida ta hetkel tegi-teeb- tahab on ainuõige ja vältimatu"  ja nii lihtne see elu ongi.    Big Grin ,... Nii et kasutage pead sihtotstarbeliselt ...mitte ainult mütsi kandmiseks ja vastu voodiotsa hõõrumiseks.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#49

Mulle tundub aga kavalam olevat see pakkumine: http://www.airok.eu/detail-view/id/18 99 raha eest saab omale ballooni ja seega võrreldes eespool olnud pakkumisega oleks 2 aastaga asi makstud ja edasi kulu puuduks?
Hapnikuballooni peaks ostma, kuna seda kulub rohkem ja sellega sõbralike naabrite juures käia pole mõtekas.
Küll aga argooni ja co2 järel.
Miskipärast ma väga kahtlen et meil laevatehased ja suured firmad neid balloone vahetavad.
Vasta
#50

AS Propaani väljastaja daam rääkis mulle uutest propaani balloonidest, millel peal kiri   "kõlblik kuni"... aasta ja kuu on peale trükitud ja kui see balloon siis sinu käes siis veel on. siis võid selle jälle seibideks lõigata või grilli teha. See aeg oli minu teada päris lühike, nii et selle peale minnaksegi, et ostke tihemini , siis käive parem ja siis  omanik kõrvaldab vanad balloonid käibelt.  ( Isegi vanemaid EURO balloone ei vahetata enam, mis minul karavanis kütte peal olid)

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#51

 einoh , missa siin veenad või oskad , kui   veenmise ekvivalent on ikkagi raha . kui  sajaga saab endale legaalse balloni , mida igakell saab  betoonitänava gaasitanklas vahetada siis , kas on  üldse võimalik  allapoole jäävate  numbritega kedagi veenda.
 mõtlesin  et saan äkki oma olemasoleva  , puhtjuhuslikult  AGA keermega  ,  "kustuti " selles  tuletõrjeühingu kontooras täis valada. eks ma võin ta ju punaseks värvida eelnevalt .  kas tävapäeval  co kustuti on üldse  legaalne  ?
Vasta
#52

Co2 kustuti on legaalne. Kui ma Tondil ostmas käisin siis mõtlesin pikalt ja laialt kas pulber või gaas aga noh... hinnavahe on märkimisväärne...
Vasta
#53

(25-11-2014, 16:13 PM)iceman Kirjutas:   einoh , missa siin veenad või oskad , kui   veenmise ekvivalent on ikkagi raha . kui  sajaga saab endale legaalse balloni , mida igakell saab  betoonitänava gaasitanklas vahetada siis , kas on  üldse võimalik  allapoole jäävate  numbritega kedagi veenda.
 mõtlesin  et saan äkki oma olemasoleva  , puhtjuhuslikult  AGA keermega  ,  "kustuti " selles  tuletõrjeühingu kontooras täis valada. eks ma võin ta ju punaseks värvida eelnevalt .  kas tävapäeval  co kustuti on üldse  legaalne  ?

Seal üks vanem mees toimetab juba vene ajast saadik... teeb ka ventiilide korrastust ja lase seest tõusutoru kah eemaldada...saad ballooni normaal asendis kasutada... värvi ise halliks, et keegi teine ei eksiks, kui tuli lahti pääsenud. Kui lähed nagu kustutit täitma, siis võib keelduda, kuna vene balloonidel pole litsentsi....Männiku teel kah mingi firma müüb-täidab-kontrollib kustutustehnikat ja nende kleepsud on vene balloonidel peal...kummaline    Big Grin

Sorrry Valdeku tn...panen sellise lingi http://www.mazdaklubi.com/foorum/topic15340.html

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#54

 see info  on tegelikult  olemas  mõlema potensiaalse  täitmiskoha kohta  , kuid kuulujuttude tasemel , kas  keegi , nüüdsel halval ajal , on    saanud  oma balooni või kustutit  täita , mitte vahetada. või  AGA  pudelit täita ?
 tegelikult   väga ei põle asjaga , kuna  suur veneoma  veel poolepeal, aga tavaliselt lõpep  gaas  keset  operatsiooni , niiet  varu ei teeks  halba . l
Vasta
#55

Väidetavalt pidi Airoki 99 EUR ballooniga olema mingi probleem, mille tõttu 2 ... 5 aasta pärast muutuvad ka need mittetäidetavaks.Kas keegi oskab lähemalt kommenteerida?
Vasta
#56

Kui kuu algul käisin enda ballooni ringi vahetamas mõtlesin ka ,et ostaks siis selle uue välja ja oleks enda oma aga müüa ütles ,et 5a annavad nad garantii et seda ballooni saab täita aga mis saab peale seda ta ei osanud öelda. Antsin enda vana ballooni ja sain 2a rendilepingu tasuta. Et vana reduktor sobiks ostsin vahe jupi mingi 8euri ja 2a pärast vaatan kui palju see rent edasi on. Tundus suht mõtetu seda ballooni osta ja siis 5a pärast ei saa sellega jälle midagi teha.
Vasta
#57

vaatasin huviks, kuidas seadus täpselt balloonide kasutamist ja käitlemist reguleerib. Tulevikku vaadates on oluline, et 2015a juulist on GOST-balloonide kasutamine lausa keelatud. NING 2020a peab balloonil olema mingi "Pii-märk". Tasub kõrva taha panna, et 5a-ga utiiliks kiskuvat ballooni ei soeta. Kas teab keegi sellest pii-märgist rohkem?

§ 1381. Nõuded balloonide täitmisele, turul kättesaadavaks tegemisele ja kasutamisele
[RT I, 27.12.2013, 2 - jõust. 30.12.2013]
(1) Alates 2014. aasta 1. juulist on keelatud tööstusgaasidega täita ja turul kättesaadavaks teha balloone, mis ei vasta Euroopa nõukogu direktiivi 76/767/EMÜ, 84/525/EMÜ, 84/526/EMÜ, 84/527/EMÜ, 1999/36/EÜ või Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2010/35/EL nõuetele. Eeltoodud direktiivide nõuetele mittevastavate balloonide kasutamine on alates 2015. aasta 1. juulist keelatud.
(2) Alates 2019. aasta 1. jaanuarist on keelatud täita ja turul kättesaadavaks teha balloone, mis ei vasta Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2010/35/EL nõuetele ja millel puudub selle direktiivi nõuete kohaselt paigaldatud Pii-märk. Eeltoodud direktiivi nõuetele mittevastavate ning Pii-märgita balloonide kasutamine on keelatud alates 2020. aasta 1. jaanuarist.
[RT I, 27.12.2013, 2 - jõust. 30.12.2013]

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#58

Airoki müügimees väitis, et 99 EUR ballonil on Pii märk peal. Viimane kord propaani vahetades vaatasin neile kiirelt peale, ega sisse taotud kirjad olid nii paksu värvi all, et miskit õieti välja lugeda ei õnnestunud. Kas keegi on seda pii märki oma silmaga näinud?

Kas ja mida ütleb seadus tootmisest või viimasest surveproovist lubatud mööduva aja kohta?
Vasta
#59

Siin on pii näha:
http://www.propaan.ee/userfiles/files/Pr...us_web.pdf

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#60

Kas seoses gost balloonide täitmise lõpetamisega muutus ELMEs midagi ka ülejäänud balloonide täitmise osas? Endal lääne väiksem balloon (vist 30L), mida viimased 5 aastat olen täitnud ELMES.  
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne