Vajan abi muruniiduki remondil
#21

stigal oli vist alpina mootor tema enda nime all, alpina pidi aga olema mingi hiinas järgi tehtud koopia... Selline jutt kuskilt kõrva jäänud, ja ei olevat üldse hea mootor.
Vasta
#22

(22-05-2015, 19:50 PM)maisalup Kirjutas:  stigal oli vist alpina mootor tema enda nime all, alpina pidi aga olema mingi hiinas järgi tehtud koopia... Selline jutt kuskilt kõrva jäänud, ja ei olevat üldse hea mootor.
Päritolu koha pealt peab vist kamraad maisalupiga nõustuma. Mootori hiina-maisus hakkas silma juba õlivarda väljatõmbamisel. Sellist plastijunni soliidne firma õlivardana ei kasuta. Ostsin nimelt selle Stiga ära. Eks hiljem näeb kas otsus oli hea või halb. Korpus paistis igatahes usaldusväärne ja masin üsna hästi tasakaalus. Minu nelja ja poolene poeg(noorem) lasi selle 6,5 hepase niidukiga ringi nagu sahin. Hääl on mahedam kui B&S-il ja jõudu kõvasti. Proovisin söötis peenra peal, mille proua soovis likvideerida ja kus kasvas poolde põlve dzungel. Lasin julmalt risti üle ja läks nagu tank läbi, ei võtnud köhatamagi. Vanal niidukil oleks hinge kinni võtnud ja tera lahti löönud. Ülejäänud õhtu oleks kulunud remondi ja "oskussõnade" peale. OK, dzungel on siiski trimmeri teema ja harilikult ma niidukit niiviisi ekstreemsustega ei piina. Saab näha, kui mootor peaks alt vedama, otsib mõne kasutatud B&S peale. Nagu ma aru saan, siis neid kaasfoorumlastel ikka vedeleb kuurinurgas. Vähemalt on hea platvorm olemas, mille peale ehitada. Galvaniseeritud teras ja plastist kivikaitsed. Esialgu on ka garantii, saab jalgu trampima minna, kui esimese suvega ära peaks väsima. 
Tänud kõigile kaasaelajatele ja nõuandjatele!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#23

(22-05-2015, 16:47 PM)kolentin Kirjutas:  Mis, muruniidukil käigud? 
   
No astmetega käigukasti ei ole jah, pigem midagi variaatori taolist. Täpselt ei tea, pole õnneks veel lahkama pidanud.
Olen nüüd paar tõsist niitmist teinud ja masinaga rahul. Ainus miinus on et - kuradi raske! 40 kg kui silti uskuda. Muidu ei saa arugi, aga kui põõsaste vahel käsitsi kiiresti edasi-tagasi püüad teha nagu vanaga, siis annab tunda. Samuti ei taha oma niigi viletsat selga tema tõstmisega vaevata. Tuli niidukile teine ööbimiskoht leida, kuhu omadel ratastel sisse veereb.
Muidu aga elu nagu lill! 6,5-hepane mootor on vaikne ja üllatavalt ökonoomne. Võtab vist vähem isegi kui vana niiduki 4-hepane uuest peast. Eks ta 99% ajast tiksub ka tühjalt. Mehist häält teeb ainult siis kui põlvekõrguse heina sisse lükkad. Seda tuleb aga väga harva ette. Vedu toimib OK, nii et lapsedki saavad tema taga tatsamisega hakkama.
Enne räägiti mulle, et mitmesüsteemne niiduk ei kõlba kuhugi, multšer ei multši ja koguja ei võta sisse vaid pudistab kõik maha, tagaväljavise teeb jalad põlvini roheliseks jne. Ei tea mis odavate käkkide või vale kasutamise tagajärjel need legendid on tekkinud, aga Stiga teeb minu arust kõike briljantselt. Koguja jookseb laeni täis, enne kui pudistama hakkab ja mahub sinna terve käsikäru täis sodi. Multšimisrežiimiga üle käies ei saa arugi, kuhu rohi kadus. Tagaväljavise poetab sodi delikaatselt laia lindina maha.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#24

Stiga on hea valik. Naaber vahest niidab enda 1980 aasta väljalaskega ja töötab endiselt. Krooniaja alguses oli vist Rootsist või kuskilt sealtkandist toodud.

Endal käivad neelud juba akuka järgi, kuna krunt eriti suur pole ja bensuka aastatega üha kasvav plärin hakkab ära tüütama.
Leidsin ka mingi uuema testi, küll välismaise, aga sain kinnitust liikuda handymanni poole bosch rotakit 299€ eest ostma(nn. norm hind 539€). Lähen vaatan kas veel on neid järgi ja mida ta reaalselt endast kujutab.
Vasta
#25

millest johtub aastatega kasvav plärin?
sumps läeb auklikuks või kõrvakuulmine paremaks?

mudu test täitsa kena. 90 detsi ja belli kõlab särtsuka kohta justkui pisut paljuvõitu olevat.
aga eks ta vist ikke sutsuke bensukast vaiksem ole.
Vasta
#26

eks ikka vanadusest ole see tingitud - 8 aastat on teine toimetanud ja eks igasugu asju ole toimunud, osalt läheks sinna väärkasutuse teema alla see jutt. uuest peast oli tegu väga vaikse riistapuuga(isegi imestasin, noname värk, maksis vist 2200 eeki, isegi marki ei mäleta peast), aga kuskil aasta pärast läks iseenesest lõhkuma(pöörded tõusid vist keskmise jamaha tasemele)  ja kuna ämm oli roolis, siis jah....aga peale nn.garantiiremonti jäigi selliseks veidi kõvahäälsemaks ekseplariks. kui uut mootorit soovisin, siis vaadati mind ikka väga imelikult ja ei viitsinud hakata midagi võimlema seal kah. olen juba kord selline närviline.

aga bosch-i ostsin ikka ära. kahjuks oli seal mingi selline lugu, et need 43-sed saadaval ainult jurjevis. pimeost seega, pildi peal on muidugi ilus vaadata, eks siis näeb, kui asja järgmisel nädalal kätte saab. suur müra tuleb vist sellest, et akukatel aetud  pöörded üpris kõrgeks, aga kirjade järgi siis jah uuel 91dB versus 114+dB olemasoleval müristil. no vaatame.
Vasta
#27

(05-06-2015, 17:43 PM)alfredo Kirjutas:  kirjade järgi siis jah uuel 91dB versus 114+dB olemasoleval müristil. 
Kas tõesti nii palju? Stigale on peale kirjutatud 98dB... sedagi vist täispööretel. Tühikäigul saab kõrval juttu ajada.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#28

Mul see 130cc uus hiinlane on väga maheda ja vaikse häälega, kuid tera undab kuna keevitasin lisa juurde, et saaks ristikut niita, jäi ka senna 95db kanti, tuttava 10aastat vanal husq peal kirjas 91db.
Omal ilma lisadeta mätsis ristiku lakke ja kui ükskord alla kukkus siis müdistas korralikult kuid välja ei tulnud, nüüd peale lisasid kisub paremini maast üles ja viskab palju paremini suunajast välja, nagu silokombain Big Grin 
Keevitasin umbes 2x6cm raua jupi püsti 45kraadi ja risti suunas 45kraadi, nüüd kui laest alla kukub siis virutab tera selle suunajast välja mitte ei hakka seda uuesti purustama. Peale keevitust kontrollisin tera tasakaalu ja mingit värinat ei lisandunud.
Vasta
#29

(05-06-2015, 09:28 AM)diesel Kirjutas:  millest johtub aastatega kasvav plärin?
sumps läeb auklikuks või kõrvakuulmine paremaks?

mudu test täitsa kena. 90 detsi ja belli kõlab särtsuka kohta justkui pisut paljuvõitu olevat.
aga eks ta vist ikke sutsuke bensukast vaiksem ole.

Eks need summutid põlevad/roostetavad katki ära pikapeale. 

B&S mootorite puhul kuskilt jäi meelde nagu ümmargune topsik ja piklik on omavahel vahetatavad. Piklik on suurem ning vaiksem. 
http://www.hortulus.ee/index.php?product_id=2173&group_id=159&page=120&action=show_product_details


Üldiselt on summuti koht kus enamus tootjaid hoiab kokku ja asendades paremaga saab hääle täitsa viisakaks. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#30

(05-06-2015, 19:04 PM)maisalup Kirjutas:  Mul see 130cc uus hiinlane on väga maheda ja vaikse häälega, kuid tera undab kuna keevitasin lisa juurde, et saaks ristikut niita, jäi ka senna 95db kanti, tuttava 10aastat vanal husq peal kirjas 91db.

 Ma ei tahaks nüüd kiuslik olla, aga uudishimu on küll suur. Cool
Et kuidas ja millega see "95dB"? ära mõõdetud sai?
Vasta
#31

(05-06-2015, 19:04 PM)maisalup Kirjutas:  Keevitasin umbes 2x6cm raua jupi püsti 45kraadi ja risti suunas 45kraadi, nüüd kui laest alla kukub siis virutab tera selle suunajast välja mitte ei hakka seda uuesti purustama. 
Sellest ratsist vaataks lausa pilti kui herra pahaks ei pane.  Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#32

(05-06-2015, 18:44 PM)Basilio Kirjutas:  
(05-06-2015, 17:43 PM)alfredo Kirjutas:  kirjade järgi siis jah uuel 91dB versus 114+dB olemasoleval müristil. 
Kas tõesti nii palju? Stigale on peale kirjutatud 98dB... sedagi vist täispööretel. Tühikäigul saab kõrval juttu ajada.

see 114+ on jah väike kirjanduslik liialdus Rolleyes
vaatasin järgi, klepsu peal on ilusti kirjas 96dB ja see võis aegade alguses niimoodi ollagi, kui asi veel tehase seades töötas.
Vasta
#33

96 on tootja poolt lubatu mina pole miskit mõõtnud minu arust plärisevad enamvähem ühtmoodi nad kõik, osad on lihtsalt teravama plärinaga ja teised kuidagi mahemad, kõrv kuulab paremini. Kui aega saan teen klõpsu ja katsun siia üles saada, see leht pirtsutab igasugu suuruste ja formaatide pärast
Vasta
#34

Väike OT müra ehk detsibellide suhtes. Need kleepsud mis muruniidukitel peal on pole alati kõige usutavamad. Olen kunagi sattunud juhuslikult ALKO lattu kus oli mingi partii muruniidukeid ümberpakkimisel kuna mootorid olid ilma kleepsudeta. Seal varustati need mootorid kõik uhkete siltidega, kuid mis pani imestama oli see, et kirjad olid erinevad. Kleebiti peale mis kätte juhtus. Detsibellide näidud olid väga erinevad, kuigi mootorid olid kõik ühesugused.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#35

(06-06-2015, 06:46 AM)maisalup Kirjutas:  see leht pirtsutab igasugu suuruste ja formaatide pärast
Mina teen pildid alati IrfanView-ga väiksemaks. Tapeedi suurust pilti poleks mõtetki üles suruda, siis peaksid kõik seda nagu läbi lukuaugu uurima.  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#36

Kui juba niidukitest jutt.....

Nimelt uue niiduki otsingul jäänd silme ette pidevalt tsehhide firma nimega Hecht. Pole varem selle firmaga kokkupuuteid olnud, kellelgi kogemusi, teadmisi? Kelle mootorit nad kasutavad, ei loe kuskilt välja, enda toodang?

Konkreetselt see mudel hetkel sihikul, vägagi ok hinnaga saaks kätte:

http://www.hecht.cz/product-catalogue/ga...ml?lang=en

TÄNUD ETTE!

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#37

seda hechti on siit foorumist juba mitu korda läbi käinud.
samasugune müüja kaubamärk nigu hetkel moodne clint või misasi ta oligi.
puhas ja aus hiina kaup.
mul juhuslikult üks selle nimega riistapuu majapidamises leidub.
toimib üsna viisakalt.
Vasta
#38

Kuskilt jäi silma koplekt lumepuhur,hari,sahake ja vist oli veel midagi,aga nendega kontakt ebaõnnestus ja siis sulas lumi ka ära Big Grin .Mis riist sul on?
Vasta
#39

Läks kuidagi hästi mul selle kauba kättesaamisega ja laupäeva lõuna paiku oli asi kokku pandud ning esimesed mururistsed saanud. Mida siis esmamulje pealt arvata?
Tundus alguses kahtlaselt kerge ja plastine, aga see-eest on väga hea puude-põõsaste vahel manööverdada. Niita on kordades kergem, kui vanaga, kaaluvahe kindlasti kahe-kolmekordne. Väiksem ja lühem on ka aga see polegi nii halb, kui katsetades selgeks sai. Aku kestis täislaetult nii 35-40 minutit koos lühikeste pausidega koguja tühjendamiseks. Selge on see, et rohkem akusid ei teeks üldse paha. Või suurema mahutavusega näiteks. Laadimisaeg on kirjade järgi 140 minutit, mis on natuke palju tänapäevases kiires maailmas. Tegin juba hiinasse oma akuspetsialistile vastavasisulise järelepärimise ja kes teab, ehk meisterdavadki katseks näiteks 6Ah aku valmis(originaal on 4Ah). Nii et tarvis oleks miinimum kaks tavalist, veel parem kui kolm akut ja siis saaksime oma platsid kord nädalas hõlpsasti üle käia. Proua oli muidugi väga sillas uue mänguasja üle, pidi ikka kordades mõnusam olema, kui vanaga punnitades ja bensuvingu sissehingates.
Vasta
#40

(07-06-2015, 08:54 AM)alfredo Kirjutas:  Läks kuidagi hästi mul selle kauba kättesaamisega ja laupäeva lõuna paiku oli asi kokku pandud ning esimesed mururistsed saanud. Mida siis esmamulje pealt arvata?
Tundus alguses kahtlaselt kerge ja plastine, aga see-eest on väga hea puude-põõsaste vahel manööverdada. Niita on kordades kergem, kui vanaga, kaaluvahe kindlasti kahe-kolmekordne. Väiksem ja lühem on ka aga see polegi nii halb, kui katsetades selgeks sai. Aku kestis täislaetult nii 35-40 minutit koos lühikeste pausidega koguja tühjendamiseks. Selge on see, et rohkem akusid ei teeks üldse paha. Või suurema mahutavusega näiteks. Laadimisaeg on kirjade järgi 140 minutit, mis on natuke palju tänapäevases kiires maailmas. Tegin juba hiinasse oma akuspetsialistile vastavasisulise järelepärimise ja kes teab, ehk meisterdavadki katseks näiteks 6Ah aku valmis(originaal on 4Ah). Nii et tarvis oleks miinimum kaks tavalist, veel parem kui kolm akut ja siis saaksime oma platsid kord nädalas hõlpsasti üle käia. Proua oli muidugi väga sillas uue mänguasja üle, pidi ikka kordades mõnusam olema, kui vanaga punnitades ja bensuvingu sissehingates.

Huvitav kuidas siis bosch ei saa hakkama kiirlaadija tootmisega? Mul makita akutrellil 2x 4,0ah 18v ja aku laeb 22minutiga täis, parasjagu kui kiireima käiguga 100mm kruve lasta, siis suudab teise sama ajaga täis laadida.
 Murukal võiks sama kiire laadimine olla, siis oleks väga pro niiduk. Kui akusid saad juurde, siis võiks üks laadija ka lisaks olla, saab järjest laadida ja niita..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne