Husqvarna meesteratas 1929 ja muud salahusqvarnad
#21

Ketikaitse on alumiiniumist.Oleks nagu poleeritud jah.Vahepealselt omanikult küsisin poleerimise kohta üle - tema ei ole poleerinud - tuligi konserveeringu seest sellisena välja.Konserveeriti kusagil 1940-ndatel.Omanik läks sõtta ja sinna ta jäigi... Ratta jättis poolvenna kätte hoiule - viimane ratast ei kasutanud.Eelmisel aastal otsustas omaniku sugulane ratta rahaks konverteerida.
NB Esipidur on saksmannide Wippermann - ilmselt tollel ajal kaupluses lisatud.Rattaga kaasas on veel vile-uued, originaal-pakendis Bosch Rotodyn esilatern ja dünamo.Neid polnud jõutud veel külgegi panna...
Vasta
#22

(13-02-2017, 20:45 PM)O:MEGA Kirjutas:  Kuna siin teemas on nii kenad rattad üleval, siis panen ka oma "salahusqvarna" pildi. Pole ka erilist läiget, kuid täiesti sõidukorras - see ratas läbis eelmise suve küllalt nõudliku Esna - Koeru vanarattamatka. Tagumine velg mõlgiga, veidi viskab üles-alla, mida ksf! kass kohe oma terava silmaga märkas ja ka diskreetselt ära mainis Smile  HUSQVARNA meestekas, 1936.a., raami number 456211.

Tervitused ksf! s2sile, saime tuttavaks Toomas Pihti näitusel Pärnus!

Kas saaks tagareflektorist suuremat pilti? Minu oma reflektor on tekitanud küsimärke pealae kohale, et kas on hilisem lisand jne. Tundub samasugune olevat.
Vasta
#23

(15-02-2017, 18:26 PM)kass Kirjutas:  Aga kui ikkagi süda rahu ei anna ja lähed, siis võid terava kruvikeeraja otsaga proovida mööda ketikaitset triipu tõmmata, tekkinud jälje põhjal saaks kindlasti juba mingisuguse selguse materjali ja pinnatöötluse kohta!

Priit, Sa peaksid teadma, et noorem generatsioon ei viitsi mingit käsitööd teha ja ammugi mitte mingite käsi-tööriistadega. Mina oleksin ikka kohe relaka ja lihvkettaga peale lennanud materjali kindlakstegemisel aga õnneks Meelis päästis olukorra. Igatahes nii läikivat ketikaitset pole enne kohanud ja ma kipun arvama, et uuena nad ei olnud ka kõik teps mitte nii poleeritud aga võib-olla ma arvan valesti.Big Grin
Vasta
#24

(15-02-2017, 21:01 PM)omenaossi Kirjutas:  
(13-02-2017, 20:45 PM)O:MEGA Kirjutas:  Kuna siin teemas on nii kenad rattad üleval, siis panen ka oma "salahusqvarna" pildi. Pole ka erilist läiget, kuid täiesti sõidukorras - see ratas läbis eelmise suve küllalt nõudliku Esna - Koeru vanarattamatka. Tagumine velg mõlgiga, veidi viskab üles-alla, mida ksf! kass kohe oma terava silmaga märkas ja ka diskreetselt ära mainis Smile  HUSQVARNA meestekas, 1936.a., raami number 456211.

Tervitused ksf! s2sile, saime tuttavaks Toomas Pihti näitusel Pärnus!

Kas saaks tagareflektorist suuremat pilti? Minu oma reflektor on tekitanud küsimärke pealae kohale, et kas on hilisem lisand jne. Tundub samasugune olevat.

Siin veel mõned pildid minu 1936.a. Husqvarnast


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#25

(15-02-2017, 20:46 PM)onumeelis Kirjutas:  Ketikaitse on alumiiniumist.Oleks nagu poleeritud jah.Vahepealselt omanikult küsisin poleerimise kohta üle - tema ei ole poleerinud - tuligi konserveeringu seest sellisena välja.Konserveeriti kusagil 1940-ndatel.Omanik läks sõtta ja sinna ta jäigi... Ratta jättis poolvenna kätte hoiule - viimane ratast ei kasutanud.Eelmisel aastal otsustas omaniku sugulane ratta rahaks konverteerida.
NB Esipidur on saksmannide Wippermann - ilmselt tollel ajal kaupluses lisatud.Rattaga kaasas on veel vile-uued, originaal-pakendis Bosch Rotodyn esilatern ja dünamo.Neid polnud jõutud veel külgegi panna...

Kui korra tuli juttu vahepealsest omanikust   siis  lisan "lingi", mis viib vahepealse omaniku albumile

Husqvarna 1939

Ratta esimene omanik olla 1941 mobiliseeritud sõtta ja seal  jäi  ta kadunuks.
Omaniku poolvend  konserveeris ratta õlisse ja see seisis talu teisel korrusel kuni 2016 aasta märtsini... Smile
Ja albumis olevad pildid "räägivad" edasi.




Vasta
#26

Ma olen lihtsalt hämmingus! Sellises seisukorras ratas võis üle elada Nõukogude Sotsialistlike Vabariikide Liidu ( NSVL), ja sedagi kuskil eri hoidluskuuri all ( või KGB ilmastiku kindlas keldris ?) Isegi ilmastik, õhurõhkkonnad, õhuniiskus ja muu võisid teha selle Husqvarna  väga roosteseks, aga ei teinud  , miks ? Ma pole sellist  nähtust varem näinud ! Kes käis liivapaberiga üle ? Smile Kes valetab ? Kas Maa on lapik ? RÄÄGIME!

Aga muidu olen rõõmus, et selline isend leidus, otsime edasi !
Vasta
#27

ehe, rikkumata ajalugu.
konserveerijale sügav kummardus ja siiras tänu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne