Ettevõtluse teema
#41

(05-04-2017, 14:08 PM)viplala Kirjutas:  https://pilvebyroo.ee/kuidas-maksta-dividende/
Sellist lehte ei saa väga tõsiselt võtta, kus ei teha vahet netol ja brutol, arvutus on küll õige, aga tulumaksumäär on 20%  seda nii era, kui juriidilisele isikule.
http://www.kalkulaator.ee/?lang=1&page=47 esimene kuugli vastus. pane numbrid sisse ja arvuta mida iganes.
Oma palganumbreid vaadates avaneb ebameeldiv pilt kogu palgakulust. Peaaegu nagu Rootsis, kus keegi raamatu valmis kirjutas, raha sai, maksis selle natukese riigile ja jäi veel võlgu ka.


Vasta
#42

See oli Astrid Lingdren, kes tõstatas küsimuse, et kuidas saab tal teatud juhul olla tulumaks 100+%
https://en.wikipedia.org/wiki/Pomperipos...Monismania
Vasta
#43

ega meie riigis jah maksukoormus 53% ja pool teenistusest läheb riigile.
Vasta
#44

kuidas need sotsmasku maksmisest kõrvalehoidjad on valmis näiteks puugihaiguseks? Või kui tahavad pangast laenu võtta? eluasemelaenu kindlasti ei saa, liisingusse ka keeruline midagi saada (ok, liisingusse saab ilmselt firma nimele - pidi ju olema keskmine eesti länkariliisija 1200 eurose brutopalgaga, makstes 1000€ kuus liisinguks ja kaskoks), väikelaenudega virutatakse vähese palga näitamisel meeletu protsent peale jne. Ja noh, pensionikogumisest rääkimata (kuigi seda võibolla on teatud tingimustes siiski parem teha omakäel, kui eri riiklike erafonde toetades). aga ikkagi, päris keeruline on normaalset elu ja arengut pidada
Vasta
#45

(05-04-2017, 20:11 PM)taavi Kirjutas:  kuidas need sotsmasku maksmisest kõrvalehoidjad on valmis näiteks puugihaiguseks? 

Aga kuidas sotsmaksu tasumine kindlustab arstiabi õigel ajal?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#46

(05-04-2017, 20:27 PM)viplala Kirjutas:  
(05-04-2017, 20:11 PM)taavi Kirjutas:  kuidas need sotsmasku maksmisest kõrvalehoidjad on valmis näiteks puugihaiguseks? 

Aga kuidas sotsmaksu tasumine kindlustab arstiabi õigel ajal?
see ei olnud minu küsimus. Õigeaegne abi on inimese enda teha, pigem on küsimus, et mis sa siis edasi teed, kui lendad haiglasse. Puugihaigus võibolla ei olegi hea näide, läheneme foorumikohaselt ja sõidad ennast sodiks ja pead 3 kuud haiguslehel olema. 3 kuuga töölt lahti ei lasta (4 kuud on see piir), aga kui kuu aega haiglas oled, siis voodikoha tasu on ikka päris krõbe, lisaks intensiivravi, mis oli vist päris mitmesajad eurod päevas, lisaks ravimid jms. kallis laks
Vasta
#47

(04-04-2017, 23:42 PM)Alts Kirjutas:  Lp. ksf veix! Palgana ettevõttest raha välja võtmine on maksude tõttu kõikse lollim tegevus üldse. Seetõttu on ka kogu paljude poolt armastatud astmeline tulumaks kõigest rohkem õppinud ja pingutanud palgatööd tegevate spetsialistide karistamine. Kes vähegi midagi ise teeb, ei maksa omale seda palka, mida äri sisse toob.

Tean tööjõumakse, et näiteks ettevõtte kontol olevast 1000 eur-st saab palgana kätte u. 600 eur. Kui ettevõttel nii kehvasti läheb, et see 40% ära maksta on suureks probleemiks ja ei saa normaalset palka maksta, siis mu silmis pole ettevõttel mõtet.  Rolleyes
Vasta
#48

(05-04-2017, 21:08 PM)veix__ Kirjutas:  
(04-04-2017, 23:42 PM)Alts Kirjutas:  Lp. ksf veix! Palgana ettevõttest raha välja võtmine on maksude tõttu kõikse lollim tegevus üldse. Seetõttu on ka kogu paljude poolt armastatud astmeline tulumaks kõigest rohkem õppinud ja pingutanud palgatööd tegevate spetsialistide karistamine. Kes vähegi midagi ise teeb, ei maksa omale seda palka, mida äri sisse toob.

Tean tööjõumakse, et näiteks ettevõtte kontol olevast 1000 eur-st saab palgana kätte u. 600 eur. Kui ettevõttel nii kehvasti läheb, et see 40% ära maksta on suureks probleemiks ja ei saa normaalset palka maksta, siis mu silmis pole ettevõttel mõtet.  Rolleyes

Sellepärast sa ettevõtja ei olegi...
Vasta
#49

(05-04-2017, 21:08 PM)veix__ Kirjutas:  
(04-04-2017, 23:42 PM)Alts Kirjutas:  Lp. ksf veix! Palgana ettevõttest raha välja võtmine on maksude tõttu kõikse lollim tegevus üldse. Seetõttu on ka kogu paljude poolt armastatud astmeline tulumaks kõigest rohkem õppinud ja pingutanud palgatööd tegevate spetsialistide karistamine. Kes vähegi midagi ise teeb, ei maksa omale seda palka, mida äri sisse toob.

Tean tööjõumakse, et näiteks ettevõtte kontol olevast 1000 eur-st saab palgana kätte u. 600 eur. Kui ettevõttel nii kehvasti läheb, et see 40% ära maksta on suureks probleemiks ja ei saa normaalset palka maksta, siis mu silmis pole ettevõttel mõtet.  Rolleyes
kehvad silmad siis...
Vasta
#50

Mis "ettevõtmine" see on kui maksta omale miinimumpalka ja siis ülejäänud dividendidena ja kokku saad ikka sama summa nagu tegijamad mehed tööl palka saavad. Asjal on jumet siis kui märgatavalt rohkem raha on (sellisel määral, et saab maksta normaalset palka ja selle kõrvalt arvestatav summa ka ettevõttele jääb). Rolleyes
Vasta
#51

ja kõk ettevõtted sünnivadki kohe suurtena?
Vasta
#52

(05-04-2017, 21:49 PM)veix__ Kirjutas:  Mis "ettevõtmine" see on kui maksta omale miinimumpalka ja siis ülejäänud dividendidena ja kokku saad ikka sama summa nagu tegijamad mehed tööl palka saavad. Asjal on jumet siis kui märgatavalt rohkem raha on (sellisel määral, et saab maksta normaalset palka ja selle kõrvalt arvestatav summa ka ettevõttele jääb). Rolleyes

Palgalisena võid sa põhimõtteliselt elupäevade lõpuni välja arvutada palju sa kontole teenid, ettevõtjana oleneb see ainult sinust endast. Lisaks sellele oled iseenda peremees, võtad siis puhkust, kui ise soovid, valid ise oma tööaja teatud mööndustega jne jne. Need vaid mõned näited, mis minu jaoks olulised on.
Raske on loomulikult, kindlasti oluliselt raskem, kui palgalisena tunnid täis tiksuda aga senini kaaluvad plussid miinused ülesse.
Vasta
#53

(05-04-2017, 10:29 AM)Alts Kirjutas:  
(05-04-2017, 00:10 AM)impreza Kirjutas:  
(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Vöta roosa prill eest Big Grin

Tea kas nüüd tekitan tihedat konkurentsi ja mõnusa elu lõppu mõnedele aga hea tuttav töötab korstnapühkijana ja räägib sama juttu, mis Inri. Miljoneid ei teeni aga kuramuse mugavalt elab - ei tõuse kunagi äratuskella peale ja sätib nädala tööd paarile päevale. Minul näiteks pole võimalik paaripäevase etteteatamisega nädalaks matkama minna, päevade kaupa kuskil arhiivis istuda vms.
Nojah, korstnapühkijatele tegi ju riik teene, kui muutis kohustuslikuks kollete kontrollimise ja vastava paberi hankimise raha eest.
Meil ka siin üks pühkija, kes töötukassa rahadega omale selle ameti tekitas, algul kiratses kõvasti, aga nii kui see seadus tuli, oli härra valmis..
Vasta
#54

Mõni aasta tagasi juhus mingi soolestiku häda. Haigekassast ei teadnud ammu enam midagi. Istusin kolm päeva intensiivis ja mingi oli vist 4 päeva niisama. Tehti mingeid ime uuringuid ja puuringuid. Pilte ja asju ja kui seedimine jälle käima hakkas, siis saadeti välja ja küsiti aitähh selle aja eest. Kas tänasega on asjad muutunud või ei ole ma ei tea. Või meeldisin ma mõnele sealsele tegelasele, aga nii ta oli.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#55

(05-04-2017, 23:55 PM)karvik Kirjutas:  Mõni aasta tagasi juhus mingi soolestiku häda. Haigekassast ei teadnud ammu enam midagi. Istusin kolm päeva intensiivis ja mingi oli vist 4 päeva niisama. Tehti mingeid ime uuringuid ja puuringuid. Pilte ja asju ja kui seedimine jälle käima hakkas, siis saadeti välja ja küsiti aitähh selle aja eest. Kas tänasega on asjad muutunud või ei ole ma ei tea. Või meeldisin ma mõnele sealsele tegelasele, aga nii ta oli.

Läksid kiirabiga? Siis ongi tasuta.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#56

(06-04-2017, 00:22 AM)Marko Kirjutas:  
(05-04-2017, 23:55 PM)karvik Kirjutas:  Mõni aasta tagasi juhus mingi soolestiku häda. Haigekassast ei teadnud ammu enam midagi. Istusin kolm päeva intensiivis ja mingi oli vist 4 päeva niisama. Tehti mingeid ime uuringuid ja puuringuid. Pilte ja asju ja kui seedimine jälle käima hakkas, siis saadeti välja ja küsiti aitähh selle aja eest. Kas tänasega on asjad muutunud või ei ole ma ei tea. Või meeldisin ma mõnele sealsele tegelasele, aga nii ta oli.

Läksid kiirabiga? Siis ongi tasuta.

Kas meie, eesti mehed, üldse teistmoodi haigemajja satume. Seda enam, et perearst niikuinii peale soovituste proovida seda või teist tabletti midagi ei tee, eriarstile ega uuringutele ei saada. Nii situngi verd ja töötan edasi ...
Vasta
#57

Oleneb perearstist ja rahakoti paksusest. Just paar nädalat tagasi väike läbivalgustus ja vereanalüüsid oma raha eest läbi tehtud. Algas kõik muidugi peretohteri juurest. Analüüse ilma perearsti antavate paberiteta vist ei saagi anda, või kui saab, siis on ikkagi meditsiinilist haridust tarvis, et see numbrirägastik inimkeelde tõlkida. Eriarstile oma raha eest minna ei ole mingi probleem, peaasi et nustakat jätkuks. Sinna võid ilma igasuguse perearstita järjekorda sättida ja kuna haiguskassal tihtipeale näpud põhjas, siis saab isemaksja vastuvõtule üsna kiiresti.
Vasta
#58

Alfredol sotsmaks maksmata?
Big Grin
Vasta
#59

(06-04-2017, 00:22 AM)Marko Kirjutas:  
(05-04-2017, 23:55 PM)karvik Kirjutas:  Mõni aasta tagasi juhus mingi soolestiku häda. Haigekassast ei teadnud ammu enam midagi. Istusin kolm päeva intensiivis ja mingi oli vist 4 päeva niisama. Tehti mingeid ime uuringuid ja puuringuid. Pilte ja asju ja kui seedimine jälle käima hakkas, siis saadeti välja ja küsiti aitähh selle aja eest. Kas tänasega on asjad muutunud või ei ole ma ei tea. Või meeldisin ma mõnele sealsele tegelasele, aga nii ta oli.

Läksid kiirabiga? Siis ongi tasuta.

kiirabiga pole ka enam suurt midagi tasuta.
Vasta
#60

Kuskilt on kunagi meelde jäänud klausel, et vältimatu arstiabi on tasuta.
Iseasi, kuidas seda "vältimatut" defineeritakse..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne