Akudest tibake.
#41

Vastus küssast sipsa mööda Rolleyes
Vasta
#42

Seal start-stop-pekkis süsteemil ikka täiesti tavaline starter kasutusel.
Käivitus on muidugi kiirem kui tavamootoril sest kui tavamootoril peab väntvõll tegema 2 pööret enne käivitumist et saada nukaandurilt signaal mis asendis ta on siis seal jäetakse meelde mis asendis ta seisma jäi ja pm käivitub veerandi pöördega mootor.
Kui need asjad hakkasid välja tulema oli inseneridel veel mingigi töökultuur ja seisma ei jäetud tühja akuga mootorit ning ka alla 70c mootorit.
Liiklesin lühiajaliselt sellise masinaga ja kuna pidevalt oli kas külm või klaasisoojendus sees siis seisma jäi ta vast paar korda nädalas linnasõidul ja seega mõtetu asi oli.
Kindlasti tänapäevaks on insenerid selle mõtet suurendanud ja neist kahest eeldusest loobunud.
Vasta
#43

(23-11-2016, 22:53 PM)h2rra Kirjutas:  Eesti on koht maailma peal, kus kõik fekaal läheb müügiks alates banaanidest, mis peale oksjonit on jäägid, mida kap riigi diilerid ei taha ja Eesti autod ootavad lõppu, sest siis saab TASUTA  ja külmikusse ja Eesti poole kiiruga. 
  Sama akudega.  Kui valmistaja tehas on valmistanud aku ja see on laos seisnud üle poole aasta, siis seda täis hinnaga müüa ei tohi.   Kui aga üle aasta, siis kuulub see juba hävitamisele, mis on jällegi kallilt maksustatud, sest ohtlik loodusele.  siin aga tulevad "appi" Eesti ärigurud ja saavad selle toodangu odavalt kätte. Paberid tehakse ringi ja uued kleebised peale ja vastutab nüüd juba Eesti firma garantiiga   1 aasta.  Paljud hoiavad ostutseki alles, või nõuavad garantiitalongi täitmist?  see on aga esmane, mida kaupmees nõuab sest seaduses on see nii kirjas.  peale 1- 2-3 aastat aga pole sellest firmast haisugi, kuhu pretensioon esitada.   konkreetsed inimesed on neid ise vedanud, sest logistik suunab ju.
kas emmale-kummale "paljastavale loole" (banaanid, akud) ka kirjalik allikas olemas on? Ning kes ja mille alusel keelab üle 6 kuu seisnud akut müüa?
(saunanaiste jutte oleks ikka mõistlik enne suure õhinaga dubleerimist kontrollida)

teemasse kah: ma olen leppinud, et mustad Vartad (ja väidetavalt lihtsalt Varta kleepsuta samalt liinilt tulevad sama sisikonnaga akud) kestavad mu masinatel 3..4a (ja selle aja jooksul kohati ka paar väärkohtlemist nullitarbimise näol) ja siis on kas mõni purk lühises või mahtuvus "kahtlane". Loen sellise kestmise normaalseks ja OEM akude eluiga odavalt järelturukaubalt ei oota...
lisaks akudele endile on muutuja ju ka masina(te) el süsteem. Mõni masin "õgib" pirne ja ilmselt pole selline el süsteem ka akule kõige mõnusam.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#44

(25-11-2016, 00:39 AM)2715 Kirjutas:  Seal start-stop-pekkis süsteemil ikka täiesti tavaline starter kasutusel.
Käivitus on muidugi kiirem kui tavamootoril sest kui tavamootoril peab väntvõll tegema 2 pööret enne käivitumist et saada nukaandurilt signaal mis asendis ta on siis seal jäetakse meelde mis asendis ta seisma jäi ja pm käivitub veerandi pöördega mootor.
Kui need asjad hakkasid välja tulema oli inseneridel veel mingigi töökultuur ja seisma ei jäetud tühja akuga mootorit ning ka alla 70c mootorit.
Liiklesin lühiajaliselt sellise masinaga ja kuna pidevalt oli kas külm või klaasisoojendus sees siis seisma jäi ta vast paar korda nädalas linnasõidul ja seega mõtetu asi oli.
Kindlasti tänapäevaks on insenerid selle mõtet suurendanud ja neist kahest eeldusest loobunud.
Tänud.Suts targem jälle.Aga see aku piinamine tipptundidel ju jääb.(OK.see vast eraldi teema)
Vasta
#45

(25-11-2016, 00:53 AM)linnuke Kirjutas:  
(25-11-2016, 00:39 AM)2715 Kirjutas:  Seal start-stop-pekkis süsteemil ikka täiesti tavaline starter kasutusel.
Käivitus on muidugi kiirem kui tavamootoril sest kui tavamootoril peab väntvõll tegema 2 pööret enne käivitumist et saada nukaandurilt signaal mis asendis ta on siis seal jäetakse meelde mis asendis ta seisma jäi ja pm käivitub veerandi pöördega mootor.
Kui need asjad hakkasid välja tulema oli inseneridel veel mingigi töökultuur ja seisma ei jäetud tühja akuga mootorit ning ka alla 70c mootorit.
Liiklesin lühiajaliselt sellise masinaga ja kuna pidevalt oli kas külm või klaasisoojendus sees siis seisma jäi ta vast paar korda nädalas linnasõidul ja seega mõtetu asi oli.
Kindlasti tänapäevaks on insenerid selle mõtet suurendanud ja neist kahest eeldusest loobunud.
Tänud.Suts targem jälle.Aga see aku piinamine tipptundidel ju jääb.(OK.see vast eraldi teema)

Need start stop akud pidid paremini voolu vastu võtma ja paremini seda ka välja andma, eks insenerid midagi kokku leiutanud.
Vasta
#46

(25-11-2016, 00:15 AM)linnuke Kirjutas:  Küssa puht teoreetiline.Elust enesest näide pärit aga Stockist.
Samas,mis põhimõttel see start,stopp ka töötab.Mingi starter,pendiks ei peaks sellele valule vastu.Kas ehk hooratas ise rootoriks .vms.Lihtsalt jutujätkuks,pole olnud vaja teemasse eriti süveneda.
Ikka seesama starter ja seesama pendiks toimetavad. Pole seal miskit ilmaimet. Õnneks on enamuseel selle Start/Stopiga autodel ka nupp, millest saab selle jaburuse ellimineerida. Aga see ellimineerimine tuleb teha igat sõitu alustades.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#47

Start-stopi kohta niipalju, et see rakendub ainult siis, kui täidetud on rida tingimusi, sh aku on piisavalt laetud. Eks ta harjumise asi ole. Annab täpsema kontrolli auto üle, fooritsükli ja rongi taga enamasti ei viitsi mootorit võtmest välja krudida, automaat on kordades mugavam. Venivas ummikus, külma mootoriga jne tuleks ta tõepoolest välja lülitada. Kogemus näitab, et igasugu uue aja leiutised annavad kokkuhoidu ~0,5l/100km kui võrrelda sama kubatuuri ja ligikaudu sama võimsusega ja kerega autosid, millest ühel need peal on ja teisel pole. Mõtteviisis on vahe: tänapäeva autod on tehtud tarbimiseks, mitte isalt-pojale pärandamiseks.
Vasta
#48

(25-11-2016, 10:11 AM)Envir Kirjutas:  Start-stopi kohta niipalju, et see rakendub ainult siis, kui täidetud on rida tingimusi, sh aku on piisavalt laetud. Eks ta harjumise asi ole. Annab täpsema kontrolli auto üle, fooritsükli ja rongi taga enamasti ei viitsi mootorit võtmest välja krudida, automaat on kordades mugavam. Venivas ummikus, külma mootoriga jne tuleks ta tõepoolest välja lülitada. Kogemus näitab, et igasugu uue aja leiutised annavad kokkuhoidu ~0,5l/100km kui võrrelda sama kubatuuri ja ligikaudu sama võimsusega ja kerega autosid, millest ühel need peal on ja teisel pole. Mõtteviisis on vahe: tänapäeva autod on tehtud tarbimiseks, mitte isalt-pojale pärandamiseks.
Selge.Järjekordne nn.inseneerika APP , mis toimib auto ostu,müügi ajal. Sad
Vasta
#49

Ostes esindusest uue kallima aku, kuidas saab kindel olla, et aku on sellest paremast partiist Ja kestab kaua.
Vasta
#50

(24-11-2016, 22:36 PM)Walter Kirjutas:  Ikka müüakse mulle  see autoke (hoolimata et tal on peal taskulambipatarei suurusega 32Ah) hoolimata sellest et esimeste külmadega võib see lumehanges mitte käivituda ...
...
Kui mammil oleks veidigi oidu või vähemalt loogilist mõtlemist omav järeltulija siis paigaldaks ta esimese asjana oma autole suurema aku aga mida teha kui suuremat ei saa füüsiliselt sinna paigaldada ja ka tehas ei näe sellist anarhiat ette (täiesti igapäevane probleem muide...)?
Suurema aku install, sellises režiimis töötaval autole on kahe otsaga asi.
Aku säilib, kui ta on pidevalt täis laetud või laadimises.
Aku hävib kiiresti, kui ta on alalaetud, või päris tühi (eelmainit rekka akudele piisab paarist korrast täiesti tühjaks laskmisest ja "täkuga" käivitamisest).
Kui nüüd sellisele autole panna oluliselt suurem aku, on see pidevalt nälgas ja lõpp oluliselt kiirem, kui laetud akul.
Millegipärast nutikamad veokijuhid ei osta enam 225Ah akusid, vaid 180Ah, mis muide on pea samasuure kasti sees ja kaaluvad samapalju. Ei tea küll, miks?


Vasta
#51

Millest see suurem aku peaks nälgas olema? Palun arvutuskäiku mitte lameda maa teooriat siia.
Vasta
#52

(25-11-2016, 10:42 AM)hulgus Kirjutas:  ...
Kui nüüd sellisele autole panna oluliselt suurem aku, on see pidevalt nälgas ja lõpp oluliselt kiirem, kui laetud akul.
...

Miks peaks suuremast akust 2 pangetäie särtsu võtmise järel selle genakaga tagasitoppimine kauem võtma võrreldes väikesema akuga? Ükski loodusseadus seda väidet ei põhjenda.

See oht muidugi on, et kui patareimõõtu akusga saabub nälg ja surm kiiresti, siis Akuga kannatab õige kaua loomapiinamist harrastada enne, kui lõpliku vaikus saabub. Aga saabub see pideva alalaadimise tõttu vääramatult.

Mis aga kasutusjuhendeid puudutab, siis minule on küll silam hakanud manitsus lühikeste sõitude (mida erinevad tootjad defineerivad erinevalt, siiski mõlemal pool veerandit tundi) puhul akut vajadusel täiendavalt laadida. Mille alusel peaks tädi Maali selle vajaduse tuvastama, jääb küll ebaselgeks...

Start-Stopi mõttekuse üle ei ole meie oma hõreda asustuse ja ummikute puudumise tõttu vast pädevad otsustama. Samamoodi, nagu Prantsuse Riviera autojuhil on sügavalt savi salongi ventilatsiooniavadele kogunevast lumest või kinnijäätuvast käsipiduriajamist.
Vasta
#53

Mida suurem aku autole peale panna, seda rohkem on võimalik sinna sama aja jooksul voolu tagasi panna. Nimelt ampermeeter hakkab ju ikka üsna kohe (mõne minuti jooksul) pärast käivitamist langema, sest toimub pingete ühtlustumine. Aga just selle viimase lõpu (80% ja edasi) laadimine võtab aega. Suurem akuga võtab pingete ühtlustumine kauem, seega "kiirlaadimise" aeg pikem. Ja 80%ni laetud suur aku on kindlasti järgmisel käivitamisel rohkem abiks kui 80%ni laetud väike aku. Smile  Hea näide on mõned kastikad, millel Skandinaavia seades 2x samasugust akut peal (paralleelselt ühendatud) võrreldes Euroopa mudeliga. Eks kõvas külmas ongi ju aku mahtuvus ja käivitusvool heal juhul 50% ettenähtust.
Vasta
#54

(25-11-2016, 10:11 AM)Envir Kirjutas:  Start-stopi kohta niipalju, et see rakendub ainult siis, kui täidetud on rida tingimusi, sh aku on piisavalt laetud. ... Venivas ummikus, külma mootoriga jne tuleks ta tõepoolest välja lülitada. 

Hehh, üks tingimusi, muideks (neid oli kokku vist ligi 14) ongi see, et 
1. Mootori jahutusvedeliku temp peab olema tõusnud tasemele, mis võimaldab salongis hoida kliimanupust valitud temperatuuri. Suvel, peab mootor olema saavutanud töötemp.-i.
Keskelektriplokk töötab sellise loogika alusel.

..........

Aga kust tädi Maali võiks teada neid asju? - Kasutusjuhendist muidugi. 
(USA-s oli juba 90.ndate lõpus üle poole autojuhtidest naised. Täna vist meil kipub juba ka sinnakanti.)

- On suhtumisi, et krt, ma olen aluaeg autoga sõitnud, mingit juhendit loevad lollid. 
Ja siis tuleb ja kaagutab, miks elektriline kässar tuleb mõnikord ise maha ja mõnikord ei tule. (kolm tingimust peavad olema täidetud: käik sees ja gaasi, turvavöö peal ja uksed suletud)

- On ka ülimõistlikke suhtumisi, see oli üks endine kooliõpetaja, et "palun istume nüüd koos maha ja töötame selle raamatu koos läbi. Ma ei saanud mõnest asjast aru ja panin lipikud vahele..." Toungue

...
Vasta
#55

Pildil olev aku kestis napilt 3 aastat. Olen näinud, et laatadel müüakse selliseid. 

   
Vasta
#56

Elust enesest:
Jõudsin just koju EL taksoga.Nissan Leaf nimeks.No ei olnud mingisugust erilist vahet.Kui siis ainult paigaltvõtt,tõesti sahinal.ülejäänud tee ikka kummi häälte saatel.Sohver ise põdes:linnaas 100 km. talviti ca.80,linnast välja sõita ei julge jne.(st .ühe laadimisega)
Vasta
#57

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=47220&pid=386641#pid386641 
Pean hinge kinni, et 06 2007 ostetud autol originaalaku ikka 10-nda verstapostini veaks. Mis tema minevikku puutub, siis ühe korra unustasin laetule põlema ja kui autot vaja läks mõne päeva või nädala pärast oli akus 0V. Ehmusin, et otsad andnud, laadimisel algul ei võtnud vedu aga pikapeale läksid amprid sisse. Sõidan ma põhilised sõidud 5-6 km maximasse, sealt säästukasse ja koju. paar-kolm päeva vahet ja sama. Mõned pikemad otsad kuu-kahe tagant ka. Seni käivitub, ptüi-ptüi-ptüi. Ma ütlen autole iga kord TERE ka ja tänan sõidu eest. Eks see mõjub talle ka. Jalaga peksnud ega vihasena roolis pole olnud ja ei kiru teda ka tagaselja.

Olen mõelnud, et kui need el-autod oleks tavaauto hinnage, võibolla peaks sellise kasutuse juures omama elektrilist vedu?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#58

Teema sai alguse siiski süsteemist, et enne pidasid akud ja enam ei pea, mis on ju tõsi või kuidas. Teema pole tegelikult selles, et OEM aku peab ja poest ostetud ei pea, vaid hoopis selles, et kui ma ostan poest aku, siis ma eeldan, et aku toimetab nagu alati on toimetanud ja sureb vaikselt oma loomulikku surma. Praegu on aga süsteem selline, et aku sureb seina ääres, tootja kuul peas. Ärge tulge mulle jahuma oma OEM teemat, et nagu  mina olen loll ja vaene ja väärin seda kõike mis ostan. Kui tootja on aku perse keeranud sihilikult, et see ei kestaks või kestaks mingi x aja, siis mina kui tarbija pean seda teadma. Kui mind sellest ei teavitata ostes, on tegemist sulaselge tarbija petmisega. See ei tähenda grammigi, et aku maksab poes x summa ja esinduses xx summa. Mind peab olema teavitatud, et tänasest sa enam poest normaalset akut ei saa ning kui pappi ei situ siis auto ei käivitu aasta pärast enam. Pole olemas mingit püha tõde akude kvaliteedi kohta poes vs esinduses vs loll klient. On kliendi petmine kasu saamise eesmärgil mis kuulub tõestuse korral kriminaalvastutuse alla. Eile akud pidasid, täna ei pea...fakt.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#59

(25-11-2016, 18:38 PM)viplala Kirjutas:  Eile akud pidasid, täna ei pea...fakt.

Palju sa maksid aku eest eile, 10a tagasi? palju sa siis palka said?, kuidas on olukord nüüd? Maailmaturul metallihind on pidevas tõusus, kuna kaevandamine läheb aina keerukamaks ja sellele vastu seista ei saa. Kuskilt käis läbi ka teema, et kasutatud pliiga uus aku tehes see kestabki vähem (see võib olla minu meelevaldne väide, ärge seda puhta kulana võtke). Samas plii on mürgine ja kuna iga gramm on tehases loetud ja (euroopas)maksustatud, siis loomulikult seda pannakse täpselt nii vähe kui vajalik ja igaks juhuks veel veidi vähem. Eilsed autod kestsid ka hoopis rohkem (tagaveolised volvod näiteks) kui tänased. Aga nad maksid võrreldes aastateenistusega ka hoopis rohkem.
Vasta
#60

(25-11-2016, 18:38 PM)viplala Kirjutas:  Teema sai alguse siiski süsteemist, et enne pidasid akud ja enam ei pea, mis on ju tõsi või kuidas. Teema pole tegelikult selles, et OEM aku peab ja poest ostetud ei pea, vaid hoopis selles, et kui ma ostan poest aku, siis ma eeldan, et aku toimetab nagu alati on toimetanud ja sureb vaikselt oma loomulikku surma. Praegu on aga süsteem selline, et aku sureb seina ääres, tootja kuul peas. Ärge tulge mulle jahuma oma OEM teemat, et nagu  mina olen loll ja vaene ja väärin seda kõike mis ostan. Kui tootja on aku perse keeranud sihilikult, et see ei kestaks või kestaks mingi x aja, siis mina kui tarbija pean seda teadma. Kui mind sellest ei teavitata ostes, on tegemist sulaselge tarbija petmisega. See ei tähenda grammigi, et aku maksab poes x summa ja esinduses xx summa. Mind peab olema teavitatud, et tänasest sa enam poest normaalset akut ei saa ning kui pappi ei situ siis auto ei käivitu aasta pärast enam. Pole olemas mingit püha tõde akude kvaliteedi kohta poes vs esinduses vs loll klient. On kliendi petmine kasu saamise eesmärgil mis kuulub tõestuse korral kriminaalvastutuse alla. Eile akud pidasid, täna ei pea...fakt.


Ära nüüd kurjusta, pisike. Pole sul mingit fakti siin...
Mina müüsin noorukina esimese aku 25a tagasi ja siis nad olid täpselt samasugused nagu täna. (see oli B-varuosade kauplus Harku järve ääres) Et kestsid 2-4a sõltuvalt sellest, kas käisid 2km nädalas autoga poes või uhasid Tln-Pariis trassi.... Toungue 
Samuti tegelesime garantiijuhtumitega (siis nad tulid enamasti soomest ja need saatsid lihtsalt uue; ei viitsinud vaielda), mida ei olnud ülemäära palju.
Marke ei mäleta (Centra?? Hankook??? vms) aga neid sai omahinnaga ka oma romudele (muud ju juba siis ei ostnud omale) mitu korda peale pandud ja sama tulemus. Et keskmiselt 3a.
Alles hulka aega hiljem sain teada, et on ka paremaid (ja kallimaid muidugi) olemas. Nii japsidel kui eurooplastel ja ainult OE-na. Tegelt, isegi ainult VAG-idel oma Vartad; ülejäänud, nii japsid, kui eurod, kui ikka helistati, et auto enam käima ei lähe ja auto oli 4a vana - selge, aku peetis.
Niiet rahune.

Praegu ma uunikumidele, muidugi, mingeid volkkari koodidega Vartasid peale pole soovitanud, aga meeldib Boschi Silver sari. Isegi ei tea, kes seda täna teeb, kas Bosch ise või hoopis keegi muu. (V-d olen samas kestas poes näinud, muideks). Kannatavad retsimist (loe: kuude kaupa seismist) ja ka lühikesi sõite igapäevaautol. Ei maksa samuti palju. Ja garantii töötab.
Korra olen oma autol ka retrovälimusega pigikat proovinud (neid tehti kuskil Eestis), aga see läks suht ruttu peeti. Autol pold muidugi genekat ka vaid oli dünamo.

Take it easy, reede õhtu ka veel...Smile

P.S. kuskilt läbi hämu nagu mäletan, et 60AH aku sai juba 400 Eesti krooni eest siis. See on täna umbes 25€.
Ehk siis 3x on akud kallimaks läinud.
Aga mis ei oleks? Ma sain paar kilo vaid EEKdes palka ka.

.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne