Priidu nokitsemis nurgake
#61

Vot ksf dieselil väärt idee, näiteks ziguli kasti puhul annaks juba 2.käik soovitud pöörded välja, saaks kokku 20 käiku edasi+5tagasi, siit peaks olema küll võimalik omale sobiv käik välja valida ja tippkiirus tõuseks 2000 pöörde juures juba 30km/h, saab tühikäigul tiksuda ja ökotada. 
Korralikku turvapuuri või kabiini on vaja, turvavöö ja head pidurid peaksid ka olema. Pidurite osa on hetkel lahtine, esialgne plaan oli panna veovõlli j atagasilla vahele ketaspidur, kuid see poe talvel hea variant vist kui pole differ kinni keevitatud hakkab kergem ratas vastupidi läbi libisema? Kuidagi ei mahu see ketas senna velje ja käise vahele
Vasta
#62

Järjekordne loll idee Big Grin :
Ma pole küll asja lähedalt näinud, aga kui need tagasilla rattareduktorid oleks võimalik näiteks kruttida Ziguli tagasilla (1:4.3) külge, siis saaksid ülekandeks 1: 23.7 ja oma 0.8x kiirendava viienda käiguga, saaksid siis tiksuda 1500 pöördega 14km/h ja 3000 pöördega seega siis poole kiiremini, e. 28 km/h, mis on põllul juba küsitav kiirus väikese põka puhul. Sinu Gaz 51-he sild omab ju tegelikult mõttetut tugevuspotensiaali, ta on võimeline selle traktoriga hakkama saama ka ilma rattareduktoriteta ja jääks veel resurssi samapalju ülegi. Uaz-i tagasild näiteks on natuke aeglasem- 1:45, aga sild ise arvatavasti tükkimaad tugevam.
Vasta
#63

(24-05-2015, 22:15 PM)maisalup Kirjutas:  Vot ksf dieselil väärt idee, näiteks ziguli kasti puhul annaks juba 2.käik soovitud pöörded välja, saaks kokku 20 käiku edasi+5tagasi, siit peaks olema küll võimalik omale sobiv käik välja valida ja tippkiirus tõuseks 2000 pöörde juures juba 30km/h, saab tühikäigul tiksuda ja ökotada. 

Teise käigukasti paigaldamisel kiirendavaks reduktoriks on aga mõni "aga" ka.. Kägukasti vedav võll, mis siis jääks sul veetavaks võlliks, vajaks kindlasti ka tugilaagrit, mis teeks selle kombo koos kardaaniga ja kahe kasti vahelise kinnitusega väga palju pikemaks ja traktor hakkaks välja nägema nagu teehöövel Smile . Ma ei tea küll Ziguli kasti kohta, aga enamus vene kastidega on ka selline asi, et siduripoolsel vedaval võllil puudub simmer ja selle asemel on keere, mis õli tagasi kerib. Sul hakkaks see käigukastist siis õli välja kerima. Simmeri saaks muidugi panna ka paigaldatava tugilaagri otsa, aga ma ütlen, et kogu see töö on kõike muud kui meelakkumine Big Grin
Vasta
#64

(24-05-2015, 22:54 PM)maitus Kirjutas:  
(24-05-2015, 22:15 PM)maisalup Kirjutas:  Vot ksf dieselil väärt idee, näiteks ziguli kasti puhul annaks juba 2.käik soovitud pöörded välja, saaks kokku 20 käiku edasi+5tagasi, siit peaks olema küll võimalik omale sobiv käik välja valida ja tippkiirus tõuseks 2000 pöörde juures juba 30km/h, saab tühikäigul tiksuda ja ökotada. 

Teise käigukasti paigaldamisel kiirendavaks reduktoriks on aga mõni "aga" ka.. Kägukasti vedav võll, mis siis jääks sul veetavaks võlliks, vajaks kindlasti ka tugilaagrit, mis teeks selle kombo koos kardaaniga ja kahe kasti vahelise kinnitusega väga palju pikemaks ja traktor hakkaks välja nägema nagu teehöövel Smile . Ma ei tea küll Ziguli kasti kohta, aga enamus vene kastidega on ka selline asi, et siduripoolsel vedaval võllil puudub simmer ja selle asemel on keere, mis õli tagasi kerib. Sul hakkaks see käigukastist siis õli välja kerima.
Ziguli käigukastidel on kindlalt siduripoolse vedava võlli otsas simmerling.
Vasta
#65

(24-05-2015, 22:59 PM)Qunts Kirjutas:  Ziguli käigukastidel on kindlalt siduripoolse vedava võlli otsas simmerling.

Tänan, võtan teadmiseks Smile !
Vasta
#66

Paljudel tänapäevastel simmeritel on võlli pöörlemissuund peale märgitud, ka seda poleks paha kontrollida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#67

Ära nüüd võta seda asja niimoodi, et ma su projekti maha tahan teha, pigem vastupidi- üritan kaasa mõelda, aga ma näen veel ühte nõrka kohta. Reduktorite pikkuse pärast moodustub ratta telje ja raami vahel üsna suur jõuõlg ja ma kaldud arvama, et et kui sul silla kinnituseks jääb ainult see punkt, kus raam ja sild kokku saavad, siis ükskõik kui tugevelt see sild sul raami ka ei oleks, murrab see jõuõlg seal kindlasti midagi ära. Ehk peaks looma raduktori alumise osa ja raami vahele ettepoole midagi kolmnurga taolist. Kui sul rippsüsteemi kaudu raami külge veel korralik raskus vedada tuleb, siis on murdejõud ikka kohe väga suur. Ma ei usu, et mõni kammits või keevitus seal vastu peaks.

Mis võll sul sealt paremast reduktorist läbi tuleb, kui see on ratta võll ja ta seal rattaga kaasa pöörleb, siis saaksid ehk teha sealt jõuvõtuga mingi nurk-reduktoriga jõuvõtuvõlli, kasvõi teisaldatava. Töötavad ju hoburiistad ka ratta veoga. Vedavat haagist ja kreissaagi sa sellepealt just tööle ei pane, aga heina niidad ära küll ja kartulirootori ja mullafreesi saab ehk ka sedasi tööle Smile ...
Vasta
#68

(24-05-2015, 23:08 PM)Marko Kirjutas:  Paljudel tänapäevastel simmeritel on võlli pöörlemissuund peale märgitud, ka seda poleks paha kontrollida.

No ei saa aru? Kas simmerit ostes on peale mõõdu vaja ka veel pöörlemissuund kindlaks teha? Siis peaks olema ju kolme sorti simmereid- päripäeva, vastupäeva, mõlematpidi ja võib olla ka neljas ehk seisvavõlli simmer. No ei saa aru!
Vasta
#69

Täpselt nii ongi. Kui simmeril on tihendaval pinnal kaldsooned, määravad need pöörlemissuuna, mille korral simmer efektiivselt töötab. Kui sooni ei ole, on pöörlemissuund suvaline.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#70

Eile nägin ma eestimaad Big Grin
Käisin vaatasin traktorit mis ise ehitatud, oli t-25 mootori ja rs tagasillaga, sellel masinal oli raam kahest 50x50 mm vinklist kokku keevitatud ja seal oli raami kinnitus väiksem kui minul ja rs ülekanne polnud mitte otse all vaid taga. Nii peaks haakeriistadega hullemini murdma kui minu variandil ja tema masin kündis ning haris kõik kartuli maad. See nägemine rahustas mind minu raami osas maha, peab vastu vabalt. Üks latt tuleb veel silla alt läbi taga karbi külge, senna külge hakkab kinnituma tagumine ripp ja jvv. 
See võll ülekande küljes on jah pooltelje võll, kuid mul juba jvv asukoht enamvähem teada, kui valmis siis panen pilte.
Hetkel käsil projekt "vannituba" Pooled seinad juba plaaditud, pühapäevaks saab pesema, tüdinud juba ämma/äia juures saunaskäimisest. 
Peale seda katsuks jälle suts aega leida traktori juures tegemiseks ja kuidagi peab selle sierra ka õuele tooma ja ära rapima.
Juhul kui kellegil tarvis midagi sealt kere küljest siis on saadaval, sillad ja kapotialune, rooli systeem ning juhiistme jätan endale 
Ahjaa armatuur ka, et elutähtsad näidud ees oleksid
Vasta
#71

No siis mu kartused raami kinntuse suhtes sillale on loodetavasti asjatud Smile .
Vasta
#72

Elutähtsates asjades armatuuris me jõudsime siin ühes teises teemas peaaegu kompromissile, et kaks kuni kolm lampi on rohkem kui küll. Siis laadimine, õlisurve ja vbolla ka keemisandur.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#73

Vahepeal asi edenenud niipalju, et välja on uuritud, et mulle sobiks vana sampo rosenlew tagasild ja doonor on ka leitud. 
Tagasild oleks justkui tehtud kohe sampo tagasillaga koos pruukimiseks laius mõlemal peaaegu sama, erinevus mingi 5cm. 
Sampolt saab head kõrged rehvid 10-12 need saab heasti pehmeks lasta, et paremini vedrutaks Big Grin
Vasta
#74

No nii, sampo sild on kodus aga külge ennem ei lähe kui on välja mõeldud mis saab mootorist. Nimelt sierra mootor koos käigukastiga on liiga pikk, mõte oli hea aga teostus fekaal, traktor tuleks nagu tragster pika ninaga. Tuleb vist minna seda teed nagu ksf puravik läks, et otsida esiveolise mootor koos käigukasiga ja differ kinni keevitada. saab 50cm lühema masina
Vasta
#75

Kas sellist versiooni ka kaalusid, et istud ise mootori kõrval, mitte ees või taga?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#76

ei ole kaalunud, 1,5 meetrit pole just eriline laius, et mootor ja minu perse kõrvuti mahutada Big Grin
Vasta
#77

(08-06-2015, 13:02 PM)maisalup Kirjutas:  ei ole kaalunud, 1,5 meetrit pole just eriline laius, et mootor ja minu perse kõrvuti mahutada Big Grin

Aga tee nii nagu mul on tehtud, pane 53-e kast- see on lühike ja isub Fordile ilusti, natuke on vist vaja sidurikorvi auku hoonida, et see käigukasti küljes oleva survelaagri flantsi otsa istuks- saad kohe ka tsentrisse ja kastil vedava võlli ots ringi teha. Siduriketas ka muidugi. Volga kettast on lihtne ümber teha, nuut istub 53-le. Sul on suurem mootor kui mul ja ehk polegi vaja volga ketast ümber teha. Sidurikorvi kinnituseks teed käigukasti korpusesse sidurikorvi järgi uued keermestatud avad. Mul seal ju veel ka reduktor vahel ja pole ka liiga pikk. Sul pole seda reduktorit vaja, sest seda sul rataste küljes ülearugi, sul tuleks palju lühem Smile . 53e kastist saad ka Jvv-le väljavõtte- kaks kärbest ühe koobiga. Ehitada tuleb ju niikuinii....
Vasta
#78

(08-06-2015, 09:00 AM)maisalup Kirjutas:  otsida esiveolise mootor koos käigukasiga ja differ kinni keevitada. saab 50cm lühema masina

Olid ju ikka hädas, et liiga aeglane tuleb. Sellise variandiga tuleb tõeliselt aeglane ju- ülekanne tuleb ju läbi, vedava silla ülekande/aeglustava reduktori
Vasta
#79

sellele ma ei mõtelnudki, et differ ka aeglustab, siis saab minna tigudega võidu venima
Vasta
#80

Kui fekaal mõte on sierra käigukast otse tagasilla külge ühendada, vahele tuleb ainult leevendi muhv ja piduriketas? Mingit kardaani vahele ei tule, siis mängib pikkusega nibin-nabin välja
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne