Uunikute 14. Talveralli 2015 järelkaja
#41

(26-02-2015, 00:25 AM)nymmik Kirjutas:  
(25-02-2015, 23:45 PM)rekvisiit Kirjutas:  Kõigepealt kummardus korraldajatele, et suudate fortuunat, virisejaid ja ilmataati trotsides ikka väärt üritusel elu sees hoida (Y)

1 mõttetera ka:

Vaatan pilte ja tundub, et seis on just uunikumide ja ka haruldaste autode poolest hõre... Samas osalejaid on ikka väga palju. Kas oleks mõeldav, et haruldastele autodele on väiksem osalus tasu või hoopis tasuta, et soodustada seda, et üritus ikka oma nime õigustaks. Näiteks haruldase/väga vana auto roolikeerajale on üritus tasuta, teised autos maksavad sama taksi järgi vms. On ju haruldase masina omaniku kulud ja risk ka suuremad.  Ja kindlasti ei ole see nii, et haruldase/vana auto omanik on kindlasti varkam, lihtsalt "kopikas" või "mosse" osta on kõige odavam ja turvalisem, kuid üldpilt läheb nutuseks.

Haruldaste autode mitteosalemine ei ole küll osalustasu pärast, vaid ikka et paljud ei soovi teda talvel välja ajada (sest nii münelgi läheb silm ruutu Smile ). 
Ja meil on olnud haruldasi stardis küll : Bricklin , Teearu Mersu , Volvo p1800, Jaguare, lahtiseid MG-si jne jne neid osalenud.


Lõuna-Eesti usaraua mehed on igal aastal üritanud mõne haruldase ameeriklasega osaleda... 

Cadillac 1953
Chevrolet Deluxe 1949
Chevrolet Apache 1959
Buick Super Eight 1948
Buick Special 1956
Chevrolet 1949
Vasta
#42

Reaalsetest Eesti HARULDUSTEST, mis on ka maailma mõistes haruldused, on ksk!rutua koos oma Elva rock'n'rolli pundiga kaks korda rallitanud Brickliniga ja sellele vastu panna pole Eestis just mitut autot. Autot, mis oleks sama HARULDANE, sama eriline, sama vähe toodetud täpselt sellises konfis - kas ÜLDSE Eestis alles on? Kui, siis paar-kolm sarnast.
Kuniks see "punt" käib rallidel 1953 Kädi (on neid Soomestki siia tulnud), Sevi Apatsi jms näidatud tehnikaga, aga ka Inder Sirk MUSTA NUMBRIGA Fiatiga, võivad üldjoontes need "ülejäänud" pehmelt öeldes omale pihku rahmata ja täiesti omaette kapis olla. Ja võivad ka omakeskis sõite teha, enne hot-lipsist libestit ostes... lihtsalt see ligemale 20 aastat taatide targutamist on jubedalt ära väsitanud! Samas võtavad ~pensionieas Märt Karu ja Mati Kits vanad autod ja sõidavad, mitte ei targuta ning keegi ei saa nende tegevuse kohta vanatehnikaliikumises mitte ühte paha sõna öelda! Muidugi teevad mulle eriliselt nalja need tegelased, kel on kümnetes korralikke vanu autosid aga Soomes, kus ON korralik ajalooga Talwiajo, pole soola ega midagi, sõidavad väga vanad korralikud autod jne, käib Allan RAF'iga... ja pole ka Hinsbergi Gaz 51 just "noor raibe".

Vaatan ka selle aastase sõidu pilte ja kui tekstina tundub autovalik liiga uus, liiga nõukakeskne jne, siis TEGELIKKUS on ikka sigavinge ja justnimelt lisatulede, laiendite, ajastule kohase kleepdisainiga jne tehnika on VINGE!!! Lõppkokkuvõttes oleme meie küll VÄGA RAHUL nii autode keskmise vanusega 1978 ehk 37 aastat ja kogu rivi üldise olemusega! 
Sestap ka sellest korrast rändkarikas parimale replicale! Otse loomulikult on selline vaatepilt vägagi kaunis aga ei ole mitte kuidagi halvem tegelikkuses tüdrukute ülikorralik VFTS (OLEKS olnud õige 2105 baasil, olnuks parim!) ega muidugi seekordne parim replica ST165!!! Seelikuga on aga veel "sitaks" arenguruumi ja KUI RatGarages seda nüüd veel natuke arendada ning lõpetada see projekt Safari Rally trimmis, on kellel iganes seda taset ülikeeruline üle lüüa!  Sest juba ALUS on absoluutselt õige, millest Toyota Motorsport A-rühma autod tegelikkuses ehitas. ST185 aga peaks olema mitte Sainzi vaid hoopis Markko Märtini auto täpne replica, et olla parim Big Grin Soovitatavalt koos Markko endaga Big Grin
[Pilt: Toyota_Celica_Gr.A_001.JPG]

Üldse on Safari Rally ja vanakooli maratonrallide autod need, kuskohast saab päris häid replicaid arendada, kui ikka tahta. Näiteks Mosse 1975 Safaril aga parempoolse rooliga!!!
[Pilt: 1975Safari.jpg]

Või veel vanemast ajast, aastast 1965, Kary Pill'i oma on juba ka väga lähedal, ainult need spetsiifilsied rauad ja ülemised tuled puudu pluss natuke täpsem üldkujundus. Ka see on suhteliselt "lihtsalt" teostatav aga aega ja raha kulutab seegi.
[Pilt: 122SafariRally.jpg]

Aga kohe tekibki küsimus, et mis tekitab rohkem "tunnet"??? Ja teine küsimus on ka tehtud töö hulgas: olematu plekiga seelik on üles ehitatud ja töö maht ega juba kulunud töötunnid pole kuidagi väiksem heast toorikust restaureerimisega võrreldes. 
Aga seekordset autode rida vaadates ja näiteks Jaak Aibast'i Volvo aga veel paljude teiste puhul puhul tekkis see mõte, et peaks suvepoole ühe spetsiaalse replicate või "ralliautolike" sõidukite kogunemise ja miks ka mitte kerge kruiisi korraldama ning tõesti neid korraga ja eraldi põhjalikumalt vaatama. See üks hommik aastas ja paar korda trassil nägemine on ebapiisav... Kas ka hindma - mingi asja ju võib parimale välja panna? Aga selle mõtte delegeeriks küll seekordsele parimale, Unic klubi juhile Herki Reismann'ile ja Assaku RatGaragele. 
Vasta
#43

Eks sai meil sõidukil võetud aluseks 1974 aasta RAC rallil osalenud Volli. Väga täpseks ei ajanud, kuna korralik taastamistöö plaanis.
[Pilt: 3.jpg]

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta
#44

Mr PlyVal: avalik hoiatus solvavate väljendite kasutamise eest. Teistkordsel eksimisel tuleb võimalus kestvaks puhukuseks selle foorumi kontekstis.

Asp,
adminn

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#45

53 aasta kädiläki ekipaaži kätte jäid kaks laenatud munakoort. Omanikul paluks lahkesti ühenduda marti.mets@gmail.com ja organiseeritakse tagastus.

Peakatted ise säherdused:

[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#46

(26-02-2015, 12:26 PM)Aspelund Kirjutas:  Mr PlyVal: avalik hoiatus solvavate väljendite kasutamise eest. Teistkordsel eksimisel tuleb võimalus kestvaks puhukuseks selle foorumi kontekstis.

Asp,
adminn

Milline oli solvav väljend? Siin foorumis on niigi igavaks läinud arutatakse ma ei tea mida. 
Me teame tunneme Priitu ja teame ka mis seltskod on Uunikute Talverallil.

PS! Kui peaks Priit siit bänni saama, siis ma luban vabalt kõik Talveralli konteksti, sõnavõtud ja teema liigutada Muhuklubi Foorumisse  Cool või looma lausa eraldi foorumi.
Vasta
#47

Tsiteerin: "Kuniks see "punt" käib rallidel 1953 Kädi (on neid Soomestki siia tulnud), Sevi Apatsi jms näidatud tehnikaga, aga ka Inder Sirk MUSTA NUMBRIGA Fiatiga, võivad üldjoontes need "ülejäänud" pehmelt öeldes omale pihku rahmata ja täiesti omaette kapis olla. Ja võivad ka omakeskis sõite teha, enne hot-lipsist libestit ostes... lihtsalt see ligemale 20 aastat taatide targutamist on jubedalt ära väsitanud! 

Ma tean väga hästi, kes härra PlyVal on. Väga hästi.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#48

Tiim nr 15 Tänab samuti korraldajaid. Olime esimest korda ja üritus väga meeldis. Kui üritus toimub osaleme kindalsti ka järgmisel aasatl. Samuti huvi suvise sõidu vastu.
Ristsõnale saime kõik vastused kärmelt kätte, KP'd sai läbitud ja jõudsime ka enamvähem ajal ka lõppu. Tehnilisi probleeme ei esinenud ja teelt välja ega kraavi ka ei pidanud kordagi külastama. Vabandan samuti kui kellegile liiga tegime.

[Pilt: 23936885e30f0f_o.jpg]

Üritus oli fun fun ja veelkord fun!!
Vasta
#49

(26-02-2015, 12:57 PM)Aspelund Kirjutas:  Tsiteerin: "Kuniks see "punt" käib rallidel 1953 Kädi (on neid Soomestki siia tulnud), Sevi Apatsi jms näidatud tehnikaga, aga ka Inder Sirk MUSTA NUMBRIGA Fiatiga, võivad üldjoontes need "ülejäänud" pehmelt öeldes omale pihku rahmata ja täiesti omaette kapis olla. Ja võivad ka omakeskis sõite teha, enne hot-lipsist libestit ostes... lihtsalt see ligemale 20 aastat taatide targutamist on jubedalt ära väsitanud! 

Ma tean väga hästi, kes härra PlyVal on. Väga hästi.

A.

Peab ikka kõva tahe olema siit solvangut välja lugeda...
Vasta
#50

Nonoh, Val käskis teistel pihku lüüa või peesse trukkida, on üle piiri küll.

Marko
Adminn ühes teises portaalis

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#51

Ah ärge olge EIDED. Tegu oli retroseksuaalidega. Mõni käre sõna ja verine nina peaks asja juurde käima.
Varsti näeme kus kaasosalejad nutavad lahinal, kuna sõideti mööda või ei lubatud vastust spikerdada.
Vasta
#52

(26-02-2015, 12:57 PM)Aspelund Kirjutas:  Ma tean väga hästi, kes härra PlyVal on. Väga hästi.
Aspelund, mul isiklikult on sügavalt savi sellest! Tehke paremini, tehke teisiti, tõestage et suudate ka midagigi orgunnida, käia ja olla! Minu postituses VÄLJA TOODUD INIMESTE nimede taga on KUI MITU reaalsuses toimunud vanatehnikaga seotud sündmust??? Kas loeme kokku??? Ja muuseas, "mõned" neist on lõuna-eestlased ja ei saaks öelda, et Elvas midagi toimunud poleks!!! Tegelikult peaks siia lisama veel ka isand Piiburi ja Hiiumaa mehed. 

Kogu runkajate kaader jookseb nii haledalt lati alt läbi, et paha hakkab!!! See, kui keegi kuskil restaureerib või laseb suure raha eest suurepärast tööd teha, omab kollektsiooni jne, on üks ja ülivajalik tegevus. Teine pool asjast on aga PROPAGEERIMINE ja kui leitakse tuhat-miljon lolli "vabandust", siis ma lihtsalt isegi ei suhtu sellistesse kuidagi. Jah, kui mõni mees on lihtsalt "liiga vana"... ja peame KOHE meelde tuletama DKW F-7't tsiklirehvidel või GAZ-63'e ja nendel roolis olnud mitte just kõige nooremat meesterahvast, saame "pildi kokku". Suuremalt osalt mõttetu vingumine ja targutamine. Ma lihtsalt ei kannatanud seda vingumist välja, sestap olen ka ainult passiivne "tšlen".

Ja äkki panid tähele: kuniks Sirk on orgunninud kui mitu Lustisõitu, osaleb Musta Numbriga tehnikaga talvistel sõitudel, see aasta juba KAKS KORDA erinevate jõuvankritega, siis tuleb sel "eliidil" natuke mõelda, miks nad lihtsalt JOBUD on ja miks Tegijad neid väga ei "armasta". Ma kujutan juba täielikult ette, kuidas suure surmaga suudate 4.Ümber Eesti sõidu Mati juures kooskäiva seltskonna juhtmisel ära teha... Muidugi on sel kaadril järgi tegemise asemel alati võimalus asi kinni maksta ja nii saaks tõesti rekvisiit.ee soovi täita: tasuta üritused. Aga summad on viiekohalised ja reaalset raha! Alustada võiks aga Tähesõidu kinni maksmisega, küll Margus/Ülle ja Mati ka eliidile sobiliku raja ja peened mõisahotellid orgunnib. Ma tuleks siis ka, kulutaks natuke aega-raha Mersusse ja magaks võõra papi eest hea meelega Saka mõisas!!! Ahjah, Kalwi mõisa sviit sobib ka. 
Kliki pilti, näed suuremalt Big Grin
[Pilt: crwr_30_20150209_1005164335.jpg] 
Vasta
#53

Võistkonnad numbritega 51,40 ja 88 teevad suure kummarduse Priidu ja CO ees.

Gaz oli seekord väga tujukas. Nimelt reede õhtul selgus, et klapi vahed on ära kadunud. Sellest ka pidev suituspilv ja käivitus nagu T-16. Kui see veel kogenenud rallitajaid segada ei lasknud, siis enne lõunat segas tugevalt süütepooli vahelduv töö. Õnneks tutvustele sai lõuna ajal sebitud uus pool ja sõit jätkus kuni eelviimase AKP kontrollpunktini, kus vaatasime juba, et oleme ajast ees. Kuid aega aitas jälle parajaks teha süütepooli vahelduvvool. Seega olime viimase AKP Toyota BJ40 nööri otsas. See oli päris huvitav kogemus, sest GAZ 51-l klaasipesureid ei ole. Seetõttu tuli vahepeal pimedas cruiseri tagatulesid jälgida ka pea aknast väljas. Lisaks suutsime päeva esimeses pooles ka korra teelt välja sõita kuid koht oli valitud ilma kraavideta  Smile .

Eriti huvitavad oli kitsad ja jäised lõigud peale lõunat, kus tundus et 51 hoiab päris hästi teed ning pigem kippusime teistelt eest ära kui jalus olime.

Ootame juba järgmist aastat.
Vasta
#54

Smile

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#55

Hr. Veskil täiesti point olemas. Isegi kunagi ühes "klubis" paar üritust organiseerinud kuid lõpuks peab ikka tõdema tüüpilist käitumismalli.
Kui pakud välja, et teeme siis kõik ühendkooris kisamas - väga äge tee ära, tuleme ja oleme. Kui asi tõsisemaks hakkab minema langevad pooled ära, kuna "nii lähevad veljed poriseks" ja "sellistel teedel ( väljaspool põhimaanteid ) ei saa ju sõita".
Kui reaalne ürituse aeg käes on langeb ära ka erinevatel "perekondlikel" põhjustel pool alles jäänud seltskonnast - kellel vanaema kass sünnitab või ämm pooldub jne jne. 

Kokkuvõtteks: palju kisa vähe villa...

PS. Talveralli on antud kontekstis sürrealistlik erand  Big Grin

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta
#56

(26-02-2015, 13:38 PM)Aspelund Kirjutas:  Smile
Asp

Just, naerunägu ongi õige valik! Me räägime suhtumisest ja suhtumist saab õppida näiteks Janekilt
Kõik muu on vaid raha ja fääntsi-olemine. Ja rahast rääkides, siis on see masin 4K euri, see masin 6K ja see eriti edev trandulett ainult 9,5K, mis nähaolevalt kõlbab lumes kasutada küll. Need on kõik suhteliselt olematud hinnad, ei midagi erilist vanatehnika kohta. Ka see on sigahea talvel rallitamsie auto, jõudu ona ja kepikasti pulk põrandal, mis see 20K siis ka ära pole
Aga sellelt tasemelt ja autost alates saan ma täiesti aru, et päris iga ilmaga rallitama ei lähe, rääkimata SS 1,5 Sedanist. Ja lõppu XK150, millega vast talvel poleks ilus sõita aga mis on absoluutselt tavaline regulaarsusrallide auto arenenud vanatehnikakultuuriga maailmas. Ja see on esimesed kaks lehte suvalisest Rootsi müügisaidist... Ja lõppu paneme siis selle ka: Eestis kõlbab sellisega aga sõitvaga aastaringselt sõita ja ka rallitada talvel SPORT-klassis!!! Ka Sergeilt saab suhtumist õppida! Ja see ei puuduta üldse konkreetset sõitu vaid üldist suhtumist vanatehnika liikumisse, propageerimisse, noorte suunamisse jne... 
Vasta
#57

Kiidan Talveralli korraldajaid. Minu vaatenurgast oli üritus ladus ja huvitav. Abikaasa ja 10-aastane poeg nautisid ka mõnusat päeva. Alati tekib tore võistlustuhin, aga isiklik ja sõidukist tulenev võimekus lubab olla vaid üks vahva keskmik. 

Minu arvates on Uunikute Talveralli ka osalevate sõidukite valiku poolest õigel teel. See ei saagi olla paraadsõit, kuid keskmine vanus ja üldine pilt läheneb sellele, mida ühelt poriselt talvepäevalt saabki oodata. Lihtsalt ei ole mingit mõtet lõhkuda aukudes ja kraavides ning hävitada pori ja soola sees haruldasi või hästi hoitud/kordatehtud masinaid. Igal üritusel on oma sihtgrupp ja stiil. 

Mina ei sildistaks vanatehnikaharrastajaid. On inimesi, kes tunnevad end koduselt ja on oodatud igale üritusele. Teised jälle on omad vaid vähestel üritustel. Tegemist on harrastusega ja iga inimese vaba valikuga. Kui suudaksime üksteise solvamist vältida ja suuremat austust üles näidata, oleks meil kõigil toredam. 

Toetan Priidu juttu propageerimise osas. Sarnast tolerantset liini on ajanud ka Tõnu Piibur, kes suhtub lugupidavalt igasse vanatehnikasõpra. Kõigile ei jätku Maybache, enamikule meist ei ole see ka jõukohane. Minu jaoks on tore ja hinnatud hobikaaslane ka see, kes tunneb asja teoreetiliselt või kogub lihtsalt kirjandust. Näiteks Rain Vaikla ei ole ilmselt paljudele nägupidi tuttav, kuid tema kirglik ja pühendunud töö Eesti Antiikautode Galerii loomisel ja elushoidmisel võib üles kaaluda terve garaazitäie vanasõidukite taastamise. Ja propageerib meie harrastust suurepärasel viisil. 

Laidan Priitu tema sõnakasutuse pärast. Teades teda ligi 20 aastat olen ikka palju kordi pead vangutanud ja olnud pettunud tema seisukohtades, aga lõpuks oleme ikkagi inimesed, kes teevad midagi südamega ja südamest. Mina olen tema ja nii mõnegi teise vanatehnikaharrastaja hirmsa suupruukimisega harjunud, kuid avalikus ruumis (kus kuulajaid-lugejaid sadu või tuhandeid ja enamus neist võõrad) võiks suuta oma keelt talitseda. See oleks pikas perspektiivis kasulikum kogu vanatehnikaliikumisele. 

20.-23.06.2015 toimuv IV Vanatehnika Suursõit tuleb kindlasti ka väga tore üritus, mis erineb oluliselt Uunikute Talverallist. Üks ei ole parem kui teine, omas kaalukategoorias on need mõlemad tegijad. 

Minu tagasihoidlikul masinal oli esiklaasil kiri LUSTISÕIT 10. See tähistab 10 aasta möödumist esimesest sellelaadsest üritusest. Idee otse siit foorumist http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=11525 ning osalejad samuti http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=11732 

Eelmisel aastal oli juba päris suur üritus http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=48106

10 aastat tähendab 50 kokkusaamist, mis on juba soliidne arv ja väike alge traditsioonile. 

Aitäh Priit ja kõik teised hobikaaslased. Oli tore vanatehnikaüritus. Kiidan heaks ja õhutan jätkama. 
Vasta
#58

Ekipaaz 117 ka tänab korraldajaid ja kaassõitjaid ülitoreda ürituse ning päeva eest. Sai teelt välja sõidetud ja peale seda ilmnesid väiksed probleemid piduritega, aga jõudsime õnnelikult lõpuni . Sai ka totaalselt ära eksitud, aga igaljuhul jäid kõik meie tiimist üritusega väga rahule. Järgmine aasta osaleks kindlasti uuesti, kui saab. Ilmselt auto ainult vähe huvitama otsima, kui vaz 21033

   
Vasta
#59

Indrek, pole see nii hirmus midagi... ja tead, see MÕJUB! Suures osas oleme me kõik Mehed ja üldjoontes on kõlab igasugune poliitkorrektne luuleline rääkimine nii: "määääää...". See on nagu räpp-muusika, mis ka mulle üldjoontes ei meeldi aga mis paneb sõnu KUULAMA ja nendest aru saama. Just eriti eestikeelne räpp ja viimane sigakõva kogemus oli just Talveralli rada üksinda kontrollides, kus avastasin, et Malloc ja SuurPapa olid mulle autosse jätnud mõned plaadid. Lükkasin siis esimesena sisse Cool-D "Tumeaine"... ja kuulasin seda päris valjusti kaks korda järjest! Ja see otse ning ilustamata, ka roppude sõnadega, kõlaritest näkku öeldav paneb mõtlema! Aga keegi ju ei arva, et nimekaim Priit Kolsar oleks kas Maakri tn rappija või üldse paha inimene??? Ta ongi Cool-D!
Ja nagu CD on väga avalik, on ka seesamune automoto ja võtke mind siis ka räpparina, kes lihtsalt lajatab välja selle, mida ta tunneb, teab või on kogenud! Mina olen lihtsalt PlyVal64.
Edit: kui juba Suur Papa jutuks tuli, siis tundes Teda natuke ja vanamehenässina natuke aru saamas ka selle muusika skeenest, siis on ka vanatehnikameestel üht-teist seal õppida: need kuuldavad nimed kohe mitte ei solvu "kuuldes minu nime". Nad võivad Papaga laval võistelda ja tõestada et on paremad sõnaseadjad aga ei lähe kallale Ukule. Kasutades Margus Pildi öeldut, mis mulle kohe hirmsasti meeldib: õrnapõrnalistel pole ei sellesse ega ka vanatehnikameeste ridadesse eriti asja! Teie jaoks on kudumisringid ja tikkimine.
Vasta
#60

Tere.
Nagu viimased 100.aastat oli ka see 2015a. Talveralli Supper Lux!
Ja ega seegi ei murjendanud,et truu RAFik mahlad lõpuks välja ja segi ajas.
Tänud rõõmsale ja abivalmis korraldus kommiteele ja kohtunikele.
Suured tänud Elva-Tartu rahvale kes stjuardessid pidusse toimetas ja kiitus Liinuskale ja Matile,kes meid oma "ideaal" aega ja "esikohta" ohtu pannes pukseerisid.
Noo ühest meeskonnast ainult ei saanud Ahulas aru...? 
Suured tänud ka Tapa ainukesele lahti olnud rehvi töökojale kiire ja tubli töö eest.
Tervitustega Aerofloti mees-naiskond nr.111.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne