Metallipuuride teritamine

(05-10-2016, 18:30 PM)muska71 Kirjutas:  Suvel kala vaja puhastada  ja terav nuga vajalik.Naine lasi kah viidatud riistast noa mõne korra läbi ja andis nö terava noa mulle,no sõrme ka haava tekitada polnud võimalik,garaazi käiama ja siis oli naine kah rõõmus terava noa üle.

 Kui keegi tahab Keilas nuge või kääre PÄRIS teravaks saada, siis võin privas anda mehe numbri, kes seda teeb.Vihjeks võin niipalju öelda, et kodus käia peal sellist tulemust saavutada pole võimalik, kääridest rääkimata. 
 Puure see mees kahjuks siiani veel ei terita ...




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

(05-10-2016, 17:45 PM)Marko Kirjutas:  Veix_, sulle-mulle teritajaga saab nuge järgi aidata maksimaalselt kümme korda, siis on kindlasti käiata vaja.
Oleneb muidugi natuke sellest ka, mida noalt tahetakse...


Arvan, et ikka rohkem olen teritanud. Mida muud noaga ikka teeme kui tavapärane kodukasutus: leiva, saia, vorsti, liha jms lõikamine. Big Grin
Vasta

Minu nooruseajal käis mees käiaga hoove mööda ja hõikas, et teritab kõike, noad, käärid ja peitlid. Puuridest ei tea, nende asemel olid vist oherdid. Paljukest neid puure erakasutuses toona oli, pole kursis. Muide habemenuga ihus mu isa mingi laiemat sorti rihma peal.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(05-10-2016, 20:00 PM)aavu Kirjutas:  Minu nooruseajal käis mees käiaga hoove mööda ja hõikas, et teritab kõike, noad, käärid ja peitlid. Puuridest ei tea, nende asemel olid vist oherdid. Paljukest neid puure erakasutuses toona oli, pole kursis. Muide habemenuga ihus mu isa mingi laiemat sorti rihma peal.

Vaatasin kohe autori sünniaastat Smile  Esimese vabariigi ajal olla selline asi väga levinud olnud, kuid kas uue korra järgi ei läinud see keelatud "kodutöönduse" paragraafi alla?
Vasta

(05-10-2016, 20:31 PM)Alts Kirjutas:  
(05-10-2016, 20:00 PM)aavu Kirjutas:  Minu nooruseajal käis mees käiaga hoove mööda ja hõikas, et teritab kõike, noad, käärid ja peitlid. Puuridest ei tea, nende asemel olid vist oherdid. Paljukest neid puure erakasutuses toona oli, pole kursis. Muide habemenuga ihus mu isa mingi laiemat sorti rihma peal.

Vaatasin kohe autori sünniaastat Smile  Esimese vabariigi ajal olla selline asi väga levinud olnud, kuid kas uue korra järgi ei läinud see keelatud "kodutöönduse" paragraafi alla?
Oma silmaga nähtud käiameest Tallinnas Tõnismäel, aasta võis olla nii 1955 +-. Sünniaasta 49.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kääride teritajaid otsitakse veel praegugi.

Tunnen huvi,et kes teritab käsisaage. Kas kellegil on vastav aparatuur olemas..... millega saab ka peenemaid hambaid teritada? Poed uusi saage täis aga lihtsam oleks need kellegi kätte remonti anda.

T.
Vasta

Talupojale: Seni teritanud kõiki siinses teemas nimetatud asjandusi, aga ära pahanda, uus saag tuleb odavam kui vana teritamine, eriti väga väikese hamba korral.
Veix_le: Kui sa peale nimetatud ketaste midagi muud pole kasutanud, siis sa ei saagi teada,milline on terav nuga. Tee väike kulutus ja osta vähemalt Fiskarsi teritaja, selle ja ketaste peal saadud tulemused teravuses ei anna enam võrrelda.

Kui nuga tahab käiamist, siis on juba kuri karjas, vabandav on vesikäia kasutamine ja luiskamine on peamine võte.

P.S. Teritan kääre. Käärid võivad olla erinevate materjalide lõikamiseks. Juuksuri kääre üldiselt ei teritata,vabriku teravust enamasti ei saavuta, ligilähedase ja lühiajalise küll. 

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

No kääre teritan ka ise. Ega need kaua ei kesta,sest jõmpsikad kasutavad neid igasuguste asjade tükeldamiseks. Põhiline on õgvendamine.... Alles eila tuli teha. Wink 
Ega kääri teritamine kaua ei kestagi,sest kasutatud käärid on juba selliste nurkadega,et kõik kumer ja täiesti see osa maha käiata pole mõtekas. Pigem siis natike käiata ja kui ei võta siis uuesti. Lõikavad ka mõnda aega juukseid....
Vasta

(05-10-2016, 22:20 PM)metsakohin Kirjutas:  Veix_le: Kui sa peale nimetatud ketaste midagi muud pole kasutanud, siis sa ei saagi teada,milline on terav nuga. 

Terav nuga lõikab tomatit. Horisontaalselt, tomatit kinni hoidma ei pea.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-10-2016, 22:20 PM)metsakohin Kirjutas:  Veix_le: Kui sa peale nimetatud ketaste midagi muud pole kasutanud, siis sa ei saagi teada,milline on terav nuga. Tee väike kulutus ja osta vähemalt Fiskarsi teritaja, selle ja ketaste peal saadud tulemused teravuses ei anna enam võrrelda.


Jäi enne mainimata, et just see sama ongi, sees on 2 väikest ketast. Smile
Vasta

Juba 10x parem Big Grin , seal ikka abrasiiv materjal, mitte metallist ketakesed.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Sellega ikka saab noad vähemalt kodukasutuse jaoks piisavalt teravaks küll. Korra proovisin ka alumiiniumoksiidist plaadiga, väga kõva asi, tundub et ise nagu ei kulu üldse, sellega saab ka päris hästi teritada.
Vasta

Mina olen väitsa teritanud sellisega:
   
Saab sealt:
http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=86&it=1828
Teistega võrrelda ei oska, kuna pole muud kasutanud, aga teeb heasti teravaks küll. Ainus asi mida pole teravaks saanud, on odav hiina mudaterasest taskunuga. See ei lähe teravaks ühegi asjaga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tavaline klassika kõige parem,tulemuse üle ei virise keegi
[Pilt: 0110548045eee0f.jpg]
Vasta

Ise kasutan sellist gatco abivahendit, naine kurdab, et liiga teravad noad saavad [Pilt: ga10005_b.jpg]
Vasta

Jutt läks nugadele.
Siin nii kirvest kui noast.

Vasta

Noateritajate Rolls Royce:

https://www.youtube.com/watch?v=k3SbEWFSA8s

Tõenäoliselt Venemaal väikeseerias toodetud, tsipa isegi liiga keeruline aga tööpõhimõte just see, mis vaja.
Sulle-mulle abimehed on eranditult kõik liiga nüri nurgaga, see võimaldab peaaegu iga pees noa korraks aktiveerida (turundus!) aga tegeliku teritamisega nad ei konkureeri.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mis riistaga need küll teravaks said
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/image...RPefHw5qwP
Kusjuures tera nurga,laiuse ,teravuse suhtes ei ole kellelgi kahtlusi.Tehtud aga aastasadu tagasi.
Vasta

Luisuga, linnuke, ikka luisuga. Kes ütleb, et tol ajal nurga hoidmiseks abivahendeid ei pruugitud?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Teem läks nüüd teritamiste peale üldiselt.
https://youtu.be/yRcG2QOxMbk
Tuub täis päris dokumentaalseid pilte.No ei ole ühelgi samurai mõõgameistril mingeid abinõusid (malle ,vinkleid ,vms.).Pigem vastupidi,neid tänapäeval välditakse,et saavutada ajaloolist tõde.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne