Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

(19-02-2017, 21:15 PM)13piisab Kirjutas:  Kas 60mm laiad lavakarkassiga risti olevad lavalauad (paksus ca 22mm, haab. Kindlasti kuiv) tuleb kinnitada kahe kruviga või piisab ühest? St kas need laval ca 55cm pikad ja astmel ca 25cm pikad pulgad võivad end ka kummi tõmmata või ei pea seda kartma?
Ma ei tahaks kandevpõõnadesse nn kruvimerd. Vist ikka mõistlik panna kahega?

Täpselt ei kujuta nüüd ette, kas 1 ristumise kohta 1 kruvi, või 1 lipi (mitu ristumist) kohta 1 kruvi? kas lavalauad on risti lavaga, pikisuunas istujaga?
Muidu 60mm laiuse kohta 1 ristumise jaoks on üle 1 kruvi liialdus, lühike ja jäme kruvi ja ok.


(20-02-2017, 08:57 AM)Basilio Kirjutas:  
(19-02-2017, 20:14 PM)Provoker23 Kirjutas:  Kui suur peab olema pingeregulaatori väljundpinge mis akule tagasi jõuab kui mootor töötab. Hetkel on nüüd seis mul mootoriga nii, et kui tühikäigul tiksub, siis on seal kuskil 10-11V juures pingeregulaatorist väljundjuhtme ja massi vahel. Kui törtsu gaasi annan, siis viskab koheselt 18-20V juurde. Kas ka pikemalt kõrgemaid pöördeid hoides pinge nii kõrgeks jääb, ei oska öelda kuna ei tahtnud väga tossutada kinnises garaažis. Kaine mõistus ütleb, et võiks jääda sinna max 15V juurde aga kuna kindel ei ole, siis küsingi.
Regu paistab lühises olema jah. Genekas annab nii palju kui torust tuleb. Minu kogemuste järgi hakkavad kusagil 17 V juures juba tarbijad teispoolsusesse minema.

Kui regu lühises, siis ajaks gene ja regu vaheline ala suitsu. Toungue Reeglina lühises regu võtab kiirelt kaasa ka gene. Gene saab ka otsa tihti, kui üks faasi otstest on lahti või kehva ühendusega, aga antud juhul on see pigem koht kuhu tähelepanu pöörata ja ei puutu sellesse veasse.

Kui on kuue otsaga regu, siis kuues ots ei saa ühendust ja regu ei oska asjaga tegeleda.
Tavaliselt on see kuues ots natuke peenema juhtmega, aga kuna hiinlased teevad kõik ühepeenikeste juhtmetega, siis on seal plus ja miinus, kolm faasi ja "nuusuti" ehk siis see kuues ots. Faasid lähevad genesse, pluss läheb tavaliselt otse akule ja miinus siis raami või akule. See kuues otsa läheb sammuti aku plussile. Juhtmete kokkuhoiu arvelt kiputakse see juba kusagil regu juures ühenduma pluss otsaga.
Kui viie otsaga regu või nuusuti häda ei ole, siis vutavuta poodi ja uus regu. Või kolb sooja ja juppe sortima!
   

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.

Vend Karvikul on õigus, viga võib olla ka mingil põhjusel tekkinud pingelangus või katkestuses otsal, mille järgi regu pinget hindab. Olen kunagi sellise asjaga vitsad saanud, et süütelukus tekkis ühe valesti ühendatud jubina pärast pingelang ja täiesti korras regu sundis genekat andma 17-18 V nii et lambid hakkasid krõks ja krõks läbi minema.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(19-02-2017, 21:15 PM)13piisab Kirjutas:  Kas 60mm laiad lavakarkassiga risti olevad lavalauad (paksus ca 22mm, haab. Kindlasti kuiv) tuleb kinnitada kahe kruviga või piisab ühest? St kas need laval ca 55cm pikad ja astmel ca 25cm pikad pulgad võivad end ka kummi tõmmata või ei pea seda kartma?
Ma ei tahaks kandevpõõnadesse nn kruvimerd. Vist ikka mõistlik panna kahega?

Üldiselt midagi ei juhtu, kui lauad peale lahti jätad. Pole veel näinud, et normaalse kasutamise puhul midagi juhtuks. Ise vaevaksin end ristisuunaliste lavalaudade kinnitamisega siis, kui teeksin tellimustööd kellelegi või oleks tegemist üldkasutatava saunaga ja palju liikumist. Endale tehes ei raiskaks sellele aega, sest elu näitab, et ära on eest vaja võtta ikka neid asju, mida on tülikam võtta Cool .

Ma panin niiskuskindla puiduliimiga. 2 aastat vastu pidanud.

(20-02-2017, 12:35 PM)karvik Kirjutas:  
(20-02-2017, 08:57 AM)Basilio Kirjutas:  
(19-02-2017, 20:14 PM)Provoker23 Kirjutas:  Kui suur peab olema pingeregulaatori väljundpinge mis akule tagasi jõuab kui mootor töötab. Hetkel on nüüd seis mul mootoriga nii, et kui tühikäigul tiksub, siis on seal kuskil 10-11V juures pingeregulaatorist väljundjuhtme ja massi vahel. Kui törtsu gaasi annan, siis viskab koheselt 18-20V juurde. Kas ka pikemalt kõrgemaid pöördeid hoides pinge nii kõrgeks jääb, ei oska öelda kuna ei tahtnud väga tossutada kinnises garaažis. Kaine mõistus ütleb, et võiks jääda sinna max 15V juurde aga kuna kindel ei ole, siis küsingi.
Regu paistab lühises olema jah. Genekas annab nii palju kui torust tuleb. Minu kogemuste järgi hakkavad kusagil 17 V juures juba tarbijad teispoolsusesse minema.

Kui regu lühises, siis ajaks gene ja regu vaheline ala suitsu. Toungue Reeglina lühises regu võtab kiirelt kaasa ka gene. Gene saab ka otsa tihti, kui üks faasi otstest on lahti või kehva ühendusega, aga antud juhul on see pigem koht kuhu tähelepanu pöörata ja ei puutu sellesse veasse.

Kui on kuue otsaga regu, siis kuues ots ei saa ühendust ja regu ei oska asjaga tegeleda.
Tavaliselt on see kuues ots natuke peenema juhtmega, aga kuna hiinlased teevad kõik ühepeenikeste juhtmetega, siis on seal plus ja miinus, kolm faasi ja "nuusuti" ehk siis see kuues ots. Faasid lähevad genesse, pluss läheb tavaliselt otse akule ja miinus siis raami või akule. See kuues otsa läheb sammuti aku plussile. Juhtmete kokkuhoiu arvelt kiputakse see juba kusagil regu juures ühenduma pluss otsaga.
Kui viie otsaga regu või nuusuti häda ei ole, siis vutavuta poodi ja uus regu. Või kolb sooja ja juppe sortima!

Nii hilja ei viitsi nüüd enam garaaži ronida, kuid mumeelest on mul seal ainult 4 otsa. genekast tuleb 2 sisse (valge ja kollane äkki) ning kaks välja punane ja roheline/mass.

See nelja otsaline jäi mainimata jah. Selle puhul aitab ka poodi minek. Smile
Kas see pinge oli laes koos akuga või ilma? Kui aku puudu ja mõõdad, siis võib juhtuda, et mingid piik pinged mida tester uljalt näitab. Tegelikus ei pruugi nii kõrgele küündida ja asi korras.

Minuantud skeemijupp sobib ka sellisel juhul kui on ainult kaks juhet gene poolt tulemas. Siis tuleb lihtsalt üks ahel vähem juppe külge panna.
Skeemil on üks tibatilluke viga. Nimelt on üks saabas(seekord ei olnud mina) joonistanud dioodid kõik faasidest eemale. Tegelikult peaks ikka olema ühed faasipoole teised eemale. Skeemil siis ülemised ühtepidi alumised teisipidi. Kuna regu osa silda ei mõjuta, siis tuleb sild külge joota ja selle järgi orienteeruda, kumb miinusesse ja kumb plussi.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.

Kas meil läheb ka suitsuliha keelu alla, oleme ju suure pere pailapsed?
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uud...d=77288930

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(21-02-2017, 03:25 AM)viplala Kirjutas:  Kas meil läheb ka suitsuliha keelu alla, oleme ju suure pere pailapsed?
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uud...d=77288930


Ma ei tea kas asi on minus või milleski muus aga seda keeldu ei jõua ära oodata, ideaalne võimalus müüa althõlma suitsusinki üüratu hinnaga   Big Grin   Rahvale meeldib ülekõige see mis on keelatud, pealegi kuna defitsiit tekitab defitsiiti siis kauba turustamisega väga probleeme ei tohiks tekkida...   Pronksiööle järgnenud kuiva seadust mäletate? Vaat kus siis läks rahvale alkohol peale, absoluutselt kõike oli võimalik valimatult maha müüa... mõne nädalaga sai teenitud lätivahet sõitmisega kümneid tuhandeid kroone ja seda ainult tänu riigiisade lollusele...

Alati on vorstil kaks otsa, ka suitsuvorstil... Toungue   
Muidugi tahaks loota et valitsejahärradel jätkuks piisavalt mõistust aga seda vist on palju tahetud....

Olen tähele pannud et mida rohkem keelde ja käske peale surutakse seda enam kodanikel neist pohhui on...    Nagu ikka  tavatsen öelda et teiste meeste kirjutatud seadused -   meie kui rahva käest pole keegi nõu küsinud ja seetõttu ei näe ka mittemingisugust põhjust neid tõsiselt võtta...  Jäägu need read paberil neile kes neid valmis kirjutavad, söögu neid kui need maitsevad, me suitsetame vanaviisi liha edasi ja vitsutame seda sest meile maitseb see...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(21-02-2017, 07:38 AM)mlsluik Kirjutas:  Ma ei tea kas asi on minus või milleski muus aga seda keeldu ei jõua ära oodata, ideaalne võimalus müüa althõlma suitsusinki üüratu hinnaga   Big Grin   
Uus kuum teema on siis salasinkToungue

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Ootaks arutelu kuidas ehitada omale suur suitsuahi, mis korralikult toodab. Mul maja taha praegu 20 kitse, lähevad kohe soola ja suitsuhi sooja Big Grin
Tahaks ka teenima hakata ropult Cool

(21-02-2017, 10:42 AM)maisalup Kirjutas:  Ootaks arutelu kuidas ehitada omale suur suitsuahi, mis korralikult toodab. 

Kui nii jätkub, siis varsti suitsuahjud puskariaparaatide eeskujul presendi all peidus või lahtivõetuna mööda õue laiali, et keegi jumala eest ei leiaks. Naabrid vähegi suitsulõhna tunnevad, on ametnikud platsis ja hea kraam konfiskeeritud.
Meenub mõne aasta tagune totrus, kui taheti ahiküttele kriips peale tõmmata.

Täienduseks, et varsti saame suitsuvorsti/singi pakenditelt ka "õõvastavaid" pilte vaadata, nagu on tubakatoodete puhul.

(21-02-2017, 10:42 AM)maisalup Kirjutas:  Ootaks arutelu kuidas ehitada omale suur suitsuahi, mis korralikult toodab. Mul maja taha praegu 20 kitse, lähevad kohe soola ja suitsuhi sooja Big Grin
Tahaks ka teenima hakata ropult Cool
   
Sinna ajad kitsekarja korraga sisse ja tuleb ehk puudugi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(21-02-2017, 11:36 AM)Basilio Kirjutas:  
(21-02-2017, 10:42 AM)maisalup Kirjutas:  Ootaks arutelu kuidas ehitada omale suur suitsuahi, mis korralikult toodab. Mul maja taha praegu 20 kitse, lähevad kohe soola ja suitsuhi sooja Big Grin
Tahaks ka teenima hakata ropult Cool

Sinna ajad kitsekarja korraga sisse ja tuleb ehk puudugi.

Kui puudu tuleb,saab ehk Repinski ka kampa, tal neid piisavalt.

Ma tean mitut kohta kus looduslikul kujul neid suures karjas ringi liigub. Ega kes siis ise kasvatama neid hakkab, ikka tuleb tooraine tasuta kätte saada, siis on kasum suurem. Ja kõik seakatku sead korjan ka kokku Big Grin

Täitsa põnev oleks teada mida selle all täpsemalt mõeldakse, et kas ainult suitsusauna liha, või on ka näiteks off-set smokerid ja grillid tervisele kahjulikumad võrreldes selle jamaga mida tehased "singi" pähe müüvad?

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.

Mul on tunne, et tegin heale inimesele liiga- võitsin temalt Osta.ee oksjoniga T-25 jaoks tehtud rehvid vaid 40 euroga. Andsin 50.-, vahetati peeneks, topiti lausa 10.- tagasi. Ja tõin ka ära, teisest vabariigi otsast. Veider maa enne Edgargradi, seal vasakule pööramiseks tuli paremale pöörata ja siis suurest teetruubist läbi pugeda. Mulgimaal kuskil nii ei tehta...
Kodus mõõtma- hirmrasked 12x20 krazi-mazi rehv on ju 10 cm põka originaalist madalam. Seega oma võsaloomale enne alla ei pane kui kombainirehvid tõesti otsas on. Või ei pane üldse. Ainult milleks kasutada- põkarehviga oli mingi mürgiprits ja külvikud- neid uunikume mul pole.
[Pilt: 1]

(22-02-2017, 05:58 AM)pen.skar Kirjutas:   Ainult milleks kasutada- põkarehviga oli mingi mürgiprits ja külvikud- neid uunikume mul pole.

Milleks kasutada pole üldse küsimus....    müüd luigele vaheltkasuga maha ja asi tahe...  Rolleyes Big Grin    Küll mul sakslane omaks võtab...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(21-02-2017, 10:42 AM)maisalup Kirjutas:  Ootaks arutelu kuidas ehitada omale suur suitsuahi, mis korralikult toodab. Mul maja taha praegu 20 kitse, lähevad kohe soola ja suitsuhi sooja Big Grin
Tahaks ka teenima hakata ropult Cool

Too need kitserümbad minu kätte, suitsutan sulle ära - mingi ebamõistliku papi eest. Big Grin

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.

(21-02-2017, 16:26 PM)karvik Kirjutas:  Täitsa põnev oleks teada mida selle all täpsemalt mõeldakse, et kas ainult suitsusauna liha, või on ka näiteks off-set smokerid ja grillid tervisele kahjulikumad võrreldes selle jamaga mida tehased "singi" pähe müüvad?

Ma arvan, et kõik tooted, mis otseselt puutuvad kokku tulega/suitsuga. Puidu tuhk ise pidavat olema küll kraam, mida väga ei tasuks sisse hingata, ilmselt siis süüa ka mitte, eks tulel küpsetades tuhka ikka lendab sinna.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne