MF 70 motoplokile muu süüde või muu mootor
#41

Eks tehnilised probleemid ongi selleks, et neid lahendada nagu ütleb vanasõna.

Lappasin omal telefoni läbi ja leidsin paar pilti ka MF70 ristamisest EX21-ga . 

Konkreetne MF oli täiesti komplektne aga seisnud 15-20a kuuri all. 

Kogu materjali kulu: 1X EX21 mootor , 1X vahetüki komplekt Lätlaste käest ja hunnik polte/seibe. Abimaterjalina võiks välja tuua, et ühele juhtkangile(JVV äkki?) oli tarvis teha hoidja. Orginaalis oli see üldse mootori küljes.  

-----------

Nagu sa pildi pealt näed siis on metallplaadid aukudega selleks kaasas, et juhtsangade kinnitust laiemaks ja kõrgemale tõmmata. Orginaal mootor on püstise silindriga ja kitsam. 

Peale plaadi kasutamist jäi summutaja välimise pleki ja sanga vahele 3-4 cmi . EX17 on väntvõlli tsentrist kuni summuti otsani 1cm veel kitsam. 

Olen näinud ka lahendust kust siis sang lõigatakse lahti ja keevitatakse ümber. 

Ja kuna juhtsang asukoht muutub veidi siis käiguvahetuse hoob ei hakka enam päris hästi jooksma. Kui painutamise&proovimise ei viitsi mässata siis uus valmis meisterdada. 

Muu osa sobis ilusti. Vahemuhv , mis läheb mootori väntvõlli peale tuleb sidurikorviga kinni keevitada ja siis lihtsalt otsa lükata. Kiil on samas mõõdus. Vahetükk ise on ainult poltide kinnikeeramine. 

Hea oleks mootorile alla mingi põhjakaitse plaat panna, muidu võib käest kukkudes viga saada. 

Gaasitrossina kasutasin orginaali, ainult otsa vist tegin ümber. 


Kündmist päris ei proovinud aga tundus, et 7HP käis igast asendist jõuga rataste haardumisest üle. Usun, et 6HP mootor on ka täitsa piisav.

Kaalujaotus jäi ka tühjalt umbes 50:50 . 

------------------

Mul on arvutis 3D(Solid Edge) kujul tehtud joonised vahetükist ja muhvist kui ei taha Lätlastele raha viia. 

Kohapeal meil on EX17 olemas terve ports ning EX21 valdkonnas jõudis keegi ette juba. Saame nädalaga tellida.

Hinna poliitika on selline, et foorumlastele -10% leti hinnast. Eks sa pead rehkendama kas see jääb sinul terve mõistuse piiridesse või mitte Smile

Letihinnad:

Õlianduritega mudelid

EX17 (6HP) 419+KM
EX21 (7HP) 472+KM 


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#42

Mul pakkuda mf-70 orig. mootor ,matsupill,hunnik osasid kaasa,TÄISKOMPLEKTNE,
tervitades AigAR,5141145
Vasta
#43

Kui see pole just neljataktiline, siis tänan, ei. Seda mootorilaadset toodet mul vaja pole. Toungue Aga kellegi teisel võib olla.

Tänan väikemootorispetsi kogemusi jagamast. Kuna Sul on mõõdud-joonised olemas, siis ma ei näe mitte mingit põhjust, miks peaks raha viima lätlastele, tulgu sealne töö pealegi viieka võrra odavamalt kätte. Teil endal ei ole tekkinud suhteid mõne pädeva metallikojaga, kes kliendi soovil asjad virtuaalist reaali viiks?

Arvestade, et töö juures olen tarbinud 5,5 hj Honda mootoriga isendit, siis on 6 hj enam, kui piisav.

See kaldsilindriga mootorite laius on peamine häda.

Vaatasin natuke ringi ja üldise silmaringi laiendamiseks küsin Kohleri diislite kohta. On need usaldusväärsed pajad? Eks talvine käivitamine on neil kõigil kahtlane, aga plusskraadidel peaksid ometi elu sisse võtma. Rolleyes

Need tunduvad olema üsna kitsa silindriga. Palju näiteks see letis maksab:
http://www.kohlerengines.com/onlinecatal...mber=KD350
Vasta
#44

Põhimõtteliselt saan sind ainult joonistega aidata ning anda ühe metallitöökoja kontakti(Sakus asub) kus oleme lasknud üht-teist teha. Kardan, et suurt rahalist võitu ei tule kui teenusena tellid 1X tüki . Ise nokitsemiseks oleks paras kui endal tööpingid olemas. 


Üritan nädalavahetuse jooksul Solid Edge uuesti installida arvutisse ja siis saan joonised ka siia foorumisse ülesse panna. Võib olla leiab siit mõn
e rauanäpu . 

----------

Natukene tagatausta. Kohler(Ameerika) ostis Lombardini(Itaalia) ära ja tegemist on 15LD350 Lombardini diiselmootoriga. Tehniliselt sama aga uute kleepsudega. Tootmine on Euroopas mitmes erinevas kohas. Itaalias asuvat tehast olen külastanud. 
Aga Lombardini laovarud on nii kõvad veel , et ma pole suutnud Eestis näha isegi uute seadmete peal just Kohleri kirjadega mootorit. 

Mootor(15LD) seeria on iseenesest korralik ja levinud tööstusmootor. Kodukasutaja seadmete peal on harva(hind), üldiselt ehitusmasinad ja generaatorid. 

Paar erinevust on peamise konkurendiga Hatz. Mõnel seadmetel saab lausa valida kas Hatz või Lombardini vastavalt soovile.

LD15 seerial on hülss valatud ploki sisse ja suurema remondi korral peab terve plokiga viima hoonimisse/silindri puurimisele . Hatzil on hülls eraldi vahetatav ning hülss+kolb+rõngad üpris soodsa komplektina. 

Kui Hatz 1B seerial tuleb kõrgsurve pump lahtisel kujul ja iga viimase seibi peab eraldi ise kokku laduma siis 15LD on ksp ühes tükis ning lihtsamini vahetatav. 

Muus osas mõlemad täis alumiiniumist ja õhkjahutusega hea kvaliteediga mootorid, mida kannatab kapitaal remontida kuna remontmõõdud saadaval. Kui sul on vana mootor komplektne ning vahetad kolvigrupi , saaled , tihendid , klapid , hooldustarvikud 400-600+KM on varuosad. Kütusesüsteem kestab kui normaalne küte ja korralik filter(mitte tanklas müüdav 3 eurone plastmass sõel) . 

Ma peast pakun , et 15LD350 hind jääb kuskile 1450-1700+ KM juurde olenevalt kas käsistarteri või elektriga ning varustusastmest. 
15LD440 on põhiline Eestis müüdav mudel.

Talvel käivitamine pole nendel veel probleemiks olnud. Käsistarteriga jääd tõesti hätta kuna inimene ei suuda füüsiliselt tõmmata -15 kraadiga korralikult. Mootor teeb ainult 2 töötakti ennem kui nöör otsa saab! -10C kulub 2-3 korda sikutamist , olen ise proovinud. 

Elektri starteriga mudelitel enamustel puudub isegi eelsoojendus element(asub õhupuhasti korpuses ) aga pole keegi kurtnud, et käima ei saa. Otsesissepritse mootorid ja enamasti on nad varustatud 40-60AH akuga millel jääb vurtsu ülegi. Keskmisel 2L diisel sõiduautol on ainult 85-100Ah aku+hunnik ekstra elektri tarbijaid. Need mootorid ainult 0,350L . 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#45

segan veidi vahele.
minu pisemal kollasel on lombardini 3ld510.
maksis mõned aastad tagasi uuena neli tuhat.
ja mitte praegust raha vaid ikka kroonidest jutt.
tea palju tänapäe taolise hind olla võiks?
seda aetakse juba vändaga käima, nöör vist natsa lahjaks jääb.
ja peab mainima, et seuke viis kraadi miinust kipub üsna viimane piir olema.
Vasta
#46

(13-06-2015, 21:54 PM)diesel Kirjutas:  segan veidi vahele.
minu pisemal kollasel on lombardini 3ld510.
maksis mõned aastad tagasi uuena neli tuhat.
ja mitte praegust raha vaid ikka kroonidest jutt.
tea palju tänapäe taolise hind olla võiks?
seda aetakse juba vändaga käima, nöör vist natsa lahjaks jääb.
ja peab mainima, et seuke viis kraadi miinust kipub üsna viimane piir olema.

Arvan, et turuväärtus sama nagu T-25 mootoril. Mõnes mõttes hea tükk iseehitajale kuid kuna tegemist vana mudeliga siis ärivaldkonnas nõudlust pole. 100-400 eurot kui ainult ostja leida. 

Kui sul mootor muidu heas korras aga talvel kehva käivitada siis pane 0w - 5w õli sisse. Mõjutab oluliselt . Lisaks väikse sorts WD40 silindrisse ka aitab kaasa. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#47

saja praeguse rahaga ostaks neid hoopis juurde.
talvel sõidan suurema kollasega väiksem ongi suvise aja riistapuu.
samas ilmselt saaks oluliselt paremini käima ka siis kui fööniga veidi ribide vahele sooja puhuda.

kuna seuke kone tükkis oma umbes 60 kilose massiga ilmselt mf-ile ei passi sugugi, siis on ikka väga teemaväline, a kui juba jutuks läks, siis küsiks veel, et konel on otsas reduktor. tõmmab koledasti pöörded alla, ilmselt segumasina varumootor olnud. kas on infi, et kui reduktori maha kruvin, siis vist peaks väljundvõll teisipidi käima?
Vasta
#48

(13-06-2015, 22:31 PM)diesel Kirjutas:  saja praeguse rahaga ostaks neid hoopis juurde.
talvel sõidan suurema kollasega väiksem ongi suvise aja riistapuu.
samas ilmselt saaks oluliselt paremini käima ka siis kui fööniga veidi ribide vahele sooja puhuda.

kuna seuke kone tükkis oma umbes 60 kilose massiga ilmselt mf-ile ei passi sugugi, siis on ikka väga teemaväline, a kui juba jutuks läks, siis küsiks veel, et konel on otsas reduktor. tõmmab koledasti pöörded alla, ilmselt segumasina varumootor olnud. kas on infi, et kui reduktori maha kruvin, siis vist peaks väljundvõll teisipidi käima?

Eks vanad asjad ongi ühe silmis kuld ja teise silmis muld. 

Kuigi mul seisab üks segumasina reduktor siis ma täpselt enam ei mäleta kuidas tal käigud olid. Et kas N-1-2-3 või R-N-1-2-3 . Mootor käib sellel hooratta poolt vaadatuna päripäeva minu teada nagu nad kõik. Aga minul oli see 2 silindrilise Lombardini otsas , seega võib sinul teine kast üldse olla. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#49

(13-06-2015, 21:11 PM)Gravity Kirjutas:  ...
Ma peast pakun , et 15LD350 hind jääb kuskile 1450-1700+ KM juurde olenevalt kas käsistarteri või elektriga ning varustusastmest. 
15LD440 on põhiline Eestis müüdav mudel.
....

Njah, hinda on Rolleyes . Ning märkus tummise eluskaalu suhtes on omal kohal: 33 kilone pomm sohvripool rattaid pole üldse hea mõte... Ehk peab jääma ikkagi bensumootori juurde. Hinna ja kaaluvahe kolmekordne. Big Grin

On Sul ehk riiulis mõni kuuehobuseline mõõtmiseks ja mõtisklemiseks?

Kui olen nii lahke ja lähetad joonised näiteks vosat@hot.ee peale, saan selle materjalivalamist ühe metallivõluriga arutada.
Vasta
#50

(14-06-2015, 07:51 AM)v6sa Kirjutas:  
(13-06-2015, 21:11 PM)Gravity Kirjutas:  ...
Ma peast pakun , et 15LD350 hind jääb kuskile 1450-1700+ KM juurde olenevalt kas käsistarteri või elektriga ning varustusastmest. 
15LD440 on põhiline Eestis müüdav mudel.
....

Njah, hinda on Rolleyes . Ning märkus tummise eluskaalu suhtes on omal kohal: 33 kilone pomm sohvripool rattaid pole üldse hea mõte... Ehk peab jääma ikkagi bensumootori juurde. Hinna ja kaaluvahe kolmekordne. Big Grin

On Sul ehk riiulis mõni kuuehobuseline mõõtmiseks ja mõtisklemiseks?

Kui olen nii lahke ja lähetad joonised näiteks vosat@hot.ee peale, saan selle materjalivalamist ühe metallivõluriga arutada.

Kahjuks jääb joonis homse peale sest mingil X põhjusel uuesti installitud Solid Edge annab errorit kui üritan avada. Eelvaate näen küll ära. 

 Võib olla Windowsi vahetus ei mõjunud hästi. 

6HP on meil laos olemas täitsa .

Vähemalt tööarvutis on ka failid olemas. 

Lohutusauhinnaks saan ainult muhvi joonise panna , mille olin tol ajal juba pildiformaati ümber teinud. Sisemise ava mõõt on seal märkimata kuna vastavalt väntvõllile ning kiil samamoodi. 

Flantsis ringjooneliselt olevaid keermestatud auke ei lähe samamoodi tarvis - muhv tuleb siduri korvi külge keevitada. Lätlased arvasid, et võiks poltidega panna kuid selleks peab ikka väga hea puur olema, et karastatud sidurikorvi puurida. 


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#51

Ega mul kiiret ole, homme alles peab niitma Big Grin 

Mis selle kuuejõulise Subaru võlli diameeter ja kiilusoone mõõdud on? Ma eeldan, et kiiluna pruugitakse mõnda standardmõõtu...

Eks astun lähipäevil riiuli juurest tollipulgaga läbi. Cool

Rohkem muretsen mootori enda kinnitusäärikute tegemise pärast: need peavad olema täpselt tsentris.
Vasta
#52

Millised võiksid olla alternatiivid Subaru mootoritele? Kuidas on lood lätlaste poes pakutavate Holzinger mootoritel, kas tasub üldse sinna suunas vaadata? Kuna aparaat saaks üsna vähe koormust hooaja vältel, kui on mõnes kohas siiski asendamatu, vaataks odavamate alternatiivide suunas.
Vasta
#53

(15-06-2015, 08:53 AM)v6sa Kirjutas:  Ega mul kiiret ole, homme alles peab niitma Big Grin 

Mis selle kuuejõulise Subaru võlli diameeter ja kiilusoone mõõdud on? Ma eeldan, et kiiluna pruugitakse mõnda standardmõõtu...

Eks astun lähipäevil riiuli juurest tollipulgaga läbi. Cool

Rohkem muretsen mootori enda kinnitusäärikute tegemise pärast: need peavad olema täpselt tsentris.



Väntvõlli tüüp on vaba valik aga kõige mõistlikum on kas 3/4(19,05mm) tolli sirge võll või 20mm sirge võll. Esimese kiilu mõõt on 4,7x4,7mm ning teisel 5x5mm  .  Kiilu saab mootoriga kaasa.

Võib olla on sul veel mõni seade ja siis oleks hea kui ideeliselt ühe mõõdu peal oleks kõik. 

Mootori küljekaane külge kinnituv vahetükk läheb tsentrisse soone järgi. Poldid pole nii täpsed. 


---------

Nii nüüd panin joonise kaasa.  Viimane kord kui Solid Edge kasutasin oli pool aastat tagasi , ennem seda oli ka pikk paus. Kooliajal tuli jube ilusti välja. 

Loodan, et kõik mõõdud on vähemalt olemas. Mingil X põhjusel programm ei tunnista osasid avasid ringina vaid 2 pooliku kaarena(mis ongi ring tegelikult) siis lubab ta mõõtu panna ainult raadiusega, mitte läbimõõduga. 

SE 3D faili pole võimalik foorumisse panna kuna ei tunnista seda failitüüpi . 

Mõõdud on võetud Läti tüki pealt , kohati on veidi suured tolerantsid . Vahetükk oleks nagu tehtud 3 osast . Kumbki flants ning keskmine toru ja siis kinnikeevitatud ja siledamaks treitud. 

Küsige juurde igasuguseid täpsustavaid asju. 


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
.pdf vahetykk12.pdf Suurus: 29.24 KB  Tõmbamised: 431

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#54

Võsa tungival soovil panen ka EX17 strateegiliste mõõtude joonise ülesse. http://www.subarupower.com/wp-content/up...-curve.pdf

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#55

Tänan. Eriti meeldib mulle väändemomendi kõver Cool See mootor jaksab väänata.

Käisin eile nii Kipori kui Subaru mootoreid käppimas. Subaru tundus näpu vahel väiksem, kuid tummisem. Paraku kallim ka. Aga müüja asisem Big Grin 
Kõike umbes kaks korda. Rolleyes

Kipor mootori mõõte oleks ka vaja. On kellelegi ette jäänud?
Vasta
#56

Kunagi ostsin sellise lihtsa aretuse,toimis küll.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta
#57

Kuna mulle diisel meeldib siis ehitasin ümber diisliks.Seda meest tahaks näha,kes selle MF-iga paagitäie (u.5L) järjest tööd jõuab teha.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                   
Vasta
#58

(12-06-2015, 23:42 PM)aigark Kirjutas:  Mul pakkuda mf-70 orig. mootor,kap.remonditud,kõik uued laagrid,tihendid,uus kolb+rõngad,uueväärne silinder,matsupill,hunnik osasid kaasa,TÄISKOMPLEKTNE,
tervitades AigAR,5141145


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#59

(18-06-2015, 19:00 PM)aigark Kirjutas:  Kuna mulle diisel meeldib siis ehitasin ümber diisliks.Seda meest tahaks näha,kes selle MF-iga paagitäie (u.5L) järjest tööd jõuab teha.

Mis mootorit pruukisid? Mis selle kaal on? Riistu üles kaaluma ei kipu?
Vasta
#60

(18-06-2015, 22:04 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-06-2015, 19:00 PM)aigark Kirjutas:  Kuna mulle diisel meeldib siis ehitasin ümber diisliks.Seda meest tahaks näha,kes selle MF-iga paagitäie (u.5L) järjest tööd jõuab teha.

Mis mootorit pruukisid? Mis selle kaal on? Riistu üles kaaluma ei kipu?

Yanmar-i diisel,siiani pole täheldanud,et riistu üles kaaluks.Laiemaks tuli teha sarved,kui ka telje vahe,muidu ei mahu mootor ära.Vahetükk sai ümberehituse käigus tehtud võimalikult lühike(päris palju vaeva läks selle nimel)
Lisan sarnase apastraadi lingi:https://www.youtube.com/watch?v=qbFw7sWLVOI
Pildi mootori pirkast katsun lisada lähipäevil,täpset kaalu ei tea,mootor pärit vibraplaadilt ja originaal aga neid liigub ka koopiaid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne