Mai.2013a.avatakse Tallinna Automuuseum.
#21

Üllas ettevõtmine!Smile
Vasta
#22

Eks raha liigub ikka enam Tallinnas ja seetõttu lootus ,et ettevõtmine ka õnnestub.
Pole ise käind näind ,aga inimestele kes tahavad näha midagi muud kui praeguseid liikureid on asi ok.
Mustnr on distsiplineeriv,kuid mitte alati absoluutne tõde.Tavakülastaja ei teagi selle nr tähendust.
Pikkaiga muuseumile !

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#23

Minule küll tundub, et huvitavaid autosid on mitu seal - kaks Packardit, Rambler, Austin-Healey, Elvise Caddy, MB-190SL, ZIM, Tsaika ja M-410...
Takso Volga minule oleks ka huvitav vaadata.

Kuskil tuleb ju alustada? Selge on see, et Horch-853 ja Ferrari 250 California pole meil kuskil võtta, vähemalt esialgu. Ja kui isegi oleks, siis pole kindel, et seda eksponeeritakse.

Kõige kihvtim on see, et kui panna kokku nelja Tallinna ümbruses asuvat ekspositsiooni ühe katuse alla - Laitse + Viimsi + Veskimetsa + SEBE bussid, siis saaks isegi ühe enam-vähem korraliku muuseumi jagu autosid.

Riia Muuseumini oleks universum ikka jäänud, kuid selle ekspositsiooni naelad on tekkinud sinna terve NLiidu pealt, sellist powerit enam meil pole, ning euroraha selleks ei aita.

Kas need on kõik omaniku autod, või mõni on kõrvalinimese auto ka?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#24

Kahju küll jah,meilt on meeltesegaduses palju asju ära müüdud ja vahetatud ja pärleid enam vast pole aga kui kõik sodi kokku kuhjata,muuseumi tööle võtta kõik kuldkäed-ja pead,saaks neid pärleid juurde tekitada. Arvan,kui meestele korralik leivaraha maksta,tuleks sealt ekspositsiooni ilusaid sõidukeid juurde. Aga meil napib raha ja ka mehi pole palju kes lõpuni välja läheksid...... Enamusel lõpeb jaks auto lahtivõtmisel.....
Aga jõudu ja jaksu ka talupoja poolt!
Vasta
#25

(12-08-2013, 00:48 AM)denis23 Kirjutas:  Selge on see, et Horch-853 ja Ferrari 250 California pole meil kuskil võtta, vähemalt esialgu. Ja kui isegi oleks, siis pole kindel, et seda eksponeeritakse.

Esimene lause on mööda ja teine pihta ... võtta oleks aga kas antakse, pole kindel Wink

Hämmastavaid kuurialuseid on Eestis palju ....

Dad.
Vasta
#26

Sai täna käidud, ning ütleme nii, muuseum on täiesti ok.
On mida vaadata, on mida kuulata.
Soovitan.
Autod on ikka ka päriselt museaalid, mitte vrakid, mis said kokku tassitud.

Sain teada kahest veel (lisaks neile mis teada oli) vanade autode korraliku kollektsiooni eksisteerimisest Marjamaal, neist ühest ma poole kõrvaga kuulnud olen, teisest esimest korda kuulsin. Ehk siis moraal meil on selline, et tõesti raha selles valdkonnas liigub ning inimesed saavad endale üht teist soetada.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#27

Käisin ka augusti lõpul muuseumis ära. Positiivne on minu jaoks see, et selline koht olemas on. Minu jaoks kahjuks muud rõõmustavat ei olnud. Autosid saab vaadata nõõri tagant ja huvitavamaid ainult eestpoolt. Loomulikult saan ma aru, et muuseumikülastajat neile ligemale lasta ei sünni. Iga auto juures olev infotahvel sisaldas üldist juttu tehasest ja mudeli ajaloost, mida ilmselt iga autohuviline unepealt teab. Minu arvates võiks seal olla paar lehekülge juttu ja fotosid konkreetse auto ajaloost ja taastamisest, oleks lugemist ja vaatamist pikaks ajaks. Panin ka vahel põlve maha, et mõne auto alt ilusaid ja läikivaid detaile näha aga kahjuks oli seal ainult pori või määrde kiht, muuseumist lootsin muud.
Vaatamatta eelnevale virisevale jutule mulle siiski meeldib, et selline koht olemas on. Kaasas olnud vanatehnikaga vähe kokkupuutuv sõber arvas eelnevalt külastatud Volga kaupluse siiski kordades huvitavamaks muuseumiks.

Jawa 559 -65a, Jawa 360-+velorex560 -65a, Jawa 638 -89a, V-150 Elektron -74a, Ford Taunus -75a, Ford Sierra 2,9 -83a, M 412 -84a, Chrysler 300C 2007a, Ford Ranger 2007a, Chrysler Sebring Cabrio 2003a., Gaz M20 -48a.
Vasta
#28

(12-08-2013, 00:48 AM)denis23 Kirjutas:  Kõige kihvtim on see, et kui panna kokku nelja Tallinna ümbruses asuvat ekspositsiooni ühe katuse alla - Laitse + Viimsi + Veskimetsa + SEBE bussid, siis saaks isegi ühe enam-vähem korraliku muuseumi jagu autosid.
Kuhu Sa Levolli Tehnikamuuseumi jätsid?
Võib vist öelda, et korralik väärikas automuuseum jääbki unistuseks!?
Vasta
#29

(05-10-2013, 10:52 AM)Ri-Q Kirjutas:  
(12-08-2013, 00:48 AM)denis23 Kirjutas:  Kõige kihvtim on see, et kui panna kokku nelja Tallinna ümbruses asuvat ekspositsiooni ühe katuse alla - Laitse + Viimsi + Veskimetsa + SEBE bussid, siis saaks isegi ühe enam-vähem korraliku muuseumi jagu autosid.
Kuhu Sa Levolli Tehnikamuuseumi jätsid?
Võib vist öelda, et korralik väärikas automuuseum jääbki unistuseks!?

Eks neid on rohkem - Kurtnas mootorrattamuuseum, Lagedil Vabadusvõistluse muuseum, Maanteemuuseum ning Põllumajndusmuuseum, Meremuuseumil ja Sõjamuuseumil on olemas liiklusvahendid ekspos, Valeri Kirsi kogu ja veel suur hulk sõidukeid mis asuvad erakogudes üle kogu Eesti. Miks mitte ka JJTS jne..

Aga jah, ühes kohas neid asju pole olemas.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#30

3 aastat on mööda läinud. 

Vahepeal olid hirmud - kas tegemist ei ole kavala trikkiga, mille tulemusel üks magus krunt Tallinnas lihtsalt läheb erakäte? Kas sellel aastal näeme muuseumit ikka vanas heas kohas? 

Terv, 

D

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#31

Kas ma olen ainuke idioot, kellele jääb mulje, et seltsimees Kalli "auotmuuseumi" teemast on pooled postitused äralahustunud?

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#32

Kaardi pilt kodulehel juhatab loomaaia kõrvale Tallinnas, vt suuremat kaarti aga juba Pärnu külje alla...

EDIT: Devil, kahjuks ei mäleta, isegi mina ei suuda kõike mäletada Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#33

(06-04-2016, 23:16 PM)Marko Kirjutas:  Kaardi pilt kodulehel juhatab loomaaia kõrvale Tallinnas, vt suuremat kaarti aga juba Pärnu külje alla...


Hea tähelepanek - Tallinna automuuseum Halingal Big Grin

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#34

Mingi aprillinali?
Tsitaat:Muuseum avatakse

1. juunist!
E-P kella 11- 19.00
NB! Muuseum avatakse uues asukohas: Via Baltica 103. km, Halinga vald

 
Automuuseumi FACEBOOK
 
 
PILETIINFO:
 
Täispilet 8.00 EUR

Sooduspilet 5.00 EUR
Perepilet 20.00 EUR
Kuni 6- aastased TASUTA
 
Sooduspiletiga pääsevad muuseumisse: invaliidid, ajateenijad, eelkooliealised lapsed, õpilased, üliõpilased kuni 26. eluaastani ja seeniorid alates 64. eluaastast vastava dokumendi ettenäitamisel.
 
Perepilet kehtib kuni kahele täiskasvanule (lapsevanemad) ja nende kuni 17- aastastele lastele.
 
 
Via Baltica 103. km
Halinga vald
Pärnumaa, 13522
ESTONIA
Tel. +372 514 14 44
Faks +372 656 40 43
 
E- mail: info[at]automuuseum.ee
Vasta
#35

Automuuseumi (Viimsi) omanik sai Lätis surma kahjuks, krt teab mis sest asjast edasi saab aga loodetavasti on kollektsioon kaitstud tallinn-halinga pundi eest, seal on mingid tõsised jamad.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#36

Ei ole nali, sellepärast mina küsingi, et paarile kodanikele kes soovisid autod vaadata on öeldud, et "Muuseum nüüd kolib Pärnumaale"

Hoonestusõigus, nagu mina saan aru, jääb alles. 


D.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#37

See tundub pigem ainult hea uudis. Üks hea tuttav, kes igapäevaselt Tallinn-Pärnu maanteed rohkelt väisab rääkis mulle umbes kuu tagasi et eesti musta numbriga vene masinad sõidavad autotreileritel Läti poole, et kas selle hukkunud autokollektsionääri kogu on kuhugi Euroopa poole ära müüdud? Tuleb nüüd välja, et õnneks vist sõitsid hoopis Halingasse mis on ju iseenesest parem variant.
Vasta
#38

Ma olen nii aru saanud, et kõigile tuntud pedant ja vanatehnik Sm.Tihhonov on peale seda õnnetut juhtumit teatud aja antud kollektsiooni päälik. Pooleli olevad tööd lõpetatakse ja mis siis edasi saab - see on puhtalt pärijate asi. Müüakse maha, sõidetakse romurallit, tehakse näitus, viiakse Kuusakoskisse - pole meie asi ütelda Wink 
Vasta
#39

Täienduseks eelnevale postitusele - siin teemas aetakse kaks kogu omavahel segamini. Mul pole õrna aimugi, kelle autod sõidavad treileri kukil Pärnu suunas, kuid Viimsi kogu on terviklik ja seda ei ole keegi laiali vedama hakanud.
Vasta
#40

Eks kuidagi pidid ka seltsimees Kalli autod ju Halingale saama.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne