Vanade rehvide äraandmine
#21

(14-06-2016, 20:09 PM)Janka Kirjutas:  
(14-06-2016, 19:00 PM)alfredo Kirjutas:  Mäletan, et vanasti tehti suurtest traktorirehvidest lastele liivakaste ja väiksematest ehitati takistusriba ning sealt sai läbi roomata - äkki mõni lasteasutus on huvitatud.
 Vedasin metsa, pisarad silmis, aga mida sa hädaga teed...

Metsa nad jäävadki risuks, keegi ei näe seal. Vedage maante kraavi, sealt koristab maanteamet ära Big Grin
Vasta
#22

(16-06-2016, 07:19 AM)Naabrivana Kirjutas:  Kas sa Otepää jäätmejaamast ka uurisid?
http://www.otepaa.ee/otepaa-jaatmejaam

Veel mitte, kuna see on avatud täpselt siisk ui ma tööl olen. aga kuna mujalt pole abi saanud, siis teen kohe ka kõne sinna.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#23

(14-06-2016, 16:41 PM)samodelkin Kirjutas:  ...
Mina küll asun Harjumaal.
Kui keegi teab mingit varianti, kuidas e r a i s i k neist ametlikult vabaneda saab, siis vabandan. No, et olen ajast maha jäänud...

Mellson Rehvid Laagris on seni võtnud tasu eest suvalisi sõõre vastu. Traktorirehv oli vist 10, kui uut ei osta.

Oma metsa vedage, mida tahte . Aga teiste metsa sittumine võiks ükskord ära lõppeda! Sad
Vasta
#24

(16-06-2016, 08:48 AM)v6sa Kirjutas:  
(14-06-2016, 16:41 PM)samodelkin Kirjutas:  ...
Mina küll asun Harjumaal.
Kui keegi teab mingit varianti, kuidas e r a i s i k neist ametlikult vabaneda saab, siis vabandan. No, et olen ajast maha jäänud...

Mellson Rehvid Laagris on seni võtnud tasu eest suvalisi sõõre vastu. Traktorirehv oli vist 10, kui uut ei osta.

Oma metsa vedage, mida tahte . Aga teiste metsa sittumine võiks ükskord ära lõppeda! Sad

v6sa viimase lausega täiesti nõus! Smile

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#25

(16-06-2016, 08:31 AM)ronny25 Kirjutas:  
(14-06-2016, 20:09 PM)Janka Kirjutas:  
(14-06-2016, 19:00 PM)alfredo Kirjutas:  Mäletan, et vanasti tehti suurtest traktorirehvidest lastele liivakaste ja väiksematest ehitati takistusriba ning sealt sai läbi roomata - äkki mõni lasteasutus on huvitatud.
 Vedasin metsa, pisarad silmis, aga mida sa hädaga teed...

Metsa nad jäävadki risuks, keegi ei näe seal. Vedage maante kraavi, sealt koristab maanteamet ära Big Grin

Otepääl võtab vastu ainult valla elanikele kuuluvat kola, kui sissekirjutust Valgamaale pole siis vastu ei võta. Käisin umbes kuu tagasi seal...
Vasta
#26

(16-06-2016, 08:31 AM)ronny25 Kirjutas:  
(14-06-2016, 20:09 PM)Janka Kirjutas:  
(14-06-2016, 19:00 PM)alfredo Kirjutas:  Mäletan, et vanasti tehti suurtest traktorirehvidest lastele liivakaste ja väiksematest ehitati takistusriba ning sealt sai läbi roomata - äkki mõni lasteasutus on huvitatud.
 Vedasin metsa, pisarad silmis, aga mida sa hädaga teed...

Metsa nad jäävadki risuks, keegi ei näe seal. Vedage maante kraavi, sealt koristab maanteamet ära Big Grin

No miks ei võiks siis kogu oma igapäevase PASA maanteekraavi visata.Amet ju korjab ära..... Sad
Vasta
#27

(18-06-2016, 20:13 PM)janar55 Kirjutas:  Otepääl võtab vastu ainult valla elanikele kuuluvat kola, kui sissekirjutust Valgamaale pole siis vastu ei võta. Käisin umbes kuu tagasi seal...

Palju sealne rehvitöökoda võtab utiliseerimistasuks?
Vasta
#28

(18-06-2016, 22:27 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-06-2016, 20:13 PM)janar55 Kirjutas:  Otepääl võtab vastu ainult valla elanikele kuuluvat kola, kui sissekirjutust Valgamaale pole siis vastu ei võta. Käisin umbes kuu tagasi seal...

Palju sealne rehvitöökoda võtab utiliseerimistasuks?
Sissekirjutus Otepääl täitsa olemas elu lagusest peale....
Ma pole aga kindel, et Otepääl mõni töökoda niimoodi seda rehvi üldse vastu võtab,s t ma neilt ju teenust ei ostnud, kõik töö olen ise ära teinud, lihtsalt kulunud pastelt ei ole kuskile panna. 

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#29

Jälle sama mure. Vaja kuskile ära viia üks kombaini heedrikäru ratas ja üks sõnnikulaotaja ratas. Häid ideid?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#30

Kui rehvil küljed maha lõigada ja siis järgi jäänud ring pooleks lõigata siis leiab vanadele rehvidele kasutust küll. Tean meest, kes tegi endale katuse:
Korralik katus
Ise olen teinud väga mugavat aiamööblit:
Mugav aiamööbel
Pulli pärast olen teinud ka saapatallad. Selleks tuleb rebida rehvi muster radiaalosa küljest lahti nii et jääb ilma traatideta mustriga kummiosa ja sile traatidega rehvi tald.

Ülejäänud rehvide küljed kasutasime ära võrkpalliväljaku alusena. Aga lapikut autokummi ja rehvide ääri saab edukalt kasutada ilmselt ka näiteks oma rööpasse sõidetud metsatee täitematerjalina või niisama ehitusmaterjalina.

Rehvide külgede ära lõikamine on imelihtne ja soovitav on seda teha vaibanoaga. Rehvi talla pooleks lõikamine on seal olevate traatide tõttu paras nuss. Parimat tulemust on andnud tiigersaag aga kasutada saab ka giljotiini. Releka metallikettaga on on ketta kulumine liiga suur, teemantkettaga on asi lihtsalt ohtlik.

Pean tunnistama, et minu kogemused piirduvad siiani sõiduauto rehvidega.
Vasta
#31

T-150  siledaks sõidetud rehvil lõikasin küljed maha ja sain T-40 lumesahale tera kummi, mida saab ka surumise asendis kasutada, kuna on seest niitidega armeeritud ja ei kipu pragunema - murduma.  Sama tehnoloogiat kasutavad teehooldus masinad, millel on sahk kõhu all.  Sahk surutakse jõuga vastu teed ja jää ainult lendab sealt alt, kui  90km/h sõidad.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#32

Kuusakoski võtab rehve tasuta vastu.
8tk aasta jooksul per/kärss.
Vasta
#33

täpsustaks eelnevat pisut.
kuusakoski ja kõik teised rehviringluse kogumispunktid võtavad eraisikutelt tasuta vastu sõiduautorehve.
enamasti 8 tk aastas.
traktorite ja veokate pastlaid ametlikult tasuta keegi vastu ei võta. 
tasuta või sümboolse kopika eest saad neid anda rehviringlusega liitunud müüjate juures samaväärse uue sussi ostmisel.
raha eest ära andmine pole probleem. erirehvide tonnihind on paarisaja raha kanti või pisut peale, oleneb vastuvõtjast. 

võid ka oodata kuni eesti energia hakkab oma nooblis jaamas pasteldest mahla välja pressima, siis ilmselt saab maksmata kõike ää anda, paremal juhul isegi makstakse peale.

edit: kuna küsimus oli rataste kohta, siis ilmselt veljed ka mängus. tasuks ehk emexist küsida, võib-olla veljematerjal oleks neile piisavaks motiiviks, et väike erand teha.
Vasta
#34

Tegelesin täna selle küsimusega ja jõudsin siia vana threadi juurde.
Alates 1.06.2022 Kuusakoski ei võta veoauto/traktori rehve isegi raha eest vastu.
Tartule lähima koha leidsin Torma prügila, 350 eur/tonn + KM.
Vedasingi sinna, aga värava juures sain ühelt healt inimselt soovituse viia rehvid läheduses olevasse kohta:
Mustvee linn, Kastani tn 26 (tel 5178825). Seal võeti mu traktorirehvid tasuta vastu (nii veljega kui ilma).
Muidugi on see koht Tartust jaburalt kaugel, aga ausa inimese elu ei peagi kerge olema :-)
Vasta
#35

Noh, kas see Torma Tartust nüüd nii jaburalt kaugel ikka on- see 60 kilti pole tegelikult ju üldse mingi näitaja. Kui ikka tonnijagu näiteks rehve kokku tuleb, siis selle vahemaa peale ei kulu elu sees 400€, kui just teenusena transporti ei telli. Puhas majaesine on ka midagi väärt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne