JUMZ 6-KL 1990.
#1

Teen oma loomast ka siis teema.

Sai koju toodud 3 aastat tagasi, et maja ehitusel möllata ja säästa.

Selle ajaga on tehtud 2 hektarit muru alla, maja valmis ja murule tehtud ümber ka maakivist aed. Kopp on saanud piitsa ja kõvasti. Tõstetud hinnanguliselt 10000 tonni materjali sellega Big Grin

Kui tõin oli masin selline:

http://www.auto24.ee/used/1236613 

Tänaseks päevaks on tekkinud lugematul hulgal igasuguseid lekkeid ja probleeme, mida ma nüüd eemaldama asun.

Eelmine sügise laiendasin krundiga piirnevat oja ja nügisin materjali hunnikusse, hunnik sai kõrgem kui Jumz ise. Hunniku otsast lasin edaspidi käik sees alla tagasi, sidur all. Tuleb välja, et nii ei tohi, väiksema nuudiga siduriketas  purunes selle tulemusena. Masin jäi seisma ja ootas üle talve oma järge, nüüd on järg käes.

Eile kell 2 alustasin mootori eemaldamist ja täna kella 11 aeg oli käes, kokku umbes 8 tundi võttis rahulikult ja üksi tehes antud operatsioon.

Radikas eest ära, hüdro asjad lahti, käivitusmootor maha, kütusefiltri kopsik ka eest ära, et katki ei läheks.
[Pilt: 30244bcc74.jpg]
 Et mootor poolraame lahtivõtmata ära tuleks, peab alumise rihmaseibi kätte saama. Minul on asi lahendatud, nii et esisilla liigendist on umbes 15mm maha lõigatud suure ketaslõikuriga ja alumine rihmaseib on tehtud kahest osast.
Selle tegin üleeelmine aasta, mul mul purunes nukkvõlli ratas.
[Pilt: 30268e68b3.jpg]
Rihmaseib väljas, rihmaseib on mootori poolsest otsast lühemaks treitud umbes 15 cm ja teisest seibist tegin sinna distantsseibi.
[Pilt: 3028019eb0.jpg]
Ja voilaa see lendab.
[Pilt: 3029a5c4b8.jpg]
Siduriketta purunemisel vajuvad käpad korvi poole ära:
[Pilt: 3059c585b0.jpg]
Sidur maas, tähelepanelik kodanik märkab, et puudu on katted ketta pealt. Smile
[Pilt: 305e82b1e3.jpg]
Hooratas:
[Pilt: 306485dd55.jpg]

Hooratta kontaktpind on praguline, kontaktpinna välimine äär on nähtavalt rohkem kulunud kui sisemine osa.

Sellega siis on lihtne osa lõppenud ja algab raske osa.

Nagu piltidelt on näha, siis mootor on suhteliselt õline, osa sellest on hüdraulika õli, osa aga mitte.

Lekib kindlasti klapikambri kaane vahelt, kas plokikaane vahelt ka ei tea, tagumine ots on igatahes märg.
Lisaks on väljalaske kolektori 3manda silindri vahelt üli välja ajanud, mis viitab kolvirõngaste lõppemisele?
Eelmisel aastal vastu mäge minnes põhjagaasiga suitses mehiselt.

Seega võtsin vastu otsuse et kui mootor juba väljas, tuleb see ka üle käia. Ma olen küll lapanud igasugu mehaanilisi vigureid aga mootoreid siiani mitte. Seega tekib küsimus, kas on mõtet hakata ise pusima? Kaua see oskajal mehel võtaks aega, mootor lahti puhtaks, uued rõngad sisse ja mootor uuesti kokku, kvaliteetselt? On kuskil keegi kes pakub sellist teenust vanadele mootoritele?
Igatahes käisin varusin täna endale juba riiulisse kolvirõngad, kõik laagrid ja tihendid. 

Lisaks kui juba teha, siis teha korralikult, seega tahaks pihustid ja pumba ka lasta ära hooldada, kus saaks teha, ise asun Harjumaal Kose kandis ja külapeal räägiti müstilisest mehest Inglistelt, keegi teab, omab kontakti.

Pöördudes algpõhjuse, ehk siduri juurde tagasi, siis sidurit ma hetkel ei hankinud. Veeretan peas mõtet vahetada sidurikoda ja hooratas ära starteri versiooni peale ja lähen siiski süviti teemasse tuua asjad Ukrainast. Suhtlesin tuttavate poolakatega, et leida transpordiks soodnevarjant, aga nende kõik tuttavad olla pankrotistunud.

Selle tarnijaga suhtlesin täna:
http://sdetal.com/catlog/87-komplekt-per...-d-65.html 
Telefoni vähemalt võttis, kaup pidi olema laos, pidi mulle pakkumise saatma, eks näis.

Huvipärast küsin, kas kellelgi oleks veel huvi sealt midagi saada, kasvõi sama komplekt, alusele mahuks neid mitu.
Kui tellin, siis ajaksin transad ja tollid ise, ilma ettemaksuta? Vaadates hinnavahet kohaliku turuga, siis alla 3me komplekti pole mõtet vist tuua.

Eks homme jätkab, täna pikk päev olnud.
Vasta
#2

Minul millegipärast pilte ei näita (ava).
Vasta
#3

Tere. Mul kuvab ilusti, nii Chromes kui IE s. Kas keegi veel ei näe pilte? Kas URL id on näha?
Vasta
#4

Teisest teemast lugesin, et Keegi Teeb Türi Allikul pumpasid. Kas tegemist on Raivo Siemmaniga? Kas ta pihusteid ka teeb?
Vasta
#5

(09-09-2016, 23:06 PM)KaarelKopaga Kirjutas:  Teisest teemast lugesin, et Keegi Teeb Türi Allikul pumpasid. Kas tegemist on Raivo Siemmaniga? Kas ta pihusteid ka teeb?

Jah, sama mees. Mul käis pump tema juurest läbi. Pihustite kohta ei tea, aga ei välista ka. Eks helista talle ja küsi. Mitmed peened riistad on tal igatahes olemas. Pumba tegi mul hästi korda ja tegelikult ka üsna OK hinnaga.

PS. Kui Sa talle pumba või muid asju tegemiseks viid ja need väga sitased on, siis ta vist saadab Sind koju neid pesema. Mind küll ei saatnud, aga kontrollis, mulle tundus, sellise pilguga esmalt pumba üle küll.

Liikuv tehnika kulub, seisev tehnika laguneb.
Vasta
#6

Mis see hoorattakoda koos hoorattaga ja saatmisega maksaks? Mul oleks ka vb huvi veel mõningaid asju tellida? Siis üks saatmise teema.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#7

Tere jälle, 

Uurin seda saatmise teemat hetkel nii Ukrainast kui Valgevenest.
Eks annan arengutest teada.

Pump ja pihustid on Raivo juures töös, mootori remont peaks ka olema ehk esmaspäevaks tehtud, tihendid ja rõngad juba varutud.
Vasta
#8

Lihtsalt infoks. Esimese postis oleval Auto24 lingil on näha greifer, kellel huvi on, siis 150 eest loobuksin. Pakkumine kehtib see nädal ainult, sest järgmine nädal ei saa ma seda millegiga tõsta. Asub Harjumaal Kose rajoonis.
Vasta
#9

(12-09-2016, 14:31 PM)KaarelKopaga Kirjutas:  Lihtsalt infoks. Esimese postis oleval Auto24 lingil on näha greifer, kellel huvi on, siis 150 eest loobuksin. Pakkumine kehtib see nädal ainult, sest järgmine nädal ei saa ma seda millegiga tõsta. Asub Harjumaal Kose rajoonis.

Mina oleksin huvitatud greifer ist.  See nädal ei saa aga tulla,  aga tõstmisvõimaluse olemasolu minu jaoks pole ka oluline.  Saan ka ise tõsta.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#10

Greifer on minu maadelt lahkunud.

Vahepeal on siis pump ja pihustid Türi-Allikult tagasi toodud ja hetkel väga rahul töö kiiruse ja ka hinnaga.

Kellel vedeleb, siis olen avatud pakkumistele hooratta ja siduri osas.
Vasta
#11

Täna sai siis mootor pulkadeks võetud, seis on paha paha. Kuna mul on tuunitud pump NZ50 peale, on selle ülekande ratas jahvatanud ära nukkvõlli ratta hambad, ju siis liiga aktiivsest kasutamisest. Keskmise  vända raami puki eemaldamisel vaatas vastu ilus millimeetriste soontega saale, edasi polnud väga mõtet vaadata. 1mesel ja neljandal silindril oli ka klapp olnud kolviga õrnas kontaktis. Seega olen avatud pakkumistele, kas terve D65 mootor, väntvõll jne. Kui keegi teab, siis võite soovitada ka lihvimise varjante.
Vasta
#12

(19-09-2016, 22:53 PM)KaarelKopaga Kirjutas:  Täna sai siis mootor pulkadeks võetud, seis on paha paha. Kuna mul on tuunitud pump NZ50 peale, on selle ülekande ratas jahvatanud ära nukkvõlli ratta hambad, ju siis liiga aktiivsest kasutamisest. Keskmise  vända raami puki eemaldamisel vaatas vastu ilus millimeetriste soontega saale, edasi polnud väga mõtet vaadata. 1mesel ja neljandal silindril oli ka klapp olnud kolviga õrnas kontaktis. Seega olen avatud pakkumistele, kas terve D65 mootor, väntvõll jne. Kui keegi teab, siis võite soovitada ka lihvimise varjante.

Kas soon on sees ainult saalel või ka väntvõllil?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#13

Vändal ka soon sees, keskmise raamipuki kaelal.

Keegi seda venda teab ?:     http://www.kuldnebors.ee/search/pollumaj...uage_id=et
Vasta
#14

(19-09-2016, 22:53 PM)KaarelKopaga Kirjutas:  ...
Seega olen avatud pakkumistele, kas terve D65 mootor, väntvõll jne. Kui keegi teab, siis võite soovitada ka lihvimise varjante.

Võta ühendust isand msluigega, kel peaks olema piisav varuosade laoseis igasuguste jumpstükkide elustamiseks.
Vasta
#15

(20-09-2016, 09:46 AM)KaarelKopaga Kirjutas:  Vändal ka soon sees, keskmise raamipuki kaelal.

Keegi seda venda teab ?:     http://www.kuldnebors.ee/search/pollumaj...uage_id=et

Tean seda kuulutuse omanikku väga hästi. Temalt võid ka julgelt osta! Kui oled FB kasutaja, siis Mikko Moldau ja saate täpsemalt suhelda.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#16

(20-09-2016, 10:20 AM)saarrand Kirjutas:  
(20-09-2016, 09:46 AM)KaarelKopaga Kirjutas:  Vändal ka soon sees, keskmise raamipuki kaelal.

Keegi seda venda teab ?:     http://www.kuldnebors.ee/search/pollumaj...uage_id=et

Tean seda kuulutuse omanikku väga hästi. Temalt võid ka julgelt osta! Kui oled FB kasutaja, siis Mikko Moldau ja saate täpsemalt suhelda.

Need Mikko mootorid on juba ammu minu garaasis, samuti need poolraamid ja esisild jne...
See mootor mis kinni oli on nüüdseks juba masinal peal ja künnab neljase kvernelandiga põllu otsasid... 
Vända ja muud vajaminevad mootori osad saab küll minu käest kui vaja, ainult üks jumz on seal vända küljes ja see tuleb kaasa. 
Eraldi on küll paar tutikat vänta aga neid naljalt ära ei anna, poest uut asemele ju ei osta... Defitsiit tekitab defitsiiti.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#17

See lootus kustus nüüd siis :/ . Jama värk selle asjaga siis, pole hetkel siis kuskilt midagi väga võtta. Karvane lubas oma tootevaliku üle vaadata, aga lootust väga pole nagu ma aru sain.

Tänan pakkumast, aga komplektse soologa pole väga midagi mul teha. Tegelikult ühe varjandi Kiviõlist leidsin, eks lähen homme kaen perra.
Vasta
#18


Mul seisab üks mootor jõude millega ei oska midagi pihta hakata. Sidur ja hooratas on ka küljes. Sisse pole vaadanud kuid jäi töötavana seisma. Asub Märjamaa kandis.
Veiko

MTJ.EE
Vasta
#19

(20-09-2016, 11:50 AM)Veiko Varik Kirjutas:  
Mul seisab üks mootor jõude millega ei oska midagi pihta hakata. Sidur ja hooratas on ka küljes. Sisse pole vaadanud kuid jäi töötavana seisma. Asub Märjamaa kandis.
Veiko

Paku oma nägemus, asun tunni kaugusel.
Vasta
#20

(20-09-2016, 11:50 AM)Veiko Varik Kirjutas:  
Mul seisab üks mootor jõude millega ei oska midagi pihta hakata. Sidur ja hooratas on ka küljes. Sisse pole vaadanud kuid jäi töötavana seisma. Asub Märjamaa kandis.
Veiko

Mitte, et mul vaja oleks, aga mis küsid selle eest?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne